Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 947 Tartışma / 948 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz

İyi
4
44%
Orta
1
11%
Kötü
4
44%

Toplam oy: 9
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Ne diyeyim ben şimdi bu bölüme :S

Eğitim de yalan oldu. Luffy daha Rayleigh'in hakinin ne olduğunu anlatırken yaptığı şeyi bile öğrenememiş. Klasik OP. Sentoumaru yapıyordu bu tekniği. :lol:

Koskoca Yonkou üstüne adam düştü diye bayıldı. :( Bir de OP karakterleri dayanıklı derler.
Rezalet.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Anka24 yazdı: 28 Haz 2019 20:07 Ne diyeyim ben şimdi bu bölüme :S

Eğitim de yalan oldu. Luffy daha Rayleigh'in hakinin ne olduğunu anlatırken yaptığı şeyi bile öğrenememiş. Klasik OP. Sentoumaru yapıyordu bu tekniği. :lol:

Koskoca Yonkou üstüne adam düştü diye bayıldı. :( Bir de OP karakterleri dayanıklı derler.
Rezalet.
Bayılsa gene iyi. Sonuçta big mom’da armament yok, queen fiziksel güçle sol kol seviyesi olmuş bi zahmet bayıltsın falan derdik. Durduk yere uyudu kadın.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

byakusharinnegan yazdı: 28 Haz 2019 20:43

Rezalet.
Bayılsa gene iyi. Sonuçta big mom’da armament yok, queen fiziksel güçle sol kol seviyesi olmuş bi zahmet bayıltsın falan derdik. Durduk yere uyudu kadın.
Luffy de fiziksel güçle sağ kol seviyesi oldu. Big Mom duvara gömdü. Kaido tek attı. Nasıl açıklanır ki bu?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Harbiden Tom ve Jerry kıvamında bir paketleme oldu lan.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Eğer bu uyuma muhabbeti altından başka bir şey çıkmazsa harbiden bok gibi sahne. Ulan koskoca yonkou kafasına biri düştü diye bayılır mı ? Luffy Kaido'ya gear ve haki ile çaktı direk kafına sonrada vücuduna ama adam sadece sarhoş halinden ayık hale geçti. Nasıl bir mantık bu ?

Bu Big Mom daha çocuk iken devleri devirmiyormuydu ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Haki olayı da artık beni biraz baymaya başladı. Haki çeşitlerinin içinde belli dalların olmasını anlıyorum da şu son muhabbet cidden sıktı. Ne o öle haki üzerine haki kondurmak.

Ulan madem bu Luffy bunca haki muhabbetini tam öğrenmedi ne diye bu Rayleigh çekti gitti iki yıl dolmadan.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Ryuuma yazdı: 28 Haz 2019 21:58 Eğer bu uyuma muhabbeti altından başka bir şey çıkmazsa harbiden bok gibi sahne. Ulan koskoca yonkou kafasına biri düştü diye bayılır mı ? Luffy Kaido'ya gear ve haki ile çaktı direk kafına sonrada vücuduna ama adam sadece sarhoş halinden ayık hale geçti. Nasıl bir mantık bu ?

Haki olayı da artık beni biraz baymaya başladı. Haki çeşitlerinin içinde belli dalların olmasını anlıyorum da şu son muhabbet cidden sıktı. Ne o öle haki üzerine haki kondurmak.

Ulan madem bu Luffy bunca haki muhabbetini tam öğrenmedi ne diye bu Rayleigh çekti gitti iki yıl dolmadan.
Uyuma muhabbeti hafızanın gelmesiyle alakalı bir durum olabilir mi acaba? Kadın bayılmadı bildiğin uyudu çünkü! Big Mom'un hafızasını kazanmasıyla küçük bir şok yaşadığını düşünüyorum. Böylesi güçlü bir karaktere bu kadar yüklenerek Oda Reis bizi şaşırtıyor. Luffy'ye nasıl çaktıysa duvara gömdü.

Ben halen Big Mom'un büyük işler yapacağından şüphem yok. Oda Sensei'nin bu kadar itin .... sokmasından bunu anlıyoruz.

Bu haki öğrenme meselesini Luffy galiba bu gidişle Zoro'dan kapacak. Malum bizim Luffy biraz fazla salak, dilinden Zoro iyi anlıyor belki de bu haki işini bizim Marimo'dan öğrenir. Shounen serilerde ana karaktere über bir güç vermek adına biraz abartıya kaçılır ya Luffy'ye de üç hakide ustalaşıp bu üç hakiden dördüncü hakiyi oluşturma gibi bir saçmalık dayarlarsa şaşırmam şahsen. :whistle:
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Ryuuma yazdı: 28 Haz 2019 21:58 Eğer bu uyuma muhabbeti altından başka bir şey çıkmazsa harbiden bok gibi sahne. Ulan koskoca yonkou kafasına biri düştü diye bayılır mı ? Luffy Kaido'ya gear ve haki ile çaktı direk kafına sonrada vücuduna ama adam sadece sarhoş halinden ayık hale geçti. Nasıl bir mantık bu ?

Mangaka meyve olayının bokunu çıkardığı için hakiye yükleniyor şu an. Meyveye o kadar yüklendiler ki meyvesi olmayan kişiler 2. sınıf muamelesi görmeye başladı. Oysaki Zoro, Sanji hatta Shanks bile meyvesiz.
Bana biraz Hunter X Hunter'ı anımsattı gidişat. Karakteri güçlendirmek için değişik kombinasyonlara gidiyor konu...
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Dediğim gibi hakinin çeşitleri içinde kendi dallarının olmasını anlıyorum. Ussop'un gibi filan. Ama silahlanma hakisinde ki bu yenilik çok zorlama geldi. Aynı şekilde evet meyve güçlerininde boku çıktı. Çok zorlama saçma meyveler var.

Evet Big MoM bayılmadı da sanki uyudu gibi ve umarım dediğiniz gibi olur çünkü diğer türlü cidden çok zorlama sahne. Tabi ki buna bakarak onun gücünü düşürecek değilim. Sonuçta Big MoM güç konusunda yonkou olmanın hakkını veriyor ama eğer böyle bayıldıysa komik. Sırf hikayeyi belli bir tarafa çekmek için zorlama sahne olur.

Aynısını Zoro'un bayılmasında yaptı. Ben o başlıkta normal karşılamıştım ama arkadaşlar geçmişten örnekler ile gayet güzel açıklayınca ikna oldum.

Not: Amma çok "zorlama" kelimesini kullanmışım.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Anka24 yazdı: 28 Haz 2019 20:47
byakusharinnegan yazdı: 28 Haz 2019 20:43

Rezalet.

Luffy de fiziksel güçle sağ kol seviyesi oldu. Big Mom duvara gömdü. Kaido tek attı. Nasıl açıklanır ki bu?
Luffy’de hız, gear 4’ün değişik güçleri, geleceği görme falan da var.

Şimdiye kadar gördüğümüz komutanların güçleri farklıydı. Cracker’in bisküvi askerleri vardı, kata’nın milyon çeşit meyve gücü vardı. Queen ise tamamen fiziksel. Sadece fiziksel gücü ve dayanıklılığıyla bunların seviyesinde. Öyle düşün.

Adam big mom’a bi dövüşte asla yapamayacağı bi saldırıyla vurdu. Boyun uzunluğuyla ön plana çıkan bi dinazor meyvesiyle kafa atmış. Daha güçlü saldırısı yoktur belki de.

Yonkoulara da bakarsan big mom’ın meyve güçleri var farklı farklı. Kaido’da ejderha meyvesi olsa da dövüş tarzı fiziksel. Adam full fiziksel güç+dayanıklılıkla big mom seviyesi bi karakter. Adamı özel yapan şey ölememesi. Onun dayanıklılığıyla big mom aynı değildir.

Armament basmamışsa big mom’ın hafızasını yerine getirecek kadar hasar alması gayet doğal. Ama durduk yere uyuması tuhaf. Hafıza geri geldi diye uyumuşsa neyse ama zorlama bence de bu.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Öğrenme olgusunda 2 durum vardır. Teorik ve Pratik öğrenme. Nasıl bir okul hayatımızda öğrendiğimiz herşeyi pratiğe uygulayamıyorsak Luffy nin durumunu da böyle düşünebiliriz. Rayleigh ile olan eğitimi daha çok teori üzerinde eğitim olarak düşünebiliriz. Teoride öğrenilen şeyleri pratiğe dökmek çok zor iştir. Luffy gibi kıt beyinli birinin herşeyi aklında tutmasını bekleyemeyiz. Dofflamingo ile olan dövüşü ve ardından Katakuri olan dövüşü (Ki bence bu dövüşten sonra Luffy boyut atlamıştır güç konusunda) Luffy'e teoride öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı oluşturdu. Bu 2 dövüşün de fiziksel dövüş olması da buna yardımcı oldu.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön