One Piece 992 Tartışma / 993 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

byakusharinnegan yazdı: 17 Eki 2020 11:22
Kirli Sakal yazdı: 16 Eki 2020 14:30 Şimdi yine bir şey diyeceğim başkaları tarafından "yine eleştiriyor" denilecek.
Abi Oden keşke Kaido'yu "gücüyle" çizmiş olsaydı da en azından Kaido seviyesi adam deseydik.
Ryou bilen herkes Kaido'ya zarar mı veriyor şimdi?

Bir başka Acnologia/Madara/Yhwach faciası geliyor gibi hissediyorum.
Shogun’un odasında biraz çarpışmıştılar. Kaido insan formunda içeri girip dövüşmüş. Zaten ondan sonra korkuyor diye hatırlıyorum. Kaido seviyesinden aşağı değildir yani.

Dayanıklılığın böyle kolay aşılması bana da saçma geldi. Bi yonkou’nun yaralanması gayet normal. Kaidonun seviyesine bişey demiyorum. Wb’ye her şey girdi, garp’a balta girdi. Ama onlar kong organ’dan sonra bişey olmamış gibi ayağa kalkmamıştı.

Bi sağ kolu yüz metre uçuran saldırı işlemiyorken beşinci komutan etmeyecek karakter mermi sıkıyor şuan kaido’ya. Onu eleştirmene kimse bişey demez bence.
İşin komik tarafı, kaido da ne olduğunu anlayamadı hala. Ömründe hiç mi özel busoshoku görmedi? Kendisi bile bilmiyor mu?

Sadece korsan kralı ve wb’nin bildiği bi haki olsa, onlar da sadece reyleigh ve oden’e öğretmiş olsa bi nebze anlarım. Umarım öyledir.

Edit: bu arada tanrı olup da zetsudan kol yiyen madara’nın seviyesine kimse düşemez kolay kolay :D tamam adamı nasıl yenildirteceğini bulamadın da o nedir. Hatırlayınca sinirlendim şimdi yine.
Hacı Madara bildiğin herkesle jonbencamintaşak geçiyordu. Benim tek rakibim Hashirama diyordu ki gerçekte de öyleydi. Kaido'nun rakibi de Oden olsun bu benzetmede. En azından Kishimoto Madara karkaterinin altını doldurmuştu. Madara yenilmez dendi bütün seri boyunca gerçekte de herif hayvani bir güce sahip biri olarak çizildi ve gösterildi. Soruyorum size Kaido ile ilgili anlatılanlarla gösterilen/çizilen arasında parallelik gören var mı ? Kiado nun gücünü gördük mü ?

Oda şu anda Mangaka olmanın verdiği gücü kullanıyor. Bu da benim bir seride en sevmediğim olay.
Resim
Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

byakusharinnegan yazdı: 17 Eki 2020 11:22 Shogun’un odasında biraz çarpışmıştılar. Kaido insan formunda içeri girip dövüşmüş. Zaten ondan sonra korkuyor diye hatırlıyorum. Kaido seviyesinden aşağı değildir yani.
Yok ben Oden'in gücüne bir şey demedim, sadece Oden keşke bunu sadece gücüyle yapmış olsaydı da, onun gücünün fazla olduğunu pekiştirseydik.
Ama şimdi hepsi birlikte Oden etmeyecek karakterlerin tıpkı Oden gibi Kaido'ya zarar vermesi benim gözümde hem Oden'i hem de Kaido'yu kötülüyor.
byakusharinnegan yazdı: 17 Eki 2020 11:22 Dayanıklılığın böyle kolay aşılması bana da saçma geldi. Bi yonkou’nun yaralanması gayet normal. Kaidonun seviyesine bişey demiyorum. Wb’ye her şey girdi, garp’a balta girdi. Ama onlar kong organ’dan sonra bişey olmamış gibi ayağa kalkmamıştı.
Bariz şekilde ODA, "bakın bu adamlar Luffy kadar bile etmezler ama Ryou yüzünden Kaido'ya böylesine hasar verebiliyor. Demek ki Luffy gücündeki bir adam Ryou ile Kaidoyu yenebilir" mesajı vermeye çalışıyor. Luffy'nin Kaido'yu yenmesi için umarım bu yönteme başvurmaz da ben yanılırım. Yoksa bildiğin Madara vakası gibi zayıflatma şeyi. Koskoca denizcilerde veya Wano'da Ryou bilip de Kaido'ya zarar veren kimse yok mu şimdi?

Bu bildiğin Oden'e yapılan saygısızlıktır, kimsenin çizik atamadığı adama çizik atan ilk kişi Oden belki de ve ben bunun Oden'in kendi gücünden/hakisinin fazlalığından kaynaklı olmasını isterdim. En azından "Oooo. Oden amiral üstüymüş o yüzden denizciler vs. Kaido'yu öldürmeyi/yaralamayı başaramadı" gibi bir bahanemiz olurdu. Yazıktır günahtır, Amiralin tırnağı etmeyecek kişiler Kaido'ya hasar veriyorsa bir Amiral gelse herkesi tekleye tekleye gider gibi bir şey bu. Nerede Yonko?

Ayrıca WB'ye her şeyin girmesi normal, bu adam hakkında "aşılmaz zırhı var" demediler. Adamın devasa hakisi ve çok güçlü meyvesi var. Yani Kaido savunma konusunda WB saldırı konusunda öne çıkıyor büyük ihtimal. Kaido'nun gökyüzünden düştüğü sahnede vücudunun zarar görmemezliğinden bahsedildi sonuçta.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön