Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 971 Tartışma / 972 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

byakusharinnegan yazdı: 16 Şub 2020 06:02 “Bakın ihanet eden kesinlikle shinobu değil” diye bağıran bi bölüm. Seri one piece olduğu için ajan shinobu çıkarsa şaşırmam.

Oden mangaka’nın “hele bi adam gibi adam yaratayım, heryerinden erkeklik aksın, herkes hayran kalsın” niyetiyle yaratmaya çalışıp aşırı abartarak milleti soğutan bi karakter oldu bence. Böyle zorlamasaydı severdim ben adamı. Şu son halleri güzel özellikle (3-5 sayfalık şeye bi bölüm gitmese daha iyi olur tabi). Tanıtım bölümü one piece’in en rezil bölümlerindendi bence.

Beni en çok “idiot lord” ismini almasına sebep olan olay soğuttu karakterden. Neden yaptığı falan zaten umrumda değildi daha önce de söyledim. Sonuç olarak elinde o kadar güç varken kaido ve orochi gibi insanların yalanına inanmış.
Salak karakterlerden nefret etmem. Luffy de salak. Ama orochi o çocuğa ne derse desin luffy ölene kadar yumruk sallardı o adama.
Oden aslında bu dediğini yapabilirdi. Sanırım bir nevi işlenen günahların bedelini ödemeye çalıştı. Orochi ye hak verdi ve halkının iyiliği için önceden işlenmiş günahları kendi üstlenme yoluna gitti. Aslında Oden son derece dolu bir karakter çok sevilebilirdi ki bu tip karakterler genelde Shounen serilerinde çok sevilir. Ama flashback olduğu için bu karakteri çok fazla detaylı anlatamıyor Oda. Çünkü uzun sürse o zmn da güncel hikaye ile kopukluk yaşanacak. Sanırım insanların tepkisi de buna. Bir de ilk başta Oden i ana bacı düz giden olarak tanıtıp şimdi de halk kahramanı olarak göstermesi de başka bir tezatlık.
Lakin güç konusunda eleştirilecek bir şey yok. Kaido korsanların haslarından biri. Sadece güç ile değil strateji ve politika ile de hareket ediyor. Yani teke tek bir dövüş yapmak istememesi doğal.
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Outlaw yazdı: 15 Şub 2020 19:46 Şu Kaidou o sıralar güçsüzdü muhabbetini anlamıyorum. Koca adam yani, 10-15 yaşında çocuk değil. En az amiral seviyesi orada. Ki Oden'e bunları yapabildiğine göre kesin öyle. Ki miçoluğunda bile Rocks'un öne çıkanlarından biriymiş.
Bunu kim diyorsa aklından şüphe ederim Oden ile yüzleşmeye cesareti var adamın güçsüz demek için baya baya okuduğunu anlamamak demektir.
_[Emre]_ yazdı: 14 Şub 2020 21:52 Herif bir anda ortaya çıktı ve Wano'dan kapı dışarı çıkmamış adam sıfır alt yapı ile serinin zirvelerine kafa tutuyor.
Tabi ki bir anda ortaya çıkacak. Nerde ne zaman Oden ile ilgili bir olay oldu da konusu geçti de bahsetmediler.
Sıfır altyapı nedir?
Serinin zirvesine kafa tutmuyor. Adam serinin zirvesinde zaten
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Oden'in hakisi yok diyorsunuz ama Luffy'e hareket öğreten mafya babası bildiğin haki kullanıyordu.Yani bu adamlar hakiye haşu diyen İzmirli gibi bir şey.Gayet hakileri var Oden'in gibi geldi bana. Gelen mermiyi görüyor.Meyveli adam kesiyor.Kimlerle kapıştı yıllarca.Ayrıca Wano'nun asıl hak sahibi olan bir adam neden güçsüz olmalı anlamadım.Ki onlar kadar güçlü değil ama fiziksel olarak hepsine denk bir profil çizdi.Günün sonunda Roger ve WB'ye çizik atamadı ama Kaido'ya bir çizik atıp yattı aşağıya.Üçünden de güçsüz sırf Kaido çizik aldı diye tek yedi sayıldı onu da anlamadım.Adam saniyesinde yerin dibine sokup baydı herifi anlık dikkat kaybında.Kaido o zamanlar gayet hedefleri olan biriymiş.Geçen 20 yılda tüm kendinden güçlü adamlar ölünce yalnız hissetmiş olabilir kendini.Bu bölümler Kaido'yu kötü göstermez bence.Hedefleri olduğunda gayet zeki bir şekilde plan yapmaya çalışan bir karakter olarak gösterir diye düşünüyorum.(Shounenler için zeki planlar)
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön