Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shingeki No Kyojin/Attack on Titan Tanıtım

nobody
Favori Manga: Fullmetal Alchemist, Golden Boy, GTO, Battle Royale, Sun-Ken Rock, Shamo, Vagabond, Death Note, High School, Berserk, Toriko
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, GTO, Texhnolyze, Slam Dunk, Monster, Hajime no Ippo, Pinocchio, Baccano, Black Lagoon, Death Note, Berserk

Resim

Manganın isimleri: Shingeki no Kyojin, Advancing Giants, Attack on Titans, Titanlara Hücum

Mangaka: İsayame Hajime

Türü: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü

Çeviri Grubu : Mangasya http://www.mangasya.com/projeler/titanlara-hucum/

İnsanoğlunu soyunun tükenmesi tehlikesiyle karşı karşıya bırakan Titanlar, yani metrelerce yükseklikte insan formunda ama ilkel dev yaratıklar, insanları yiyerek yok etmektedir. İnsan neslinin son temsilcileri kendilerini yüksek duvarların içine hapsederek korunmuş ve 100 yıldır tek bir Titan bu duvarı aşamamıştır. Ne var ki, bu huzur daha fazla sürmeyecek, insanoğlu nerden geldiklerini bilmedikleri bu düşmanla savaşmak zorunda kalacaktır. Eren, hayatını duvarların içinde geçirmek istemeyen bir genç, Titanlardan insanoğlunun intikamını almaya yemin eder…

Ek:
ugur_tatli yazdı:Resim
Tanıtım: Birkaç yüzyıl önce insanlar, neredeyse Titanlar tarafından yok edilmiştir. Titanlar, tipik birkaç hikayeye göre uzun boylu, zekası olmayan, insanları yutan ve hepsinden kötüsü, bunu bir besin kaynağı olarak değil de zevk için yapan yaratıklardır. İnsanların küçük bir kısmı, titanlardan daha uzun olan duvarlar arkasında bulunan bir şehirde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu şehir de geçmiş 100 yıl içerisinde hiç titan görülmemiştir. Genç Ellen ve üvey kız kardeşi Mikasa, devasa bir devin surları yıktığına ve şehre akın eden küçük devlerin annelerini canlı canlı yemelerine tanık olmuştur. Elen, her devi öldüreceğine ve insanlık adına intikam alacağına yemin etmiştir.

Mangası son zamanlarda adını duyurmuştu, animesini de çıkardılar ve ilk bölümden çok sağlam giriş yaptı. Çizimler, dövüş sahneleri falan gayet güzel. Ayrıca mangası bildiğin korku hissini yaşatan tek manga oldu bana. Şu sahne nedir lan. Opening
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=XMXgHfHxKVM[/BBvideo]
En son Celebhol tarafından 22 Ağu 2013 15:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: .
UlquiorraSchiffer
Favori Manga: Gantz, Veritas, The Breaker, Bleach
Favori Anime: Bleach, Gintama, Slam Dunk , KHR, DBZ

Evet okudum yeni bir farklılık serisi.
Kyuubili naruto
Shirosakili ichigo
H. Hakli luffy gibi
Herkesden farklı gücü olan bir liselinin hikayesi ama güzel okutuyor kendini
Resim
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Baktım da eren değil elen olması gerekiyor ana karakterin adının.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
cellar door
Favori Anime: Welcome to the NHK!

Çevirisi 11. bölüm itibariyle Manga HD Çeviri Grubunda devam edecek.

http://mangahdceviri.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

ilk 4 bölümü okudum ve favori shounenim olma yolunda hızla ilerliyor. Zaten 4 önemli bileşen drama, trajedi, shounen ve action biraya geldiğinde harika şeyler ortaya çıkıyor. Tıpkı Fullmetal alchemist gibi.
Bu mangada hoşuma en çok giden burada aslında kötü adamın insanlar olduğunu göstermesi. Çünkü şöyle bir cümle geçiyor "Beslenmek için avlanmıyorlar, katliam için avlanıyorlar"
Bu tabirin en güzel örneği aslında insanlar. Gerçi burada insanlar için kullanılmamış ama bence tamamiyle bizi tasvir ediyor bu cümle.
Dahası hani sürekli deriz ya "kötülerin cezalandırılması için göklerden inecek gazap" tam da bunu tasvir ediyor.
KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.
(Tabi midesi hassas olmayanlar, zira gerçekten vahşi sahneler bol.)

Yalnız şu sayfanın orta resmindeki sahne bu gece kabusum olmazsa neyim? :woohoo:
http://www.turkcraft.com/Shingeki_No_Kyojin/04/37
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

hercaiebabil yazdı:ilk 4 bölümü okudum ve favori shounenim olma yolunda hızla ilerliyor. Zaten 4 önemli bileşen drama, trajedi, shounen ve action biraya geldiğinde harika şeyler ortaya çıkıyor. Tıpkı Fullmetal alchemist gibi.
Bu mangada hoşuma en çok giden burada aslında kötü adamın insanlar olduğunu göstermesi. Çünkü şöyle bir cümle geçiyor "Beslenmek için avlanmıyorlar, katliam için avlanıyorlar"
Bu tabirin en güzel örneği aslında insanlar. Gerçi burada insanlar için kullanılmamış ama bence tamamiyle bizi tasvir ediyor bu cümle.
Dahası hani sürekli deriz ya "kötülerin cezalandırılması için göklerden inecek gazap" tam da bunu tasvir ediyor.
KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.
(Tabi midesi hassas olmayanlar, zira gerçekten vahşi sahneler bol.)

Yalnız şu sayfanın orta resmindeki sahne bu gece kabusum olmazsa neyim? :woohoo:
http://www.turkcraft.com/Shingeki_No_Kyojin/04/37
Yaratık ilginçmiş cidden, kabustan fırlamış gibi. Manga ilgimi çekti bir bakayım ben buna.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
reshado
Favori Manga: Gintama,db serisi,op,naruto,beelzebub,slam dunk,toriko,veritas ve the breaker.
Favori Anime: Gintama,db serisi,op,naruto,beelzebub,slam dunk,toriko

Bende takip ediyorum'da çok yavaş geliyo yeni bölüm...
Resim
Kullanıcı avatarı
meraba uzayli
Favori Manga: ga-rei, tokyo esp, sprite, 14 sai no koi, kurozuka, happiness, shiki no zenjutsu
Favori Anime: shingetsutan tsukihime, sweet punch, black lagoon, baccano!, shinsekai-yori

Updateler sık sık olsa varya, en popüler manga olur kanımca.
There are two kinds of people in the world, those with loaded guns, and those who dig.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Celebhol yazdı:Güncele geldim, böyle bir yerde bırakılmaz lan.
Yeni bölümü geldi, rahatlasın için. ;)
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Berserke de baktığımdan olsa gerek sahneler fazla etkilemedi.Yalnız mangada insanların ne olduğunun anlaşılması açısından güzel öğeler bulunuyor.Bu tip mangalar genelde kaliteli oluyor.
Resim

“Shingeki no Kyojin Genel” sayfasına dön