Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sougo vs Hijikata-San

Hijikata san vs Okita Sougo

Sougo alır
3
43%
Hijikata san alır.
4
57%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 7
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bilmeyenler için, Gintama sadece bir absürt komedi serisi değil, seri yaklaşık 150 manga bölümüdür battle tabanlı ilerliyor ve final arc'da.
Bahsi geçen karakterlerin de seride dövüşleri mevcut. BKZ; Kamui vs Sougo, Isaburo vs Hijikata, Nobume vs Sougo gibi gibi. Yeterli açıklamanın olduğuna inanıyorum.

Okita Sougo
Resim

Sougo eski Shinsengumi oluşumunun 1. bölük kaptanıdır, bir Yato olan Kamui ve eski Tendoshu üyesi Mukuro(Imai Nobume) ile eşit şekilde dövüşebilmiştir.

Hijikata Toshiro
Resim

Hijikata San, eski Shinsengumi oluşumunun yardımcı kaptanıdır. Dövüş yetenekleri Mimiwarigumi şefi Sasaki Isaburo ile dövüşecek kadar ileridir.

En son Outlaw tarafından 16 Ara 2017 16:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Hangisi daha komik veya iyi cosplay, parodi yapan karakteri mi seçiyoruz?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@redstak,

İzlemediğin için bilmiyor olabilirsin, ama serinin bir battle yönü de var, son 150 bölümdür seride bir savaş var.
Resim
galeme
Favori Anime: .

.
En son galeme tarafından 25 Eyl 2018 13:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

@galeme,
galeme yazdı: 16 Ara 2017 16:37 Hangisinin yaptığı göndermeler daha iyi onu mu seçiyoruz?

Hayır, serinin bir battle yönü var. Ve seride yaklaşık 150 bölümdür süren bir savaş var. Savaştan önce de bir çok battle tabanlı arc oldu.

Karakterler arası güç dengeleri filan da mevcut seride.

https://comicvine.gamespot.com/profile/ ... ars/68437/
Resim
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Son Arc'ı izlemedim daha, Sougo ya da Hijikata çizik yediyse bilemiyorum. Genel izlenimlerimden yola çıkacağım.

Hijikata'nın featlerini gördük, darbe alsa da yılmayan bi şekilde savaştan düşmeyen bi adam. Ama asla Gintoki gibi her türlü galip gelen bi izlenim vermedi diye kalmış aklımda. Tabi serideki çoğu karakter gibi potansiyelini tam anlamıyla kullanmayışının ve çok merkezi bi karakter olmayışının da etkisi var bunda.

Sougo'ya gelirsek, en başlarda Shinsengumi'nin en iyi kılıç ustası olduğu belirtilmişti yamulmuyorsam. Karakteri asla en yüksek featlere çıkmaya müsaade etmeyen türden, kendini VS'nin ortasında bulmuyor çoğu zaman. Bi çok karakteri indirebilecek yan düşmanlarla taşak geçmişliği de çok tabi, ki bence bu Sougo'nun gizlenen powerleveline yapılan bi atıf zaten.

Karakter bakımından ve genel Gintama kurgusunun geyikliğinden dolayı Sougo bana hep bi tık daha güçlü gelmiştir. Tabi ikisinin savaşması durumunda çok farklı şeyler çıkar ortaya.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Birbirlerine çok yakın olmalarına rağmen Hijikata bana hep daha önde gibi geldi. O yüzden Hijikata dedim.
Açıklama kısmındaki Sougo'nun Kamui ile eşit bir şekilde dövüşebildiği açıklamasına katılmıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

@Tulpar,

Hocam gayet karşı koyabiliyordu, karşılık verebiliyordu. Hatta yaralamıştı diye hatırlıyorum elini. O sebeple eşit dedim. Ama "Karşı koyabiliyor." tabirini de kullanabiliriz.
Resim

“Gintama Genel” sayfasına dön