Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Aizen Vs Juha Bach (Spoiler içerir)

Bleach ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Aizen Vs Juha Bach

Aizen kazanır
56
52%
Juha Bach kazanır
43
40%
Kararsızım
9
8%

Toplam oy: 108
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Loki yazdı:
Yhwach yazdı:Aizenin avantajları.
- Kyouka Suigetsu ile ilüzyon yapma. (en önemli Kozlarından biri)
- bilinmeyen Bankaisi (önemli bir Koz)
- Hougyoku (en önemli kozlarından biri)
- Reiatsusu muazzam
- shunpo muazzam
- Kidou muazzam
- zeki bir karakter

Juha Bach avantajları.
- SoulKingin oğlu (ileride yine power up alabileceğinin sinyali)
- Almighty eyes. (en önemli Kozlarından biri)
- Zankt Altar (önemli bir Koz)
- Zankt Bogen
- Hirenkyaku
- Quincy Shadow
- Austwahlen (önemli bir Koz)
- güçünü fulleyebiliyor. (en önemli Kozlarından biri)
- Reishi Kılıç.
- Reishi Bombardımanı
- Zanka No Tachi (önemli bir Koz)
- Blute Vene Anhaben
- Volstandig bilinmiyor. (Önemli bir Koz)
- Zeki bir karakter.

bu verilere göre Aizenin işi zor.
Güzel sıralamışsın, eline sağlık. Fakat atladığın bir kaç detay var. İlki, Yuha'nın elinde hala Yamamato'nun bankai gücünün bulunması. 2.'si de şudur: Aizen'in kısa zamanda sınırsız evrim geçirme kapasitesi. Aizen'in, her ölümden döndüğünde daha da güçlendiğini düşünürsek şu anda en son gördüğümüz halinden de güçlü olmalı.

Aizen'in sınırsız evrim geçirme gücü ile Yuha'nın Austwahlen'ine bakarsak kafa kafaya bir mücadelede Aizen'in alma olasılığı çok daha yüksektir. Zira Austwahlen, Quincy'lere ihtiyaç duyar ve eninde sonunda Yuha'nın kullanacağı Quincy'ler bitecektir. Aizen'in evrimi ise sonsuzdur

Böyle bir olası kapışmada Yuha'nın en büyük kozu gibi gözüken geleceği görme yeteneğinin en büyük bug'ı da yine Aizen'in Kyouko Suigetsu'sudur. Bach, istediği kadar geleceği görsün, gördüğü gelecek bir ilüzyondan ibaretse geleceği görmüş olması hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bach, ruh kralı çocuğu olması dolayısıyla bir power-up daha alırsa Aizen ona bilmediğimiz bankaisi ile yanıt verebilir. Kısaca, kafa kafaya bir mücadele olsa da böyle bir olası vs'nin galibinin Aizen olacağını tahmin ediyorum.
1. Juha Bach - Zanka No Tachi (yamamotonun Bankaisi) belirtmiştim.

2. konu Aizen ve Juha Bach hakkında son gülen yine Juha Olacak diye düşünüyorum.

Aizen hernekadar oturduğu yerden Juhanın zaman algısını bir şekilde karıştırmayı başardıysada.
Aizen, Yamaji gibi mal birinin Hadousunu(her nekadar etki etmesede) yemiş biri. anlıyacağınız Aizen hata yapabilecek biri. ve böle bir hata yaparsa Juha affetmez. çünkü adam brutal. fırsatını buldu mu tek atıyor (bknz Yamaji, Ichibei)

benim tahminim Juha ve Aizen arasındaki konuşma ve olaylar şu şekilde olacak.

Juha: "Aizen, teklifimi kabul etmeye geldiysen boşuna geldin. seni kullanmama gerekecek bir nedenim kalmadı"

Aizen: "isteseydim oturduğum yerden eline verirdim, fakat SoulKinge ulaşmam için kullanabileceğim en iyi seçenek sendin. istediğin gibi at koşturmana izin veren bendim. herşey planladığım gibi gitti :evil: . artık işin bitti. ve Illuzyonun 2. basamağı olacak Bankaisini çekecektir.

ve işte burda Aizenin showu bize gösterilecek. ve Aizen bir şekilde Juhayı yenmiş gibi gösterecek Kubo bizlere.
Fakat
Juha hipnoz olmayan Ichigonun Quincy Zangetsusunu kullanarak. Aizenin Illuzyonundan Kurturalacak ve Aizeni Gafil avlayacak.

bildiğimiz üzere Hougyoku ruhsal bir nesne. ve Juha da Ruh Alıp veren biri.

Juha, Aizenin Hougyokusunu Zankt Altar tekniği ile çalacak. ve Aizeni indirmeden önce "hatırlıyor musun? birliğime katılman için sana teklif vermiştim. aslında sana ihtiyacım yoktu. herşey hougyokunu almak içindi :evil: "

Juha daha sonra ibret olsun diye Ichigo ve diğer Kaptanların gözü önünde Aizeni bildiğiniz sikip atacak.

Bu Arada Juha Bach'a oy verenler atmış anlaşılan ibre Juhaya kayıyor :cheer:
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Yhwach yazdı: Aizen hernekadar oturduğu yerden Juhanın zaman algısını bir şekilde karıştırmayı başardıysada.
Aizen, Yamaji gibi mal birinin Hadousunu(her nekadar etki etmesede) yemiş biri. anlıyacağınız Aizen hata yapabilecek biri. ve böle bir hata yaparsa Juha affetmez. çünkü adam brutal. fırsatını buldu mu tek atıyor (bknz Yamaji, Ichibei)

benim tahminim Juha ve Aizen arasındaki konuşma ve olaylar şu şekilde olacak.

Juha: "Aizen, teklifimi kabul etmeye geldiysen boşuna geldin. seni kullanmama gerekecek bir nedenim kalmadı"

Aizen: "isteseydim oturduğum yerden eline verirdim, fakat SoulKinge ulaşmam için kullanabileceğim en iyi seçenek sendin. istediğin gibi at koşturmana izin veren bendim. herşey planladığım gibi gitti :evil: . artık işin bitti. ve Illuzyonun 2. basamağı olacak Bankaisini çekecektir.

ve işte burda Aizenin showu bize gösterilecek. ve Aizen bir şekilde Juhayı yenmiş gibi gösterecek Kubo bizlere.
Fakat
Juha hipnoz olmayan Ichigonun Quincy Zangetsusunu kullanarak. Aizenin Illuzyonundan Kurturalacak ve Aizeni Gafil avlayacak.
Güzel bir teori, oldukça mantıklı da. Fakat bir konuyu atlıyorsun. Ne Ichigo, ne de başka bir kimse Aizen'in bankaisini görmedi. Bach, Aizen'in Shikai'sinden Ichigo'ya uygulayacağı küçük bir Auswahlen ile kurtulabilir gerçekten de: Fakat bu sadece bir tahmin, işe de yaramayabilir. İşe yarasa da Aizen bankaisini kullanablir ve bu bankai nelere gebe, nasıl bir şeydir bilemiyoruz. O yüzden Bach'ın Aizen'in bankaisini öyle kolay saf dışı bırakabileceğini sanmıyorum.

Bir de Aizen, Bach ile görüştükten sonra kendisini çıkarmaya geleceklerini tahmin etmiş olmalı, o süre boyunca bir plan geliştirmiştir diye tahmin ediyorum.

Ayrıca Bach'ın Hougyoku'yu çalabileceğine de inanmıyorum nasıl bir teknik uygularsa uygulasın. Rahmetli Gin'in Hougyoku'yu Aizen'in vücudundan söküp alasına karşın bu girişimin işe yaramadığını hatırlatırım. Aizen, çoktan Hougyoku le birleşmiş durumda.

Her durumda Aizen vs Bach olursa çok güzel bir kapışma izleriz. Fakat bana göre Aizen ağır basan taraf.
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

http://bleach.wikia.com/wiki/S%C5%8Dsuke_Aizen
Bleach manga; Chapter 421, pages 11-12

Aizen'in şu an kılıcı yok. Neden bankai kullanabileceğini düşünüyorsunuz.

Edit: Hougyoku'nun ona kılıcın ihtiyacı olmadığını söylemesi üzerine kılıcı kayboluyor, bu halde kılıcının güçlerine ihtiyacı olmadığını anlıyorum ben. O zaman kılıcının güçlerine sahip değil şu an. Sen kimsin köpek gibi bir muamele yapıyor kılıca sanki.

Bir de Juha Bach'ın A harfini verip varisi olarak gösterdiği ishida'yı kimse hesaba katmadı.
En son Lambo tarafından 22 Şub 2015 14:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
God Hates Us
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Lambo yazdı:http://bleach.wikia.com/wiki/S%C5%8Dsuke_Aizen
Bleach manga; Chapter 421, pages 11-12

Aizen'in şu an kılıcı yok. Neden bankai kullanabileceğini düşünüyorsunuz.
Gilganin bu konuda süper bi teorisi var. kılıçla birleşti artık kılıça ihtiyaç yok diyor.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Loki yazdı: Güzel bir teori, oldukça mantıklı da. Fakat bir konuyu atlıyorsun. Ne Ichigo, ne de başka bir kimse Aizen'in bankaisini görmedi. Bach, Aizen'in Shikai'sinden Ichigo'ya uygulayacağı küçük bir Auswahlen ile kurtulabilir gerçekten de: Fakat bu sadece bir tahmin, işe de yaramayabilir. İşe yarasa da Aizen bankaisini kullanablir ve bu bankai nelere gebe, nasıl bir şeydir bilemiyoruz. O yüzden Bach'ın Aizen'in bankaisini öyle kolay saf dışı bırakabileceğini sanmıyorum.

Bir de Aizen, Bach ile görüştükten sonra kendisini çıkarmaya geleceklerini tahmin etmiş olmalı, o süre boyunca bir plan geliştirmiştir diye tahmin ediyorum.

Ayrıca Bach'ın Hougyoku'yu çalabileceğine de inanmıyorum nasıl bir teknik uygularsa uygulasın. Rahmetli Gin'in Hougyoku'yu Aizen'in vücudundan söküp alasına karşın bu girişimin işe yaramadığını hatırlatırım. Aizen, çoktan Hougyoku le birleşmiş durumda.

Her durumda Aizen vs Bach olursa çok güzel bir kapışma izleriz. Fakat bana göre Aizen ağır basan taraf.
Aizen her ne kadar Juhanın Almighty Eyes Gücünün Antisi gibi gözüksede. Juha da Aizenin Antisi olabilir.

bildiğimiz gibi Aizenin Kyouka Suigetsusu 5 duyu organını iptal ediyordu.
► Spoiler Göster
Juha doğarken 5 duyu organı olmayan bir bebek olarak doğdu.
► Spoiler Göster
demem o ki Juha, Kyouka Suigetsunun Antisi.

2. konu ise.
► Spoiler Göster
-Juha bach Reishi / Reiatsu emebiliyor. yani adam istediği kadar güçsüz kalsın bir şekilde gücünü daima fulleyebiliyor. (Ichibei vs Juha savaşında gördük Auscwahlen dışında bir heal tekniği)

3. Konu
Aizenin bilinmeyen Bankaisine karşı Juha nın Bilinmeyen Volstandig Modu ve Zanka No tachi (Yamajinin Bankaisi)

çok fena bir savaş olacak :evil: ama bence ibre Juha dan yana. Aizenin görevi en fazla Almighy Eyes gücünü durdurmak olacaktır. bundan fazlasını yapacak babayiğit Ichigo olur.
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

Aizen tarafında adam hollow gucunede sahip Ve hollowlar quincylere ters. Buda bir artı değer katar.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

D.reamer yazdı:Aizen tarafında adam hollow gucunede sahip Ve hollowlar quincylere ters. Buda bir artı değer katar.
Senin mantıkla diğeri de diğerine ters olduğu için diğerine de artı değer katılmıyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Anka24 yazdı:
D.reamer yazdı:Aizen tarafında adam hollow gucunede sahip Ve hollowlar quincylere ters. Buda bir artı değer katar.
Senin mantıkla diğeri de diğerine ters olduğu için diğerine de artı değer katılmıyor mu ?
http://img.mangastream.to/manga/bleach/552/16.png
Tector
Favori Anime: --

Yhwach diyorum , yakında Aizen ortalığa akarsa görebiliriz sonucu ama Yhwach şu an zirve isim.
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Aizen'dekine ne oldu bilmem de. Shinigamilerin kullandığı Zanpaktou çok şüpheli bir alet. Tam bir fişleme ve baskılama aracı. Bunlara verilen isimler de öyle. Kılıcın ikinci salınımına "nihai çözüm" adını vermişler. Adam bu "nihai çözüm"ü kullanır da rakibini yenemezse ördek gibi bakınıyor. Bankailerinizi mühürlerler diye rapor verilince her biri savaşa ikinci kaptanlarla birlikte gidiyorlar. Hele bir tane Shinigami var ki adamın Bankaisi Bankaisi değil. Başkası söylemese de haberi olmayacak ha. Belki bin sene o çakma Bankai'yi kullanmaya devam edecek. Böyle şey olur mu :D Yani tamam Jinzen, meditasyon, öz ustalık, kendini tanıma, aydınlanma vb gerektiren çok güzel (budist) bir filtre sistemi kurmuşlar ama Seireitei'ye de bin yılların kazığını atmışlar bu Ichibei ile Nimaiya.

Yanılmıyorsam Bleach'te okuduğumuz en eski sahne Chojiro'nun flashback'i 2000 sene öncesini anlatıyor. Orada bile bu Bankai geyiği var. Bir ara bu forumda da "RG icatlarının işlevi nedir?" gibi bir başlık vardı. İşlevi budur işte: Shinigamileri belli sınırlar içinde tutmak, kontrol ve komuta etmek. Mesela adam "tüm kılıçlarımın yerini bilirim" diyor. O zaman Aizen, Tousen, Gin'in tüm dolaplarından haberdar olması lazım. Aizen zamanına ait sayısız gizemden biri bu. Aizen bir şeyler planlarken RG boş boş oturmuyordu. Büyük ihtimalle izliyorlardı olan biteni. Diğer tüm Shinigamiler için de geçerli bu. Yani herkesi izliyorlar ama prensip gereği hiç kimseye karışmıyorlar.

Bir de olur da bir Shinigami bu asauchilerden almamışsa (Ichigo, tahminen Ginjo) o Shinigami'ye Seireitei'den bir rozet veriliyor ki takip kapsamı dışında kalmasın. Tabii bu rozetleri RG mi verdiriyor onu bilmiyoruz. Sadece RGnin kılıçlar üzerinden takip ettiği Shinigamiler de Sub-Shinigamileri rozet ile takip ediyorlar. Bunu biliyoruz. Ginjou'nun SS ile ilgili şikayet ettiği her şey Shinigamilerin kendilerine de yapılıyor.

Sonuçta Aizen'in kılıcının kaybolması en başında hayırsız bir olay gibi durmuyor. Ben daha sonra Aizen'in ölümsüz olduğu söylendiğinde kılıç karşılığı ölümsüzlük mü takas etti diye düşünmüştüm ama pek öyle değil gibi. İnşallah çok vakit almadan bu konuda bir iki bir şey daha öğrenebiliriz. Şimdi ne yazsak kafadan sallamış oluruz. Zanpakuto konusunu yarıda kesiyorum çünkü başlıkla ilgili değil.

Kyouka Suigetsu'da "tüm duyular mı" yoksa "beş duyu" mu diyor diye Bleach Wiki'ye bakacak olmuştum bir ara. Aizen'in Zanpakto bölümüne none yazmışlar. Adamın tarihini silmişler resmen. Aşağısına mı yukarısına mı bilemeden kapadım sayfayı.

“Bleach Anketler” sayfasına dön