Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hunter x Hunter Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

ugur_tatli yazdı:Izlemedim, nickten kaybetti. Hunter x Hunter diye isim mi olur lan? Hunter Hunter'a mi kayiyor? wtf
Aslında güzel özetlemiş, aynen öyle hunter hunter'a kayıyor, arada kendi dünyalarının harici güçler olursa, hepsi birlik olup uşağa kayıyorlar cem yılmaz'ın dediği gibi :lol:
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Animede Gon ile Kulliua'nın Pitou ile dövüşeceği yere geldim.
Seriye en büyük eleştirim yine 12-13 yaşındaki ergen baş karakterler olacak. İzlerken sürekli yadırgıyorum amk.
Diğer bir sorunda şu nen olayı bu nen denen şey ne kadar ayarsız dengesiz bir güç amk. Nen'den doktor yapan var. Bir de nen kullanıcılarının tarzları vardı. Karınca Arc'ta yok oldu o.
Çoğaltan, İdareci Efsuncu... gitti nenle herkes her şeyi yapıyor.
Gon'un sürekli bir aylık antrenmanlar yapıp önüne geleni devirmesi hoş değil. Güç dengesi konusunda çok övülmüştü seri ama Tam olarak hakkını veremiyor.
Arkadaşım için, ailem için...vs çok sırıtıyor
Bunların dışında karakter azlığını sevdim. Karakterlere odaklanıp izlemek keyifli.
Ölümler oluyor adam akıllı kayıplar yaşanma riski var. Heyecanı her zaman zirvede tutuyor bu. Tabi ki Gon ortalarda olmadığı sürece Gon'a kalsa cemil cümlemiz sevgi dolu yaşayacak.
Karşılaşmlardaki detaylı savaşlar muazzam güzel " Kim nasıl ne yaptı ve ya kim ne nasıl ne yapacak" duygusunu sevdim.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

oZzIiI yazdı:Seriye en büyük eleştirim yine 12-13 yaşındaki ergen baş karakterler olacak. İzlerken sürekli yadırgıyorum amk.
O beni acayip uyuz ediyordu birde Killua'nın 12 yaşındayım ama kırk yıllık suikastçiyim havaları :pinch: Ama serinin buna karşı güzel bir artısı var sırf ana karakterlerden yürümüyor.
oZzIiI yazdı:Diğer bir sorunda şu nen olayı bu nen denen şey ne kadar ayarsız dengesiz bir güç amk. Nen'den doktor yapan var. Bir de nen kullanıcılarının tarzları vardı. Karınca Arc'ta yok oldu o.
Doktor yapan mütehassıs zaten mütehassıslar 5 grubun dışında ki özellikler oluyor. Bunun dışında kimler var aklıma gelmedi pek?
oZzIiI yazdı:Gon'un sürekli bir aylık antrenmanlar yapıp önüne geleni devirmesi hoş değil. Güç dengesi konusunda çok övülmüştü seri ama Tam olarak hakkını veremiyor.
Buna takmana pek anlam veremedim yani adam her seferinde bir kaç ay antreman yapıyor en azından ve önüne geleni de bu antremanlar neticesinde devirmedi. Hem tüm bunlara rağmen Knuckle'u yenildiğini de hatırlatırım. Tek devirdiği adam akıllı güçlü adam aklıma gelen bombacı onu da sağlam bi plan ve kolunu feda ederek yendi. Özellikle diğer serilere kıyaslarsan hiç sırıtmayacak bir özellik bu. Ama kastettiğin Zoldiklerin malikanede ki antreman neticesinde kulede her önüne geleni devirmeleriyse ona bişey demem :dry:
oZzIiI yazdı:Karşılaşmlardaki detaylı savaşlar muazzam güzel " Kim nasıl ne yaptı ve ya kim ne nasıl ne yapacak" duygusunu sevdim.
Valla animede tek sardırdığım yerler karınca arcında ki ufak tefek karıncaların çok fazla detaylı dövüşleriydi. Ama kalanı çok güzel.
Konu Dışı
HxH'yi savunmak refleks olmuş mk :dry:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Sae yazdı:
oZzIiI yazdı:Seriye en büyük eleştirim yine 12-13 yaşındaki ergen baş karakterler olacak. İzlerken sürekli yadırgıyorum amk.
O beni acayip uyuz ediyordu birde Killua'nın 12 yaşındayım ama kırk yıllık suikastçiyim havaları :pinch: Ama serinin buna karşı güzel bir artısı var sırf ana karakterlerden yürümüyor.
oZzIiI yazdı:Diğer bir sorunda şu nen olayı bu nen denen şey ne kadar ayarsız dengesiz bir güç amk. Nen'den doktor yapan var. Bir de nen kullanıcılarının tarzları vardı. Karınca Arc'ta yok oldu o.
Doktor yapan mütehassıs zaten mütehassıslar 5 grubun dışında ki özellikler oluyor. Bunun dışında kimler var aklıma gelmedi pek?
oZzIiI yazdı:Gon'un sürekli bir aylık antrenmanlar yapıp önüne geleni devirmesi hoş değil. Güç dengesi konusunda çok övülmüştü seri ama Tam olarak hakkını veremiyor.
Buna takmana pek anlam veremedim yani adam her seferinde bir kaç ay antreman yapıyor en azından ve önüne geleni de bu antremanlar neticesinde devirmedi. Hem tüm bunlara rağmen Knuckle'u yenildiğini de hatırlatırım. Tek devirdiği adam akıllı güçlü adam aklıma gelen bombacı onu da sağlam bi plan ve kolunu feda ederek yendi. Özellikle diğer serilere kıyaslarsan hiç sırıtmayacak bir özellik bu. Ama kastettiğin Zoldiklerin malikanede ki antreman neticesinde kulede her önüne geleni devirmeleriyse ona bişey demem :dry:
oZzIiI yazdı:Karşılaşmlardaki detaylı savaşlar muazzam güzel " Kim nasıl ne yaptı ve ya kim ne nasıl ne yapacak" duygusunu sevdim.
Valla animede tek sardırdığım yerler karınca arcında ki ufak tefek karıncaların çok fazla detaylı dövüşleriydi. Ama kalanı çok güzel.
Konu Dışı
HxH'yi savunmak refleks olmuş mk :dry:
Evet aslında düşündüm de Gon kimseyi öyle aman aman yenmiyor. Ama şu Nen kullanımı halan büyük bir deniz gibi nerden neyin nasıl çıkacağı belli olmuyor. Mesela şu Nen'den doktor yapan karınca muhafız... Böyle bir yeteneği olmasına rağmen bir Çoğaltan kadar güçlü
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

oZzIiI yazdı:Evet aslında düşündüm de Gon kimseyi öyle aman aman yenmiyor. Ama şu Nen kullanımı halan büyük bir deniz gibi nerden neyin nasıl çıkacağı belli olmuyor. Mesela şu Nen'den doktor yapan karınca muhafız... Böyle bir yeteneği olmasına rağmen bir Çoğaltan kadar güçlü
Hacı o sınıflar sadece yatkınlık yoksa herhangi birisi diğer sınıflara dair yetenekleri de kullanabiliyor kulede açıklamışlardı, kullandığı nenden daha az verim alıyor olsa da kullanabiliyosun. Pitou'nun neni insanlar için aşırı seviyede, yani Kite'ın 45 metreye kadar aurasını yayıp sürekli tutabilmesi onu epey üst düzey bir nen kullanıcısı yaparken, Pitou 2 km de tutuyor :D

Bunun yanısıra karıncalar insanlardan daha dayanıklılar buna örnek olarak ileri seviye nen bildiği halde Gon'un Knuckle'u bayıltıp Gon ve Killua'nın o adını unuttuğum tüylü karıncaya en güçlü saldırılarını tam isabet ettirmelerine rağmen hala bilincinin yerinde olmasını gösterebilirim. Ki o karınca sınıf olarak Zazan ve Colt gibi komutan bile değildi ayrıca kaplumbağa karıncanın kabuğu gibi ekstra dayanıklılık sağlayacak bir hayvan özelliğine sahip değildi. Pitou ise muhafız bir sürü insanın, hayvanın potansiyeli ve fiziksel gücü ile doğdu karıncaysan doğuştan torpil var :D
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Gon'un yaptığı yapacağı tripleri sikeyim.
Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

En çok ilk bölümleri sevdim. Nen nedir bilmediğimiz bölümler... Sonrası da güzeldi tabiki. Eğlenceli de baya. Her seride beleşten güç elde edenler vardır ama Kurapika kadar aşırı derecede beleşten güç elde eden görmedim. Her neyse. Karakter tasarımı olarak Killiua'yı çok sevdim. Zoldycik ailesine hayranım. Karınca arkında güç dengesini batırmıştır bence. Hayvan gibi güçlü yapmıştı. Hele hele en çok Kite olayına gıcık oldum. Bence Kite kraliyet muhafızlarıyla başa çıkabilecek güçteydi. Ging'i yakalamış müthiş bir avcıydı o. Bir de bu kadar kısa sürede harcamasına deli oldum, köpürdüm resmen. :onionhead111.gif: :onionhead108.gif: Aynı şekilde kralı da çok güçlü yaptı. 0. elde bile bir kaç çizik oluştu. Hiç değilse bir kolu veya bacağı kopmalıydı o saldırıda. Hadi onu geçtim koskoca atom bombası gibi olan o patlamadan sağ çıktı yaa. yohamına dedim. :ragecomic03.png: :onionhead042.gif: Bir de en sevmediğim yanlarından biri de bu. Önüne gelenin kolu kopuyor, bacağı kopuyor. Artık normal bir şey oldu bu kol kopma olayı. Mangaka çok seviyor herhalde bir yerleri koparmayı. Bir de önüne gelen ölüyor. Bu kadar kolay ölmemesi lazım. Bu yanını hiç sevmedim. Bir de sanki herkesi öldürmeye çalışır gibi bütün sevdiğim karakterleri öldürdü. Ulan bari biraz vakit geçseydi. Bir iki sayı gösteriyor hemen öldürüyor. Postuna tükürdüğümünün mangakası. Uvogin, Kite, Netero, Zoldyclerin baş kahyası... En çok bunlara gıcık oldum. Hele hele Kite olayını hayla unutamıyorum. Neyse biraz daha yazarsam ana-avrat sövecem bu koduğumunun mangakasına. Bunların dışında güzeldi.(Ne kaldı ki, de mi :woohoo: )
Resim
Kullanıcı avatarı
Zer0Tr
Favori Manga: Berserk.
Favori Anime: Fma Brotherhood.

Namarika2 yazdı:En çok ilk bölümleri sevdim. Nen nedir bilmediğimiz bölümler... Sonrası da güzeldi tabiki. Eğlenceli de baya. Her seride beleşten güç elde edenler vardır ama Kurapika kadar aşırı derecede beleşten güç elde eden görmedim. Her neyse. Karakter tasarımı olarak Killiua'yı çok sevdim. Zoldycik ailesine hayranım. Karınca arkında güç dengesini batırmıştır bence. Hayvan gibi güçlü yapmıştı. Hele hele en çok Kite olayına gıcık oldum. Bence Kite kraliyet muhafızlarıyla başa çıkabilecek güçteydi. Ging'i yakalamış müthiş bir avcıydı o. Bir de bu kadar kısa sürede harcamasına deli oldum, köpürdüm resmen. :onionhead111.gif: :onionhead108.gif: Aynı şekilde kralı da çok güçlü yaptı. 0. elde bile bir kaç çizik oluştu. Hiç değilse bir kolu veya bacağı kopmalıydı o saldırıda. Hadi onu geçtim koskoca atom bombası gibi olan o patlamadan sağ çıktı yaa. yohamına dedim. :ragecomic03.png: :onionhead042.gif: Bir de en sevmediğim yanlarından biri de bu. Önüne gelenin kolu kopuyor, bacağı kopuyor. Artık normal bir şey oldu bu kol kopma olayı. Mangaka çok seviyor herhalde bir yerleri koparmayı. Bir de önüne gelen ölüyor. Bu kadar kolay ölmemesi lazım. Bu yanını hiç sevmedim. Bir de sanki herkesi öldürmeye çalışır gibi bütün sevdiğim karakterleri öldürdü. Ulan bari biraz vakit geçseydi. Bir iki sayı gösteriyor hemen öldürüyor. Postuna tükürdüğümünün mangakası. Uvogin, Kite, Netero, Zoldyclerin baş kahyası... En çok bunlara gıcık oldum. Hele hele Kite olayını hayla unutamıyorum. Neyse biraz daha yazarsam ana-avrat sövecem bu koduğumunun mangakasına. Bunların dışında güzeldi.(Ne kaldı ki, de mi :woohoo: )
Kral, evrenin en güçlü adamını yendi yani güçlü olması bence kötü bir şey değil,yada güç dengesini etkileyen bir faktör değil.Kol bacak kopma olayı da çok normal.Neresi kopsun kolları bacakları kopmayacaksa seri seinen gibi maşallah.

Benim için seride ki tek kötü şey ; devam etmemesi.Yine bir DGM yaşamak istemiyorum.
Resim

Allah C.C Yugi GG Meta FF Uzun Adam OÇ
► Spoiler Göster
Antahar
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

HXH gerçekten çok sevdiğim bir anime oldu ama tabii ki hoşuma gitmeyen yanları da var.

İlk olarak şu nen mevzusunun ucu bucağı yok gibi gözüküyor.Kafam da tam oturtamadım.

Kurapika'nın power upu beni benden aldı gerçekten.Bence saçmalığın daniskası.Bir de neden sadece Hayalet Takımı'na karşı kullanma şeklinde anlaşmayı yaptı onu da anlamadım.

Ve son olarak Alluka Zoldyck nedir öyle Allah aşkına ya.Yorumsuz.Nereden tutsan elinde kalır.Hani olası bir savaşta Alluka'yı nasıl konumlandırcan ki işin içinde heyecan olsun?Ne olursa olsun eninde sonunda Alluka var.

Genel olarak anime de ki gücün bana göre olan tutarsızlığını sevmedim diyebilirim.

Bunları bir yana koyacak olursak Killua,ve ailesi, Hayalet Takım'ı , Meruem ve Komugi gerçekten HXH sevmemde önemli etkenler ancak asıl neden kesinlikle neredeyse herkesin ölme potansiyeline sahip olması.Bu olasılık animeyi oldukça heycanlı kılıyor.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

@antahar : Men yemin olayını tam çözememişsin gibi duruyo. Sıkıntı orda. Bi şekil özet geçelim.

Nen olayında men yemin ile devasa güç elde etmek istiyorsan 2 seçeneğin var.
1. Kendini kısıtlayacaksın - sadece hayalet takımına karşı kullanacağım gibi
2. Kuralın yani yemin olayının etkisini devasa tutacaksın. - Hayatımı ortaya koyuyorum demesi.

Bu sayede normalde 10 birim güç üretebilirken kısıtlama miktarın + yeminin etkisi ile 1000 birim güç üretmen mümkün.

Misal kurapika hayalet takımı yerine sadece takımın liderine karşı bir men yemin sunsaydı elde edeceği güç çok çok daha fazla olacaktı. Tek bir hedefe yoğunlaşmış bir saldırı gibi düşün. Bi nevi ddos saldırısı gibi :lol:

Gon üzerinden örnek verelim. Her ne pahasına olursa olsun Pitou'yu öldürmek istiyorum sonrasında ölsem bile umrumda değil şeklinde men yemin zımbırtısını oluşturdu ve Pitou ölünce komaya girdi.

Yine aklıma geldi ölen başkanımız neden o kadar güçlüydü. Çünkü men yemin kullanıyordu. Nasıl men yemin : gücü aktif etmek için 10bin kere yumruk atmalıyım ( yada dua etmeliyim o elleri birleştirme olayı işte ) eğer yumrukları tamamlayamazsam güç aktif olmasın şeklinde kendisini men yemine soktu. Sırf 10bin yumruk atabilmek için dağda taşta yıllarca çalıştı yeterli hıza ulaşınca dağdan inip dağılın sikerim moduna girdi.

Gelelim Alluka'ya. Alluka olayı henüz açıklanmadı ama herkesin kafasında eşit yaklaşık aynı geyik dönüyor. 5 büyük tehdit olayını görmüşsündür. Bunlardan birisi Ai isimli bi yaratık. Bu yaratığın bir şekilde ( zamanında dedesi dark continental mi ne boksa o bölgeye gidiyor ) alluka'nın bedenine girdiği ve etkisinin bu olduğu yönünde. Şurdan yaratığa bakabilirsin : http://hunterxhunter.wikia.com/wiki/Ai

Bunun yanı sıra alluka bunu istemsiz men yemin ile yapabilir mi ? Zorlanırsa kurallar iyi oluşturulursa yapabilir. Sallayalım hemen
1. İlk üç kişinin isteklerini her ne pahasına olursa olsun ne gerekiyorsa gereksin gerçekleştireceğim.
2. Bunun sonucu olarak 4. kişi ben ne istersem bunu gerçekleştirmek zorunda kalsın.

Eğer dileği gerçekleştiremezsem bana ...... olsun (bu kısmı bilmiyoruz), eğer benim dileğim gerçekleştirilmezse ilk 3 kişinin dilekleri için harcanan bütün enerji yadan eyse işte 4. kişi ve eğer bir kişi yeterli gelmezse onun çevresindekiler onun sevdikleri üzerinde lanet olarak belirsin gibi gibi.

Yani men yemin aslında kafa yorarsan über güçler oluşturabileceğin bir kavram fakat geri dönüş kısmı aşırı sakat en ufak bi hata payında parça pinçik olabilirsin. Örnek vereyim şöyle şöyle bi gücüm olsun ve bu gücü xxx kişi hariç hiçbir CANLI üzerinde kullanamayayım dedikten sonra es kaza güç aktiften kediye köpeğe vs. yanlışlama vurursan yamulursun ama CANLI demek yerine xxx kişisi hariç hiçbir İNSANda kullanamayayım dersen istersen kedi köpek dağ taş sırala girsin güç aktifken. Biraz karışık ama über bi güç dengesi var seride.

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön