Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 969 Tartışma / 970 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Lan biz önceki konuyu bu bölümün tartışma konusu sanmışsız. WEKWŞQEKWQQWŞ.

Neyse tekrardan;

Yasama-Yürütme-Kaido

Gıcık olduğum her karakteri sıradan tokatlıyor reyiz. WQLKWQEWŞLQEQW.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Bu arada Orochi'nin korumalarından birinde bariyer meyvesi var lan. O meyve nasıl Wano'dan çıkıp Barto'nun eline geçti? :D
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 26 Oca 2020 13:44 Bu arada Orochi'nin korumalarından birinde bariyer meyvesi var lan. O meyve nasıl Wano'dan çıkıp Barto'nun eline geçti? :D
Meyve kullanıcıları ölünce meyve yeniden olusuyor diye bir şey okumustum artık yalan gerçek hatırlamıyorum.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 26 Oca 2020 14:23
_[Emre]_ yazdı: 26 Oca 2020 13:44 Bu arada Orochi'nin korumalarından birinde bariyer meyvesi var lan. O meyve nasıl Wano'dan çıkıp Barto'nun eline geçti? :D
Meyve kullanıcıları ölünce meyve yeniden olusuyor diye bir şey okumustum artık yalan gerçek hatırlamıyorum.
Öyle, ama benim hatırladığım kadarıyla ölen kişinin yakınında bulunan bir meyve şeytan meyvesine dönüşüyordu. Eğer kişi öldükten sonra rastgele bir yerde respawn oluyorsa diyecek bir şey yok tabii.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Dünya shogun’un etrafında dönüyor. Ana karakter sanki. Ben adamı çakallıklar yapacak, kurnazlıklar yapacak diye bekliyorum. Adama o gün hangi meyve lazımsa ona sahip bi meyve kullanıcısı çıkıyor. Balla torpille shogun olmuş. Çok boş karakter. Ey gidi o “shogun” ismi duyulduğunda millet nasıl amiral seviyesi bekledi, arc boss’u çıkacak falan sanıldı. Madem savaşamayan korkak yaptın bari kurnaz, zeki yapsaydın. Yanındaki 2-3 dede plan yapıyor ekmeğini bu velet yiyor.

Oden büyük mallık etmiş bence yıllarca bekleyerek. Orochi’yi kesmesi gerektiği belliydi ve bunu durduran tek şey bariyer meyvesi. İnsan ona bi çözüm arar hemen pes edeceğine. Tüm ülke yanındaydı savaş başlatsaydı.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

byakusharinnegan yazdı: 26 Oca 2020 14:57 Dünya shogun’un etrafında dönüyor. Ana karakter sanki. Ben adamı çakallıklar yapacak, kurnazlıklar yapacak diye bekliyorum. Adama o gün hangi meyve lazımsa ona sahip bi meyve kullanıcısı çıkıyor. Balla torpille shogun olmuş. Çok boş karakter. Ey gidi o “shogun” ismi duyulduğunda millet nasıl amiral seviyesi bekledi, arc boss’u çıkacak falan sanıldı. Madem savaşamayan korkak yaptın bari kurnaz, zeki yapsaydın. Yanındaki 2-3 dede plan yapıyor ekmeğini bu velet yiyor.

Oden büyük mallık etmiş bence yıllarca bekleyerek. Orochi’yi kesmesi gerektiği belliydi ve bunu durduran tek şey bariyer meyvesi. İnsan ona bi çözüm arar hemen pes edeceğine. Tüm ülke yanındaydı savaş başlatsaydı.
Altina imzami atarim.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

byakusharinnegan yazdı: 26 Oca 2020 14:57 Dünya shogun’un etrafında dönüyor. Ana karakter sanki. Ben adamı çakallıklar yapacak, kurnazlıklar yapacak diye bekliyorum. Adama o gün hangi meyve lazımsa ona sahip bi meyve kullanıcısı çıkıyor. Balla torpille shogun olmuş. Çok boş karakter. Ey gidi o “shogun” ismi duyulduğunda millet nasıl amiral seviyesi bekledi, arc boss’u çıkacak falan sanıldı. Madem savaşamayan korkak yaptın bari kurnaz, zeki yapsaydın. Yanındaki 2-3 dede plan yapıyor ekmeğini bu velet yiyor.

Belki de olay Orochi'yi kesmekle bitmeyecek kadar daha büyük birşeydir. Yoksa Oden'nin 2 yaşlı meyve kullanıcısı bunağı yenemeyecek kadar güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası bu bölüm bende hayal kırıklığı oluşturdu. Bir yandan da Shounen serilerini neden ciddiye almamımızı gösterdi.
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

*UnforgiveN* yazdı: 27 Oca 2020 13:59

Belki de olay Orochi'yi kesmekle bitmeyecek kadar daha büyük birşeydir. Yoksa Oden'nin 2 yaşlı meyve kullanıcısı bunağı yenemeyecek kadar güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası bu bölüm bende hayal kırıklığı oluşturdu. Bir yandan da Shounen serilerini neden ciddiye almamımızı gösterdi.
Oden olayı akıllıca çözmeye çalışmış olsaydı ben de böyle düşünürdüm. Ama adam shogun’un bi tyrant olduğunu duyduğu an düşünmeden saraya daldı. Shogun “beni kesersen ne olacağını düşün” dediğinde de “önce seni keseyim sonra düşünürüm” diyerek saldırıyor.

Bariyerden dolayı pes etmiş gibi. Meyveyi kullanan adamı shogun bizzat kaido’dan isteyip getirtmiş olsa ve adam hep gizli kalsa anlardım bi nebze. Ölmezdi ve sebebini anlayamazdı oden. Ülkeye döndüğünde insanlar zaten oden’den soğumuş olsaydı (kılık değiştiren adam sayesinde) savaş da çıkaramazdı kimse sallamazdı oden’i. Kaido oden’i biyerde hapse soksa ve 5 yıl dans edeceğine hapiste kalmış olsaydı ona da bişey demezdim. Bi de kaido oden’e kızıp biyeri alev topuyla patlatıp “bi daha olay çıkarırsan başka yer patlar” falan deseydi adamın 5 yıl sessiz beklemesini de anlardım.

Niye solo daldın, niye pes ettin, 5 yıl niye dans edip ülkeyi kendinden soğuttun. Mal oğlu mal. Gizli örgütle içerden çökerttiği yok, organizasyonu bozma çabası yok, gizli gizli milleti ayaklandırma yok. Gitti solo daldı tek atamayınca bi çizik yemediği halde pes etti öküz.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@byakusharinnegan

Oden karakter olarak hep düşüncesizce davranan asla diğerleri ile koordine bir şekilde hareket etmeyen biri. FlashBack'lerde bize böyle yansıtıldı. BeyazSakal'a tek başına daldı, BS'a katıldıktan sonra da hep en önden gidip kargaşa yarattı. Gençliğinde zaten züppenin önde gideniydi. IQ'su düşük bir adam, aynı bizim Luffy gibi hareket ediyor. Dolayısıyla Oroch'ye saldırmasında bir tutarlılık söz konusu. Tutarsızlık Oden'in dans etmesiyle başlıyor. Yani dediğim gibi Oden çok makul bir karakter görüntüsü vermedi ama bu kadar çabuk pes edip deliye bağlayacak bir karakter de değil bence.

Eğer Oden Wano'dan hiç dışarıya çıkmasaydı o zaman meyve kullanıcılarına karşı dezavantajda olabilirdi ama bu adam BeyazSakal ve Korsanlar kralının yönetici sınıfında bir yer aldı. Sayısız meyve kullanıcısı ile karşılaşmış olması çok yüksek olası. O yüzden 2 meyve kullanıcısına o kadar kolay yenilecek biri değil Oden.
Şu anda bir tutarsızlık söz konusu ve çok iyi giden bir FB serisini Oda bu şekilde bitirdiyse bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Olmasa da seri Shounen serisi diyecek bişey yok.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön