Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Gildarts Clive Güç Seviyesi

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Yeni gelen karakterler ve genişleyen Fairy Tail evreni ile Gildarts'ın güç seviyesi sizce ne durumda?
Kullanıcı avatarı
4GipSy
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Gildarts güç olarak her zaman Ft üyelerinin en önünde olacak diye düşünüyorum.

Ve muhtemelen lumen histioreyi gördükten sonra Ft'yi bir nevi terk eden gildarts'ı, bu savaşta göreceğiz.Güç dengesini çok yüksekte yaptı diğer adanın bunu Gildarts'ın dönüşü için yaptığını varsayıyorum :).
Resim
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Vallahi Gildartz'ın şu anda ilah seviyesinde falan olması lazım. Natsu Gildarts'ın kafa kafaya çarpıştığı adama bir yıllık eğitimle tek atıyorsa, Gildartz her yıl ne kadar üst üste koyuyordur kim bilir. Power-Up'lar abartı oldu sanki biraz.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Şu son p.up olayı eğer natsu'ya özgü bi olay değilse ve " dur lan 1 2 yıl çalışayım " diyen herkes bu denli p.up aldıysa Gildarts eşit yaklaşık Toriko evreninde ki knocking master jirou kafasında bi yerde olması lazım. Bilmeyenler için özet geçeyim knocking master jirou denen adam yumruk atıp dünyanın dönmesini 1 2 sn'liğine durduran bi adam. Gildarts 8 9 yıl önce ( daha da fazla zaman geçmiş olabilir ) şehre gelirken şehrin düzenini dğeiştiriyorlardı yanlışlama bi şeye dokunursa parçalıyo diye o günden beride ne kadar güçlendi göremedik.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Bence Gildarts egitim falan yapmadiysa yolculugunda bu yeni arcta baya zorlanacak.

Oylesine okurken fark ettim Ul bile batidaki ulkelerde, yani Alvarez Empire'da kendisinden guclu bir suru buyucu oldugundan bahsediyor, bunu diyen de 10 kutsal buyucu seviyesinde birisi.
http://www.mangareader.net/135-7153-5/f ... er-38.html

Gildarts'in guc seviyesini Bluenote ile olcmek bu noktada dogru olmaz, cunku adam 8 yaslanmis Tenyo Adasi savasi sonrasi. Gucsuzlesmi olmasi muhtemel.

Jura ustunden konusabiliriz biraz 1 yil oncesi icin. MPF sonuclarina gore Jura'nin saldirisi 8000 kusur kadardi, Cana'nin Fairy Glitter'i 9999 limitini asarak MPF'i patlatmisti. Mavis orada Macarov "Jura Gildarts'a bile rakip olabilir." dedigi sirada Gildarts'in kanini tasiyan kisinin sahada oldugundan bahsetmisti.
Yani bir tasim yaparsam MPF degerlerine bakarak Gildarts Jura'dan cok daha guclu derim, cunku MPF limitinin ustune cikildi, ne kadar cikildi bilmiyorum ama bu seviyenin ozellikle belirtilmemesinin sebebi Gildarts'in gucunun limitinin henuz ortaya atilmamasi diyebilirim. Yani mangaka isterse, ortaya daha da guclu rakipler atsa da Gildarts hala asik atabilir.

Peki Ishival'in yaninda kuzuya donen Jura'ya bakarak Gildarts onlarin yaninda ne seviyededir diyebiliriz?

Gildarts'in guc limiti henuz belirsiz Acnologia harici. 100 yildir yapilamayan bir goreve gidip Acnologia tarafindan saldiriya ugrayip olumun esiginden kurtuluyor.
Bu 100 yillik gorev nedir neyin nesidir hala belli degil ama Fiore'de ya da Ishival'de yapabilen bir adam cikmamis olacak ki Gildarts denemeye kalmis. ‎Warrod'u hatirlarsaniz etrafinda olup biteni ciddiye alan bir tip (Devlerin koyunu kurtarmaya calisti), yani kendi yapabilse gidip hallederdi diye dusunuyorum o 100 yillik gorevi. Gidip de canli donen yok gorevden Macarov'un dedigine gore. Bati ulkeleriyle alakali muhtemelen bu gorev, bu arc desilecektir.

Acnologia Gildarts'in yoluna cikmasaydi Gildarts gorevi tamamlar miydi? Bilinmiyor.

Serideki en guclu iki karakter buyuk ihtimalle Zeref ve Acnologia, o yuzden Gildarts'in Acnologia'ya karsi kaybettigi savasi ne kadar ciddiye alabiliriz bilmiyorum. Ejder ile savasip kazanmis tek karakter Silver ama Atlas Flame'in o anki durumu ile Acnologia arasindaki guc farki belirsiz.

Tum bunlari goz onunde bulundurarak Gildarts'in Ishival'in 4 krali ile ayni seviyede oldugunu var sayiyorum. Bati ulkesindeki elemanlar arasinda God Serena'dan bile guclu buyuculer olduguna gore Gildats'in bunlarla asik atabilmesi gerekir ama soyle bir durum var.

Macarov elinin altinda Erza, Laxus, Mystogan, Mirajane ve Gildarts varken batidaki elemanlarla savasmayi aklindan bile gecirmemis. Gildarts'in God Serena'dan pek guclu oldugunu sanmiyorum, hatta Laxus'un son egitimleri sonrasi Laxus'dan bile daha gucsuz olabilir suanki haliyle, tabii egitimle gecirdiyse yolculugunu o baska.
Kullanıcı avatarı
Skeiron
Favori Anime: Fairy Tail,HunterxHunter,Bleach

Kendi sıralamamı yaparsam Warrod<3.Kral<2.Kral<Gildarts<<Hades<Yuriy.Hiç birinin vs sini görmedik adam gibi(Hades dışında) uzun uzun açıklayacak bir teorim yok ama aşağı yukarı böyle olacağını düşünüyorum çünki adamın bir kolu ve bacağı yok antreman yapıp her sene üst üste koyacak yaşı geçti ve vücudunun izin vereceğini sanmıyorum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

'God Serena' seviyesi diyorum. Daha aşağısı kurtarmaz ama adamın bunca yıldır ne bok yediğini gerçekten anlayamıyorum. Zeref'le Acnologia'yla falan da kapışmıyo. Bu ikisi dışında bu adamı pataklayacak kim var da triplere giriyo :dry:
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Jura dediğimiz adam 10 aziz büyücülerden 5.si olabiliyorsa, Gildartz en azından 2 yada 3. kadar güçlüdür. Ama FT üyesi olması ve serideki konumu ele alınınca, FT mangasındaki en güçlü 8 büyücüden birisi derim.
Resim
Anka024
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Eğer Natsu gibi power-up almışsa Serena seviyesi üstüdür diyorum. Serinin bariz en güçlü iki kişisinden biriyle kapışıp ölmedi adam. He öyle p.up almadıysa bilemem.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Onu bunu bilmemde loncanın en güçlüsü olduğu kesin

“Fairy Tail” sayfasına dön