Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Teorileri

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

rage_dust yazdı:
Millennium Wizard yazdı: Aizenin yolu hollowa sapıyordu

Bu konu ilginç. Hougyoku için ruh toplanırken gördüğümüz kadarıyla hep insanlardan toplanıyordu.Buna rağmen acaba neden Hollow'a doğru gidiyordu evrimleri? Hatırlarsan İçigo da buna benzer şey söylemişti Aizen'e. Teori konusunda zayıfım bu konuya da değinecek arkadaşlar olursa sevinirim :)

Ekleme: Şimdi hatırladım; Tousen'in de görünüşü Hollow gibiydi.

İlginç konu hakikaten. Bunu ben de düşündüm bir ara, tabii büyük ihtimalle vakti gelip Kubo "reveal"ları peşpeşe patlatana kadar pek bir şey çıkaramayacak gibiyiz.

Aizen neden sadece Shinigami ile Hollow'u geçmeye takıntılıydı? Besbelli bir sentez oluşturmak için hem tezden hem de antitezden biraza ihtiyaç var. Haliyle Shinigami'nin Hollow'a, Hollow'un da Shinigami'ye yürümesi gerek. Burada ilginç olan Quincy ve "Human power"ı resmen göz ardı etmesiydi. Var olduklarını bilmesine rağmen.

Buna belki şöyle bir yorum getirebiliriz. Shinigami ve Quincy birbirlerine zıt olduğu kadar da tamamlayıcılar . Souken Ishida'nın hayallerinden biri Shinigami ve Quincy'lerin birbirleriyle işbirliği etmesi. Böyle bir hayal varsa demek ki mümkün olduğu için var. Hollow ve Human da birbirlerini tamamlıyor olmalı. En nihayetinde bir Hollow, bir İnsanın yaşarkenki pişmanlıklarından ötürü doğuyor ve önce yakınlarına musallat oluyor.

Yani en öncesinde Shinigami ile Quincy SS tarafındaki tek bir türden, Hollow ile Human ise Living World tarafındaki tek bir türden ibaret olmalı. Ancak bazı olaylar sonucunda bir ayrım oluşmuş ve bu ayrım sebebiyle Ruh dünyasında ayrı bir savaş var, Living World'de de insanlar Hollowlar tarafından gelişine öldürülüyor. Soul Society'de savaşı kazanan, aynı zamanda Living World'ü toparlama görevini de üstleniyor. Ancak bir zamanlar belli ki işler farklıymış ki Zommari Byakuya'ya Shinigami'lerin Hollowları öldürmeye başlamasının / öldürme görevini üstlenmesinin sebebini soruyor ciddi ciddi.

Buradan belki şu sonuca ulaşabiliriz. Shinigami ve Quincy, Hollow ile Human eğer fi tarihinde bir iseler; birini geçmek etmek öbürünü de geçmek manasına gelir. Belki de Aizen'in odağını sadece Shinigami ve Hollow'a vermesinin sebebi budur. En nihayetinde bir Shinigami'nin ya da bir Quincy'nin ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Hogyoku'nun ise Aizen tarafında Rukongai sakinleri ve bir takım Shinigami'lerden oluştuğunu biliyoruz ama Urahara tarafında neden oluştuğunu bilmiyoruz. Aslında bunun çok da önemi yok. Yapısı eğer gerçek bir Soul King'in yapısı gibi ise ruhlarla yapılmış Hogyoku için bu mümkün olabilmeli çünkü Soul Balance dahilinde bir Ruh aslında herhangi bir şey olabilmeli. (Ancak şu anda ya Human olup Hollowlarca avlanıyorsun, Hollow olup Shinigami/Quincy tarafından avlanıyorsun, Shinigami veya Quincy isen de köle gibi sağda solda savaşıp ölüyorsun; arada bir şey olursan eğer de ruhun intihar ediyor - what the hell)
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Telden yazion kusra bakmayin az ve oz yazacam. Aizenin hollowa kaymasinin nedeni pendulum arcta aslinda aciklandi hatirlarsaniz. Hirako kesildikden sonra hollow evresi baslamis Aizene karsi hirs ve nefret duydukca bu evrim dahada hizlanmisti. Ne zamanki akil sagligini korudu o zaman bu evrim durmustu. Aizen bu durumu ovmustuchatta hatirlayin.
Simdi gelelim hollowlara. Hatirlayin insanlar oldukten sonra ya hollowlasir hm ya gider yada insan formunu korur ss ye gider. Neden hollowlasiyorlardi hatirlayalim. Kalblerindeki yanlizlik hissi nefrer hissi yada ne bileyim oldurme ve bu tarzda hissler barindiran ruhlar ruh zinciri yok olarak hollowlasiyordu. Taa ilk baslarda papagan bedeninde cocuk olu bi ruh olmasina ragmen sirf annesjni gorebilecek umudiyla ruhunu korumustu. Yada ichigonun her gun cicek biraktigi kiz. Ichigo ona bir insan gibi yaklasarak ona yanliz olmadigini hissettirip yukarida saydigim duygulardan uzak tutarak o insan bedeni formubu korumustu.
Aizen ise ilk koza doneminde hu tarz duygulardan uzakta oldugu icin insan formunda cikmis ardindan gin ve ichigo sayesinde korku nefret kibir oldurme hissleri yusnden hollowlasmisti.
Ha bide dengeleyememisti onuda son bleach sayisi tartisma bolununde acikladim teori olarak (bence). Ona o konuda bakabilirsiniz.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Oğlu nasıl quincy ırkını meydana getirdiyse sanırım Soul King ise Safkan shinigamilerin yaratıcısı çıkacak.Ssdeki 4 soylu klanın mesela.Tabii düzeni kurup potansiyeli olan insanların da shinigamiye dönüşmesini sağlayacak bir sistemde kurarak.

Bu saatten sonra böyle bir olasılık çok muhtemel şaşırmam açıkçası.Çünkü binlerce yıldır ssde doğmuş büyümüş shinigamiler var göründüğü kadarıyla.Bu yüzden Kuchiki,Shihouin ve Shiba klanlarının mangada bu derece öne çıkarıldığını düşünüyorum son zamanlarda.Yakın zamanda da shibanın düşüşüyle ilgili net bilgiler verilebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
UlquiorraSchifferUs
Favori Manga: Bleach , Naruto , One Piece , Nanatsu no Taizai , Magi , One Punch Man
Favori Anime: Bleach , Naruto Shippuuden , Zankyou no Terror , One Punch Man , Nanatsu No Taizai

Shiba'nın düşüşü Klan lideri(Isshin)in aniden Ss'den kaçması ve bir daha da gözükmemesi değil miydi ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

UlquiorraSchifferUs yazdı:Shiba'nın düşüşü Klan lideri(Isshin)in aniden Ss'den kaçması ve bir daha da gözükmemesi değil miydi ?
Shiba Klanının Düşüşü Isshinden daha önce olan bir olay. Isshinin okadar potansiyeli var ki adamı sike sike kaptan yaptılar.

ayrıca Kuukaku Shibanın üst jenerasyonlarında olan bir olay olması gerekiyor.
Isshinin kaçması tamamen Quincy kızı ile kaçamak yapmasındandı.
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

Shiba klanıyla ilgili ufak bir teorim var.

Klanın ismi Shiba değil mi ?

Aşağıdaki resme ve köpeğin ismine bakın.
► Spoiler Göster
Esasında klan köpek ile alakalı.Komamuraya benziyor değil mi hatta iki tarafında tek kullanımlık teknikleri var Fgt gibi.Komamuranın dedesinin bir zamanlar Shiba klanından olduğu ve daha sonra belli isimler ile birlikte lanetlendiklerini düşünüyorum.Klanın düşüşüyle alakalı da olabilir alakasız da olabilir ama bir bağlantı var gibi gözüküyor sanki.Pek araştırmadım mangadan ama kurcalanırsa daha fazlası da çıkabilir.

Bir diğer ufak teorim de Yhwach ile ilgili.

Bu olay serinin şu noktasında bile tam olarak açıklanmayan bir kısım bana göre.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Efsane sahne bu arada.Burada zaman bir an için duruyor ve bizim ossan şu anki gölge yeteneğini de kullanarak ichigoyu iç dünyasına götürüyor.Sonra gerçek zangetsuyla kapıştırıyor.Aradan baya zaman geçip dönmesi gerekirken ichigo daha zaraki gitmeden yerden kalkıyor.Çünkü bu sahnede zaman ichigo dışındaki herşey için duruyor.Hatta bir karede özellikle uçan kuşun havada kalması resmedilmiş.
► Spoiler Göster

İlginç olan ichigo iç dünyasına gidip döndükten sonra hiç zaman geçmemesi.Kaldığı yerden devam etmesİ.Çünkü vizard eğitiminde belli bir süre geçiyordu hatta saat tutuyorlardı.Fakat burada böyle değil.Zaten zaman geçse Zaraki basıp gidecek tekrar dövüşme şansı kaçacak.

Tahminim de şu.Bu sahnenin tekrarlanabileceğini düşünüyorum.Quincy kralı 9 gün sonra dünyanın hakimi olacak deniyor şarkıda.Peki 9 gün sonra Yuhanın bu yeteneği uyanmış olsa ve belli bir oranda kullanabilse nasıl olurdu ? Bence gayet epik olurdu.
Kalbi atmaya başladı.... ve 9 gün sonra zaman tamamen durdu ve dünya onun oldu. :cheer:

Eh böyle olmasa bile göz yeteneği gibi 9 gün sonra bu yeteneğini uyandırabilmesinin diğer söylediğimden daha olası olduğunu düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Millenium, iyi yakalamışsın hacıt. Ben tipik zanpaktou ve shinigami arasındaki iç dünya geyiği olduğunu düşünmüştüm. Ama neden bir daha göremedik bunu?

Örneğin FGT eğitiminde zamana çok ihtiyaçları vardı ve İsshin 1 ay boyunca reiatsu emdirmek zorunda kaldı evren sabitleyebilmek için.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

Senya yazdı:Millenium, iyi yakalamışsın hacıt. Ben tipik zanpaktou ve shinigami arasındaki iç dünya geyiği olduğunu düşünmüştüm. Ama neden bir daha göremedik bunu?

Örneğin FGT eğitiminde zamana çok ihtiyaçları vardı ve İsshin 1 ay boyunca reiatsu emdirmek zorunda kaldı evren sabitleyebilmek için.
O zaten var her zamanki gibi gidiyor binaların yanına ama aradan zaman geçiyor işte.Dediğin gibi Fgtde az bile olsa zaman geçiyordu İsshin gel artık diyordu ama orada böyle olmadı.Muhtemelen gölgeyi de kullanarak İsshin gibi birşeyler yaptı veyahut o tarz bir yetenek.
Resim
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Aizen'in ruh kralına kişisel bir nefret beslemesi söz konusu olabilir mi? Misal aile ya da en yakın arkadaşının ölümünden ruh kralının sorumlu olması (direkt olmasada dolaylı yollardan olması). Şey'de olabilir Aizen'in yakın çevresinden birinin/birilerinin zorla 0. takım için çalışması yada krala tehtit oluşturabilecek şeyler yaptıkları için ortadan kaldırılması gibi. Bunları şu sayfalarda yazanlardan ötürü söylüyorum.
http://www.turkcraft.com/Bleach/422/14
http://www.turkcraft.com/Bleach/422/15
http://www.turkcraft.com/Bleach/421/18

Ruh kralı ortadan kalktığına göre isteyerek SS'e yardım edecektir diye düşünüyorum, ve ruh kralı ile bağlantısı olan JB'yi de ortadan kaldırmak için bu fırsatı değerlendirecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

Ukitake'in taşıyıcı olmasıyla ilgili bir ipucuna denk gelmiş olabilirim.Bölüm çıkmadan yazayım dedim.Yorishiro Ukitake'in taşıyıcılığına verilen ad.

Pek fazla birşey çıkarmak mümkün değil ama kartın resminden bile hayra alamet olmadığı belli oluyor.Adam başına büyük bir bela aldı.Komamura'nın insan dönüşümünün tersine bir dönüşüm yada garip bir form görebiliriz yarın çıkacak bölümde.
► Spoiler Göster
Resim

“Bleach Genel” sayfasına dön