Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Aizen Vs Juha Bach (Spoiler içerir)

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Aizen Vs Juha Bach

Aizen kazanır
56
52%
Juha Bach kazanır
43
40%
Kararsızım
9
8%

Toplam oy: 108
Kullanıcı avatarı
gilga
Favori Anime: One piece

Aizen kazanma şansı şu an yok bu güçlerle, boşunuza nefes tüketmeyin. Ancak Power up alırsa (Final form gibi) belki durumu zorlar derim. O gözleri ilizyon falan kesmez. Juha Aizenin gücünü daha önce görmüş. Allmighty açıkken sittin sene yenemez. Yamamatoyu öldürürken söyledi. Aizeni yenme şansın vardı neden ichigo dan yardım almadın diye. Yani HM arc'ında dışarıdan izleyici gibi izlemiş bütün dövüşü biliyor. Herkesin yeteneklerini biliyor. 5 savaş potansiyeli demezdi yoksa.
http://www.turkcraft.com/Bleach/511/10
http://www.turkcraft.com/Bleach/511/11 şu 2 sayfaya bakın dediğimi anlarsınız
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

_[Emre]_ yazdı:
Anka24 yazdı:Sırf Zanka No Tachi Aizeni eritir. Yamaji Juha Bach'ı 1000 yıl önce yenmişti zaten fakat niye öldürmedi arkadaş ? Sadece öldürmediği söylendi niyesini benmi kaçırdım ?

Zanka No Tachi'siz Aizen sikertir.

Bence Urahara bunların hepsinden çok daha güçlü. Aizenden felan daha güçlü. Baksanıza oğlum Aizen'in Juha Bach'ın felan güçleri azda gösterildi ama Urahara hiç birşey göstermedi. Bi filler bölümde Shikai'sinin ismi söylendi o kadar.
Shikai derken Benihime'yi kastediyorsan saçmalıyorsun demektir. :lol: Ayrıca Aizen Yoruichi&İsshin&Urahara üçlüsüne aynı anda hardcore yapmadımı gençler ? Tamam adam en zeki olabilir ama bence kesinlikle en güçlü değil.
Şimdi hatırladım Benihime'nin güçleri kidou yönünden de olsa gösterilmişti. Ama Aizen Hougyoku olmasa üçünü de alamazdı.
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

gilga yazdı:Aizen kazanma şansı şu an yok bu güçlerle, boşunuza nefes tüketmeyin. Ancak Power up alırsa (Final form gibi) belki durumu zorlar derim. O gözleri ilizyon falan kesmez. Juha Aizenin gücünü daha önce görmüş. Allmighty açıkken sittin sene yenemez. Yamamatoyu öldürürken söyledi. Aizeni yenme şansın vardı neden ichigo dan yardım almadın diye. Yani HM arc'ında dışarıdan izleyici gibi izlemiş bütün dövüşü biliyor. Herkesin yeteneklerini biliyor. 5 savaş potansiyeli demezdi yoksa.
http://www.turkcraft.com/Bleach/511/10
http://www.turkcraft.com/Bleach/511/11 şu 2 sayfaya bakın dediğimi anlarsınız
Çevirinin çevirisinin çevirisine bağlı kalırsanız böyle yanlış sonuçlara varmanız normal olur. Ki burada Türkçe çevirinin bile kabahati yok, oradan "Aizeni yenme şansın vardı neden ichigo dan yardım almadın" sonucunu çıkarmak insanüstü bir çarpıtma becerisi ister.

Yhwach'ın bu sayfalarda Yamamoto için yaptığı yorum pek doğru değil, Yamamoto/Gotei13'ün insanlardan çekinmesi gibi bir durum yok; Arrancar Arc'ta Ichigo'nun odasında toplanıyorlar, Fullbring arc'ta Yamamoto'nun emriyle Ichigo'ya reiatsu dolu kılıç gönderiyorlar (Urahara'nın aracılığıyla ve Ichigo'nun kimin safını tutacaklarını bilmemelerine rağmen), Final arc'ta da Chojiro'nun öldüğü saldırıdan sonra Ichigoların haberi olsun diye evlerinde kalan Shinigamileri haberdar ediyorlar (ayaktakımı Shinigamiler olmalarına rağmen).

Yhwach'ın buradaki yanılgısı olan biten her şeyi göremediğinin bir işareti gibi. Mevcut zamanı ve geleceği görebiliyor olsa da geçmişi göremiyor olabilir. Dahası Auswahlen'de Uryuu'nun ölmemesi ve ziyaretinde Aizen'in oyununa gelmesi de o kadar derli toplu, tastamam bir gücünün olmadığını gösteriyor. 1000 yıl önce Yamamoto ile olan mücadelesi* ve Ichigo ile ilk kapışmasında Blut Vene şoku yaşaması da verebileceğimiz iki diğer örnek.

*detaylarını bilmesek de.
Kullanıcı avatarı
gilga

@Drag
Madem çarpıttım ben konuyu neymiş doğrusunu yazamaz mısın ? 511 de ne anlatıyor. Doğrusunu yazsan olmaz mı? Varsa bilgin paylaş bizde bilelim neymiş doğrusu yada acelemanga'ya uygun bir dille söyle kardeşim yanlış çeviriyorsun doğrusu bu diye. Hadi ben yanlış anladım çarpıttım diyelim oda olabilir. Söyle bu bölümde neyi çarpıttığı mı ? Yoksa senin amacın laf sokmak mı?
1.Yamamato kılıcı ile birlikte Aizenin kolunu yakalamış senin reiatsu'nu hissediyorum diyor. O sırada İchigo'nun hamle şansı var. Geri çekil diyor.Nesini çarpıttım ben bunu anlamadım. Yada çeviri hatası mı?
2.Ywach'ın düşündükleri doğru değil diyorsun. Neye göre doğru değil kolunu Orihime tekrar eski haline getirebilirdi. Zaten grimmjow'un Arrancar arc'ta kolunu geri getirmişti. Bunu bildiği halde düzeltme din diyor güçten düştüğünü söylüyor. Bu düşüncelerin nesi yanlış neresi çarpıltılmış. Kaynak belirterek gösterirsen sevinirim. Bende bileyim nerede yanlış anladığımı?
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Öncelikle Yamamoto Aizen'i tuttuğunda Ichigo'nun saldırıya geçmemesinin çeşitli sebepleri var. Birincisi Yamamoto'nun tekniğine kapılıp zarar görme ihtimali. İkincisi Aizen’in arkasında koruma bulunması. Üçüncüsü de saldırmak için “en mükemmel zamanı” bulmak zorunda olması. Yamamoto Ichigo’ya önce geride durmasını söyleyerek, sonra kolunu feda etme pahasına Hadou kullanarak başta görevini hatırlatıyor, sonra da yardımcı oluyor. Ayrıca Yamamoto’nun Aizen’i tutmasından önce de benzer fırsatlar var ama 395. sayının sonundan anlıyoruz ki Ichigo Aizen’in sahiden yara alıp açık bir konuma geldiği bir zamanı arıyor. Yani “Yamamoto Aizen’i tuttu Ichigo neden dalmadı” diye sormak yanlış. Klasik Shonen’de birinin versus’ına müdahil olmanın pek hoş olmadığına falan hiç girmiyorum.

Yamamoto’nun kolu konusuna gelirsek. Mangada Orihime’nin o kolu onarabileceğine ancak Yamamoto’nun zihniyeti sebebiyle buna yanaşmamasına dair Yhwach’ın sözlerinden başka hiçbir ibare yok. Yamamoto kolunu yasaklı bir Hadou kullanarak kaybediyor. Bu Hadou’nun gereksinimi de vücudun katalizör olarak kullanılması. Bu Hadou hakkında bu iki şeyden başka hiçbir şey bilmiyoruz. Neden yasaklı olduğunu bilmiyoruz. Giden vücut parçasının onarılabilirliğini bilmiyoruz. Yamamoto’nun neden bu tekniği kullandığını da bilmiyoruz. Orihime giden kolu onarabilir mi onaramaz mı bilmiyoruz. Bu konu ile alakalı bildiğimiz en önemli şey, SoiFon’un kolunu onaran üstün Gotei healer’larının da Yamamoto’nun kolunu onarmamış olması. Yani mesele bir insandan yardım isteme meselesi gibi basit bir şey değil belli ki.

Yhwach’ın bu sayfalarda söyledikleri tıpkı sizin söyledikleriniz gibi bol miktarda varsayım içeriyor ve pek çoğu içeriği bilindiğinde yanlışlanabilecek varsayımlar. Ben burada Yhwach’ın atıp tutuşunu her şeyi bütünüyle bilmediği-görmediği yönünde yorumluyorum ve Yhwach için de tehlike oluşturacak bazı karakterlerin olasılığından bahsediyorum. Pek tabii Aizen’de bunlardan bir tanesi.

Yine de bu başlığın altındaki tutumunuzu gülünç bulduğumu söyleyemeden edemeyeceğim. Bleach gibi arkaplanları olmayan ve uzun metin içermeyen, okuması basit bir mangayı bile böyle yanlış yorumlayabilmenize şaşırıyorum; daha da ilginç olanı bu belirtildiğinde sanki size hakaret etmişim veya küfür etmişim gibi takındığınız aşırı hassas ve mağdurumsu tutum. Zevklerinden dolayı kimseyi yargılamış olmak istemem ama bir One Piece hayranıyla herhangi bir konuşmam sonrası hissettiğim pişmanlığı bana tekrar yaşattınız.
Kullanıcı avatarı
gilga

@Drag
Başta bu şekilde yazsaydın inan bu şekilde yorumda bulunmazdım. 40 yılda bir foruma yorum atıyorum. ( Sende benim gibisin) Birisi kalkıp insan üstü çarpıttın diye yorum atınca ister istemez zoruma gitti. Ancak takdir edersen mangaya baz alarak yorumda bulundum. Kubo da anlatıp tarzında bazı sorunları olduğunu sende benim gibi takdir edersin. Zaten daha düne kadar bleach hakkında teorilerİ okuyuncaya kadar doğru dürüst forumda manganın mantığını anlayan yoktu yada anlamak istenmedi diyelim. Açıkçası kaçırdığımız herhangi bir durum varsa bilgi paylaşımında bulunmanı isterim. Benim anlatmak istediğim Ywach'ın Aizen'nin gücü hakkında bilgi olduğuydu. Allmighyt açıkken eğer Aizen bu güçle bir şey yapamaz idi. Son halini bilmiyoruz. Ne derece güçlendiği ve bir ihtimal ichigo gibi final form elde etmiş olabilir. O zaman işler değişir başa baş dövüşebilir. Yorumum bu şekilde.
Konu Dışı
Ayrıca seviyeli bir tartışma olsun istedim. Bu şekilde devam ettirdiğin için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Yhwach yazdı:Aizenin avantajları.
- Kyouka Suigetsu ile ilüzyon yapma. (en önemli Kozlarından biri)
- bilinmeyen Bankaisi (önemli bir Koz)
- Hougyoku (en önemli kozlarından biri)
- Reiatsusu muazzam
- shunpo muazzam
- Kidou muazzam
- zeki bir karakter

Juha Bach avantajları.
- SoulKingin oğlu (ileride yine power up alabileceğinin sinyali)
- Almighty eyes. (en önemli Kozlarından biri)
- Zankt Altar (önemli bir Koz)
- Zankt Bogen
- Hirenkyaku
- Quincy Shadow
- Austwahlen (önemli bir Koz)
- güçünü fulleyebiliyor. (en önemli Kozlarından biri)
- Reishi Kılıç.
- Reishi Bombardımanı
- Zanka No Tachi (önemli bir Koz)
- Blute Vene Anhaben
- Volstandig bilinmiyor. (Önemli bir Koz)
- Zeki bir karakter.

bu verilere göre Aizenin işi zor.
Güzel sıralamışsın, eline sağlık. Fakat atladığın bir kaç detay var. İlki, Yuha'nın elinde hala Yamamato'nun bankai gücünün bulunması. 2.'si de şudur: Aizen'in kısa zamanda sınırsız evrim geçirme kapasitesi. Aizen'in, her ölümden döndüğünde daha da güçlendiğini düşünürsek şu anda en son gördüğümüz halinden de güçlü olmalı.

Aizen'in sınırsız evrim geçirme gücü ile Yuha'nın Austwahlen'ine bakarsak kafa kafaya bir mücadelede Aizen'in alma olasılığı çok daha yüksektir. Zira Austwahlen, Quincy'lere ihtiyaç duyar ve eninde sonunda Yuha'nın kullanacağı Quincy'ler bitecektir. Aizen'in evrimi ise sonsuzdur

Böyle bir olası kapışmada Yuha'nın en büyük kozu gibi gözüken geleceği görme yeteneğinin en büyük bug'ı da yine Aizen'in Kyouko Suigetsu'sudur. Bach, istediği kadar geleceği görsün, gördüğü gelecek bir ilüzyondan ibaretse geleceği görmüş olması hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bach, ruh kralı çocuğu olması dolayısıyla bir power-up daha alırsa Aizen ona bilmediğimiz bankaisi ile yanıt verebilir. Kısaca, kafa kafaya bir mücadele olsa da böyle bir olası vs'nin galibinin Aizen olacağını tahmin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Aizenin gücü hipnoz değil mi shikisi bunun daha 4 formu falan daha var onları görmeden manga biterse
küfür ederim.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Zangetsu juha bach in gücünün bir bolumu ki zaten, ichigo aizen i muhurlenecek kadar zayiflatti onun sayesinde. Aizen, vegeta gibi ana karaktere yardım etmeye gelir fazla fazla. Tek başına yenemez, yense bile yenemez olay orgusune aykırı.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
gilga

@3 nokta
Sonunda biri beni anladı. Zaten Aizen çok tutulan bir karakter olmasaydı. Hikayede bu kadar yeri olmazdı. Kubo yarattığı karakter altında o kadar ezildi ki ne yapacağını şaşırdı. :laugh: Şu an ölümsüz yani jb'ye kafa tutması gerekir. Ama bu güçler çok fazla Aizen için sadece shinigami bedeni olsa bile çok güçlü. Nasıl işleyecek hikayeyi merak konusu.

“Bleach Anketler” sayfasına dön