Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hayalet Takımı vs. Muhafız Karıncalar

Sizce Kim Kazanır?

I. Senaryo - Hayalet Takım Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
12
25%
I. Senaryo - Kararsızım
2
4%
I. Semaryo - Berabere
1
2%
II. Senaryo - Hayalet Takımı Kazanır
5
10%
II. Senaryo - Muhafız Karıncalar Kazanır
15
31%
II. Senaryo - Kararsızım
1
2%
II. Senaryo - Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 48
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Hikaye
Hayalet Takımı, bir takım aksilikler sonucunda ayrı düşmüştür. Takımın kalanından ayrı düşen Chrollo, Uvogin, Bonolenov, Feitan şans eseri karınca yuvasını bulurlar. En'i ile onları sezen Pitou, Kral'ın doğumunda aksilik çıkmaması için yanına Pouf ve Youpi'yi alarak savaşmak için yola çıkar.

Hayalet Takımı

Chrollo Lucilfer

[thumbnail]http://img4.wikia.nocookie.net/__cb2012 ... cilfer.png[/thumbnail]

Yetenekleri

Ortalama Üstü Fiziksel Gücü
Hız ve Refleksler
Yüksek Zeka
Silah Kullanımı

Nen Tipi: Mütehassıs

Nen Yeteneği: Yetenek Avcısı: Haydut'un Sırrı
Resim

Chrollo, bazı şartlar yerine getirildiği sürece birinin Nem yeteneğini çalabilir. Yeteneği kullanması için kitabı elinde tutması gerekir.

Uvogin

[thumbnail]http://4.bp.blogspot.com/-H9yJOpcS-AY/U ... Hunter.jpg[/thumbnail]

Yetenekleri

Aşırı Fiziksel Güç
Aşırı Dayanıklılık
Hızlı Refleksleri
Savaş Zekası

Nen Tipi: Çoğaltan

Nen Yetenekleri: Uvo, usta bir çoğaltandır.

Büyük Patlama Vuruşu: Uvo, aurasının bir bölümünü dirseğine yükleyerek geniş çaplı ve çok etkili yıkıcı bir darbe yapabilir.

Kaya Yağmuru: Uvo, kayaları yahut taşları mermi hızında, belki de saha hızlı fırlatabilir.

Screamo: Ciğerlerini hava ile şişirerek yüksel sesle bağırır. Kulak tıkanmadığı halde öldürücü bir saldırıdır.

Bonolenov

[thumbnail]https://i.ytimg.com/vi/q8tKkMzKAxc/maxresdefault.jpg[/thumbnail]

Yetenekleri
Yakın Dövüşte Ortalama Üstü
Yüksek Hız
Çeviklik
Zeka
Silah Kullanımı
Vücudundaki Delikler ile Yaptığı Müziği Kullanarak Sersemletme

Nen Tipi: Dönüştürücü

Nen Yetenekleri

Battle Cantabile: The Prologue: Bonolenov, görünüş olarak kabile savaşçısı halimi alır ve elinde çift taraflı bir mızrak belirir. Mızrağı uzman bir biçimde kullanır.

Battle Cantabile: Jupiter: Bonolenov, Jupiter'e benzeyen devasa bir küreyi ses hızında fırlatır.

Feitan

[thumbnail]http://img1.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... _sword.png[/thumbnail]

Yetenekleri

Yüksek Hız
Yüksek Dayanıklılık
Yakın Dövüşte Usta
Kısa Kılıç Kullanımında Usta
Suikast Teknikleri
Savaş Zekası

Nen Tipi: Dönüştürücü

Nen Yetenekleri

Pain Packer: Kendi yaptığı saldırıdan savunmak için bir salınımdır.

Rising Sun: Feitan, mintayür bir Güneş yaratır. Küçük de olsa inamılmaz güçlüdür. Kendi takım arkadaşları bile kaçmıştır. Saldırı oldukça geniş bir alanı etkiler.

VS.

Muhafız Karıncalar

Neferpitou

[thumbnail]http://media.animevice.com/uploads/3/36 ... itou-2.jpg[/thumbnail]

Yetenekleri

Mükemmel Duyular
Muazzam Güç
Muazzam Hız ve Refleksler
Muazzam Çeviklik
Muazzam Dayanıklılık
Muazzam Acı Eşiği
Ortalamanın Üzerinde Zeka
Yakın Dövüşte Usta

Nen Tipi: Mütehassıs

Nen Yetenekleri

Terpsichora: Pitou'nun kendi bedenini bir kukla gibi kontrol etmesini sağlar.
Çeviklik ve esneklik yeneteklerinin Pitou'nun fiziksel limitlerinin çok ötesine ulaşmasını sağlar.

Doctor Blythe: Adından da belli olduğu üzere Doktor yeteneklerine sahip bir kukladır.
Her türlü yaralanmayı vs. tedavi edebilir. Çağrıldığı bölgeden hareket edemez.

Kuklacı: Pitou eşzamanlı olarak çok sayıda vücudu kontrol edip, onlara basit direktifler verebilir.
Devasa bir kuklacı çağırır ve aurasını ipe dönüştürerek vücutları kontrol eder.

Shaiyapouf

[thumbnail]http://img4.wikia.nocookie.net/__cb2014 ... y_look.png[/thumbnail]

Yetenekleri

Yüksek Hız
Yüksel Güç
Dahi Seviyesinde Zeki

Nen Tipi: Dönüştürücü, İdareci

Nen Yetenekleri

Ruhsal Mesaj: Bu yetenek Pouf'un pullarını özelleştirilmiş bir En olarak kullanmasını sağlar.
Rakibinin aurasındaki dalgalanmalara göre, duygularını okuyabilir.
Pullarının ayrıca hipnoz etme özelliği de vardır. Ne kadar kapsamlı olduğu tam gösterilmemiştir ama sıradan insanların bilincini yitirmesini sağlamıştır.

Sinekler Kralı: Bu yetenek Pouf'un vücudunu birçok küçük parçaya bölmesini sağlar.
Vücut boyutlarını ne kadar küçültürse, o kadar fazla parçaya bölünebilir.

Vücudunu Yeniden Yapılandırma: Vücudunu başka birine dönüştürmesini sağlar. Yüzünü, fiziğini, hatta sesini bile dönüştürebilir.

Menthuthuyoupi

[thumbnail]http://4.bp.blogspot.com/-mzxj3FbTCfk/U ... m26s85.png[/thumbnail]

Yetenekler

Muazzam Güç
İyi Düzeyde Hız ve Refleksler
Muazzam Dayanıklılık
Orta Derecede Zeki

Nen Tipi: Çoğaltan

Nen Yetenekleri

Başkalaşım: Youpi'nin, devasa aurasını kullanarak, vücudunu istediği her şekle sokmasını sağlar.
Bu yetenek sayesinde kanat sahibi olabilir, ekstradan gözler elde edebilir ya da tüm vücut yapısını tamamen değiştirebilir.

Öfke Patlaması: Youpi aşırı stress altında kaldıktan sonra bu yeteneği keşfetmiştir.
Youpi'nin vücudu ve En'i devasa öfkesi tarafından yutulur ve yıkım gücü inanılmaz bir patlama oluşturur.

Öfke Enkarnesi: Youpi aşırı öfkelendiğinde vücudunu grotesk, insan başlı at benzeri bir yaratık haline dönüştürmüştür.
Kafasında zırhvari bir uzantı, sağ kolunda güçlü bir tırpan ve sol kolunda içi öfkesi ile dolu, amipe benzeyen bir kese vardır.

[hr]

Birinci Senaryo
- Youpi'nin aurası üzerinde tam kontrolü yoktur.
- Pitou, öldükten sonra bedeninin kullaya dönüştüremez.
- Chrollo kitabında Balıklar dışında her yeteneği kullanabilir.

İkinci Senaryo
- Youpi'nin aurasına tam kontrolü vardır.
- Pitou kendini öldükten sonra kuklaya dönüştürebilir.
- Chrollo kitaptaki her yeteneği kullanabilir.

Dövüş Yeri

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/REP8oR.jpg[/thumbnail]

Resim
En son Phinks tarafından 11 Ağu 2014 11:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Kakashicandır
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Gintama, Hunter X Hunter, Naruto, Bleach, Fairy Tail, Death Note, Hellsing Ultimate

Oyu Hayalet takımına verdim ama Hayalet takımının tümü olacağını varsaymıştım. Sadece 4 kişiyle olacaklarsa sonuç:
1. senaryo için berabere 2. senaryo için Muhafızlar alır.

Edit: Ulan ilk yazdıklarını okusam adam gibi oy verirdim de işte napacanız dikkatsizlik :laugh:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Direk 4e 3 meydan muharebesi olmayacaksa...
Feitan vs Pitou
Bonolenov ve Uvogin vs Youpi
Chrollo vs Pouf
Dövüşleri olur... Çok kararsız kaldım lan. Cidden hangisi yener tahmin etmek güç. Ben en iisi her durum içinde kararsızım işaretlim :D
Not: Köşeye bir yere Hisoka'yıda ekleseydik yaw :D
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

ansatsuken yazdı:Direk 4e 3 meydan muharebesi olmayacaksa...
Feitan vs Pitou
Chrollo vs Pouf
Dövüşleri olur... Çok kararsız kaldım lan. Cidden hangisi yener tahmin etmek güç. Ben en iisi her durum içinde kararsızım işaretlim :D
Bana Pitou ile Reis kapisir gibimr geliyor.
Eslesmeler bence,

Pitou - Chrollo
Youpi - Uvo ve Feitan
Pouf - Bonolenov

Bu sekilde olacaktir.

Ama sonuclarda hala ben de karsiz oldugum icin henuz oy kullanmadim.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Phinks yazdı:
ansatsuken yazdı:Direk 4e 3 meydan muharebesi olmayacaksa...
Feitan vs Pitou
Chrollo vs Pouf
Bana Pitou ile Reis kapisir gibimr geliyor.
Eslesmeler bence,

Pitou - Chrollo
Youpi - Uvo ve Feitan
Pouf - Bonolenov

Bu sekilde olacaktir.

Ama sonuclarda hala ben de karsiz oldugum icin henuz oy kullanmadim.
Feitan'da ne de olsa yedek reis değil mi :D Hem Feitan , Pitou ile hızda yakın temaslı kavgada güzel olur :)
Ayrıca Bonolenov tek başına bi halta yaramaz kanımca , Bonolenov'u başka biriyle takım yapmak daha iyi olur.
... Pouf'u Chrollo'dan başka alabilme kapasitesi olan varmıki... Pouf kendini küçük parçalara böldümü fiziksel saldırılar işe yaramaz. Gerçi Uvogin'in Screamo yeteneği bi şekilde işe yarar gibi geliyo emme ne bileyim... Feitan'ın da Rising Sun yeteneği işe yarayabilir.

Aklım giderek dahada karışıo lan :angry:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Açıkcası ilk insanlarla işbirliği yapılan karınca (adını unuttum şu bacısı vs olan) Netero Nenini yaydığında bırak kralı bir kral muhafızından bile güçsüz olduğunu söylemişti.. Netero bence Hayalet takımdaki herkesten daha güçlü hele 0. El saldırısı bu ekibe tek atacak kuvvette... Böyle bir adamı bilinen yaşayan en güçlü avcı bile, muhafızların seviyesinin altında ya da onlara denk gibi gösterildi...

3 Muhafız'ı beraber savaşırlarken hiç görmedik... Hep ayrı ayrı idiler... Hayalet takımın da Uvogin ile Chrollo tek tehdit bence....Tamam Feitan da yedek reyiz ama daha bölük komutanında bile götünden ter akmıştı..Bonoleov da çılgın biri ama bir Muhafız için kürdan olur anca..

Chrollo ile Uvogin de yetmez bunlara...

Muhafızlar rahat kazanır diyorum.... Çünkü bu ekibin (Chrollo hariç) Morel,Knov,Netero,Gon,Killua,Meleron,Knuckle vs den daha iyi bir ekip olduğunu düşünmüyorum...

Senaryo'ları düzenleyin yazım hataları var.... İki Senaryoda da Muhafızlar diyorum.. 2. biraz sıkıntılı Kitapta neler var tam bilmiyoruz ama, Chrollo'nun çok hızlı biri olmadığı Silva,Zeno Vs Chrollo da belli olmuştu..
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Bonolenov çok küçümseniyor adam bir kere ses hızında biri. Pouf ile dövüşebilecek en iyi kişi o şu anda. Ses hızında kaç kişi gördük ki zaten netero ve mereum.

Chrollo dediğimiz zenodan biraz üstün diyebiliriz. Yani muhafızlara en yakın kişi. Kitabın ne çeşit güçler var bilmiyoruz da. Fakat pitou en tehlikeli kişi burada. Tam bir böcek en vahşi kişi. Savaşçı kişiliği en ön planda olan oydu.

Feitan zazan ile dövüşürken eski formunda değildi. Zaten zaman geçtikçe hızlanmaya başladı.

Uvogin zaten bildiğimiz gibi yupi daha üstün bir çoğaltan olsa da Uvo daha tecrübeli patlamanın zayıf noktasını bulacak zekadadır. Bide uvo tam güçte attığı big bang nasıl bilmiyoruz. Adam biraz aura ile krater açıyordu.

Muhafızların nasıl hayvan olduğunu biliyoruz da. Bu takımında tam gücünü görmedik. Feitan biraz daha hasar versen daha hızlı ölürdün diyor. Demek o güneş daha büyük daha sıcak olabilir. Bonolenov desek acaba daha hangi teknikleri var onuda bilemiyoruz. Chrollo kapalı kutu zeno ve silvadan üstün olabilir. Bu seviyede muhafız için yeterlidir. Gerçi sırf zenodan üstün olsa bile yeter.

Bizim hayalet takımı taktik yapması gerek yıkıcı güçler olarak morel ekibinden fazlaca üstünler. Onlar gibi taktik yapmaları gerek.
Kullanıcı avatarı
Skeiron
Favori Anime: Fairy Tail,HunterxHunter,Bleach

Senaryoların pek bir şey değiştireceğini sanmıyorum Muhafızlar rahat kazanır diye düşünüyorum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

hayalet takım çok küçümsenmis bence. Feitan ve reyis bambaşka şeyler.

Neteroya söylenen şeyle hayalet takımı düşünüp kıyaslamak bence mantıklı değil. Sonuç itibariyle neteronun neni çok özeldi. Sessizliği ile ünlü falan O adam kral ile savaşamaz falan dedi. Netero ilk gittiği anda pitouya yarim vurdu gözünü seveyim.
Ayrıca reyiste gücün bini beş para.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@redstak

Egecim, Chrollo Zeno+Silva'dan üstün değil. Orada Zeno bile bana denk değilsin vs dedi adama... Chrollo> Zeno+Silva etse zaten bu kadar dalavere ile uğraşmasına gerek kalmaz... Kitap büyük güçler barındırıyor olabilir..Ama savaş esnasında dezavantajıda var..Bunu Zeno ile olan savaşında gördük Kitap dikkati çok dağıtıyor ve hareketleri çok kısıtlıyor...Feitan'a gelince ne kadar gelişmiş olabilir ki bir Bölük Komutanı için kullandı adam Ultimate atağını, Bonoleov da öyle..

Uvogin ile Chrollo buradaki tek gerçek tehditlerdir bence.. Karıncalar ile Avcı Cemiyetinin verdiği ortak bilgilere dayanarak

Muhafız >= Netero > Zeno >= Chrollo .... Pouf'u bilmem de Pitou ile Youppi fazla güçlü... Şahsen Kite'ın Feitan ile Bonoleovdan güçlü olduğunu düşünüyorum...Kite bölük komutanlarını tekme tokat ile döven biri idi çünkü... Kite bile Pitou karşısında varlık sergileyememiş birrisi.... Muhafızlar alır bence.. Hayalet takım fazla abartılıyor gibi... Yorknew Şehrinde ki Mafya Adamları ve gölge canavarlarına karşı verilen savaştan sonra ne işe girseler ya yenildiler ya da yenseler bile tökezlediler... Kite ın tekme atarak dövdüğü canlılara Feitan en güneş çıkartmak zorunda kalmıştı... Keza Razor'dan da ayar yemişlerdi..

Yani bence Muhafızlardan çok uzaklar.. Bİr nebze Chrollo ile Uvogin adil bir kavga şansı olabilir.
Resim

“Hunter X Hunter Genel” sayfasına dön