Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En Güçlü Espada

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

?

Yammy
7
2%
Starrk
103
25%
Baraggan
102
25%
Halibel
4
1%
Ulquiorra
165
41%
Nnoitra
3
1%
Grimmjow
14
3%
Zommari
2
0%
Szayel Aporro
2
0%
Aaroniero
4
1%

Toplam oy: 406
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

TribalCain yazdı:Abi birkere ne kadar hizli rejenere olursa olsun.Zamana karsi hicbirsey yapamaz.Ki Barragan hakkinda tartismam.2.si Starrkin gucunu tam gordugumuzu sanmiyorum ben.
Stark en zeki,en iyi analizci ve en çok reiatsu'su olan espada. Yamamoto ve Unohana'dan sonraki en güçlü iki kaptan olan kyoraku ve ukitake ile aynı anda savaştı. Dövüşte çizik bile almadı. Daha sonra 2 vaizard kaptanın eline verdi. Kyoraku sinsilik yapıp arkadan kesdi bunu. Lilenette ölünce bizim ki duygusala bağladı ben yanlızım moduna girdi. O sırada bile kyoraku'nun tekniğini anında analiz etti. Ardından kyoraku'nun zekice ama riskli darbesiyle öldü. Bence en güçlü espada Stark'dır ama kubo tarafında harcandı. Barragan'ın yeteneği ise serideki en sağlam 4-5 teknikten biri çok rahat ama çok kibirli,2 gram beyin yok adamda.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Stark reiatsu seviyesi sayesinde Barragan da dahil bütün espadalardan güçlü.

Edit:Vay amk Ulquiorra fanları uçmuş.
En son hyperbooster tarafından 21 Eki 2013 20:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Ulquiorra dışında diğerleri güç için bu yeteneklerinden vazgeçmişler o yüzden rejenerasyon yapamıyorlar.Espadalar hariç birde ww böyleydi Yamamoto tek yumrukta yenebilirdi rejenerasyon yapamıyor olsaydı.Onun da seçim yapabileceğini sanmıyorum olduğu gibi kalmış.

Yani aslında Ulquiorra yapısı itibariyle dahada güçlenmek yerine bu yeteneği seçmiş,aslında kullanışlı bir yetenek ama güç farkı çok fazla olan bir rakibe karşı görüldüğü gibi yine bir işe yaramıyor.

Ulquiorra kendisi güçten vazgeçmiş bir Espadayken ve kendinden güçlü olanları kabul etmişken hala çıkıp fanları yaygara koparabiliyor,ilginç bir durum tabiiki.Üstüne üstlük bu benim 2.salınımım Aizen görmedi desede diğerleri gibi en güçlüyüm vaazı çekmedi.Onun gibi gözlem yeteneği yüksek birisinin anlayamaması çok zor.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Stark ve barragan varken Ulquiorra demeyin. Barraganın yeteneği zaten en oplardan biri. stark desek adam ciddi olamadı bir türlü kaç kişi ile karşılaştı üstelik.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Tartışmasız Yammy. Zaraki ile Byakuya beraber yenebildiler.
Kullanıcı avatarı
rassvet
Favori Manga: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Gintama, Noragami, One Piece
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Death Note, Gintama, Rurouni Kenshin, Noragami, One Piece, Basilisk, Samurai Champloo, Wolf's Rain

oZzIiI yazdı:Tartışmasız Yammy. Zaraki ile Byakuya beraber yenebildiler.
O sırada Zaraki ile Byakuya birbirleriyle dövüşmüyorlar mıydı :lol: O sahneleri hatırladıkça gülüyorum.

Yammy'nin fiziksel gücü yüksekti, o devasa cüssesinden de anlaşılacağı gibi. Ama sahip olduğu tek şey de buydu bence. Starrk'da reiatsu da var, zeka da. Barragan'ın yeteneği ise oldukça tehlikeliydi. O yüzden Yammy'yi en güçlü olarak görmüyorum, her ne kadar 0. espada muhabbetine girse de...
Yorozuya - OtakuTürk - 万事屋
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
Artyom
Favori Manga: Bleach, Hellsing, Death Note
Favori Anime: Bleach, Shingeki no Kyojin, Another, Hellsing, Death Note, G.T.O.

Bana göre Kubo'nun yaptığı en saçma şeydi bu Yammy olayı.
Resim
The Flower Wind falls into chaos, and the Flower God cries out.
The Heavenly Wind falls into chaos, and the Heavenly Demon laughs.
Katen Kyoukotsu...
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Aizen savaşların reiatsuya bağlı olduğunu düşünen biri. Ayrıca 10 espadayı arenaya koyup en güçlü kim diye seçtiğini de sanmıyorum.
Ben aizen espadaları numaralandırırken reiatsulara göre numaralandırmıştır diye düşünüyorum.

Yammy son versiyonunda hayvan gibi reiatsuyla dolanıyordu yani starktan yüksek reiatsusu vardı belkide. Starkta belki de reiatsusu yüksek olduğundan 1 numaradır ve barragan 2 numaradır.

Ben starrk en güçlü derim. Animede çok güçsüz gözükmüş ancak mangadan konuşursak çok güçlüydü.
Cerodan sıyrılmak kolay iş değil beyler. Manganın başından beri kaç kişi başarmış 1 cerodan kaçmayı? Animede shunsui sürekli cerolardan kaçıyor ve hasar almıyor ancak mangada stark dalga geçti resmen.

Görmediği saldırıları sezebiliyor. Shunsui 2 kez öyle saldırdı ikisinde de stark ceroyla vurdu. Stark zaten shunsuiye sadece 3 cero attı eğer ukitakenin geri yansıtıp shunsuiyi kurtardığı 1000 cero sayılmazsa. Ilkinden sonra shunsuinin üzerinde yanık izi var ikincisinde kafadan kan geliyor. Üçüncü cero zaten yıktı shunsuiyi. Yani stark 1 kere bile cero ıskalamadı. Ayrıca stark shunsuinin nereye gideceğini önceden görüp shunsui daha oraya gitmeden silahını oraya tutuyor. Ama ateş etmek yerine bankai açmasını istedi. Kısacası bu adamın sezme, takip etme, analiz ve nişan alma özellikleri sınırdaydı.
Adam 2 kere darbe yedi biri barragan ölünce dikkati dağıldıģından. Bunu zaten rakibi söylüyor. ve ikincisi shunsuinin gölge saldırısı. O darbeden sonra dövüşe devam edecek durumda olmadığını da stark kendi söylüyor. Shunsuiye kaybetme nedeni de oydu.
Ayrıca animede shunsui starkın kurtlarını yeniyor ama mangada o yok. Stark kurtlarını shunsui karşısında kullanmadı ve nedeni belli değil. Lillynette mangada ölmüyor. O kurtlar hiç konuşmuyor.
O kurtlar hafife alınmamalı bu arada. Stark kurt patlamasını 2 kere yapıyor mangada. Ilki tam güç 2 vaizardın maskesini paramparça ediyor ikincisi zaten kan içinde bırakıyor. Ayrıca tousen ve vaizardlara göre hollow maskesi ortalama bir bankaiden daha iyi.
Yani starrk elleri cebindeyken sadece kurtlarıyla 2 tane bankai gücünde maske takmış ve onun üstüne shikai de açmış kişiyle dalga geçti.

Stark kimseyi yenemedi gibi bir şey denmemeli bu arada. Shunsui 1000 ceroyla tahtalı köye gidecekken ukitake kurtarıyor. Ardından stark ukitakeye 1000 cero atacakken shunsui kurtarıyor. Ben mangada o saldırıdan tek basına kurtulabilecek birini görmüyorum (baş kaptan ile aizen hariç).
Animede vaizardlara 1000 cero attığı zaman cerolardan 1 tanesi çarpınca vaizardlar yere düşüp kurtuluyor. Mangada o da yok. Başkası sizi kurtarmazsa o 1000 ceroyu yiyorsunuz beyler. Ve kaçmaya çalışırsanız adam tabancayı size doğru tutuyor yani kaçmak imkansız. 1000 tane ceroya dayanacak öküzler de zaten sayılıdır. Belirttim yukarıda.
En son byakusharinnegan tarafından 07 Eki 2014 20:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Ulquiorra yada Barragan. Şimdi Barragana karşı sanırım Ulquiorranın şöyle bir şansı var, yenilemesi kendini. Ama Starkı katıyorum işin içine Barraganı sırf cero atarak yenebilir bence. O yüzden 1. espada olduğunu düşünüyorum. Ama Ulquiorra da Starkı yenebilir. Bu 3'ü arasında gelip gidiyorum açıkca bana göre Ulquiorra Stark'ı yener. Ama Barraganın gücü tuaf bir güç, yenilenmesi sayesinde yenebilir Barragan'ı Ulquirra. Stark da Barraganı kolayca alabilir gibi geliyor.
En son Z.K tarafından 12 Ara 2013 00:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuujin Jakka

byakusharinnegan yazdı:Aizen savaşların reiatsuya bağlı olduğunu düşünen biri. Ayrıca 10 espadayı arenaya koyup en güçlü kim diye seçtiğini de sanmıyorum.
Ben aizen espadaları numaralandırırken reiatsulara göre numaralandırmıştır diye düşünüyorum.

Yammy son versiyonunda hayvan gibi reiatsuyla dolanıyordu yani starktan yüksek reiatsusu vardı belkide. Starkta belki de reiatsusu yüksek olduğundan 1 numaradır ve barragan 2 numaradır.

Ben starrk en güçlü derim. Animede çok güçsüz gözükmüş ancak mangadan konuşursak çok güçlüydü.
Cerodan sıyrılmak kolay iş değil beyler. Manganın başından beri kaç kişi başarmış 1 cerodan kaçmayı? Animede shunsui sürekli cerolardan kaçıyor ve hasar almıyor ancak mangada stark dalga geçti resmen.

Görmediği saldırıları sezebiliyor. Shunsui 2 kez öyle saldırdı ikisinde de stark ceroyla vurdu. Stark zaten shunsuiye sadece 3 cero attı eğer ukitakenin geri yansıtıp shunsuiyi kurtardığı 1000 cero sayılmazsa. Ilkinden sonra shunsuinin üzerinde yanık izi var ikincisinde kafadan kan geliyor. Üçüncü cero zaten yıktı shunsuiyi. Ayrıca stark shunsuinin nereye gideceğini önceden görüp oraya tabancıyı tutuyordu. Kısacası bu adamın sezme, takip etme, analiz ve nişan alma özellikleri sınırdaydı.
Adam 2 kere darbe yedi biri barragan ölünce dikkati dağıldıģından ve ikincisi shunsuinin gölge saldırısı. O darbeden sonra dövüşe devam edecek durumda olmadığını kendi söylüyor.
Ayrıca animede shunsui starkın kurtlarını yeniyor ama mangada o yok. Stark kurtlarını shunsui karşısında kullanmadı ve nedeni belli değil. Lillynette mangada ne ara ölüyor bulamadım.
O kurtlar hafife alınmamalı bu arada. Stark kurt patlamasını 2 kere yapıyor mangada. Ilki tam güç 2 vaizardın maskesini paramparça ediyor ikincisi zaten kan içinde bırakıyor.

Stark kimseyi yenemedi gibi bir şey denmemeli bu arada. Shunsui 1000 ceroyla tahtalı köye gidecekken ukitake kurtarıyor. Ardından stark ukitakeye 1000 cero atacakken shunsui kurtarıyor. Ben mangada o saldırıdan tek basına kurtulabilecek birini görmüyorum (baş kaptan ile aizen hariç).
Şükela yazmışsın, aynı şekilde düşünüyorum.
oZzIiI yazdı:Tartışmasız Yammy. Zaraki ile Byakuya beraber yenebildiler.
Yammy'nin Barragan-Stark ve Ulqu'i nasıl alacağını merak ediyorum.En fazla reiatsuya sahip espada olabilir ama kocaman bir BALONdur yammy.
Resim

“Bleach Anketler” sayfasına dön