Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 939 Tartışma / 940 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz

İyi
3
75%
Orta
1
25%
Kötü
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Konu Dışı
@Luffysan, o arcta yenebilir miydi bilmiyorum ama şu anki durumda Zoro çok rahat alır Crocodile'ı. Serinin mantığına göre Zoro Luffy'den çok aşağıda bir karakter değil, olmayacak da. Monet'i kesebilen Zoro artık Crocodile'ı da kesebilir. Ve bu arc Zoro'nun arcı olacak, asıl gücünü burada göreceğiz bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Tulpar-Byakugan yazdı: 13 Nis 2019 00:32
Konu Dışı
@Luffysan, o arcta yenebilir miydi bilmiyorum ama şu anki durumda Zoro çok rahat alır Crocodile'ı. Serinin mantığına göre Zoro Luffy'den çok aşağıda bir karakter değil, olmayacak da. Monet'i kesebilen Zoro artık Crocodile'ı da kesebilir. Ve bu arc Zoro'nun arcı olacak, asıl gücünü burada göreceğiz bence.
Şuanki Zoro'dan bahseden yok dostum zaten. Ben tee Alabastada'ki Zoro'dan bahsediyorum.

Ve şu vs leri değerlendirirken birde zaman dilimine göre mantıklı değerlendirsek iyi olur. Crocodile karakteri sadece Alabasta'da gösterdikleriyle yetinen bir karakter değil, diğer boss'larda öyle.Zoro gelişiyor, diğerleri çok çok geride kalmıyor yani.

Op yorumlayanların en büyük hatası şu = '' Geçmişte kalan karakterin hiçbir önemi yok, birkaç arc sonraki en güçsüz karakterden kolaylıkla dayak yer '' kafası. Bu kafa yapısı iyi bir kafa değil bence. Çünkü seri ilerleyince o adamlarda otomatik olarak '' Level '' atlıyor. Mangaka seriyi çok uzattığı için, '' Paraya '' fazla değer verdiği için seriyi uzattığındada tutarsızlıklar ortaya çıkıyor.

Sende şuan şu yorumunla o düz mantıkla bakanlardan biri gibi göründün bana. Mangakanın kafasında artık o '' Alabastadaki Crocodile '' profili yok. O dönemin güç potası çok düşük, tabiki seride haliyle 1000 bölüme dayandığından karakter çok vasatmış gibi geliyor. Ama şuanki güç potasına göre değerlendirirsek Crocodile kalbur üstü bir adam.

Bu dediklerimi tek bir örnekle destekleyebilirim. Sengoku ve diğer savaş lordları 100 milyon ödüllü Crocodile'ı yenen Luffy için '' Schibukai toplantısı '' yapmışlardı ve bizzat Gorosei üyelerinden birisi şöyle dedi '' Crocodile'ı yenen adamı ciddiye almalıyız '' diye. 100 milyon ödüllü Luffy için adamlar zamanında neler diyor bak? Gorosei üyesi bile ciddiye alıyor yahu adamı düşün.

Şimdilerde o Luffy'ninde, 100 milyon ödülününde hiçbir işlevi yok. Çünkü 100 milyon bile yerini 1 milyara verdi.

Bu aynı Naruto'daki saçmalık gibi düşünülebilir, o bile bu kadar saçma değildi gene. Tsunami oluşturan Kyubi bu özelliğini Juubi'ye vermişti mesela. Bunlar hep Shounen seride oluşan tutarsızlıklar.

Bu yüzden seriye genel olarak bakmamız lazım. Belirli bir mantıkla hareket etmemiz lazım. Çünkü Zoro şuan wano arc'ta ve Alabastadaki Crocodile profiliyle kıyaslamak saçma. Alabasta arc'ın güç seviyeleri ile şuanki güç seviyelerinin uzaktan yakından alakası yok.

Evet yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Zoro'yu baş karakter yapıp plot armor verirsek yener evet. Öbür türlü o arcta sabaha kadar dövüşseler yine de Croco'yu yenecek adam yok. Gökyüzünden su düştü de, Robin taraf değiştirdi de, son dövüşte gene ölecekken panzehir verdi de, yok ebesinin amı oldu da falanda filanda amk.

Ayrıca MF'de Croco bunun ustasının buz dağı kesen kılıcını kancasıyla siktir etmedi mi? Zoro yavaş gelsin. :D
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Luffysan yazdı: 13 Nis 2019 00:44
Tulpar-Byakugan yazdı: 13 Nis 2019 00:32
Konu Dışı
Şuanki Zoro'dan bahseden yok dostum zaten. Ben tee Alabastada'ki Zoro'dan bahsediyorum.

Ve şu vs leri değerlendirirken birde zaman dilimine göre mantıklı değerlendirsek iyi olur. Crocodile karakteri sadece Alabasta'da gösterdikleriyle yetinen bir karakter değil, diğer boss'larda öyle.Zoro gelişiyor, diğerleri çok çok geride kalmıyor yani.

Op yorumlayanların en büyük hatası şu = '' Geçmişte kalan karakterin hiçbir önemi yok, birkaç arc sonraki en güçsüz karakterden kolaylıkla dayak yer '' kafası. Bu kafa yapısı iyi bir kafa değil bence. Çünkü seri ilerleyince o adamlarda otomatik olarak '' Level '' atlıyor. Mangaka seriyi çok uzattığı için, '' Paraya '' fazla değer verdiği için seriyi uzattığındada tutarsızlıklar ortaya çıkıyor.

Sende şuan şu yorumunla o düz mantıkla bakanlardan biri gibi göründün bana. Mangakanın kafasında artık o '' Alabastadaki Crocodile '' profili yok. O dönemin güç potası çok düşük, tabiki seride haliyle 1000 bölüme dayandığından karakter çok vasatmış gibi geliyor. Ama şuanki güç potasına göre değerlendirirsek Crocodile kalbur üstü bir adam.

Bu dediklerimi tek bir örnekle destekleyebilirim. Sengoku ve diğer savaş lordları 100 milyon ödüllü Crocodile'ı yenen Luffy için '' Schibukai toplantısı '' yapmışlardı ve bizzat Gorosei üyelerinden birisi şöyle dedi '' Crocodile'ı yenen adamı ciddiye almalıyız '' diye. 100 milyon ödüllü Luffy için adamlar zamanında neler diyor bak? Gorosei üyesi bile ciddiye alıyor yahu adamı düşün.

Şimdilerde o Luffy'ninde, 100 milyon ödülününde hiçbir işlevi yok. Çünkü 100 milyon bile yerini 1 milyara verdi.

Bu aynı Naruto'daki saçmalık gibi düşünülebilir, o bile bu kadar saçma değildi gene. Tsunami oluşturan Kyubi bu özelliğini Juubi'ye vermişti mesela. Bunlar hep Shounen seride oluşan tutarsızlıklar.

Bu yüzden seriye genel olarak bakmamız lazım. Belirli bir mantıkla hareket etmemiz lazım. Çünkü Zoro şuan wano arc'ta ve Alabastadaki Crocodile profiliyle kıyaslamak saçma. Alabasta arc'ın güç seviyeleri ile şuanki güç seviyelerinin uzaktan yakından alakası yok.

Evet yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.
Ben zaten "o arcta yenebilir miydi bilmiyorum" dedim. Şu anki duruma göre yenebilir dedim. Ya bak şu bir gerçek, bir karakterin ömrü var ve o ana kadar geliştirmiş oluyor kendini. Yani elbette Alabastadaki Crocodile ile şimdiki bir değil ve Alabasta Croco ile şimdiki Zoro'yu kıyaslamak anlamsız. Ama shonen serilerde karakterin bir ömrü vardır. Ana karakterler güçsüz başlar ve sürekli gelişir, bunlara rakip olan karakterler de güçlü başlar ve o andan sonra ana karakterler ile eşdeğer gelişmez. Mangaka lazım olunca yeni karakter yaratır ya da eski karakterleri daha derin inceler. Crocodile şu an 46 yaşında ve o yaşa kadar zaten kendini geliştirmiş. Zoro'nun veya Luffy'nin kendine kattığı gibi bir güç katamaz.

Neyse çok gereksiz oldu, aslında dediklerine katılıyorum ) Yanlış anlaşılma oldu sanırım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

@Luffysan
Viz'den çevirmeleri doğru çevirdiklerini gösteriyor mu ? Çünkü sadece son bölüme bakarak bile baya bazı şeyleri kafalarına göre yorumladıklarını görebiliyorum. Çünkü ya tüm dünya yanlış çeviriyor yada senin verdiğin örnekte yanlış çeviri var. İkisinden biri. Yani her şeyi geç adamlar manga'dan anime yapıyor da kendi kafalarına göre ekleyip çıkarıyorlar. Daha ne olsun.

Luffy'in kırdığı zırh ile Daz bir değil. Daz komple çelik olabiliyor. Aynı Luffy gibi paramecia meyvesi onu tıpkı bir logia gibi bütün bedenini değiştiriyor. Kısaca orada Luffy'in haki olmadan Daz'ın çelik bedenin altına inmesine imkan yok.

Ayrıca Zoro o arc'da bile gayet hızlı bir karakter. Yani suyu kullanıp yenebilesi var. Ama gene diyorum ben illa yener veya yenemez demiyorum. İhtimali gayet açık diyorum bu kadar.

Ben paramı böle bir karşılaşmada her daim Croc'a basarım çünkü evet aynen dediğiniz gibi Luffy'in meyve gücü o dövüşte çok büyük etkendi. Zaten o etkinliği iyi kullanamadığı için ilk iki seferde kolayca yenildi.

Ussop demiş bile olsa değil Ussop diyor direk. Zoro ne diyecek orada "Hayır Ussop ya bende yenerim deme öle şeyler" Cidden böle tepkiler filan mı bekliyorsunuz karakterlerden.

Luffy daha gear 2 olmadan Tekkai'i de zorlanıyor. Tekkai kullanıcının gücüne göre değişsede işevi sadece derini sertleştirme. Daz ise bütün her şeyi ile çeliğe dönüşüyor. Orada ki olay tamamiyle kılıç kullanıcılarına özel bir durumdu. Bütün fight boyunca anlatılanda oydu. Yani Luffy'in orada Zoro gibi bir power up çıkarması imkansız. Daha Daz'ın istediği yerini keskinleştirdiğini hatta matkap haline geldiğini katmıyorum bile.

Kısca orada ki olay adamın sadece çeliği kesmesi değildi. Asıl bedene ulaşabilmesiydi. Aynı haki kullananların logia kullanıcılarının asıl bedenine ulaşabilmesi gibi. Gene diyorum orada ki olay kılıç kullancılarına özel bir durumdu. Zoro keskin kılıcı ile bir bitkiyi kesmek istemediğinde kesmiyor ama taşı ikiye bölüyordu gibi.

O seviyede ki bir Luffy kolu bacağı yerde bırakırdı Daz karşısında.

Özet geç diyenler için.
-Verdiğin çeviri yanlış.
-Her ne kadar bana göre Croc çok daha ağır basıyor olsa da Zoro'un yenebilme ihtimali var. Sıfır değil. Ama evet 10 kere dövüşseler hepsinde bence Croc alır.
-Luffy Daz'ın meyve gücünü geçebilecek bir özelliği yok.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ryuuma yazdı: 13 Nis 2019 06:44 @Luffysan
Viz'den çevirmeleri doğru çevirdiklerini gösteriyor mu ? Çünkü sadece son bölüme bakarak bile baya bazı şeyleri kafalarına göre yorumladıklarını görebiliyorum. Çünkü ya tüm dünya yanlış çeviriyor yada senin verdiğin örnekte yanlış çeviri var. İkisinden biri. Yani her şeyi geç adamlar manga'dan anime yapıyor da kendi kafalarına göre ekleyip çıkarıyorlar. Daha ne olsun.

Luffy'in kırdığı zırh ile Daz bir değil. Daz komple çelik olabiliyor. Aynı Luffy gibi paramecia meyvesi onu tıpkı bir logia gibi bütün bedenini değiştiriyor. Kısaca orada Luffy'in haki olmadan Daz'ın çelik bedenin altına inmesine imkan yok.

Ayrıca Zoro o arc'da bile gayet hızlı bir karakter. Yani suyu kullanıp yenebilesi var. Ama gene diyorum ben illa yener veya yenemez demiyorum. İhtimali gayet açık diyorum bu kadar.

Ben paramı böle bir karşılaşmada her daim Croc'a basarım çünkü evet aynen dediğiniz gibi Luffy'in meyve gücü o dövüşte çok büyük etkendi. Zaten o etkinliği iyi kullanamadığı için ilk iki seferde kolayca yenildi.

Ussop demiş bile olsa değil Ussop diyor direk. Zoro ne diyecek orada "Hayır Ussop ya bende yenerim deme öle şeyler" Cidden böle tepkiler filan mı bekliyorsunuz karakterlerden.

Luffy daha gear 2 olmadan Tekkai'i de zorlanıyor. Tekkai kullanıcının gücüne göre değişsede işevi sadece derini sertleştirme. Daz ise bütün her şeyi ile çeliğe dönüşüyor. Orada ki olay tamamiyle kılıç kullanıcılarına özel bir durumdu. Bütün fight boyunca anlatılanda oydu. Yani Luffy'in orada Zoro gibi bir power up çıkarması imkansız. Daha Daz'ın istediği yerini keskinleştirdiğini hatta matkap haline geldiğini katmıyorum bile.

Kısca orada ki olay adamın sadece çeliği kesmesi değildi. Asıl bedene ulaşabilmesiydi. Aynı haki kullananların logia kullanıcılarının asıl bedenine ulaşabilmesi gibi. Gene diyorum orada ki olay kılıç kullancılarına özel bir durumdu. Zoro keskin kılıcı ile bir bitkiyi kesmek istemediğinde kesmiyor ama taşı ikiye bölüyordu gibi.

O seviyede ki bir Luffy kolu bacağı yerde bırakırdı Daz karşısında.

Özet geç diyenler için.
-Verdiğin çeviri yanlış.
-Her ne kadar bana göre Croc çok daha ağır basıyor olsa da Zoro'un yenebilme ihtimali var. Sıfır değil. Ama evet 10 kere dövüşseler hepsinde bence Croc alır.
-Luffy Daz'ın meyve gücünü geçebilecek bir özelliği yok.
Üstadım, '' Vız '' çevirisi mangayı '' Kitap şeklinde Cilt cilt '' şeklinde satan çeviri. Yani resmi bir çeviri, tabiki bu konuda katılmayabilirsiniz ama '' Resmi '' çeviri olarak kabul edilmiş. Ondan önceki '' Mangareader '' gibi fan yapımı çeviriler. Topluca ve doğru bir şekilde düzenlendi bu çeviriler.

Şimdi ben Daz Bones'ın dövüş gücü ile Don Krieg'ın dövüş gücünü kıyaslamıyorum tabiki. Daz Bones tek bir atağıyla bir binayı 4'e 5'e bölüyordu, sağlam rakipti, sırf çelikten ibaret olup, dandirik silahlar ve mızrakla dövüşmüyordu. Ama doğu mavideki Luffy'nin kırdığı zırh, Don Krieg'ın dediği gibi '' Özel alaşımdan yapılan bir zırh '' imiş. Bunu söylüyor Don Krieg '' Özel alaşım çeliğinden yapıldı '' diye.

Yani sanıldığının aksine, Luffy'nin g2'siz yumrukları bile çeliği etkileyebiliyor o dönemde, biz çevirilerin yanlışlığından dolayı bunu göremedik sadece.

Bunun dışında en önemli yanılgıda, '' Haki '' meyve gücünü iptal eden bir özellik değil, yani '' Kairoseki veya Teach'ın karanlık meyvesi '' gibi bir etki görmüyor bildiğim kadarıyla, bunun üzerinde çok tartışıldı evet ama orada Daz Bones'In çelik meyvesi özelliğini kaybetmedi bu mantığa göre. Yani orada bahsedilen '' Şeytan meyvesi kullanıcılarının asıl bedenine vurmanı '' sağlıyor olayı '' Çelik vücuda '' vuruyor olayı ile aynı. Zoro orada Daz Bones'ın insan bedenini kesmedi, bölüm başlığında bile '' Çeliği kesmek '' adı var. Çeliği kesmek ile insan vücudunu kesmek arasında mutlaka bir fark var. Zoro anlık silahlanma hakisi takviyesi ile Daz Bones'ın çeliğini kesti orada, dediğim gibi bölüm başlığıda '' Çeliği Kesmek '' idi. Düz bedenini kesse bunun bir mantığı olmayacaktı çünkü.

Özetle;

-Verdiğim çeviri '' Resmi '' kabul ediliyor ve doğru, ilk çeviriler yanlış. Mangareader tarzı çeviriler yanlış.
-Luffy'nin Daz'ın meyvesini geçebilecek bir özelliği var hocam.

Şu saldırı resmen Lastikten Fırtına oluşturmuş, bu '' Girdapta '' boğulurdu Daz Bones. Zira bu saldırı G2'siz Luffy'nin en güçlü saldırısı, ard arda kombine gelen '' Girdap '' oluşturan bir saldırı, şuradaki beyaz dalga çizimide aslen '' Oluşturduğu Fırtınadır '' . Luffy saldırı gücünü bu arc'ta bile çok çok aştı öncesine göre. O zamana kadar yaptığı en güçlü saldırı bu.
► Spoiler Göster
Mangadaki verilere bakarak ve tutarlılığa bakarak bu şekilde düşünüyorum ben, eldeki veriler böyle gösteriyor çünkü.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Dostum bir kez daha diyorum. Türkçe'ye çeviri yanlıştır. Yani bütün dünya yanlış çevirmiş olamaz. İlk defa yanlış bir çeviri de yapılmıyor Türkçe'ye. Ayrıca şunu da hatırlatmak isterim Viz'in çevirileri de gayet yanlış oluyor. İnternette çokça taşşak geçilmiştir. Yani resmi olmaları doğru iş yaptıklarını göstermiyor ki daha Viz çevirisini bilmiyoruz. Manga reader zaten uzak durulması gereken bir site. Götten sallamada üstlerine yok ama dediğim gibi Viz'in sabıkası bol bu konuda o yüzden şu an için %99.9 dediğini kabul ediyorum.

Gel gelelim Daz'a. Haki hiç bir şekilde meyve gücünü kapatmıyor. Ama meyve gücünü geçmeyi sağlıyor. Zoro'un yaptığıda bu. Bütün vücudu çelikten oluşan adamın asıl bedenini ulaşabiliyor. Zaten Tekkai'yi Asura olmadan kesemesinin nedeni de bu.

Akainu'yu da kesiyorlar. İkiye bölünüyor ama asıl bedenine ulaşamıyorlar. O yüzden zarar görmüyor. Daz'da aynı şekilde. Daz'ın çelik bedenini zarar vermen asıl bedenine zarar vereceğini göstermiyor. Kaldı ki Daz gayet Luffy'in antisi konumunda orada. Yani bu konuda sana en fazla Zoro'un Croc karşında verdiğim şansı verebilirim. Yani kısaca çok zor.

Not: O değilde uzun süredir one piece başlıklarında böle muhabbet etmiyordum. İyi geldi :D
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Bu arada bu bölümde de yanlış çeviri yapıldı. 15. sayfada Hyogo, kendisinden bahsediyor. Ona zamanında ''mighty sword'' diyorlarmış.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ryuuma yazdı: 13 Nis 2019 07:37 Dostum bir kez daha diyorum. Türkçe'ye çeviri yanlıştır. Yani bütün dünya yanlış çevirmiş olamaz. İlk defa yanlış bir çeviri de yapılmıyor Türkçe'ye. Ayrıca şunu da hatırlatmak isterim Viz'in çevirileri de gayet yanlış oluyor. İnternette çokça taşşak geçilmiştir. Yani resmi olmaları doğru iş yaptıklarını göstermiyor ki daha Viz çevirisini bilmiyoruz. Manga reader zaten uzak durulması gereken bir site. Götten sallamada üstlerine yok ama dediğim gibi Viz'in sabıkası bol bu konuda o yüzden şu an için %99.9 dediğini kabul ediyorum.

Gel gelelim Daz'a. Haki hiç bir şekilde meyve gücünü kapatmıyor. Ama meyve gücünü geçmeyi sağlıyor. Zoro'un yaptığıda bu. Bütün vücudu çelikten oluşan adamın asıl bedenini ulaşabiliyor. Zaten Tekkai'yi Asura olmadan kesemesinin nedeni de bu.

Akainu'yu da kesiyorlar. İkiye bölünüyor ama asıl bedenine ulaşamıyorlar. O yüzden zarar görmüyor. Daz'da aynı şekilde. Daz'ın çelik bedenini zarar vermen asıl bedenine zarar vereceğini göstermiyor. Kaldı ki Daz gayet Luffy'in antisi konumunda orada. Yani bu konuda sana en fazla Zoro'un Croc karşında verdiğim şansı verebilirim. Yani kısaca çok zor.

Not: O değilde uzun süredir one piece başlıklarında böle muhabbet etmiyordum. İyi geldi :D
Şimdi sen resmi çeviriyi resmen kabul etmiyorsun.

Resmi Viz çevirisini yapan adam o zaman '' Don Krieg'in çeliğinin hangi türden olduğunu dahi '' kafasından uydurmu mu demek oluyor bu o zaman?
► Spoiler Göster
Burada ne diyor bak ---

'' This is wootz steel armor! ''

Türkçe meali '' Bu zırh wootz çeliğinden yapılma! '' .

Yani anlayacağın adam bunu götünden uyduramaz. Don Krieg'ın zırhı direk wootz çeliğinden yapılmış, yani bir çelik türü.

Luffy yumruklarıyla çizemez, edemez tamamen kişisel bir yorum. Bende diyorumki Luffy'nin finalde Croco'ya yaptığı saldırı Daz Bones'ın işini bitirirdi, Gattling falan değil o saldırı, çok karıştırılıyor bu 2 saldırı. O saldırı '' Storm '' saldırısı, Crocodile'ın en güçlü atağı olan Desert La Spada'yı aşmış bir saldırı o, mangaya göre değerlendiriyorum bak, animedeki gibi güçsüzleştirilmiş veya daha az yıkıcı gösterilmiş bir saldırı değil o. Bizzat mangaya göre bakarsan daha yıkıcı ve güçlü olduğunu görürsün.

Crocodile'ın 4'lü desert spadasını Storm yumruğuyla aşan adam, Daz Bones'ın '' Atom Kesici'' saldırısını hayli hayli aşar. Manga 209'da gördüğümüz final atak o zamana kadar gördüğümüz en güçlü atak ve bu vurgulanıyor. Zoro'nun shishi sonson'undanda öte bir saldırı yani anlayacağın ;)

ve diğer mantıktan gidersek zaten sonuç gene ortada.

Luffy, şuana kadar Zoro'nun karşılaştığı hangi düşmanı yenemezdiki?

Cabaji'den başlayıp Pica'ya kadar? ( Cabaji, Sham Kardeşler, Hatchan, Ohm, Kaku, Brook gölgeli Ryuuma, Hyouzou, Pica )

Bütün bunları ezip geçecekken bir tek Daz Bones'ı yenemiyorsa helal olsun o Daz Bones'a :evil:

Ben diyeceğimi dedim bu konu hakkında, gerisi kişisel görüşüne kalır, ben eldeki verilere göre elimden geldiğince değerlendirdim.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

@Luffysan

Viz dediğin "resmi" çeviri sadece ingilizce yayınlama haklarını elinde tutan bir şirket. Ve gene diyoruz bu şirketin tonla hatası mevcut. Bu demek değil ki her çevirisi yanlış. Neden o örneği verdiğini bu yüzden anlamıyorum. Kaldı ki burada ki yanlış Viz'den mi yoks direk Türkçe çeviriden mi orasını da bilmiyorum.

Ama hadi diyelim Viz'de de direk öle olsun bu gene yanlış çevirdiklerini gösteriyor. Çünkü geri kalan herkes bizim örnemiğizde ki gibi çeviriyor ki bunların bir çoğu düzeltme filanda yayınlıyor. Unutma uzun bir süre güvenilir kaynaklar direk manganın sayısından geliyordu (evet adamlar yayınlamadan önce depodan çalıyorlardı yıllarca. Daha sonra yakalanınca hatta geç geldi OP belli bir süre)

Viz dediğimiz adamlar Zoro'yu Zolo diye çevirmişliği var ve hayır basım hatası filan değil direk bilerek yapılmıştır.

Luffy yumrukları ile çizemez yada kıramaz demiyorum. Çeliği kırması demek Daz'ın asıl bedenine ulaşır demek değil sadece. Zoro'da sadece kesme yapsaydı aynı şey olacaktı ama orada bariz bir anlık haki durumu var ki zaten bütün konuşmada bunu gösteriyor. Luffy'de o zamanda böle bir şey görmedik.

Croc attağı kum neticede ama Daz direk çelik bence gayet fark var.

Luffy'in Daz'dan önce veya sonra Zoro'un hangi düşmanları yeneceği konumuz değil ayrıca alakaları da yok. Biz o an için olan şeyleri konuşuyoruz.

Daz'ın o saldırada işinin biteceği gene senin şahsi düşüncen ama zaten baştan beri anlatmak istediğimin temeli de bu.

Yani ona bakıyorsak Zoro kurşundan hızlı gidebiliyor ve bunu güle oynaya yapıyor. Luffy'in o hızından kaçamayan Croc Zoro'un geldiğini bile görememesi lazım. Ama tabi ki bu gerçekçi olmayacaktır çünkü Zoro'un o hızı sadece o sahne için öle abartılmıştır. Gerçekte o kadar hızlı değildir.

Bendenden bu kadar devamı tekrarı girecek bayacağız. Güzel muhabbeti sağol.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön