Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 988 Tartışma / 989 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölüm nasıldı?

Çok İyi
0
Oy yok
İyi
1
14%
Orta
1
14%
Kötü
3
43%
Çok Kötü
2
29%

Toplam oy: 7
Tector
Favori Anime: --

Yonkoular Amirallerin anca billurunu avuçlar. Saçma salak tipler.

Nami Chopper kovalayan yonkou gözümde Doflamingo kadar değerli olamaz.

Sanjinin de King tarafından tez vakitte ortadan ikiye bölünmesini temenni ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Komedi olsun diye yada konu bağlansın diye yapılan alakasız saçma basitçe düşünülmüş hareketleri ciddiye alıp güç dengesine sokamıyorum açıkcası.

Burada hepimiz biliyoruz ki BM dediğimiz karekteri motor ile deviremezsiniz. O zaman sorarlar amk adama Luffy'in G4 saldırısı Franky'in motorunun lastiği etmiyor mu ? Yada dinazor götü kadar gücü yok mu diye.

Ha bende bu durumdan çok rahatsızım. Bir koyarsın komedi olsun diye güleriz yada gülmeyiz geçeriz. Ama devamlı bu Big Mom maymun olmak zorunda mı ?

Tamam OP hiç bir zaman ciddi havası olan bir seri olmadı ama Yonkou dediğin kişilerinde bir ağırlığı olmalı.

Sonuçta Big MoM dediğimiz kişi delirince Katakurin içinde olduğu koca ekibi ve mekanda ki diğer supernovaların ya onu sakinleştirmesi yada ölmemek için kaçmaları gerekiyor.

Bu kadın daha küçük bir kız iken devleri öldürüyor.

Sen bize böyle tanıttığın birini iki sahnede bir maymun edersen tabi ki karakterin bir ağırlığı kalmaz. Dediğim gibi bir gülersin iki gülersin. O anlarda açıkçası bu şekilde olmamalı.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Hem kaido hem big mom top 3 komutan ligini 1-2 hamlede etkisiz hale getiren karakterler. Kaido boundman’dan etkilenmemişken big mom’a da queen’in saldırısı pek hasar vermedi. Yediği saldırı kadını bayıltmadı sadece uyandırdı. Hafızası yerine gelince onun etkisiyle bayılmıştı.

Amiraller top 3 komutanlarla uzun uzun dövüşen, çabuk kazanmaları için bi dikkat dağınıklığına ihtiyaç duyan tipler.

Komedi için big mom harcanıyor ama güç seviyesi olarak baya yukarda olduğunu bu arc belli etti zaten. Daha haki bile kullanmadan Queen’e yaptığı normal değildi.

Bu arada ben kaido tarafındaki “Ace” kartı belki yamato çıkar diye bekliyordum ama öyle bi karakter yok galiba. Ya da baştan beri düşünüldüğü gibi kaido’nun kendisi ace.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Tector yazdı: 27 Ağu 2020 07:40 Yonkoular Amirallerin anca billurunu avuçlar. Saçma salak tipler.

Nami Chopper kovalayan yonkou gözümde Doflamingo kadar değerli olamaz.

Sanjinin de King tarafından tez vakitte ortadan ikiye bölünmesini temenni ediyorum.
Kesinlikle katılıyorum sana dostum. Yonkou'lar 5 para etmez adamlar, Oda bunları dalga geçip ezmek için yaratmış resmen ( Shanks ve Teach haricinde ) . Kaido'da Linlin'de Oda'nın sevmeden yarattığı karakterler olduğu bariz. Hele Linlin zaten serinin en gerizekalı karakteri.

2'sindede Amiralin sıçtığı bok kadar AĞIRLIK yok bunların. Nesini beğeneyip seveyim bunların?

Fazla söze gerek yok, bu evrenin asıl gücü HÜKÜMETTE çıkacak garanti. VE ŞU 5 Gorosei'yi yöneten İm çok güçlü çıkacak diye hissediyorum. Onlar gerçek cehennemi yaşatabilir bizimkilere anca bunlardan bir cacık olmaz.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ya zaten hukumet toplantisindaki golgeli adam ciltigindan beri Kaidou'nun final boss olma degeri 0'a indi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

ugur_tatli yazdı: 27 Ağu 2020 23:00 Ya zaten hukumet toplantisindaki golgeli adam ciltigindan beri Kaidou'nun final boss olma degeri 0'a indi.
Ondan önce de 0'dı zaten, Punk Hazard, Rosa, Zou ve WCI sıradaki ana istikametin Wano ve Kaido olduğunun habercisiydi.

Final boss koltuğuna Tiç yakışır. Tiç dışı İM'de gidebilir belki.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Oda bize Kaido ile Big Mom arasındaki dövüşü göstermedi değil mi ? Başlangıç ve sonunu gösterdi sadece ?
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

*UnforgiveN* yazdı: 28 Ağu 2020 19:51 Oda bize Kaido ile Big Mom arasındaki dövüşü göstermedi değil mi ? Başlangıç ve sonunu gösterdi sadece ?
Dovusmeye basladilar, aradan zaman gecti, sonra da sevismeye basladilar.

Dovusun kendisini gormedik neredeyse.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Unknown yazdı: 29 Ağu 2020 17:58
ugur_tatli yazdı: 28 Ağu 2020 22:50
*UnforgiveN* yazdı: 28 Ağu 2020 19:51 Oda bize Kaido ile Big Mom arasındaki dövüşü göstermedi değil mi ? Başlangıç ve sonunu gösterdi sadece ?
Dovusmeye basladilar, aradan zaman gecti, sonra da sevismeye basladilar.

Dovusun kendisini gormedik neredeyse.
Savaşmanın anlamsız olduğunu anlayıp sevişme aşamasına geçmişler.
Haklı olarak tiye alıyoruz ama benim Oda ile ilgili en sevmediğim durumu bu. Asla serideki önemli olayları, kişileri ve dövüşleri detaylı çizmedi. Bir nevi kaçak dövüşüyor. Big Mom ile Kaido'nun savaşını gösterseydi elimizde bu ikilinin gücü ile ilgili bilgiler olacaktı. Ayrıca neden buluştular ne için kavga ettiler ne oldu da ittifak kurdular buna hiç değinmedi. Bu tip olaylardan onlarca belki de yüzlerce örnek var. Oda bu konuda okuyucularını çok iyi kandırıyor.
Geçen gün tekrardan Naruto'nun eski bölümlerini izlemeye başladım. Önce Jiraiya vs Pain sonra Itachi vs Sasuke ve sonrasında ise Naruto vs Pain dövüşünü çizmiş Kishi. Bütün bu savaşları art arda çizdiği gibi bu savaşların birbirleri ile olan bağlantılarını da açıklıyor. Bunu One Piece'te göremiyorum ben. Oda sürekli oyalıyor. Oysa elinde en az Naruto kadar belki de çok daha yaratıcı olabilieceği bir konu var. "Meyve gücü".
Seride bana en haz veren karakter Akainu oldu. Elindeki gücü kullanıyor adam. Korkusu yok gelene gidene dalarım düşüncesinde. Akainu gibi bir sürü karizmatik ve güçlü karakter var ama ODa onları hiç işlemedi. Tama Luffy ana karater ama bir de hikayenin bütünlüğü var. Hadi Oden hikayenin bütünlüğüne çok zarar vermiyor, bunca zamandır adınının duyulmamasına birşey demedik. Lan Kaido^'nun oğlu ki sonra kız oldğu ortaya çıkıyor. Ben Oden im diye ortalarda gezer mi ? Momosuke benim oğlum sayılır ne demek ? Neyse daha çok şey yazarım ama çok offtopic olacak.
Gelecek sayılar ile beklentim Kaido ve Big Mom'un gerçek gücünü görmek. İkisi de yenilsin ama güçlerini umarsızca sergilesinler adayı yıksınlar isterse Oda en saçma şekilde onları yenilgiye uğratsın. Ama Yonkou yu tekerlekle bayıltmak ne amk.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@*UnforgiveN*

Katılıyorum.

Kişimoto'ya kızıyordum ben elindeki malzemeyi işlemedi diye, ama Oda da işlemiyor yani bir nevi. Ya da dediğin gibi kaçak dövüşme durumu var. Seride önemli olan her şey offpanel, bize gösterilmiyor. Tamam bak bu bir anlatım tekniğidir, iki tane öyle yaparsın, üç tane öyle yaparsın. Ama kardeş tamamını da öyle yapmazsın amk.

Big Mom bildiğin meme karakteri oldu artık çok güçlü şeyler gösterse bile aklımızda hep bir "lan acaba?" olarak kalacak güçlü karakterlerle mukayese edildiğinde.

Onun dışında ben yıllardır diyordum ne Kaido ne Koca Ana bir Roger, bir WB olamaz diye. Ama Kaido'nun sırf en güçlü yaratık isminden dolayı WB'nin üstüne koyuyorlardı. :D Ya basit kelime oyunları neyse.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön