Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fairy Tail Teorileri

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Fairy Tail hakkında, aklımıza gelen teroileri, mangada ki olaylara ve verilen bilgilere dayandırarak burda yazıp tartışabiliriz.
rathalos
Favori Anime: Değişir

La acıdım kaç gündür kimse başlığa birşey yazmamış bari siftahı ben atayım B)
Zerefin yaşadığı çağda Dragon slayerlerinde bir parmağı var kanıtlarım
1-Laxus vs Fairy tail arcında Freedin kurduğu 80 yaş bariyerinden sadece Natsu ve diğer dragon slayer geçemedi dolayısıyla bu dragon slayerlerin 80+ olduğunu ve her mangada olduğu gibi bu ayrıntıyı Zerefe bağlayacakları %100
2-Natsu,Zerefle karşılaştıklarında Zerefin ''Çok büyümüş ve güçlenmişsin''lafı Natsuyu önceden tanıdığı(Bence akrabalar)ifade etmiş oldu
3-Zamanında İgniel ve Grandine(adları yanlış yazmış olabilirim)konuşurken insanlara ve Zerefe güvenmekten başka şansımız yok derken muhtemelen sadece Acnologia'nın yapacağı yıkımdan bahsetmiyorlardı.
4-Yakında Natsunun tam form ejderhaya dönüşeceğini düşünüyorum B)
Kullanıcı avatarı
karalamadefteri
Favori Anime: Gintama / One Piece / Death Note / Naruto / Full Metal Alchemist / Shingeki no Kyojin / Bleach / Fairy Tail

Ben de zeref ile dragonslayerların bağlantılı çıkacağını düşünüyorum.
buna ek olarak lucy'nin annesini kaybetmesiyle ejdehaların yok olmasının da bağlantıları olduğunu düşünüyorum çünkü iki olayın da aynı yıl gerçekleştiğini biliyoruz. ve bence bu arc'ın sonunda bununla ilgili bişiler öğreneceğiz gibime geliyor.

bir de igneel ile grandine arasında geçen konuşma ilginç geliyor.. ejderha kralı şöleninden kasıt ne acaba?
chapter 101 sayfa 9 -10-11-12-13
http://www.turkcraft.com/Fairy_Tail/101/10
rathalos

karalamadefteri yazdı:Ben de zeref ile dragonslayerların bağlantılı çıkacağını düşünüyorum.
buna ek olarak lucy'nin annesini kaybetmesiyle ejdehaların yok olmasının da bağlantıları olduğunu düşünüyorum çünkü iki olayın da aynı yıl gerçekleştiğini biliyoruz. ve bence bu arc'ın sonunda bununla ilgili bişiler öğreneceğiz gibime geliyor.

bir de igneel ile grandine arasında geçen konuşma ilginç geliyor.. ejderha kralı şöleninden kasıt ne acaba?
chapter 101 sayfa 9 -10-11-12-13
http://www.turkcraft.com/Fairy_Tail/101/10
Benimde o kısım ilgimi çekti fakat şölen/yarışma dediklerinden hiçbir şeye bağlayamadım :lol:
ShiRoi[C*]
Favori Manga: Fairy Tail
Favori Anime: Fairy Tail

http://www.turkcraft.com/Fairy_Tail/101/11 burda grandine belki bu kez daha arkadaş canlısı bir ilişki kurulabilir diyor wendy ile natsu eski hayatlarında düşman olmuş olabilirler.
http://www.turkcraft.com/Fairy_Tail/101/13 burdada ejderha kralı şöleninde karşılaşacağımız günü iple çekiyorum diyor şimdiki festivali eski adıyla kullanmış olabilir yani ejderhalar çıkabilir *-*
Kullanıcı avatarı
ULgen
Favori Manga: Naruto, One Piece
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Darken Than Black, Bakuman, İchiban Ushiro no Daimaou, Hagure Yuusha no Estetica

ben zaten o grandine ile igneel arasında ki konuşmadan anlamıştır zerefin işi olduğunu büyük ihtimalle de 594 de görebiliriz igneeli ama bölümleri izledikçe dikkatimi çekmişti çok ateşli dövüşlerde natsunun deri pullanıyor öyle tam bir ejderha olur mu muamma olacaktır heralde mangakası ise sürekli aynı konu üzerinden gidiyor önce natsu dayak yiyor sonra arkadaşları felan birşey oluyor natsu deli gücüyle yeniyor ee anasını satam bu herif orochion seisin ustasını yenmiş geçen laxusla dövüşte tek vuruşta yıkıldı e o zaman bu adam tırt ben bu mangakanın kafayı anlayabilmiş değilim ama o 7 yıllık araya kadar tek solukta izledim animeyi sonra mangaya başladım ama gerçekten bleachta ki gibi içine s.çmış artık zevkde vermiyor okumak :)
► Spoiler Göster
rathalos

ULgen yazdı:ben zaten o grandine ile igneel arasında ki konuşmadan anlamıştır zerefin işi olduğunu büyük ihtimalle de 594 de görebiliriz igneeli ama bölümleri izledikçe dikkatimi çekmişti çok ateşli dövüşlerde natsunun deri pullanıyor öyle tam bir ejderha olur mu muamma olacaktır heralde mangakası ise sürekli aynı konu üzerinden gidiyor önce natsu dayak yiyor sonra arkadaşları felan birşey oluyor natsu deli gücüyle yeniyor ee anasını satam bu herif orochion seisin ustasını yenmiş geçen laxusla dövüşte tek vuruşta yıkıldı e o zaman bu adam tırt ben bu mangakanın kafayı anlayabilmiş değilim ama o 7 yıllık araya kadar tek solukta izledim animeyi sonra mangaya başladım ama gerçekten bleachta ki gibi içine s.çmış artık zevkde vermiyor okumak :)
O pullanma olayı dragon force açtığında oluyor hatta Zero demişti ejderha kesicilerin ejderhalarla dövüşmek için ejderhalarla aynı güç kullandığını.Bence Natsu tam ejderha dönüşümü yapar
Igneel
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, One Piece, Rave Master, Toriko
Favori Anime: FMA: Brotherhood

Zeref'in dragon slayer veya god slayer olduğu teorileri pek mantıklı bulmuyorum. Olabilir, mümkün. Ama olursa kötü olur. Çünkü şu an Zeref hakkında bildiğimiz şeyler Deliora, Lulaby (Umarım doğru heceledim.) gibi iblisleri oluşturduğu. Hades'in gemisinde Hades'e karşı kullandığı büyü. Hades'in Devil Eye açtıktan sonra kullandığı Zeref'in kitabından olan büyüler. Öldürme büyüsü. Bunların hiçbirinin slayer büyüleriyle alakası yok. Belki yapabildiği şeylerin yanında Slayer büyüsü de kullanabiliyordur. Tek olayı slayer olmak ve one magic le olan bağlantısının sebebi slayer olmasıysa çok saçma olur.

Hades'in Zeref kitabından kullandığı büyü ve Zeref'in Hades'e karşı kullandığı repentance büyüsü yeterince iyi bence. O tarz güçlü büyüler kullanmasını tercih ederim slayer olmasına. Yeteri kadar slayer görüyoruz zaten.

Zeref one magic le bağlantısı olan biri olarak gösterildi. Tüm büyülerin başlangıcı olan büyü. Onu da slayerlara bağlayacaksa slayer olmayan tüm karakterleri sıra sıra çöplere dökebiliriz.
En son Igneel tarafından 15 Ağu 2012 15:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
karalamadefteri
Favori Anime: Gintama / One Piece / Death Note / Naruto / Full Metal Alchemist / Shingeki no Kyojin / Bleach / Fairy Tail

@igneel
Sen diyince aklıma geldi, zeref çok güçlü iblisler yaratmıştı dediğin gibi acaba bu kara ejder acnologia'yı zeref yaratmış olabilir mi? Tenroujima'da Acnologia adaya saldırırken, Zeref Acnologia'yı çok iyi tanıyomuş gibi bütün özelliklerini sayıyordu. Belki de bu yaratık Zeref'in ürünüdür, ve normal ejderlerin bile bu ejderhaya gücü yetmediği için insanlara drogonslayer büyüsü öğretmişlerdir. Belki de saçmalıyorum:D öyle aklıma geldi bir an ..

Ama her şeye rağmen bu dragonslayerların reenkarnasyon misali 2. bir hayat yaşadıkları kesin sanki.. fakat bunu onlar da bilmiyor..
Igneel
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, One Piece, Rave Master, Toriko
Favori Anime: FMA: Brotherhood

Aklıma bir şey geldi. Teoriden çok tartışmaya açık bir konu.

Resim
Bu sayfa Edolas Arc'ın başlarından. Mystogan'ın kapatmaya çalıştığı Anima aktifleşmeden biraz öncesi. Yeni gördüğümüz büyülerden birine çok benziyor.
Resim
Bu da Jellal'in oluşturduğu True Heavenly Body Magic-Star Destruction büyüsü.

Animayla aynı demiyorum. Ama çok benziyorlar. Hatta neredeyse aynı görünüyorlar. Benzer mantıklarla çalışan büyüler olabilir. Anima Edolas'a geçit açmak için kullanılıyordu. Bu da benzer bir şey olabilir.

karalamadefteri yazdı:@igneel
Sen diyince aklıma geldi, zeref çok güçlü iblisler yaratmıştı dediğin gibi acaba bu kara ejder acnologia'yı zeref yaratmış olabilir mi? Tenroujima'da Acnologia adaya saldırırken, Zeref Acnologia'yı çok iyi tanıyomuş gibi bütün özelliklerini sayıyordu. Belki de bu yaratık Zeref'in ürünüdür, ve normal ejderlerin bile bu ejderhaya gücü yetmediği için insanlara drogonslayer büyüsü öğretmişlerdir. Belki de saçmalıyorum:D öyle aklıma geldi bir an ..

Acnologia'yı Zeref'in yarattığını sanmıyorum. Aconologia'yı görünce aşırı korktu ve yapılacak bir şeyin olmadığını söyledi. Bir bağlantıları olabilir ama bence Acnologia Zeref'ten daha güçlü. Bir insanın ejderha oluşturduğunu düşünmek bu manganın mantığına da biraz ters düşüyor. Ejderhalar > İnsanlar mantığı. Belki dragon slayer büyüsünü Acnologia'ya karşı kullanılsın diye öğretiyorlardır. Bu arcın sonunda birçok şey açığa kavuşacak.

“Fairy Tail” sayfasına dön