Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Eğer Bir Zanpaktounuz Olsaydı Hangisinin Olmasını İsterdiniz

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Eğer Bir Zanpaktounuz Olsaydı Kimin Zanpaktousunu İsterdiniz?

Zangetsu -Kurosaki Ichigo - Vekil Shinigami
12
8%
Benihime - Urahara Kisuke - Eski 12. Takım Kaptanı
22
15%
Rjuujin Jakka - Genryuusai Yamamoto Shigekuni - Gotei 13 Başkomutanı ve 1. Takım Kaptanı
24
16%
Suzumebachi - Soi Fon - 2. Takım Kaptanı
0
Oy yok
Shinsou - Ichimaru Gin - Eski 3. Takım Kaptanı
6
4%
Wabisuke - Kira Izuru - 3. Takım Teğmeni
4
3%
Kyoka Suigetsu - Aizen Sousuke - Eski 5. Takım Kaptanı
29
20%
Senbonzakura - Kuchiki Byakuya - 6. Takım Kaptanı
14
9%
Zabimaru - Abarai Renji - 6. Takım Teğmeni
3
2%
Tenken - Sajin Komamura - 7. Takım Kaptanı
0
Oy yok
Katen Kyoukotsu - Kyouraku Shunsui - 8. Takım Kaptanı
17
11%
Suzumushi - Kaname Tousen - Eski 9. Takım Kaptanı
2
1%
Kazeshini - Hisagi Shuuhei - 9. Takım Teğmeni
3
2%
Hyourinmaru - Hitsugaya Toushiro - 10. Takım Kaptanı
6
4%
Haineko - Matsumoto Rangiku - 10. Takım Teğmeni
0
Oy yok
Houzukimaru - Madarame Ikkaku - 11. Takım 3. Asistanı
2
1%
Ashisogi Jizou - Kurotsuchi Mayuri - 12. Takım Kaptanı
0
Oy yok
Sougyo no Kotowari - Ukitake Juushiro - 13. Takım Kaptanı
0
Oy yok
Sode no Shirayuki - Kuchiki Rukia - 13. Takım Kaptanı
4
3%

Toplam oy: 148
Kullanıcı avatarı
Witchking_06
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach,Death Note,Captain Tsubasa,Pokemon

Senbonzakura ya verdim oyumu.ilk duyduğum günden beri söylenişi hoşuma gidiyo :d
Resim
Kullanıcı avatarı
meraba uzayli
Favori Manga: ga-rei, tokyo esp, sprite, 14 sai no koi, kurozuka, happiness, shiki no zenjutsu
Favori Anime: shingetsutan tsukihime, sweet punch, black lagoon, baccano!, shinsekai-yori

Yumichika'nın ki tabi ki(adını bilmiyorum).
There are two kinds of people in the world, those with loaded guns, and those who dig.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Oylar gitmiş. Tekrar bu kararsızlık hissiyle karşı karşıyayım. Geçen sefef Ryuujin Jakka-Senbonzakura arasında kalmıştım. Şimdi Ryuujin Jakka - Senbonzakura - Kyouka Suigetsu arasında kaldım. İzninizle üçünün de artılarını ve birbirlerine karşı üstünlüklerini yazacağım

Ryuujin Jakka
+ Gelmiş geçmiş en güçlü zanpakuto olarak geçiyor.
+ Salınımı bile çok büyük bir ateş-yıkım gücü açığa çıkartıyor.
+ Bankaisi zaten tartışılmaz derecede güçlü. Peki bu bankai ne yapabiliyor?
1-Bütün ateşleri kılıcın kenarına toplayıp çok büyük bir kesim-yakma gücü ortaya çıkarıyor
2-Bütün vücudunu 1.500.000 derece ateşe çevirip kullanıcısını resmen "GÜNEŞ"e çeviriyor.
3-Öldürdüğü her kişii canlandırıp onları kullanmayı sağlıyor.
4-Bu son gücü tam olarak anlamadım ama sanırım çok büyük bir güçle yakıyor.
+ Güneş modundayken kimsenin size dokunması mümkün değil.

Kyouka Suigetsu
+ Henüz Bankaisini görmememize rağmen en güçlü zanpakutolardan biri
+ Rakibi kılıç salınımını 1 kez bile görse zanpakutonun etkisi altına giriyor. Yani rakip kılıca bakmaktan korkuyor.
+ Rakibin 5 duyusunu da kontrol ediyor. Yani rakibe istediğini gösteriyor, rakibe kendi istediğini duymasını sağlıyor vs. ve bu sayede rakip aslında size saldırdığını düşünürken boşluğa saldırıyor (Kendi arkadaşını ona düşman gibi de gösterebilirsiniz) ve siz de onun arkasına el kol sallaya sallaya geçebiliyor ve onu savunmasız yakalayabiliyorsunuz. Bknz: Fake Karakura Town Arc'da bütün kaptanların Aizen diye Hinamoriye saldırması ve ardından Aizenin hepsini tek vuruşta kesmesi.
Daha ne olsun. :lol:

Senbonzakura
Aslında bu üçlü arasında en güçsüzü ama senbonzakuraya ilk gördüğümden beri bir sempatim var. Ayrıca bu tarz saldırılara (Gaaranın kum saldırıları da buna örnek) karşı bir sevgi duyuyorum nedense. Artılarına gelirsek
+ Dokunmadan 100.000.000 bıçağı kontrol edebiliyorsunuz.
+ Bu bıçaklarla kendi etrafınızı da sarıp büyük bir savunma elde edebiliyorsunuz.
+ Bıçakları dokunmadan kontrol ettiğiniz için rakibinize aynı anda her yönden saldırabiliyorsunuz ve rakibin savunmasını güçsüz düşürebiliyorsunuz.

Bunları düşününce Kyouka Suigetsu da Senbonzakura da Ryuujin jakka kullanıcısa bankai modunda dokunamaz. (Güneşe dokunabilir misin? Hayır.)
Kyouka Suigetsu ve Senbonzakura karşılaşırsa, bu savaşın galibi en güçlü zanpakutoya sahip olan kişi değil, en zeki kişi olacaktır. Çünkü bu iki zanpakuto da zekayla çok çok iyi kullanılabilecek zanpakutolar.
Neden bilmiyorum ama ryuujin jakka en güçlüsü olmasına rağmen "Ryuujin Jakkadır." demiyorum. Belki de ısınamadım hala.
Bu kadar yorumdan sonra hala karar veremedim. (Çok kararsız bir insan olmanın kötülükleri) Sanırım Senbonzakura diyeceğim. Şöyle bir düşündüm de, Senbonzakuranın Kyouka Suigetsuyu yenmemesi olanaksız değil. Ryuujin Jakkaya da ısınamadım daha. O tarz saldırılar da çok hoşuma gidiyor.
Sonuç: Burun farkıyla Senbonzakura.
Not: Rukia için 13. Takım kaptanı demişsin. Rukia ne zaman kaptan oldu? :blink:
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Rukia kaptan değil.Vice-captain yani teğmen.Burada geçiyor.

http://www.mangapanda.com/bleach/499/4

Ölen teğmen renji ya da rukia değil diyor.Yani rukia teğmen.
Zanpaktou'ya gelince zangetsu dedim.İchigo malının elinde yazık oluyor.Bankaisi çok kullanışlı.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Minaxo
Favori Manga: Death Note
Favori Anime: Fma, Bleach

Katen Kyoukotsu ve Benihime arasında kaldım. Sonra o tüylerimi ürperten ismi için Benihime'ye verdim.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Rjuujin Jakka ile Kyoka Suigetsu arasında kaldım ama Rjuujin Jakka gibi güçlü zampaktou yok. 15 milyon dereceye çıkıp nükleer reaksiyon başlatıp yeni bir yıldıza bile dövüşebilirim yeterince hidrojen bulabilirsem. :woohoo:
afzozatmaca
Favori Manga: Veritas,Bleach,Naruto,
Gantz,Beelzebub,
Vagabond,
The Breaker new waves
Sun Ken Rock
Favori Anime: Naruto,
Bleach,
Hellsing OVA serisi
FMA:Brotherhood

meraba uzayli yazdı:Yumichika'nın ki tabi ki(adını bilmiyorum).
Yumiçika nın zampaktosunun adı "Ruri'iro Kujaku" ...Yanlış bilmiyorsam mavi tavus kuşu demek...Bu zampakto mavi rengini sever ve mordan nefret eder fakat bizim narsist zampaktosunu fuji kujaku yani mor tavuskuşu diye çağırır.Böyle çağırdığı için Kido temelli bu kılıç kendini tam olarak salmaz...Ayrıca kido temelli kılıçlara Zaraki nin takımı ezik gözü ile baktığı için yumiçika kılıcının özelliklerini göstermeyi pek sevmez...

Benim oyum "Ryuujin Jakka" ya oldu...
Resim
Kullanıcı avatarı
I Hate Fiil Episodes
Bozkurt
Bozkurt
Favori Manga: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, One Piece, Death Note, Full Metal Alchemist, Beelzebub, Kuroko No Basket, History's Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Bleach, Shingeki No Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Naruto, Fairy Tail, One Piece, Death Note, Beelzebub, Kuroko No Basket, Toriko

meraba uzayli yazdı:Yumichika'nın ki tabi ki(adını bilmiyorum).
Fujikujaku(Wysteria Tavuskuşu) Yumichika'nın kullandığı isim. Ama Yumichika Zanpaktou'sunun orjinal halinin kido temelli olması sebebiyle orjinal adı olan "Ruri'iro Kujaku"'yu kullanmamaktadır.

Benim favorim Katen Kyoukotsu
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Resim
Kullanıcı avatarı
98oktay
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach,Death Note,Elfen Lied

ben senbonzakuraya verdim en güçlü değil belki ama çok havalı duruyo bence vede çok kullanışlı
Resim

Resim
► Spoiler Göster

“Bleach Anketler” sayfasına dön