Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Fanları Hakkında Düşünceleriniz

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@Maiev
En azından Naruto gibi bir bölüm sövüp hemen sonraki bölüm ne iyi adamsın Kishi demiyoruz. Seride çok önceden sövdüğümüz şeyleri sonradan kullanıyor, biz ona seviniyoruz. FB Arc'ı ise nasıl kullanılırsa kullanılsın, her zaman sövelecek bir Arc'tır.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
Maiev
Favori Manga: Naruto, One Piece, The Breaker, Noblesse.
Favori Anime: Naruto, Code Geass, Deathnote, K-Project, HxH, Bakuman,Shingeki no kyojin.

Sevinin tabi kimse sevinmeyin demiyorki bende sevdiğim birşey başarılı olsa sevinirim ama sizin olayınız farklı, söyleki 2 güzel bölüm çıkınca diğer serileri anında ezmeye çalışıyorsunuz buda komik kaçıyor. Örneği verdim yukarda şimdiki mesajında bile Naruto fanları gibi şöyle yapmıyoruz demişsin, konumuz Naruto değil ki ondan örnek veriyorsun.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@Maiev
Demek istediğim şey şu: İyi olan şeyler önceden yapılan şeylerden çıkıyor. Naruto hayranları seride olamaz denilen şeyler olduktan sonra kızıyorlar, hemen sonra ılıyorlar. Bleach hayranları FB Arc'Indan sonra, çok sinir oldular. Hala da sinirliler.
Yani kısaca şu: Bleach hayranları dediğin gibi kötü değiller. Naruto hayranlarıyla karşılaştırdım sadece.
Ve bizi OP hayranları ile karıştırma lütfen...
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
Maiev
Favori Manga: Naruto, One Piece, The Breaker, Noblesse.
Favori Anime: Naruto, Code Geass, Deathnote, K-Project, HxH, Bakuman,Shingeki no kyojin.

Benim söylediğim Bleach fanlarının bu tutumu kötü değil zaten komik, OPnin başlığına gelip 20 boş sayfa keşke bölüm Bleach gibi çıksa Bleach olmasa ne yapardık bu hafta, veya Narutoya geçip Sakuranın zırvalıkları Juubi ota benzemiş Bleach gibi değil hiçbiri deyince komik duruma düşüyor sadece, bu belkide Bleachın genelde eleştirilen ve dalga geçilen bir seri olmasının sonucudur, güzel bir arc gelince bu arkadaşlar Bleachı savunma içgüdüsü ile böyle yorumlar atıyorlar başlıklara ama hoş olmuyor böyle yorumlar. Beni sıkıyor açıkcası okurken ne alaka başlığına gitsene diyorum, bu tutum genel olarakda Naruto başlığında görülüyor. Nedeni de OP ninde dediğim tutumda başrol oynaması. Bizi OP fanları ile karıştırma diyorsun ama farkında olmadan güzel bölüm geldiğinde onlara dönüşüyorsunuz. Forumda manga başlıklarında genel bir sorun bu..
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Maiev yazdı:Benim söylediğim Bleach fanlarının bu tutumu kötü değil zaten komik, OPnin başlığına gelip 20 boş sayfa keşke bölüm Bleach gibi çıksa Bleach olmasa ne yapardık bu hafta, veya Narutoya geçip Sakuranın zırvalıkları Juubi ota benzemiş Bleach gibi değil hiçbiri deyince komik duruma düşüyor sadece, bu belkide Bleachın genelde eleştirilen ve dalga geçilen bir seri olmasının sonucudur, güzel bir arc gelince bu arkadaşlar Bleachı savunma içgüdüsü ile böyle yorumlar atıyorlar başlıklara ama hoş olmuyor böyle yorumlar. Beni sıkıyor açıkcası okurken ne alaka başlığına gitsene diyorum, bu tutum genel olarakda Naruto başlığında görülüyor. Nedeni de OP ninde dediğim tutumda başrol oynaması. Bizi OP fanları ile karıştırma diyorsun ama farkında olmadan güzel bölüm geldiğinde onlara dönüşüyorsunuz. Forumda manga başlıklarında genel bir sorun bu..
Şu bahsettiğin yorumlardan bir iki alıntı yapabilir misin acaba? Ben genelde tartışma bölümlerini okurum ama bu tarz yorumlara denk gelmedim, ya da gözümden kaçtı. Merak ettim açıkçası..
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

kilitkilit yazdı:
Justice4aLL yazdı:
kilitkilit yazdı:En uçuk fanlardır. Her kareden ayrı keramet çıkartıyorlar. Son derece zorlama ve gerçek dışı yorumları var. En son kubo meğer tüm hikayeyi baştan beri planlamış diye sevinirlerken gördüm. Sevinçlerini bozmamak için sadece ironik bir mesajla eleştirimi ortaya koydum kaçtım. Bilen bilir. Kubo bu mangayı en fazla 1 yıl sonrasını düşünerek çiziyor. Anlatımı o kadar berbat olduğu içinse fanların gözünde herşey planlı olduğu ilizyonu oluşuyor. Lastik gibi manga ne yöne çekersen o yöne uzuyor. Ve fanları bunu güzel birşey sanıyor. Oysa ilizyonun arkasını görebilen dikkatlli gözler için manzara hiç hoş değil. İchigo en güçlü vasto lordeyi , Aizeni , byakuyayı ve bilimum hayvan gibi herifi yendi ama asla gercek gücünü kullanmadı?? Buna kim inanır ? KADİR İNANIR :lol: :lol: Sadece adama power up vermek ve yeni kılıçlar ile mangayı görsel yönden monotonluktan kurtarmak için yapılmış olan bu hamleye herkes ayrı bir anlam yüklüyor.

