Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Aizen Vs Juha Bach (Spoiler içerir)

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Aizen Vs Juha Bach

Aizen kazanır
56
52%
Juha Bach kazanır
43
40%
Kararsızım
9
8%

Toplam oy: 108
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

kyouka Suigetsu Tousende çalışmıyor muydu acaba?

hatırladığım kadarı ile Tousen kör olduğu için Aizenin Kyouka Suigetsusu işlemiyordu adama. Aizen Unohanaya kyouka Suigetsunun mantığını açıklarken, Unohana Tousenin illüzyonda olmadığını ve Aizenin yancısı olduğunu anlıyordu.

bu veriye dayanarak kyouka suigetsun duyu organınlarından birtanesine hükmedemezse illüzyona alamıyor diyebilirsek, Juha duyu organlarını pasifleştirir ve Ichigonun tuttuğu kılıç ile Aizeni kestirebilir.
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Anime: Medaka Box

Konu Dışı
O değilde 5 Haziran 2013'ten beri şu konunun tutmasını bekliyordum hele şükür. B)
Aizen'in yeteneklerini görmemize rağmen Juha Bach alır diyemiyosun işte arkadaş. Böyle bir adam Aizen. Anime tarihinde eşi benzeri yok herifin.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Güzel teoriler ve çıkarımlar yapılmış yine.Aizen için hogyoku fullbring görevi görüyor olabilir.Aynı mantıkta çalışıyor olabilir ama Aizen fullbringer değildir.Bir kere insan olması lazım onu geçtim ebeveynlerinden hollow kalıntısı geçmesi gerek.

Yhwach yazdı:kyouka Suigetsu Tousende çalışmıyor muydu acaba?

hatırladığım kadarı ile Tousen kör olduğu için Aizenin Kyouka Suigetsusu işlemiyordu adama. Aizen Unohanaya kyouka Suigetsunun mantığını açıklarken, Unohana Tousenin illüzyonda olmadığını ve Aizenin yancısı olduğunu anlıyordu.

bu veriye dayanarak kyouka suigetsun duyu organınlarından birtanesine hükmedemezse illüzyona alamıyor diyebilirsek, Juha duyu organlarını pasifleştirir ve Ichigonun tuttuğu kılıç ile Aizeni kestirebilir.
Aynen Unohana hemen anlamıştı sebebi etkilenmemesi.Aizenin salınımı görmesi için sonuçta herkesin görme kabiliyeti olması gerekir.Eğer Tousen sonradan kör olsa yine ilüzyon altına alınabilirdi diğer duyulardan ama doğuştan kör diye hatırlıyorum o yüzden mümkün değildi hogyoku öncesi.Aizen de gücünün açığı bir adamı gözden kaçıracak biri değil.Astı yapamasaydı işini bir şekilde bitirirdi herhalde sonuçta Tousen'e ks işe yaramasa da arada epey güç farkı var.

Fakat zanpakto kaybolduktan sonra Aizen reiatsuyla bile algı değiştiriyor olabilir nasıl yaptığı belli değil.O yüzden artık bir önemi kalmayabilir.

Benim aklıma gelen bir tahmin ise hogyoku yeni efendi olarak Yhwach'ı seçerse Aizen afallayıp kalabilir.Bir şekilde ayrılıp eline geçme olasılığı olursa falan Yhwach tamamen durdurulmaz olur.Böyle bir senaryo gerçekleşirse Aizen için üzülürüm doğrusu ve neler olacağını da epey merak ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Esasında Tousen'in KS etkisine girmemesi ile Aizen'in yancısı olması arasında hiçbir bağlantı yok.

Yani tamam gözleri kör diye KS'ye bağışık olduğunu söyleyebiliriz. Ama bundan Tousen'in Aizen'in emrinde olduğu sonucu çıkmaz. Tousen de zaten Aizen'e gözleri kör diye katılacak değil. Tam sebebi bilmesek de fikirlerinden ötürü olması muhtemel. Aizen'in Tousen ile neden ilgilendiğini bilmiyoruz. Kör olduğu için olabilir ama bu yeterli değil. Adam 25 tane kaptan sınıfı Shinigami'yi karşısına almış, bir tane amadan korkacak değil yani. Zaten koca Gotei'deki tek görme engelli Tousen miydi onu bile bilmiyoruz. Hadi Tousen bu konuda tek olsun. Yine de o kadar önemli bir engel teşkil etmez. Çünkü adam kör. Yani atıyorum Aizen'in sahte cesedini görmeyecekti ama, orada orijinalinde ne olduğunu da görmeyecekti. Adam kör çünkü. Zaten Aizen'e ilk katıldığında öyle yüksek kademede falan da değildi. Yani TBTP'de ya da SS arc'ta yaptığı çoğu şeyi Tousen'e rağmen yapabilirdi yine. Urahara'yı SS'den attıran birinden bahsediyoruz.

Kısacası Aizen gücünü açıkladığında Unohana'nın aklına Tousen'in gelmesi doğal bir şey. Sonuçta KS'ye karşı Ichigo'yu da "trump card" olarak görmüştü yeri geldiğinde, bu tür açıkları tespit eden zeki bir kadın yani. Ama Unohana'nin direkt "Aizen ile Tousen yandaş" sonucunu çıkardığını söylemek biraz abartı. Kimse o ilişkiyi direkt olarak kurmaz, okuyucu da direkt kurmaz; zaten Kubo da anlatımda bunu şok unsuru olarak kullanmış. Mesela Tousen değil de Aizen'e kanmayacak Komamura gibi biri kör olsaydı ne olacaktı? Ichigo ile ikisine DBZ fusion yaptırırlardı artık.
Kullanıcı avatarı
Yhwach

Benim anlamadigim bir nokta var.

Urahara madem hougyoku yapabiliyo

Yapsin amk ichigoya. Kendisine. Zarakiye. Byakuyaya. Alayina versin bir hougyoku. Aizen gibi hepside tassakli olsun. Mimihagi samayada versin bi hougyoku amk paraziti
Buckbeard yazdı:
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Urahara tek başına yapamıyor. Onu geçtim hougyokunun bir iradesi var. Öyle herkese verse de onu , herkes iradesi altına alamaz.
Wolverine
Favori Manga: One Piece Berserk
Favori Anime: Hunter x Hunter

Ben Bleach izlemeyi 120. bölümde bıraktım ama bir ara İchigo zaten Aizen'i öpmemişmiydi? Nuha Bach'de İchigo'nun son rakibi olmayacak mı? Shounen mantığına göre Juha'nın kat be kat daha güçlü olması gerekmez mi?
Kullanıcı avatarı
Yhwach

bach mimihagi samayi abaorbe etti.
Simdide soulkingi absorbe edecem diyo. Anlasilan hougyokuyida alabilecek guce sahip. Aizen alamaz.
Buckbeard yazdı:
Kullanıcı avatarı
gilga
Favori Anime: One piece

Sanırım alamaz gibi ancak bu adamın eksik bir özelliği var bence hollow bunu zehirliyor. 3 gözü var hollow özelliği yok bunun. Bana öyle geldi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Konu tekrar hortlasin bakayim. :evil:

Aizen alir diyorum ben.

“Bleach Anketler” sayfasına dön