Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hunter x Hunter Güç Seviyesi - Sıralama

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Sae yazdı: 06 Ağu 2018 15:31
redstak yazdı: 05 Ağu 2018 20:54Bomba meselesi dar bir bakış açısı. Kendi yaşamını feda etmeden Meruem karşısında kimse duramaz en azından bir kaç kişi dışında. Ayrıca her hazırlık yapan da kazanamaz. Onun içinde belli bir güç gerek. Bu güçte Chrollo'da var. Chrollo bu gücünün üstüne istediği yetenekleri avlıyor hatta artık birden fazla yetenek kullanabiliyor ve kitabı tutmak zorunda değil. Bu adam normal şartlarda hazırlık yaptığı sürece kimseye kaybetmez. Kendisi diyor; gerekirse beklerim onlara göre yetenek bulurum diye. Bu adam diğer karakterlerden baya farklı seviyede.
Bomba "hazırlık" mantığının saçma olduğunu ortaya koymak için işin uç noktalarından bir örnek. Bombadan kaçabilen herhangi birisi(örneğin şu Youpi'nin enini hissedince kafayı yiyen elemab) Meruem karşısında zafer bile kazanabilir.

Bu hazırlık mevzusu her zaman sıkıcı bir konu olma potansiyeli taşıyor tartışmalarda. Naruto'da Orochimaru yeterli hazırlıkla muhtemelen Juubi jincleri ve Sasuke'yle Naruto'nun final formları dışında herkesi alabilir. Lakin kimse de çıkıp Orochimaru bu evrenin en güçlüsü demez. Madara, Minato gibi kişilerin önüne koymaz. Çünkü değildir. Herşeyin Orochimaru lehinde olmadığı çoğu senaryo Orochimaru'nun mağlubiyeti ile sonuçlanacağı gibi Orochimaru'ya sonsuz hazırlık şansı vermek için de bir sebep yok.

Eğer seri One Piece gibi halat çekme yarışı dinamiklerinde kavgalar sunmuyorsa tüm değişkenlerin altında biz binlerce olası kavgadan birini izliyoruzdur. Herkesin zaten herkese karşı şansı varsa aşırı ekstrem koşulları düşünmenin ne faydası var ki?

Şimdi çıkıp Chrollo'nun bin yıl plan yapıp hiç bilmediğimiz ama Meruem'i yenmek için yeterli olduğuna inandığımız yetenekler toplayıp bu arada buz dolabında tuttuğumuz Meruem'in karşısına koyup zaten en başta Meruem'i yenmek için yeterli kabul ettiğimiz yeteneklerle dövüştürürsek Chrollo'nun kazanacağını söylüyorsun. Buradaki mantık hatasını sezdin mi? Eğer seride bir Allah olsa aynı şeyleri Chrollo vs Allah için de söyleyebilirsin. Bilinmeyen yerleri kendi kafana göre dolduruyorsun çünkü. Dediğim yere geliyor yeteneğini hiç bilmediğimiz kişileri de "Meruem'i yenmek için yeterli bir yeteneğe sahip" kabul edebiliriz. Ta ki bir savaşa girene kadar. Chrollo'nun bu hazırlığa sahip olduğunu düşünmekten pek farklı değil. Yada yapabileceğinden. İstediği yeteneği çalışmadığını da Zeno karşısında gördük zaten. Chrollo'ya sonsuz hazırlık şansı vermek için bir sebep yok.

Meruem Chrollo'dan sadece nen kapasitesi bakımından üstün değil. Chrollo'dan her konuda üstün. Yetenek toplama ise mesele Meruem yediği kişilerin yeteneğini yediği kişilerden bile daha iyi kullanabiliyor. Hem de chrollo'nun kısıtlamalarına sahip olmadan. Zeka konusunda aralarında ki fark nen kapasiteleri kadar var sanırım :laugh: Meruem kanatlı versiyonunda zihin bile okuyabiliyor.

Bir yerde bu müsabaka Dr. Manhattan vs Ozymandias gibi oluyor. Dr. Manhattan'ın güzel bir lafı vardı Ozy'e "Dünyanın en zeki insanı ile en zeki termitinin benim için bir farkı olduğunu mu sanıyorsun?" Meruem için de dünyanın en hazır insanı ve en hazır termiti pek fark etmez herhalde :lol:

Bak aşağıda Chrollo ne demiş. HxH karşılaşmaları gayet özetlemiş. Böyle birisi zaten emin olmadığı karşılaşmalara direk girmez. Hepsini geçtim Orochimaru örneğin saçma. Ben Chrollo için en güçlüsü demedim.

Resim

Sonuçta bunu diyen adam üstünden örnek vermek gayet normal. Zaten Chrollo için en güçlüsü demedim.

Orochimaru konusuna hiç girmiyorum. Edo tensei ile gerçekten güçlü birisi çağırıp onu tam gücünde kullanamaz. Çünkü tam gücünde kullanması için mühür koymaması gerek. Bu da tamamen yönetememesi anlamına geliyor.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 05 Ağu 2018 20:54
Orochimaru konusuna hiç girmiyorum. Edo tensei ile gerçekten güçlü birisi çağırıp onu tam gücünde kullanamaz. Çünkü tam gücünde kullanması için mühür koymaması gerek. Bu da tamamen yönetememesi anlamına geliyor.
War arc'da çağırdığı edolar normal hallerine epey yakınmış Tobirama'nın dediğine göre.
Resim

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön