Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hayalet Takımı vs. Muhafız Karıncalar

Sizce Kim Kazanır?

I. Senaryo - Hayalet Takım Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Kararsızım
2
4%
I. Semaryo - Berabere
1
2%
II. Senaryo - Hayalet Takımı Kazanır
5
10%
II. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
15
31%
II. Senaryo - Kararsızım
1
2%
II. Senaryo - Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 48
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

redstak yazdı:Hisoka böcekler ile dövüşmedi haberi bile yoktu.
Hayalet takımından kişileri kastetmiştim, yerine geçtiği kişiyi
Kullanıcı avatarı
Hasır_papak
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Ruroini Kenshin,Bleach,Shingeki no Kyojin

Phinks yazdı:
Hasır_papak yazdı:Örümceklerden ziyade muhafızlar küçümsenmiş bence. Muhafızlar başka bir şeydi.Zazan'a karşı ıkınan Feitan mı muhafızlarla mücadele edebilecek? Fakat Reis hakkında yorum yapmıyorum o fazlasıyla güçlü birisi.
Ikinan? N'aptin haci sen?
Adam ilk basta sadece kilic ve bir iki yakin dovus teknigi kullandi. Nen yetenegini kullandigi anda Zazan küle dondu.
Zushi tek atar zaten Feitan'a.
Hacı yanlış olmasın animeye göre yazdım onu,mangasında zorlanmamıştır belki.Fakat animesinde baya baya zorlandı,kolu bile kırıldı.Hız ve güç bakımından da denk sayılırlardı.Sonradan işin içine nen girince nen özürlüsü Zazan yalan oldu.

Zazan'a hız bakımından sonradan anca yetişebilen birisini Pitou affetmez bence.Denk getirirse kelleyi alır anında. Ayrıca Pitou'dan nen fışkırıyordu adeta.:D Pitou'yu sevdiğim için onun üzerinden gittim.:) Reisten başkasının şansı yok bu kediye karşı.

Benimki bir düşünce sadece yanılıyor da olabilirim elbette.:)
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Auranın fazla olması önemsiz bunu anlayın önce. Önemli olan yetenek bu seride. Meruemde istediği kadar aura olsun zeki olmasa netero yenerdi onu.

Hayalet takımı yetenek ve tecrübe olarak üstün bunu kabul etmek gerekiyor.

Feitanın gücüde aldığı hasarı ödetme youpi olmasa da pouf ve pitoudan aldığı hasarı ödete bilir.

Karıncalar fizk ve aura olarak güçlü evet ama her şey bu değil.
Kullanıcı avatarı
Hasır_papak

redstak yazdı:Auranın fazla olması önemsiz bunu anlayın önce. Önemli olan yetenek bu seride. Meruemde istediği kadar aura olsun zeki olmasa netero yenerdi onu.

Hayalet takımı yetenek ve tecrübe olarak üstün bunu kabul etmek gerekiyor.

Feitanın gücüde aldığı hasarı ödetme youpi olmasa da pouf ve pitoudan aldığı hasarı ödete bilir.

Karıncalar fizk ve aura olarak güçlü evet ama her şey bu değil.
Auranın fazla olması önemsiz diye bir şey yok.En önemli etmen değil o kadar.Gon ve Killua auraları sayesinde ayakta kalabiliyorlar o olmasa çoktan ölmüşlerdi.

Bir de Youpi adamakıllı vurdu mu karşısındaki kişi hayatta kalabilecek mi o da önemli.Rakibin çok sağlam bir nen savunması yoksa tahtalı köyü boylar.Bak nen burada hayat kurtarıyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Aura fazla olmasından ziyade seni kurtaran şey kendir. Senin auran fazla olsa ken yapamadıktan sonra bi bokuna yaramaz.

Bu seride önemli olan yetenekler. İstediğin kadar aura olsun alluka ve killuaya bakar iş. Ondanda auran korur mu sen :) Bu örnekten yeteneğin önemli olduğu anlamışsınızdır. Umarım.
Kullanıcı avatarı
Hasır_papak

redstak yazdı:Aura fazla olmasından ziyade seni kurtaran şey kendir. Senin auran fazla olsa ken yapamadıktan sonra bi bokuna yaramaz.

Bu seride önemli olan yetenekler. İstediğin kadar aura olsun alluka ve killuaya bakar iş. Ondanda auran korur mu sen :) Bu örnekten yeteneğin önemli olduğu anlamışsınızdır. Umarım.
Yetenek tabi ki önemli hatta fazlasıyla önemli,buna bir itirazım yok zaten.Fakat nen için önemsiz dersen o iş olmaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

JiraiyaFlash yazdı:Feitan'ın yedek reyiz oluşu falan bence, yargınızı etkiliyor gibi..Ben o adamda muhafız alacak bir etkileyicilik görmedim.. Zazan dövüşünde, ekibin tavrı Uvogin Gölge canavarları ile dövüşürken ki gibi bir tavır olsa anlardım. Ama tedirginlerdi ve Feitan'da bayağı bocaladı...Tamam Nen Kabiliyeti ile istese başta da tek atabilirdi ama ama fiziksel becerilerde bir bölük komutanının bile gerisinde olduğunu görmüş olmadık mı arkadaşlar ?!

Netero'ya bile Muhafızlara anca denk olursun dendi..Bence takımı özellikle'de Feitan'ı abartıyorsunuz..Ha ilerde uçar kaçar ona bir şey diyemeyiz ama şimdilik Feitan Bölük Komutanının bir tık üstü sadece orada Zazan gibi bir karınca daha olsaydı işi bitmişti.
Birader "dendi" oldu bitti yokki. Aynı şeyleri neden yazıyorsun bunun cevabını daha önce de verdik.

Ayrıca karıncalar gotu boklu ekibi bile yenemediler. Oynasip durdular.

Neteroya kartal karınca diyor ki krala yaklaşamaz olursun, adam pitouya yarim vurdu. Pito korkudan dilini falan yuttu.
Oraları bi tekrar izle sen.

Hayalet takımı sadece ne olabilir diye bizi memnun etmesi için eklemişler güçlerini falan görelim diye.

Feitan idman yapıyor o karınca ile. Sonra da tek atıyo ışte.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Sayın Admin

Hayalet takımının nen yetenekleri ne olursa olsun, bölük komutanına tek atacak derece de olsun en kötü hayelet takım üyesi farketmez (ki atamadı)

Bu Kral ve Muhafızları inanılmaz ve cidden sınırları zorlayan bir fiziki kabiliyet ve donanıma sahipler ve bunları yenmek içinde öyle teknik falan olmak yetmez...Yetse p-up almamış, dövüşmeye niyetsiz Meruem'ı Netero 0. El ile bitirirdi ki o derece konsantre güç içeren saldırı Chrollo'da bile yoktur.. Yani 0. El'den hafif bronzlukla çıkıyor Kral...BU Kral ve Muhafızlarının hepsi hastalıktan öldü...Bir tek Pitou u gon aldı o da nasıl oldu yemin+men ile Pitou'nun üzeri bir fiziki kondisyona büründü de oldu... Gene lafıma geliniyor yani...

Hız, Dayanıklılık, Safi Güç, Sezgiler Muhafızlar karşısında ne kadar kabiliyetli biri olursan ol bunlar olmadan olmuyor..

Aynı Naruto da Kakashi'nin çok becerikli ve çok geniş bir yetenek repertuarı olmasına karşın fiziki kondisyon ve donanım eksikliğinden muzdarip olması gibi...BEn Hayalet Takım'a beceriksiz demiyorum.. Ama beceri buna yetmez...

Ege yetenekden bahsetmiş var mıydı Netero Reyizden yeteneklisi ne oldu.. Gitti reyiz Kralın elinde.. Netero Pitou'ya vurdu bir şey mi oldu Pitou'ya yere deymesi ile saraya varması bir oldu manyağın.. Feitan'ın falan ölebileceği bir darbe idi o..

Ben Netero ile Hayalet Takım üyeleri arasındaki farkı (Chrollo hariç) P-upsız Kral ile Muhafızları arasında ki farktan daha fazla bulduğumdan dolayı... İhtimal veremiyorum...BU daha net oldu sanırım ;)

Neyse uzatmayayım... @ThePumpkin Murat, beni anladı sanırım :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Yetenekten kastım saldırı bazlı değil. Ayrıca Neteronun fazla etkilememiş gibi gözükse de eski gücünde değildi. O yaşlı haline rağmen muhafızları yenerdi.

Mesela youpinin ilk formundaki haline shoot falan dayandı. Bizim takım mı dayanamayacak. Youpi patlama yapacağı zaman vakit harcıyor. Bizim Chrollo reyiz baykuşun yeteneği ile onu paketlemiş olsa youpi etkisiz kalmaz mı ? Yetenekten kastım bu. Yoksa youpiyi fiziksel olarak almaları imkansız.
Chrolloda ışınlama yeteneği var. İki kişi ile takım oyunu yapıp pitou alabilirler. Yetenekten kastım bu muhafızlar o güçlerine rağmen tecrübesizler maalesef.

Yada Feitan pitou veya pouftan hasar alıp acısını ödetebilir.

Bonolenov mesela sesleri nasıl kullanıyor bilmiyoruz. O ses yaptığı zaman muhafızları rahatsız edebilir. Özellikle duyuları bu kadar gelişmiş pitou karşısında.

Fiziksel olarak evet üstünler . Özellikle pitou ve youpi. Fakat hxh evreninde yetenek kavramı çok değişik bir şey.
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Muhafızlar tecrübesizler ama salak değiller. Youpi hariç, diğer ikisi pek ala tecrübe farkını zekaları ile kapatabilirler ve kapatırlar da. Hunter dövüşlerinde zeka çok önemli bir etkendir ve Pouf ve Pitou'da bolca var. Shoot dayandı derken, neye dayandı? O ekibin yaptığı tek şey olacak olanı geçiştirmek oldu. Shoot da oyaladı işte, karşısındaki Pitou olsa o kadar dayanmazdı bile. Youpi'nin mallığına şükretsin.
Ekibe karşı varlık gösterebilen bir Killua, bir de Morel oldu. Biri zekası ile işi yokuşa sürebildi, diğeri de yeteneği ile.
Ama sonuç olarak yine bir fark yaratamadılar. Dövüşle Muhafız alan bir tek Gon oldu ki, o da hayatını feda etmeyi göze aldı.
Youpi'nin sözüne bakarsan, o ekibin gücü Youpi'nin ham gücünün onda biri bile değildi; buradan anla seviye farkını işte.
Ayrıca Netero, Muhafızları yenerdi falan bilemezsin. Pitou'ya yaptığı saldırı hiçbir halt değildi, uzaklaştırdı sadece; bir çizik bile veremedi ki, Pitou dakika olmadan yanlarında bitti. Pitou yeteneğini aktif ettiğinde ise, iki yaşlı kurtta donup kaldı. Yani yetenek ne kadar önemli olsa da, tek başına bu vs'yi kazanmalarına yetmez ki, Muhafızlar sadece saf güç ve auradan ibaret değiller.

Not: Dışarı çıkıyorum, yazın gelince cevaplarım. :D

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön