Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 971 Tartışma / 972 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Takıldığım forumlarda gördüğüm kadarıyla Oden flashbackleri ve Wano fanları ikiye böldü. Bir kesim çıkarılan işten memnun, evren hakkında bilgi aldığı için tatmin olmuş iken bir taraf seriden soğumuş.

Bence Wano Rosa, WCI gibi arclardan çok daha iyi. :/
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Outlaw yazdı: 14 Şub 2020 19:20 Takıldığım forumlarda gördüğüm kadarıyla Oden flashbackleri ve Wano fanları ikiye böldü. Bir kesim çıkarılan işten memnun, evren hakkında bilgi aldığı için tatmin olmuş iken bir taraf seriden soğumuş.

Bence Wano Rosa, WCI gibi arclardan çok daha iyi. :/
Tamam da hacu şu sayıdaki Oden nasıl güç dengelerini bozdu ben hala anlayabilmiş değilim. Affedersinik Kaido tanşakları yaymış Oden'i canlı canlı haşlıyor. İnsanları kurtarmak için aptal saptal danslar yapıyor Oden. Daha önce de söz etmiştim bu tip uzun serilerde herkes kendi hikayesini yazmaya başlar ona göre bir beklentiye girer. Buna saygı duyarım. Wano Arcı çok müthiş, harika falan demiyorum ama insanların verdikleri tepkileri biraz anlamsız ve yerinde bulmuyorum.
Bu sayıyı ise pek beğenmedim. Çünkü 3-5 sayfada anlatabileceği bir durumu yine tam bir sayıya yaydı Oda. Ve de istenilen duyguyu tam yansıtamadığını düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Ulan Oden senin daşşaklarına beton yetmez.😢
OP tarihindeki en sıkı karakterlerinden birini tanıdığım için çok mutluyum.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

OP tarihindeki en boktan karakterlerden birini tanıdığım için çok mutsuzum amk.

Herif bir anda ortaya çıktı ve Wano'dan kapı dışarı çıkmamış adam sıfır alt yapı ile serinin zirvelerine kafa tutuyor.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Adamın serinin zirvelerine kafa tuttuğu yok yalnız farkındamısınız bilmiyorum. Adam fiziksel olarak doğuştan dünyada ki zirvelerden biri. Dövüş yeteneği zaten bulunduğu ülke bakımından gayet normal.

Bu açılardan WB veya Roger'a denk olması garip bir durum değil. OP'te böle doğuştan fiziksel güçlü insanlar var. WB bunlardan biri misal.

Fakat genede Oden hiç bir zaman WB veya Roger'a denk değildi. Çünkü hakisiz fiziksel güç sizi bir yere kadar götürüyor. Ama evet eğer ki haki de ustalaşsaydı gayet denk olabilirdi. Kısaca Oden'da ki eksik olan şey Enel'in ki ile aynı. İzole bir hayatın geitdiği belli bir tecrübesizlik.

Kaido ise henüz zirve filan değil. Olmaması da zaten normal.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Şu Kaidou o sıralar güçsüzdü muhabbetini anlamıyorum. Koca adam yani, 10-15 yaşında çocuk değil. En az amiral seviyesi orada. Ki Oden'e bunları yapabildiğine göre kesin öyle. Ki miçoluğunda bile Rocks'un öne çıkanlarından biriymiş.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Ben artık bitse de gitsek modundayım. Dragonun tayfası yakalanmış, haberimiz yok. Biz yan göt odeni takip ediyoruz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Ryuuma yazdı: 15 Şub 2020 03:43 Adamın serinin zirvelerine kafa tuttuğu yok yalnız farkındamısınız bilmiyorum. Adam fiziksel olarak doğuştan dünyada ki zirvelerden biri. Dövüş yeteneği zaten bulunduğu ülke bakımından gayet normal.

Bu açılardan WB veya Roger'a denk olması garip bir durum değil. OP'te böle doğuştan fiziksel güçlü insanlar var. WB bunlardan biri misal.

Fakat genede Oden hiç bir zaman WB veya Roger'a denk değildi. Çünkü hakisiz fiziksel güç sizi bir yere kadar götürüyor. Ama evet eğer ki haki de ustalaşsaydı gayet denk olabilirdi. Kısaca Oden'da ki eksik olan şey Enel'in ki ile aynı. İzole bir hayatın geitdiği belli bir tecrübesizlik.

Kaido ise henüz zirve filan değil. Olmaması da zaten normal.
Ya onu geç zaten Wano'da güçlü birisi olması beklenmiyor mu? :D Dünya Hükümeti bile kaç senedir giremediğine göre dönem dönem Ryuma ve Oden gibi adamlar çıkıp savunmuş. Burada sıkıntı yok, sadece özellikle sonlara doğru Oden'in hikayesini fazla düşünmeden işledi.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

“Bakın ihanet eden kesinlikle shinobu değil” diye bağıran bi bölüm. Seri one piece olduğu için ajan shinobu çıkarsa şaşırmam.

Oden mangaka’nın “hele bi adam gibi adam yaratayım, heryerinden erkeklik aksın, herkes hayran kalsın” niyetiyle yaratmaya çalışıp aşırı abartarak milleti soğutan bi karakter oldu bence. Böyle zorlamasaydı severdim ben adamı. Şu son halleri güzel özellikle (3-5 sayfalık şeye bi bölüm gitmese daha iyi olur tabi). Tanıtım bölümü one piece’in en rezil bölümlerindendi bence.

Beni en çok “idiot lord” ismini almasına sebep olan olay soğuttu karakterden. Neden yaptığı falan zaten umrumda değildi daha önce de söyledim. Sonuç olarak elinde o kadar güç varken kaido ve orochi gibi insanların yalanına inanmış.
Salak karakterlerden nefret etmem. Luffy de salak. Ama orochi o çocuğa ne derse desin luffy ölene kadar yumruk sallardı o adama.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön