Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 939 Tartışma / 940 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz

İyi
3
75%
Orta
1
25%
Kötü
0
Oy yok

Toplam oy: 4
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Usopp’un hakisi özel bi haki türü değil de sadece onun gibi insanların kullanabileceği bişey muhtemelen. Usopp zaten normal gözlere sahip değil. O sapanı nereye doğru tutacağını, rüzgarı falan hesaplaması neyse de adamları normal insanların göremeyeceği yerlerden vuruyor. Normal bi keskin nişancıya o sapanı versen kaleyi vuramaz usopp kaledeki bi pencere’nin bikaç santim yanını hesaplıyor.
O gözü kenbunshokuyla birleştirince öyle bi haki çıktı muhtemelen ortaya. Çoğu kişi aurayı hissediyor. Reyleigh bi adada kaç kişinin olduğunu falan sayabiliyor. Ama hissetmekle görmek farklı şeyler. Ben usopp zaten görme konusunda özel bi insan olduğu için böyle bişey çıktı diye düşünüyorum. Usopp’ta “x-ray vision” çıktı resmen. Herkesin bu şekilde aura görebileceğini sanmam. Ama haki antrenmanıyla elde edilebileceğini de sanmam. Özel bişeydir. Luffy’nin bu hakiyi açabilmesi için önce usopp gibi sniper olması gerekir bence.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ben ikinizin de cevabına katılıyorum. Yani özel (Sadece Ussop'a değil de onun gibi yeteneği olanlar için) de olsa yada standart olsa (Luffy seviyesinde veya yakınında ki haki kullancılar için) kabul edilebilir dediğiniz nedenlerden dolayı. Sadece keşke üzerinden bunca zaman geçmeseydi. Sanki hiç olmamış gibi bir hava var mangada. Tamam işler biraz hızlı ilerlediğinden bu muhabbet geri plana atılmış olabilir ama en azından Ussop kendi kendine dile getirse.

Peki buradan yola çıkarak başka bir konuda fikrinizi almak istiyorum. (Normalde bu kadar off topic yapmıyoruz haftalık başlıklarda ama hem sayımız az hemde çok fazla konuşulacak konu yok bu hafta. O yüzden şimdilik böyle gitmekte sakınca yok)

Diğer tayfa üyelerinin hakisi olup olmaması hakkında konuşmak isiyorum. (Sanji ve Zoro'yu ayırıyoruz hali ile.)

-Nami,Franky,Ussop(kendi başına çıkarmadan önce),Chopper,Brook'da haki olmamasını anlıyorum. Çünkü haki aynı Ussop ve Luffy'de olduğu gibi kişinin duygu patlaması ile yada öğretilerek kazınılan bir şey. Bu saydığımız isimlerde bu tür bir duygu patlaması olmadı (gene ussop hariç hali ile) ve gittikleri yerde bu tür bir hakiyi öğretecek kimse de yoktu (Gene belki Ussop bu konuda ayrı tutulabilir) Eğer vardıysa kaçırmışsam lütfen söyleyin.

-Fakat ben Robin gibi birinin devrimciler ile o kadar vakit geçirip (ki büyük başlar ile vakit geçirdi) haki öğrenmemesini anlamıyorum. Hem zeki hem bilgili birinin şimdiye öğrenmesini beklerdim ki zaten hakiyi de tanıyor.

-Diğer bir sorum ise sizce tayfa üyelerinin hepsinin şimdi olmasa bile ileride en azından Busoshoku Haki öğrenmesinin gerekli olduğunu düşünüyormusunuz ? Çünkü artık hakinin bu kadar standart olduğu sularda korsan kralı olacak adamın kemik kadrosundan kimsenin haki bilmiyorum deme lüksü olmamalı diye düşünüyorum ki hepside rahatça söyleyebiliriz ki bu potansiyele çoktan sahipler.

Evet bu konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Ussop yapacağını yaptı bence. Bundan sonrası bunu dövüşte aktif hale getirmesi olacaktır.

Ussop'ta silahlanma hakisi olacağını düşünmüyorum ben, gerekte yok. Ussop'un silah deposunda kairoseki bile var çünkü, logia Ceasar'ı boğazından yakalamış sonuçta. Şeytan meyvesi kullanıcıları için büyük bir engel olabilir artık.

Franky'nin dövüş stiliyle hakinin hiç alakası yok bence, kenboshokuluk bir durumda yok. Ussop keskin nişancı olduğu için uyandırılması gerekti uyandırdı diye düşünüyorum, ama Franky ile alakası olduğunu sanmam. Çünkü Franky saldırılarında '' Patlayıcı bomba, Lazer, Ateş '' kullanıyor genelde ve bu tip saldırıları '' General Franky '' adlı üst seviye bir çelikle kombine ediyor. Bu tip bir dövüş stiliyle silahlanma hakisi kullanması saçma olur bence. Yumrukları bile metalden ve fazla yumruk attığınıda görmedim.

Robin'de dövüş stilinde hakiye gerek duymamış olabilir yine. Bunun yerine meyvesini daha fazla geliştirmeyi seçmiş '' Dev eller, Klon yaratma '' gibi şeyler. Silahlanma uyandırsa dahi ne kadar ileri düzeyde kullanacak o da şaibeli, gerek duymamış bence.

Brook'a haki iyi gider '' Kılıç ustası '' olma sebebi ile, basar kokayı Zoro gibi , gayette efektif olur onun için.

Nami gene dövüş stilinin hakiyle bir alakası yok.

Chopper'da da haki çıkacağını düşünmüyorum ben gene. Savunma noktası ile Big Mom'ın saldırısını durdurmuş. Canavar modu değil, normal moduyla bile gayet sağlam aslen.

Yeni dünyada gerçekten haki kullanıcısı baya var, ama bir o kadarda haki kullanmayan kişiler var. Misal Dressrosa'da 3 devrimci gördük, bunlardan sadece 1 tanesinde haki vardı '' O da Sabo '' . Ne Hack'te ne de Koala'da buna dair bir birşey gördük.

Luffy'nin dressrosa'da kazandığı tümen komutanlarından bile sadece Sai'de bir '' Haki tanımlaması '' ve '' Görüntü '' gördük. Orlumbus ve Leo'yuda sayarsak 7 komutandan sadece 1 tanesi silahlanma hakisi kullanıcısı.

Bunun dışında spiker Gatz'ın demesine göre arenaya katılanların hepsi '' Yeni Dünya'da '' ünlü isimlermiş, ama bunların çoğunda hakinin h'si yoktu.

Bu bağlamda tayfa kendi dövüş stillerine göre gayet üst düzey Nw'de. Haki desen koramirallerde bile var, ama koramirallerin çoğu ( Bastille gibi olanlar ) Doflamingo ailesinin orta düzey hakisiz adamlarına denk ( Dellinger, Lao G, Gladius gibi ) .

Yani diyeceğim o ki tayfa şuan haki kullanmasada, kullanan çoğu ismi harcar.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Tayfa üyelerinin logia tipli savaşçılarla savaşacağını da hesaba katarsak hepsi bir şekilde haki veya bu açığı kapatacak bir şeye sahip olmalı bence. Tayfada özellikle dövüş timi olarak karşımıza çıkan Brook, Franky, Usopp ve Chopper'ın bu yeteneği alması lazım.
Brook - Evet, hakisi olmalı. Özellikle silanlanma
Nami - Rotacı, çok gerekli değil. Ama logialarla savaşabilmesi için deniz suyunu kullanabilir bir şekilde
Franky - Karaktere uygun değil ama silahlarına haki ekleyebilir ya da kairosekili saldırıları artırabilir
Usopp - Şu an adını tam koymasak da bir gözlem hakisi var. Yeterli bence
Chopper - Tayfanın canavarı olarak yeteri kadar güçlü ama silahlanma hakisi olsa gider.
Robin - Olsa çok iyi olur Robin için, çünkü ellerine direk saldırınca tekniği bırakıyor hemen. Ama ana kuvvet olarak görünmediği için eksikliği çok hissedilmez.

Artık Jinbei de katıldı tayfanın gücü bayağı arttı. Üzerine Carrot da katılacak muhtemelen. Tayfa şu halinden daha güçlü olacak ama yine de bi Karasakal veya Kaido'nun ekibe bakınca çok geride geliyor.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön