Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Fanları Hakkında Düşünceleriniz

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

redstak yazdı: Bir serinin iyi gittiği için ona yönelme olabilmesi olamaz ! One peice sürekli durgun havada olması narutonun sadece gaz bölümlerle bir şey yapması. Bleachin ise bu arc belli bir istikrarda gitmesi ve bunun sonucunda seven kişilerin artması olamaz zaten.
Bence de Bleach'in revaçta olmasının sebebi son cümlen. Ama buraya gelene kadar temel dinamiklerini piç ettiği için bence hala ortalama bir seri. Bleach severlerin bu Arc'ı fazla abarttığını düşünüyorum. Yine de güzel bir Arc. Zaraki'nin ortaya çıkması ile zirve yapacak. Sonra ise İchigo ile dibe vuracak yeniden
Concord
Favori Anime: ..

Bir seri iyi gidiyor diye revaçta olsaydı, 3 büyüklerden önce toriko, hsdk, magi, HunterX Hunter vs gibi seriler revaçta olurdu. Seri istediği kadar iyi olsun, iyi gidişat yakalasın fanlarının artması sebebi bu değildir. Nasıl o kadar sıvamasına rağmen naruto fanı, o kadar durağan olmasına rağmen op fanları hala seriyi övebiliyorsa, aynı şekilde bleach istediğini yapsın fanları yine övecektir. Fan olmak budur zaten. Serinin tarzını benimsersin. Opun ağır ilerleyişinin ardından epik sahnelerini seversin, narutonun dövüşlerini ve acıyı işleyişini seversin(Naruto fanı olmadığımdan bilemiyeceğim tam) Bleach'in de o sağlam dövüşlerini ve özene bezene yaratılmış karakterlerini seversin.

Ama sevdiğin serinin fanı olmak için, o fan kitlesini benimsemen gerekir. 1 yıl kadar önce balıkadam adası gibi bir arc olmasına rağmen op fanlarının revaçta olmasını açıklaman gerekir, idaanı kanıtlamak için. Ama bu sitede böyle, nasıl memoww, uğur tatlı gibi insanlar sayesinde hayata okumam dediğim fairy tailin mangasını okumuşsam. Aynı şekilde bleachin mangasını fanlarının olgunluğu için okumuşumdur. Ama şu 3 büyükler, bu kadar tutmasa kolay kolay okunacak mangalar fanı olunacak seriler değiler. Sevdiğin seriyi seven insanları gördükçe seversin olay bu.

Siteye ilk girdiğimde DİA, oZzIiI, Sadokozam,Magicka gibi bir kaç kişi sayesinde, op'a olan saygım artmıştır. Fanları yüzünden yüzüne bakmadığım narutoyu, Celebhol seviyor diye bitirmişimdir. Bir dönem anti luffy modası bile vardı.

Aynı şekilde bleach fanı olmak moda, bleach sever vardı tabi, ama fan olmak çok ayrı bir seviye.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

ilk sayfada Ozzlil de yazdığı bleach ile ilgili analizde buna etken. Serinin şu aralar az çok iyi gitmesi de buna etken.

Kimse moda olsun diye bleach fanlığı yapacağını düşünmüyorum. Hayır bleach her yerde öven biri de yok savunan kişide yok nereden bu çıkarımı yaptın anlamadım. Avatarlar da ki bleach resimlerinin artışından mı ?

Bak tutmasa diyorsun. Fanı olunacak seri değil diyorsun. O serilerin tutmasının nedeni iyi seriler olması başlangıçta. One piece balık adam adası ile ilgili söyleyeceğim pek bir şey yok. Bleachte mesela fullbring arc ta azalma yaşandı. Ardından gelen iki arc ise iyi olması sayesinde artış gösterdi.

Forumda zaten moda için yapılacak olsa one peice haterliği yapılır.
Concord

İyi seriler hep tutmaz, okuyucunun istediğini verirsen o seri tutar. Bleach dediğin gibi bu arclar için tutsaydı, hala satışta yerinde sekmezdi. Evet şu an bleach iyi gidiyor, ki çoğu kişi gibi her zaman ki gibi biteceği kanısındayım.

Kimse demeden önce iki kere düşün, sürü psikolojisi diye bir olay var. Bu sitede çoğu kişi vagabond resmi kulanıyor diye vagabond fanı anlamına gelmiyor. Resimlerin artışından falan bahsetmiyorum. Sitede yeni üyelerden aktif kişilerin çoğu bleach fanı çıkıyor. Fanlıkta biraz sıcak hisetmekle alakalı;
kagami yazdı:eğer bleach fanları biraz daha hareketli olursa içlerinde yer alacağım fan grup. tüm serileri beğeniyle takip eden birisiyim 4 büyüklerin hepsini okuyorum. Fakat forumlara gelince muhabbeti dönen one piece ve naruto oluyor. Aslında ben bleach ve fairy tail'i daha çok seviyorum mangalarda. Bleach fanları : Bleach hakkında komuşmayan fanlardır

Fan klupleri insanlar açtığında, ve o konuya giren insanlar fanı bile olmasa karakteri veya seriyi seviyorsa, ve o fan klubün üyesi yeterliyse, bende fanı olayım der.

Sitede anti luffyci ve luffyci olmayı aynı anda benimsemiş kişiler bile var. İtachide bile böyle.

Yani kafası yatması şart tabi fan olmak için, yani adam bleachi sevmeyipte moda diye bleach fanı olmuyor. Bleachi seviyor bakıyor kendisi gibi seven çok, ve sevenleri hoş sohbet insanlar, bende katılayım düşüncesini benimsiyorlar.

Balıkadam adası arcında söyleyeceğin bir şey olamaz, çünkü senin tezine ters düşen bir kısımdır. Balıkadam arcına rağmen fanlarda artış vardır site de. Çünkü op fanları o dönemde yaşları büyük, hoş sohbet insanlar.(O Dönemde)

Başlangıçtan beri fanı olan kişiler var, ama aizenden sonra bile fanlar hala fanlığına devam ettiler. Kötü diye bleach fanı değilem artık demediler. Bleach bir dönem yerin dibine sokuldu. Naruto ise Gerek face olayları, gerekse diğer sitelerde ki olaylar yüzünden yani fanları yüzünden fanlıktan soğudu millet. Op ise bu dönemlerde olgun insanların takip ettiği bir seriydi. Her başlıkta narutoya giydirmeler, bleachi kötülemeler başladı. Bu durum abartılınca op fanlarının cinyıs, egosit vs tavırları yüzünden op fanlarına soğuk bakılmaya başladı.

Ben çok gördüm kubo diğer mangakalara örnek olmalı, seriyi ne hale getirdi. Bir dönem sen bile, kubonun diğer iki mangakayı dövdüğü garip bir gifi imza yapmıştın yanlış hatırlamıyorsam. Bleachte abdde yakaladığı başarı nedeniyle, abartılı şekilde öven çok insan ortaya çıktı. Escar ve ben o dönem ban yemiştik.

Başarısı yüzünden fanları o ufak başarıları, fazla büyüttü. Bildiğim fanlar dark, zuko sen, ıojou gayet iyi insanlar.(Monk ta var) Sohbetleri iyi, bilgili insanlar. Böyle olunca da bleach fanlarına kayma başlıyor. Opun dönemi kadar abartılı olmasa da, şu an bleach fanı sayısında artış büyük.

Bleach şu an iyi gidiyor, abd de yakaladığı başarısı var. Bunlar fan artışına sebep değil, fanlarına ortam veren şeyler. Eğer ortam olmasa, bir fan kendi serisini nasıl övecek?

Her bölüm ne bölümdü, diğer mangalara kapak olsun, bleach çok iyi gidiyor. Gibi sözler görmek mümkün. Ortam olduğu için de, siteye yeni üye olan biri bakıyor ortama, fanları değerlendiriyor. Doğal olarakta bleach fanlarını daha sıcak buluyor. Bu fan kitlesinin güzeliği diğer serilere giydirmesini min. ayar da tutması. O yüzden tepki almıyorlar.

Bleachten kat ve kat daha iyi giden seriler de var, bir ara hunterxhunter için çabalayanlar oldu. Ama hunterın şu an için yakaladığı bir başarısı yok. 1. olmak gibi başarı yakalanmadığı sürece bir konuda seri ünlü olmuyor.

Saonun yakaladığı başarı yüzünden aşırı sikimsonik fanlarının oluşması gibi aynı.
(Konu dışına çıkıyoruz gibi özelden devam edelim)
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bleach'ı yaklaşık 3-4 seneden beri takip ediyorum. Hala bana onla aynı hazzı veren bir seri olmamıştır. Animesinin 366 bölümünün hepsini filimlerini falan bitirdim. Başka hiçbir seriyide böle hastalık derecesinde takip etmemişimdir. Mangada zaten günceldeyim. Yaklaşık 200'den fazla anime/manga serisi bitirdim. Ama ne bilim Bleach bir farklı arkadaşlar. :)
Concord

Üniversite okuyorsunuz veya yaşınız daha büyük ve animeye başlıyacaksınız. Normal olarak en çok bilinen türkanimetv sitesine giriyorsunuz. Ve en çok sevilen 4 seriyi görüyorsunuz. Kısa olduğu için büyük ihtimal death note izliyorsunuz. Sonra uzunların konusunu okuyorsunuz ve resimlerine bakıyorsunuz;
http://www.turkanime.tv/anime-detay/Naruto-Shippuuden
http://www.turkanime.tv/anime-detay/One-Piece
http://www.turkanime.tv/anime-detay/Bleach

Konu olarak narutoyu okuyunca, ilk okuyuşta bir bok anlamadığınız için, one piece ve bleachinkini okuyorsunuz. Bleach daha cazip geliyor ve resimde ki şahıslar daha realistik(Opun resmi yeni birde)

Başlıyorsun bleach'e

Animeye başlıyacaksınız ve yaşınız büyük falan değil. Televizyon etkisi ile başladıysanız, narutoyu merak ediceksiniz. Siteye girmişseniz 1. diye başlıyacaksınız. Ve evet naruto izleyenlerin çoğu shipp serisini izlemiştir bilmeden.

One piece bakıyorsunuz, eski bir anime arkadaş falan önermediyse kolay kolay izlemiyorsunuz. Çizimlerde realistik olmanın yakınına bile geçmiyor. Animeyi bilmiyorsunuz ve bu doğal.

O yüzden yaşınız büyükse bleachi ilk izliyorsun ve ilk göz ağrın bleach oluyor. Animenin yaş ortalaması ülkemizde düşük olduğundan bu göz ağrısı naruto oluyor. Ama op fanı olanların çoğu opu sonradan izlemiş oluyor.
Bir bleach fanı olan abimiz;
Monk yazdı:Hala iddia ediyorum bir Bleach hayranı olarak(ilk göz ağrım amk tutup kolundan sokağamı atayım) OP şuanda yayımlanmakta olan mangalar arasında hem en iyi hemde en popüler olanıdır. Popüler değildir diyen adam gelsin neden popüler olmadığını yada en popüler manga hangisi onu yazsın tek tek cevap vereceğima ama şimdi baştan açıklamaya üşeniyorum...
Ve siteye ilk girdiğinizde düşüncelere bakıyorsunuz. Hangisini okuyayım veya izleyeyim diye ve opun ilk yorumu;
oZzIiI yazdı:Bir shonen manganın her özelliği bakımından en iyi shonendir One Piece!!!
Naruto;
Diabolus Ipsum Amans yazdı:Tuvaletim geldi, bi sıçıp gelcem.
Bleach;
oZzIiI yazdı:Aizenin kötü olduğunu öğrendiğimiz sürece kadar müthiş bir seriydi. Baş döndürücü karakterler dizaynları binlerce teori üretmemize saatlarce muhabbet etmemize neden oldu. İchigo'nun Anlamsız güç patlamaları saçma zaferlerini bir şekilde içerlememize sebep oluyordu. Bilinmeyenlerle dolu müthiş bir hikaye vardı. Anlamsız ışık patlamaları, saçma sapan hiç bir şey anlatmayan animasyonları görmüyorduk bile.

Gelgeleliim bir Arranca furyası başladı oha dedik hepimiz. Bomba bir yere gidiyor... Gitmedi. Bozdu. Çok bozdu. Bomboş sayafalar hiç bir şey olmayan çizimler. Hiç açıklama yapılmayan içi boş bir öykü haline geldi. Güç dengeleri o kadar anlamsızlaştı ki... Aizen yenildi lan :lol:

Tam bu lanet süreçe girmişken Gamboy Çocuk Ve Love Gun silahı imdadımıza yetişti :lol:
Sitenin en aktif üyelerinin yorumlarını okuyorsunuz ve hangisini seçiyorsunuz sizce?

Bleach fanlarının olgunluğunun tek sebebi bu değil tabi, ama ilk göz ağrısı olmak çok önemlidir. Op fanlarının bilgili ve egosit olmasının sebebi ise, optan önce hatrı sayılır anime devirmiş olmalarıdır.

Naruto izleyenlerin %90'ı opu kötüler ve bleachi izler. Death note izler, fairy taile bakar. Op gereksiz kötülendiği ve fanlarının olgunluğu yüzünden bahsetiğim dönemde op fanı olmak iyi bir şeydi. Ama şimdi bleach revaçta. Naruto fanları revaçta olmaz, bitiyor zaten seri.
Resim
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Bleach fanlarının en büyük özelliği Kurosakiye olan hayranlıklarıdır bence. Kurosaki karizmatiktir. Zekidir, elini taşın altına koyar. Halk kahramanıdır. Küçükken olmak istediğimiz super herodur. Diğer kahramanlar gibi dayak yiyip aşağılanmaz. Kavgaya dalar öyle ya da böyle döver ve çıkar. Bakışları rakibi küçümsemez ancak rahatsız eder. Getsuga tenşosu cenneti 2'ye böler. Bana göre kurosaki serilerde olması gereken baş kahramandır. Narutoya bak cool değil salak eşek; çok güçlü eyvallah ama o karizması yok. Sasuke daha karizmatik. İchigo hem en güçlü hem en karizmatik hem hem hem. 60 kiloysa 59u erkeklik :)

not : Bleach'i ilk yılından itibaren takip ederim. Ağır fanıyım. Objektif yaklaşamam bleache. Düşüncelerimin size abartılı gelmesi normaldir:)
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

► Spoiler Göster
Sözlerin bittiği an...
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)
Kullanıcı avatarı
Lemonî
Fairy Tail
Naruto
Favori Anime: Bleach

@soradeshizoku
Bleach'in en sıkı fanı'dır :D , tartışmalara taşlı sopalı gider :D , Mayuri en sevdiği karakterdir :D
"I'm a snake. Cold of flesh and devoid of heart. My tongue flicks back and forth, ever in search of new prey, and if I like what I find, I swallow 'em whole."
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Anime: Medaka Box

Beyond Birthday yazdı:
► Spoiler Göster
Sözlerin bittiği an...
O ankette doğru dürüst adam yoktu. Milletin trollemek amacıyla Zaraki'ye verdiğini düşünüyorum.

“Bleach Genel” sayfasına dön