Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Titanlar hakkında?

TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Evet arkadaslar...

Mangayi okuyanlarla konusmak istiyorum.Ymir,Berthold ve Reiner'in durumlarini gordukten sonra titanlarin saf kotu olmadigini dusundum fakat 10 sene onceki o olay beden oldu? Aklim bu konuda cok karisik. Acaba asil olayi kim duzenledi? Arkasinda kim var? Teorileriniz varsa buyrun lutfen.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Titanlardan kastın şu insanları sürekli yiyen titanlarsa onlar iyi ya da kötü değiller. Bir bilinçleri olduğunu sanmıyorum. Olsaydı eğer daha komplex hareketler yapabilirlerdi.

Ama eğer insandan titana geçen kesimi kast edip, Titanların ardında yatanları kast ediyorsan, bence saf kötülük. Ki aslında titanlar insanları temsil ediyor. Hatta geçen sene mangaya ilk başladığımda da bu fikrimi dile getirmiştim;
hercaiebabil yazdı:ilk 4 bölümü okudum ve favori shounenim olma yolunda hızla ilerliyor. Zaten 4 önemli bileşen drama, trajedi, shounen ve action biraya geldiğinde harika şeyler ortaya çıkıyor. Tıpkı Fullmetal alchemist gibi.
Bu mangada hoşuma en çok giden burada aslında kötü adamın insanlar olduğunu göstermesi. Çünkü şöyle bir cümle geçiyor "Beslenmek için avlanmıyorlar, katliam için avlanıyorlar"
Bu tabirin en güzel örneği aslında insanlar. Gerçi burada insanlar için kullanılmamış ama bence tamamiyle bizi tasvir ediyor bu cümle.
Dahası hani sürekli deriz ya "kötülerin cezalandırılması için göklerden inecek gazap" tam da bunu tasvir ediyor.
KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.
(Tabi midesi hassas olmayanlar, zira gerçekten vahşi sahneler bol.)

Yalnız şu sayfanın orta resmindeki sahne bu gece kabusum olmazsa neyim? :woohoo:
http://www.turkcraft.com/Shingeki_No_Kyojin/04/37
Ama dün çıkan bölümü okumadım. Yeni bir şey var mıydı bilmiyorum.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
TribalCain

Yani bilmiyorum.Reiner ve Bertholdun amaclarini pek kavrayamadim mesela.Kotu gibi gelmiyorlar...
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Eren, Berthold'a "Sana annemin mega titanın yıktığı duvarın altında kalıp öldüğünü söylediğimde, ne hissettin?" diye sorduğunda Berthold "Senin için üzüldüm." demişti. Ve O konuşma esnasında Berthold ve Reiner'in ruhsal dengeleri sağlam gibi görünmüyordu. Hatta tüm insanlığı yok etmek gibi bir niyetleri olmasına rağmen Berthold, Krista ile evlenmek istiyor.
Tüm bunlar tam olarak yaptıkları şeyin farkında olmadıklarını düşündürüyor bana. Belki sebep oldukları onca kıyımdan sonra beyinleri bu gerçeğin acı kısmını reddettiği için böyle bir yan etki olmuş olabilir. Ayrıca Ymir 10 yıllar evvel Titan dönüşümünü yaşadığını söylüyordu. Sanırım yaşlanma hızları da normal insanlardan farklı. Vücutlarındaki yenilenme hızını göz önünde bulundurunca anne karnındaki bebeklerden bile daha hızlı hücre yenilenmesi yaşadıkları gerçeği bana bunu düşündürüyor.
Şu maymunun sırrının çözülmesi durumunda her şeyin daha da aydınlanacağını düşünüyorum.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
TribalCain

Ben o kisimlarini anlayamadim iste.Suanda sen aydinlattin beni.Su Ape titan heralde asil sorun.Iradesi ve akli cok guclu.
Resim
Kullanıcı avatarı
IITheLoSTII
Favori Manga: Rainbow, One Piece, Naruto, Shingeki No Kyojin, Fairy Tail, Onani Master Kurosawa
Favori Anime: One Piece, Naruto, Shingeki No Kyojin, Fairy Tail, Bleach

Bi bölümde deli gibi erene duvarı yıktıklarını felan söylüyorlardı bide ozamanlar küçüktü yaşları kontrol edememiş olabilirler.
Resim
TribalCain

Eren'e olanlarin onlara oldugunuda dusunuyorum.Belki titan modu onlarin beyinlerini kotuluge itmistir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Elfi
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Bence titanların hepsi normal insan. Sonradan titana dönüşüyorlar. Tıpkı Eren gibi, Reiner gibi, diğerleri gibi... Bana kalsa tek sorun ilk titan nasıl oluştu. Bu söylediklerimi neye dayandırıyorum derseniz; Ymir titana dönüştükten sonra 60 yıldır dışarıda dolaştığını belirtiyor. Bu da insanların yaş problemlerini ortadan kaldırıyor. Yani bir kere dönüşen insan hiç değişmeden kalıyor titan içinde ama bilinç yok. (Diğer titanlar Eren gibi ensede durmuyor tüm vücut olarak titana dönüşüyor olabilir.) Ayrıca Connie köyüne gittiğinde kendi evlerinin üzerinde uzuvlarının gelişmemişliğinden dolayı hareket edemeyen bir titan yatıyordu. Connie tam giderken ''HOŞGELDİN'' dedi titan bizim Connie'ye ve ardından Connie bu titan anneme benziyor dedi. Bu olayı belli bir toplumu yok etmek isteyen insan toplumu başlatmıştır. Sonradan iş kontrolden çıkmıştır. Tıpkı atom bombası gibi düşünebiliriz. Bodrum'a ulaşsalar büyük ihtimal manga final yapar biter. Her şey açıklığa kavuşacak o zaman.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kuzey Kurtları
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach , Death Note , Attack on Titan

Ben bu işi aşama aşama düşünüyordum.(Maymun bozdu işleri)

İlk aşamada TİTAN'sın iradesiz,amaçsız ve bir o kadarda aptalsın

İkinci aşamada ANORMAL TİTAN'sın artık neden oluyor bilmiyorum(belki zaman geçtikçe,belkide insan yedikçe) bilinç tohumları atılıyor.Bizdeki gibi değil daha çok bir köpek veya düşük iqlu bir hayvandaki gibi.(Bence Serinin 2.ovasındaki muhabbet de fikrimi destekler nitelikte)

Üçüncü aşamada Doğal İNSANSI TİTAN oluyorsun.(yapay olanı Eren).

İkinci ve üçüncü aşama arasında uzun bir zaman dilimi vardır.Ymir 60 yıl Titan olarak gezdim demesinden bunu çıkardım.

Kıllı Titan insanları direk Titana çeviriyordu.Duvarın içindeki Titanlara da hiç benzemiyor tamamen kendine has duruyor ama her şeyin arkasındaki o değil.Neden mi ? eğer o olsa İnsanların kullandığı silahları bilmesi gerekirdi en azından ve o cüsseyle hiç zorlanmadan bu işi o an bitirebilirdi.
Resim

'Efendi Kira lütfen beni cezalandır..'
Levi<3
Favori Manga: Bleach Onepiece Naruto
Favori Anime: Bleach Onepiece Naruto

son sayıyla titanların arkasıbdaki kişi erenin babası çıktı.Zaten tahmin etmiştim bunu babası sağ mı ölü mü belli degildi.

Not:Bende böyle bir gönderiye 2 sene sonra cevap yazıyorum aq :-P

“Shingeki no Kyojin Genel” sayfasına dön