Bir tane daha örnek veriyim ;
Ruh kralı bir karede yüzünü gösterdi. Sonraki tüm manga öngörü yorum başlıklarında istisnasız bir kaç aklı cevval ichigonun ruh kralı ile dövüşeceğini ileri sürdü. Ortada fol yok yumurta yok. İchigo dediğiniz adam sistemin köpeği.

Yaş ortalamalarının yüksek olduğu iddiasına ise kuyruklu yalan. Narutoyuda bleachide izleyen hep aynı adamlar. Amerikayı bilemem ama türkiyede gerçek bu.

Beğenmediğim yönlerinden biride çok fazla fangirl var. Bu yüzden misal espadalar arasında nyoitra sevilmezken en sonunda imana gelip ölen romantik ulgiorra çok seviliyor. Oysa ölürken bile düşüncesinin arkasında olan ve yaşadığı ortamın şartlarının gerektirdiği biçimde yaşayan nyoitra bence en baba espadadır. Sırf nyoitrayı erkek gibi öldürdüğü için zarakide en baba shinigamidir bana göre.
Bleach için tv tokyonun ve amerikanın +13 yaş ortalaması koyması mı yalan ? yoksa naruto için +7 yaş ortalamasımı yalan? Bleachi yukarıdaki düşüncelerinden dolayı sevmeyebilirsin.Kalkıpta fikirlerini değiştirmek için çaba sarfetmek yerine saygı duyarım fakat benim düşünceme göre bleach senin düşündüğünden daha fazla felsefe içeriyor.
Burda bleachi eleştirmiyoruz. Bleach fanlarını eleştiriyoruz. İyi yada kötü eleştirilerimizi yapıyoruz. Offtopic yapmamak için bleachde benim düşündüğümden fazla felsefe var lafına karşılık vermeyecem. Amma velakin ben bleachin kurgusuna ve hikaye anlatımına ( Bak burda ben hikaye anlatımı diyorum, Hikaye demiyorum ) berbat demişken senin ordan felsefe yok anlamı çıkarman en baştada belirttiğim bleach fanının profilini gösteren bir örnek olmuş.
Fol yok yumurta yok zorlama sonuç var.

+13 ve +7 yaş sınırlarınada lütfen takılma. Türkiyede de yönetmen kurulla kavgalı ise +18 bile koyuyorlar filme yada parayı basıyorsun +13 koyuyorlar. Başka ülkelerde de bu sistem aşşa yukarı böyle işliyor.

@pocketnocoin kardeş sen zaten sword artonline seven bir bireysin. Bırakda senin tarafından bakıldığında kendini beğenmiş görüneyim. Öyle görünmessem ayıp olur. :laugh: :laugh: :laugh:
o değilde Sword Art Online izlicenize gidin Ferhat ile Şirin izleyin beyler temelde mantık aynı ehueheuehuhehu Bleach fanları olayına gelirsek diğer fanlara göre çok güzel ve mantıklı yorumlar yapmaktalar diğer fanlar gibi Sasuke kesin Hokage olucak !!!1!1 yada Caribou Crocodile siker gibi sikimsonik yorumlar yapmıyorlar seviyorum lan sizi :D
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Yorumlarda fanları eleştirmekden ziyade fanlar üzerinden seriyi eleştirmek var.Bunu anlamayacak kadar salak sanmayın milleti. O yüzden biraz daha dikkatli olun.
@bebeto o sorunun yeride burası değil hemşerim. Pm ile ilgili arkadaşla irtibata geçebilirsin.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Diğer shounen mangaları saçma sapan duygusal anları sürekli kullanmalarıyla,ana karakterin insanları arkadaşlığın gücüyle ikna etmesiyle,dostluğun gücüyle büyülerden korunmalarıyla,kötü adamların sürekli ama sürekli aslında iyi birisi olduğu ama başına kötü bir olay geldikten sonra kötü olduğuyla;tekrar tekrar arkadaşlığın ,gücü irade gücü ve atar yapmanın ne kadar önemli olduğunun vurgulanmasıyla,kadınlara karşı dövüşmeyi reddeden aptal karakterlerle,olay akışının mümkün olan en dramatik halde olması gibi zaaflarla doluyken bleach'de bunlar yoktur veya ihmal edilebilecek düzeydedirler.Bu yüzden narutardlar ve opfaggotlar din,milliyet,vatan savunurmuşcasına saldırmasınlar bu seriye.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
bebeto
Favori Anime: bleach

@monk pardon bilader t.ederim beni aydınlattığın için :woohoo:
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

3Nokta yazdı:Diğer shounen mangaları saçma sapan duygusal anları sürekli kullanmalarıyla,ana karakterin insanları arkadaşlığın gücüyle ikna etmesiyle,dostluğun gücüyle büyülerden korunmalarıyla,kötü adamların sürekli ama sürekli aslında iyi birisi olduğu ama başına kötü bir olay geldikten sonra kötü olduğuyla;tekrar tekrar arkadaşlığın ,gücü irade gücü ve atar yapmanın ne kadar önemli olduğunun vurgulanmasıyla,kadınlara karşı dövüşmeyi reddeden aptal karakterlerle,olay akışının mümkün olan en dramatik halde olması gibi zaaflarla doluyken bleach'de bunlar yoktur veya ihmal edilebilecek düzeydedirler.Bu yüzden narutardlar ve opfaggotlar din,milliyet,vatan savunurmuşcasına saldırmasınlar bu seriye.

Şuku reyizzzzz
God Hates Us

“Bleach Genel” sayfasına dön