Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 969 Tartışma / 970 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Oden ortaya ilk çıktığından beri bana gıcık olduğum Isekai ana karakterlerini hatırlatıyor. Umarım acı çekerek ölmüştür.
Kullanıcı avatarı
gilga
Favori Anime: One piece

Değerli mangatürk üyeleri uzun zaman oldu herkese selam😃. Oden hikayesinden beri kafama takıldı. 9 kından biri Zoro’nun ustası olma ihtimali var mı ??
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

gilga yazdı: 29 Oca 2020 21:47 Değerli mangatürk üyeleri uzun zaman oldu herkese selam😃. Oden hikayesinden beri kafama takıldı. 9 kından biri Zoro’nun ustası olma ihtimali var mı ??
Değerli kardeşim sen yaşıyor musun :)

Hoşgeldin.

Ben bu arctan hiç keyf alamadım.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

*UnforgiveN* yazdı: 29 Oca 2020 21:43 @byakusharinnegan

Oden karakter olarak hep düşüncesizce davranan asla diğerleri ile koordine bir şekilde hareket etmeyen biri. FlashBack'lerde bize böyle yansıtıldı. BeyazSakal'a tek başına daldı, BS'a katıldıktan sonra da hep en önden gidip kargaşa yarattı. Gençliğinde zaten züppenin önde gideniydi. IQ'su düşük bir adam, aynı bizim Luffy gibi hareket ediyor. Dolayısıyla Oroch'ye saldırmasında bir tutarlılık söz konusu. Tutarsızlık Oden'in dans etmesiyle başlıyor. Yani dediğim gibi Oden çok makul bir karakter görüntüsü vermedi ama bu kadar çabuk pes edip deliye bağlayacak bir karakter de değil bence.

Eğer Oden Wano'dan hiç dışarıya çıkmasaydı o zaman meyve kullanıcılarına karşı dezavantajda olabilirdi ama bu adam BeyazSakal ve Korsanlar kralının yönetici sınıfında bir yer aldı. Sayısız meyve kullanıcısı ile karşılaşmış olması çok yüksek olası. O yüzden 2 meyve kullanıcısına o kadar kolay yenilecek biri değil Oden.
Şu anda bir tutarsızlık söz konusu ve çok iyi giden bir FB serisini Oda bu şekilde bitirdiyse bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Olmasa da seri Shounen serisi diyecek bişey yok.
Düşüncesizce dalmasına kızmam zaten. Tutarlı karakteriyle. Ama dalmasıyla pes etmesi tutarsız.

Yani hiçkimseyle konuşmadan “önce keseyim sonra düşünürüm” diyen adam bi bariyer yüzünden saldırmayı bırakmaz. Orda konuşmayla kandırılabilecek bi adam olsa en başta dalmazdı plan yapardı. Bana tutarsız gelen o. 2 farklı karakterde davranış yapmış. Ya planlı ol, düşmanı dinleyip yalanını ye(sanji gibi). Ya da düşünmeden dal ve tehditleri veya verilen sözleri sallama(luffy gibi).

Bu önümüzde 2 bölümde açıklanacaktır sebebi eminim. Belki ailesini kesmekle falan tehdit etmişlerdir belki de bi anlaşmaya varmışlar gibi davrandı orochi kim bilir. Ben orda bi bariyere takılınca “önce keseyim sonra düşünürüz” kafasından “bırak ben yöneteyim sen beceremiyon” kafasına geçmesini tutarsız buldum. Orochi bişey dedi diye söz verip dans etti muhtemelen. Ama bence dinlememeliydi zaten.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön