Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shingeki no Kyojin 34. Cilt Ek Sayfa Tartışması(SPOILER IÇERIR)

Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Anlamadım. Şimdi bu ek leak denen sayfaları mangaka sonradan mı eklemiş yoksa japoncadan ingilizceye çevirenler mi eksik yayınlamış finali ?

Eğer mangaka sonradan ekstra sayfa ekleme ihtiyacı duyduysa, bu zaten finali tam olarak kafasında belirleyemediğini gösterir değil mi ? Ya da hikayenin gelişim aşamasında değişiklikler yaptısa sonunu tam olarak oturtamamış olabilir.

Ben de @Fame gibi düşünüyorum. Olmasa da olurmuş bu sayfalar. Ama serinin kalitesinden birşey götürmez bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Sonradan cilt versiyonu ile ekledi cunku dergi versiyonunda yeterli sayfa siniri yoktu.

Turkceye cevirip burada da konusunu acacagim ama bakmak isteyen varsa ingilizce analizimi de yazdim.
https://www.reddit.com/r/titanfolk/comm ... sed_ending
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

ugur_tatli yazdı: 19 May 2021 19:59 Sonradan cilt versiyonu ile ekledi cunku dergi versiyonunda yeterli sayfa siniri yoktu.

Turkceye cevirip burada da konusunu acacagim ama bakmak isteyen varsa ingilizce analizimi de yazdim.
https://www.reddit.com/r/titanfolk/comm ... sed_ending
Uğur, redditte harbi sağlam daşak geçmişler final ile ilgili. "Meme" leri okurken çok güldüm :lol: :laugh:

Manga'nın başlangıcı bu kadar sansasyonel olup, ölümü bu kadar ciddi hissettirip bu şekilde final yapması. Hayat cidden çok garip. Ne olacağını asla bilemiyorsun.
Herşeye rağmen güzel seriydi. Dış dünyaya açılana kadar en efsanevi serilerden biriydi benim için. Dış dünya ve devlerin tarihinin açıklanmasından sonra bende hafif hayal kırıklığı yaratmaya başlamıştı seri.
Yine de devlerin ortaya çıkışı, kapana kısılmışlık hissi, ölümü bu kadar gerçekçi göstermesi, klasik nakama konusunun işlenmeyişi vs. güzeldi. Zamanım olunca tekrardan bütün bölümleri izlerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

90'ı bölüme kadar 10/10

120. bölümlerin başlarına kadar 9/10

131. bölüme kadar 8/10

139 ile 7.5-8/10

139.5 ile de 3/10

Ortalama alsam 6/10 olur. Son 20 bölümü falan o kadar çok zarar verdi ki .Ben böyle bir final daha görmedim.

Benim hissiyatım bu yöndedir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

JiraiyaFlash yazdı: 27 May 2021 16:57 90'ı bölüme kadar 10/10

131. bölüme kadar 8/10

139 ile 7.5-8/10

139.5 ile de 3/10

Ortalama alsam 6/10 olur. Son 20 bölümü falan o kadar çok zarar verdi ki .Ben böyle bir final daha görmedim.

Aşağı yukarı aynı düşünüyoruz fakat sizce son nasıl olmalıydı ? Yani senin beklentin ne yöndeydi tam olarak ? Yorumların gerçekten hoşuma gidiyor ve bu konuda da yorumunu merak ediyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

JiraiyaFlash yazdı: 27 May 2021 16:57 90'ı bölüme kadar 10/10

131. bölüme kadar 8/10

139 ile 7.5-8/10

139.5 ile de 3/10

Benim şahsi fikrim mangaka dev konusunu çok iyi işlediği fakat anlam olarak çok iyi konumlandıramadı seride. Söylediğin bölümler de dev olayının yavaş yavaş açıklığa kavuşmaya başladığı sayılardır değil mi ?
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Griffith açıkçası son nasıl olmalıydının cevabı bence serinin 3. partını, zaman atlamasını sonrasını tamamıyla elden geçirmekten geçiyor o yüzden "Şu olmalıydı" diyeceğim net bir şey yok.

Bu kadar edgy ve aymaz olmamalıydı o kesin.

@Unforgiven

Evet ancak sadece devler değil olay genel olarak cevapsız kalan soruların çoğalması ile de alakalı.
Resim

“Shingeki no Kyojin Manga” sayfasına dön