Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shingeki no Kyojin Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

1.bölümü izledim.Açıkçası bana senaryo çok klişe geldi.Hele şu sondaki olayı baştan tahmin etmek bile mümkün.Diğer bölümleri izlemeyi düşünüyorum kısa süre sonra.Umarım senaryo iyi devam eder.
Resim
Kullanıcı avatarı
kürşat senju
Favori Manga: Berserk, Naruto, Claymore, One piece, Bleach, Terra formars, gigantomakhia
Favori Anime: Naruto shippuuden, One piece, Death note, fairy tail, Bleach, Stains gate, Claymore, Berserk, ae no Ae no exorcist, Claymore

Gerçekten çok güzel seri (manga hariç) Animesi şahaneydi doğrusu hatta bi ara tekrar izlicem. Ama bi yandan eksisi var daha 10 bölüm olmamışken tori üretip sonunu tutturuştum keşke ilgnç bişey yapsaydı tahmin edilemicek bişey o zaman daha çok zevkli olurdu. Bide adam gibi titan vs titan gösterselerdi daha güzel olurdu hatta tadından yenmezdi.
[thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 2000_n.jpg[/thumbnail]
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
"Eğer Tanrı'yla karşılaşırsan, ona beni rahat bırakmasını söyle. Hiçbir zaman bir mucize beklemedim, işleri hep kendim hallettim"
-Berserk
Kullanıcı avatarı
Vretil
Favori Manga: Attack On Titan
Favori Anime: Attack On Titan

Barbar yazdı:Bunu daha önce söylemiştim. Erenin ilk dönüşüm geçirdiği bölümden sonra, zırhlı ve dev titanın insan olduğu kabak gibi ortaya çıkmıştı diye. Kimle tartıştım bilmiyorumda nerden biliyon yhaa falan diyede bi soru almıştım:D Dişi titanda üstüne cila cekmişti.
En son izlediğim bölümde Erenin sadece kolunu dönüştürdüğü kısımdı. Animenini bittiğini duyunca oturdum hepsini izledim. Yetmedi mangasındanda devam ettim. Son 5 bölümde olan şeyler tam anlamıyla shocked yani. Bunu iyi değil mangakaya siktir lan pezo anlamında söylüyorum.
Zırhlı ile dev titanın öncesinde dişi titanın kim olduğu gözümüze sokulması ayrı bi rezaletti.
Üstüne son olarak zırhlı ile dev titanın hiç bişey olmamış gibi mal gibi kimliklerini açık etmesi ayrı bi kurgu gerzekliği olsa gerek. Yani bu saatten sonra işi gücü bırakacaz, o maymundan bozma titan kim acaba, acaba duvarlar icerisinde baska titan varmı diye sorup duracaz herhalde. En ufak süpheli davranan birisine lea bu titan olmasın yoksa diyecez falan fıstık.
Erenin son bölümde altığı power upada lank diye acıklama gelmesi ayrı bi sıçıs. Ulan mangaka kaç aylık merak ediyorum, lan bilader gerizekalımısın çatır çutur acıklıyosun herseyi. Bi merak ettir anasını satayım, bi noldu lan orda falan dedirt. Hiç beklemediğimiz bi anda o gücü tekrar kullansın orda yapıştır açıklamayı. Biri çıkar "ben gancık titanım iddaamızı sonlandıralım lo" der, birisi çıkar "zırhlı titanım seni kacıracam Eren der" sanki dağa kaldıracak mk.
Zaten son bölümlerde hiç bi boku açıklamıyolar. Öyle mal gibi bekliyoruz. Aslında tek bi bölümde açıklamalarını beklemiyorum ama göt gibi kaldım. Bide sağdan sola okuyosun ya oda ayrı bi çile. Ben unutum soldan sağa okuyorum. Anime güzel o kadar korkunç olmasada (creepypasta kafamı bozdu kan ve vahşeti seviyorum zuahaha) Anime hakkındaki düşüncem: Aksiyonlu. Bi kaç kişi gerçekten mal :D Levi gay
gibi geliyor bana :D sonra güzel bi konusu var özellikle titanlar. Dev insanlar harika bi konu ama son bölümde Levi gerçektende mal gibi davranmaya başladı :D Çizimleri sorun değil benim için. Bu kadar.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Sonu artık belli. Eren asyalı klan soyundan geldiği için İlk Kral'ın iradesi onu etkilemez bu sayede diğer titanları yönetebilecek.

Daha ilginç şeyler yapabilirdi. Reissleri de erken harcadı belki ilk kraldan bir şey çıkar ama.
Kullanıcı avatarı
redstak

redstak yazdı: 20 Eyl 2015 15:01 Sonu artık belli. Eren asyalı klan soyundan geldiği için İlk Kral'ın iradesi onu etkilemez bu sayede diğer titanları yönetebilecek.

Daha ilginç şeyler yapabilirdi. Reissleri de erken harcadı belki ilk kraldan bir şey çıkar ama.
Sonu hiç belli değilmiş :D. Mangakası gerçekten çok başarılı hikaye kurgusu konusunda. İlk bölümden itibaren planlı, kurgulu bir şekilde ilerliyor.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Gantz'dan sonra en ürkütücü canavar tasarımına sahip, sevdiğim tipte aksiyon barındıran (ölüm riski bol) yarısına kadar rezalet çizimleri olsa da daha sonra toparlamış şuan takip ettiklerim arasında (fazla seri takip etmiyorum) en iyi bulduğum seri.

Yarattığı gizemlere erken cevap vermesini bir eksik olarak görmüyorum konuyu sündürmemeleri güzel. Naruto bu gizemi yaratıp yıllar yılı sündürdüğünde ne olduğu belli.

Son arc da serinin tüm atmosferinin baştan aşağı değişmesi garip oldu. İnsanların çaresizliği sona eriverdi. Bundan pek hoşlandığımı söyleyemem, yine bu haliyle de güzel gidiyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak

Sae yazdı: 11 May 2017 10:31 Gantz'dan sonra en ürkütücü canavar tasarımına sahip, sevdiğim tipte aksiyon barındıran (ölüm riski bol) yarısına kadar rezalet çizimleri olsa da daha sonra toparlamış şuan takip ettiklerim arasında (fazla seri takip etmiyorum) en iyi bulduğum seri.

Yarattığı gizemlere erken cevap vermesini bir eksik olarak görmüyorum konuyu sündürmemeleri güzel. Naruto bu gizemi yaratıp yıllar yılı sündürdüğünde ne olduğu belli.

Son arc da serinin tüm atmosferinin baştan aşağı değişmesi garip oldu. İnsanların çaresizliği sona eriverdi. Bundan pek hoşlandığımı söyleyemem, yine bu haliyle de güzel gidiyor.
Bence çaresizlik tam sona ermedi. Her iki kesim içinde çaresizlik devam ediyor.

Bu arada Marley ile savaşanlar bizim paradise adasındaki Erenler değilmiş. Doğu birliği adındaki bir ülke savaş açmış.
Sae

redstak yazdı: 11 May 2017 12:29
Sae yazdı: 11 May 2017 10:31 Gantz'dan sonra en ürkütücü canavar tasarımına sahip, sevdiğim tipte aksiyon barındıran (ölüm riski bol) yarısına kadar rezalet çizimleri olsa da daha sonra toparlamış şuan takip ettiklerim arasında (fazla seri takip etmiyorum) en iyi bulduğum seri.

Bu arada Marley ile savaşanlar bizim paradise adasındaki Erenler değilmiş. Doğu birliği adındaki bir ülke savaş açmış.
Eskiden her türlü dev görmek korkunç bir şeydi. Artık en tasaklilarini bile hazirlikliysan alabiliyorsun. Hazırlıksız olsan bile temel ekipmanlar ile kurtulabiliyorsun. Sivillerin dev görmesi mevzusu bitti zaten.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak

Sae yazdı: 11 May 2017 13:27
redstak yazdı: 11 May 2017 12:29

Eskiden her türlü dev görmek korkunç bir şeydi. Artık en tasaklilarini bile hazirlikliysan alabiliyorsun. Hazırlıksız olsan bile temel ekipmanlar ile kurtulabiliyorsun. Sivillerin dev görmesi mevzusu bitti zaten.

İyide devler sorun değil şuanlık problem daha büyük. Ayrıca Marley saldırı planlıyor Paradise adasına. Bizimkilerin teknolojisi çok iyi değil. Diğer ülkelerle saldırı yapabilir Marley.
Sae

redstak yazdı: 11 May 2017 16:25
Bahsettiğim o tarz bir çaresizlik değil ki Marley s.ksen paradise adasına saldıramaz bu halde.

Nihayetinde birine borcun olup ödeyecek durumunun olmaması da bir çaresizlik, kuyuya düşmek de bir çaresizlik.

Ancak bir duvarın içinde milyonlarca insan yaşarken hiç birinin dışarı çıkmaya cesaret edememesi ve bir kaç metre ileride ki cehennem, tek bir oyuğun yuzbinlerce kişinin yenilerek ölmesine sebep olması başka bir çaresizlik.

Ayrıca seri ütopya-distopya, kıyamet sonrası gibi bir atmosferden doğrudan u dönüşü yapıp bambaşka bir yere geçti. Hani şikayetçi değilim çünkü serinin en baştan tasarlandığını düşünüyorum. Yani böyle olmak zorundaydı ama atmosferini kaybettiği bir gerçek.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Shingeki no Kyojin Genel” sayfasına dön