Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En Güçlü Espada

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

?

Yammy
7
2%
Starrk
103
25%
Baraggan
102
25%
Halibel
4
1%
Ulquiorra
165
41%
Nnoitra
3
1%
Grimmjow
14
3%
Zommari
2
0%
Szayel Aporro
2
0%
Aaroniero
4
1%

Toplam oy: 406
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı:Espadalar numaraya göre en güçlü ise ulqi en güçlüsüdür. 2 Salınımında numarası gözükmüyor.Buna ek olarak hızlı yenilenmesi duran tek espada en güçlü olması için sebep var.
İşte ikinci salınım olayını göz önüne alarak, belki 3. Espada olabilir dedim. İkinci salınımla Stark veyahut Baraggan'dan güçlü olabileceğini düşünmüyorum. En fazla 1 sıra oynayabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
kürşat senju
Favori Manga: Berserk, Naruto, Claymore, One piece, Bleach, Terra formars, gigantomakhia
Favori Anime: Naruto shippuuden, One piece, Death note, fairy tail, Bleach, Stains gate, Claymore, Berserk, ae no Ae no exorcist, Claymore

Bence en güçlüsü Ulquiorra ıchıgoya yenilmesi ise mangasdaki en saçam şeylerde ilk sıralarda gelir adam ilk başta tek atmıştı ıchıgoya hele birde 2. salınımda ti gücü muazzam dı eğer ıchıgo dan başka biri ile kapışsa kesinlıkle yenillme şansı yoktur diye düşünüyorum.
[thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 2000_n.jpg[/thumbnail]
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
"Eğer Tanrı'yla karşılaşırsan, ona beni rahat bırakmasını söyle. Hiçbir zaman bir mucize beklemedim, işleri hep kendim hallettim"
-Berserk
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Ulqi ve Starrk'a oyum.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
^^^^MytH^^^^
Favori Manga: D.Gray-Man, Bleach, The Breaker,
Favori Anime: D.Gray-Man, Bleach, Blood+, Shiki, Code Breaker, Guilty Crown, Hellsing, DMC

Ulquiorra'yı tek geçerim.Barraganla kıyaslıyorsunuz ama Barraganın yaşlandırma tekniği bir uzuvu yakalayınca çürütmeye başlıyor ve kesildiği zaman tekrar tekrar keser kolunu bacağını Ulqi yeniden çıkar :) İç organ olayı saçma olmuş.Mükemmel bir sonidosu olan Ulqi'nin Barragan'ın saldırısına tamamen yakalanmasına olanak yok.En fazla dediğim gibi kol yada bacağa denk gelir keser tekrar çıkar :)
Resim
Yüzmekte özgürsek; o gökyüzüne ihtiyacımız yok!
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Numarasına oranla en güçlü Ulqiorra ve de Harribel ve Stark'dan güçlü bence. Stark hayal kırıklığı oldu benim için..

1-Barragan
2-Ulqiorraa
3-Stark
4-Harribel / Nel

gibi gözlemledim ben.
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

byakusharinnegan yazdı:Aizen savaşların reiatsuya bağlı olduğunu düşünen biri. Ayrıca 10 espadayı arenaya koyup en güçlü kim diye seçtiğini de sanmıyorum.
Ben aizen espadaları numaralandırırken reiatsulara göre numaralandırmıştır diye düşünüyorum.

Yammy son versiyonunda hayvan gibi reiatsuyla dolanıyordu yani starktan yüksek reiatsusu vardı belkide. Starkta belki de reiatsusu yüksek olduğundan 1 numaradır ve barragan 2 numaradır.

Ben starrk en güçlü derim. Animede çok güçsüz gözükmüş ancak mangadan konuşursak çok güçlüydü.
Cerodan sıyrılmak kolay iş değil beyler. Manganın başından beri kaç kişi başarmış 1 cerodan kaçmayı? Animede shunsui sürekli cerolardan kaçıyor ve hasar almıyor ancak mangada stark dalga geçti resmen.

Görmediği saldırıları sezebiliyor. Shunsui 2 kez öyle saldırdı ikisinde de stark ceroyla vurdu. Stark zaten shunsuiye sadece 3 cero attı eğer ukitakenin geri yansıtıp shunsuiyi kurtardığı 1000 cero sayılmazsa. Ilkinden sonra shunsuinin üzerinde yanık izi var ikincisinde kafadan kan geliyor. Üçüncü cero zaten yıktı shunsuiyi. Yani stark 1 kere bile cero ıskalamadı. Ayrıca stark shunsuinin nereye gideceğini önceden görüp shunsui daha oraya gitmeden silahını oraya tutuyor. Ama ateş etmek yerine bankai açmasını istedi. Kısacası bu adamın sezme, takip etme, analiz ve nişan alma özellikleri sınırdaydı.
Adam 2 kere darbe yedi biri barragan ölünce dikkati dağıldıģından. Bunu zaten rakibi söylüyor. ve ikincisi shunsuinin gölge saldırısı. O darbeden sonra dövüşe devam edecek durumda olmadığını da stark kendi söylüyor. Shunsuiye kaybetme nedeni de oydu.
Ayrıca animede shunsui starkın kurtlarını yeniyor ama mangada o yok. Stark kurtlarını shunsui karşısında kullanmadı ve nedeni belli değil. Lillynette mangada ölmüyor. O kurtlar hiç konuşmuyor.
O kurtlar hafife alınmamalı bu arada. Stark kurt patlamasını 2 kere yapıyor mangada. Ilki tam güç 2 vaizardın maskesini paramparça ediyor ikincisi zaten kan içinde bırakıyor. Ayrıca tousen ve vaizardlara göre hollow maskesi ortalama bir bankaiden daha iyi.
Yani starrk elleri cebindeyken sadece kurtlarıyla 2 tane bankai gücünde maske takmış ve onun üstüne shikai de açmış kişiyle dalga geçti.

Stark kimseyi yenemedi gibi bir şey denmemeli bu arada. Shunsui 1000 ceroyla tahtalı köye gidecekken ukitake kurtarıyor. Ardından stark ukitakeye 1000 cero atacakken shunsui kurtarıyor. Ben mangada o saldırıdan tek basına kurtulabilecek birini görmüyorum (baş kaptan ile aizen hariç).
Animede vaizardlara 1000 cero attığı zaman cerolardan 1 tanesi çarpınca vaizardlar yere düşüp kurtuluyor. Mangada o da yok. Başkası sizi kurtarmazsa o 1000 ceroyu yiyorsunuz beyler. Ve kaçmaya çalışırsanız adam tabancayı size doğru tutuyor yani kaçmak imkansız. 1000 tane ceroya dayanacak öküzler de zaten sayılıdır. Belirttim yukarıda.
@Jiraiyaflash

Hacı starrk'ı animeden izleyerek o yorumu yaptığını düşündüğümden alıntıladım o mesajımı. Belki fikrini değiştirir.
Animatörlerin güç dengesini alt üst etmelerinden hep nefret etmişimdir. Naruto anketlerinde hep yazıyorum zaten biliyorsun. Bleachte de bunun kötüleri starrk'ın dövüşleri ile ichigo'nun grimmjow 'a karşı ilk savaşı.

Starrk'ı mangada kubo hatta aşırı iyi yapmıştı bence. O kadar iyiydi ki adam yenilsin diye hem tabancalarını hem de kurtlarını kullanmadı (kurtları animedeki gibi ölmüyor açıkladım yukarıda. En küçük bir riski bile yok). Ve bunlar da yetmedi adam dövüşe karnında delikle başladı. Kendisi söylüyor o şekil devam edemeyeceğini. Dövüş sırasında darbe yemeden önce de o yarasını tutuyor zaten. Sebebin o olduğu belliydi.

Ve o kurt gücünün ucu çok açık bırakıldı. Bu adamın asıl gücü asla tabanca değildi kendi ruhuna şekil vererek kullanmaktı. Kurtlar o ruhuna verebileceği şekillerden biriydi sadece. Shunsui'ye karşı kullandığı kılıcı da tıpkı kurtları yaratırken kullandığı şekilde yaratıyor. O gücü kim bilir ne şekillerde kullanabilirdi. Naruto'da jiraiyanın sennin mod'da yapabileceģi şeyler nasıl ucu açık kaldıysa starrk'ın ruh şekillendirme gücü de öyle ucu açık kaldı.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Doğrudur mangada o kadar gelmedim henüz Ulqiorrayı yeni yendi manga da
Ama bir manga ile anime arasında bu kadar fak olacağını düşünmezdim yani :laugh: Bildiğin mostly filler dedikleri bölümlerden olmuş o vakit..
Bir an önce o savaşı mangada okuyayım da daha sağlıklı bir yorum olsun
Sağolasın uyarı için :laugh: Harribel'de de mi aynısı oldu mangada esiyordu anime de pert falan ?
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Hacı animede kaybeden her karakter fazla eziklenmiş. Ve evet harribel de dahil. Ama aşırı değil.
Animede toşiro (yazılışı unuttum) harribelin en güçlü su saldırısını dondurmuştu o yok mangada. Mangada toşiro buz yağmuru tekniğini yapana kadar kaçıp vakit kazanmaktan başka bir şey yapmıyor yanlış hatırlamıyorsam. Ama sonradan gelen vaizardlar maşallah shikaisiz harribelle denk dövüşüyor onlar mangada da var malesef. Harribel gerçekten de ezikti yani biraz.
Hacı stark'la ilgili yerler çok kısa sürüyor. Yani atıyorum hızı sadece 2 yere gözümüze sokuluyor. Adamın yeteneklerini tek yerde anlatınca direk geçmiş mangaka yani uzatmamış. Biraz dikkatli okuman gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Hanabi
Favori Manga: Naruto, One Piece, Fairy Tail, Akatsuki no Yona, Chihayafuru,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Death Note, Bleach, Akatsuki No Yona, Chihayafuru, Kaichou wa Maid Sama
Shokugeki no Souma, Kimi ni Todoke, Kamisama Hajimemashita, Yamato Nadeshiko

Açık ara Ulquiorra denmesine sevindim başka isim çıkar mı diye bekliyordum. 2.olarak stark dedim 1 nolu olduğu için.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Bana göre her türlü Starrk'dır. Bu adam uzun süreli gösterilse en sevdiğim karakter listesinde açık ara birinci olurdu kuşkusuz. Jiraiya, Sakuragi dinlemezdi.

1. Starrk
2. Barragan
3. İkinci hal Ulqiorra
4. Harribel

Ya zaten bence Aizen Ulqiorra'nın ikinci salımını bilse üçüncü sıraya koyardı. Harribel ile değişirdi yani.

Yammy mevzusuna hiç girmiyorum. Sırf o çok sevilen (!) Zaraki dövüşsün diye uyduruldu o sıfırıncı mevzu.

“Bleach Anketler” sayfasına dön