Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Meruem vs Isaac Netero & Zeno Zoldyck

Sonuç Ne Olur?

Meruem Alır
12
55%
Netero ve Zeno İkilisi Alır
5
23%
Yenişemezler
3
14%
Kararsız Kaldım
2
9%

Toplam oy: 22
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/nPd2Gl.png[/thumbnail] Karıncalar Kralı Meruem

Güçler & Yetenekler
Muazzam Güç
Muazzam Hız ve Refleksler
Muazzam Dayanıklılık
Muazzam Çeviklik
Muazzam Acı Eşiği
Dahi Seviyesinde Zeki
Gelişmiş Algı
Mükemmel Bir Stratejist
Yakın Dövüşte Usta

Nen Yetenekleri
Meruem birkaç nen yeteneğini birden kullanabilmektedir.

Aura Sentezi: Meruem'in aurası yediği her nen kullanıcısı ile artar. Ne kadar çok yerse, o kadar çok aura sentezler ve güçlenir.
Resim
Nen sınıfı bilinmiyor.

Başkalaşım: Meruem Youpi'nin aurasını absorbe ettikten sonra onun dönüşme yeteneğini de almıştır.
Resim
Nen sınıfı: Çoğaltan.

Öfke Patlaması: Yine Youpi'nin aurasını absorbe ettikten sonra aurası ile patlamalar yaratabilir. Ki bunlar, Youpi'ninkilerden kat be kat güçlü patlamalardır.
Resim
Nen sınıfı: Çoğaltan ve Salgıç

Foton: Meruem, Pouf'un aurasını absorbe ettikten sonra, onun Ruhsal Mesaj yeteneğini kullanabilmektedir. Bu ikincil yetenek aurasını fotonlara dönüştürmesine olanak sağlar. Bu sayede Meruem canlıların yeteneğini, duygularını ve birçok şeyi ölçebilir. Neredeyse her şeyi anlayabilir, yalanları bile.
Resim
Nen sınıfı: Dönüştürücü
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/MYQg6a.jpg[/thumbnail]
Isaac Netero

Güçler & Yetenekler
Muazzam Güç
Muazzam Hız ve Refleksler
Muazzam Dayanıklılık
Muazzam Acı Eşiği
Yüksek Kas Kontrolü
Yakın Dövüşte Usta

Nen Yetenekleri
Netero çok güçlü bir nen kullanıcısıdır.

100 Tip Guanyin Bodhisattva: 100 kollu bir heykeldir. Kolları ile neredeyse sınırsız formasyonda saldırı yapabilir. Saldırıları inanılmaz hızlıdır.
Resim
Nen sınıfı: Salgıç

İlk El
Resim
Nen sınıfı: İdareci

Üçüncü El
Resim
Nen sınıfı: İdareci

Sıfırıncı El: Netero'nun tüm aurasını tek bir noktada toplamasına ve muazzam bir patlama yaratmasına olanak sağlar.
Resim
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/XWGq57.png[/thumbnail]
Zeno Zoldyck
Güçler & Yetenekler
Diğer Zoldyck fertleri gibi Zeno'nun da gücünü tam manası ile henüz görebilmiş değiliz. Tabii, görünen köy kılavuz istemez. :)
Nen Yetenekleri

Ejder Başı: Zeno aurasını bir ejderhaya dönüştürür ve kontrol eder.
Resim

Ejder Mızrağı
Resim

Ejder Dalışı: Ejder Mızrağı yüzlerce küçük parçaya ayrılır ve gökyüzünden yağar.
Resim
Not: Zaten belli oluyor da, Meruem'in, Pouf ve Youpi'nin aurasını absorbe ettikten sonraki haline göre değerlendirin.
En son ThePumpkin tarafından 08 Haz 2014 20:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Zeno'da işin içine girerse yine aynı senaryo olur muhtemelen. Tam kral kazanacakken Netero kendini patlatır herkes pert.
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Meruem alır diye düşünüyorum. Tabi işin içine o bomba girmezse. Bomba nen ürünü olmadığı için, hesaba katmıyorum.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Ben oyumu ihtiyarlardan yana kullandım. Netero Reis'le Meruem arasındaki kapışmada 1000 darbe vurulduysa 2 darbe vurabildi Meruem. Bu da Netero'nun kol ve bacağına mal oldu. O iki darbeyi de düşünecek zaman bulabildiği için yapabildi. Zeno da işin içine girse hiç şansı kalmayabilirdi.

Netero, Meruem'i oyalarken Zoldyck Dede de Meruem'e zarar verecek bir iki saldırı yapabilse(Güçlü Ejder Saldırıları gibi) Meruem az da olsa etkilenirdi(Mini atom bombasını 100'de biri kadar etkilense yeterli).
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Pouf ve youpi nin gücü işin içinde olunca Meruem alır. Bunlar olmasaydı bir şansları var.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Meruem vs Netero benim için hayal kırıklığı olmuştu. Ama işin içine zeno'da girince senaryo değişebilir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Konu çok iyi hazırlanmış ellerine sağlık Muratcım..

Açıkcası 0. El tekniğinin Meruem'de derin tek bir yara bile açmadığını, devasa bombadan sonra hala kalbinin attığını düşünürsek.. Çok Sevdiğim bu iki ihtiyar sadece olacak olanı erteleyebilirlerdi...Meruem absürd derece de tank bir karakter şu anki HxH evreninde onu teknikleri ile alacak biri yok... Bence.. Pouf ve Youpi nin güçleri olmasada Meruem derdim...
Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Meruem gördüğümüz adamlar arasında en sağlamıydı.Açık ara hemde.Mistik güçlerinden ziyade fiziksel olarak en üst seviyedeydi.Yenmelerini çok zor görüyorum.Kimse yenemezde demiyorum ayrıca.Çok devasa güçleri olan insanlar var seride ayrıca Chrollo seride ki en büyük kapalı kutudur kanaatimce.Onu sırlarını çözmeden Meruem'e en iyi diyemeyiz, ayrıca küçük Kite'da büyüyünce Meruem'le aynı seviyeye gelebilir.Belli olmaz.
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

Meruem rahat alır!
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Meruem zorlanarak alır diyorum. Lakin zeno'nun önceki vs sinde gördüğümüz kadarıyla rakibine seri biçimde saldirabiliyor. Loki'nin yazdıklarına katılıyorum o konuda.
Fiziksel saldırılar etkili olmasa da zeno'nun zehir kullanması işleri büyük ölçüde etkileyebilir diye düşünüyorum.
Gene de sonuç olarak meruem kolay kolay yenilecek birisi degil.
Resim

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön