Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 990 Tartışma / 991 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Sebep ne olursa olsun her şeye Luffy’nin zıplaması kadar kötü bir yazım olamaz.
Chopper geçsin dev formuna birinin kafasına diğerinin görüne soksun.
Ussop bitki tohumu atsın tüm enerjilerini emsin.
Vb her hangi bir şey olsun.
Kid’in Law’ın adamları çıksın biz hallederiz işinize bakın desin...
Oda gerizekalısı serinin tüm sempatisini yok ediyor.
Oden gibi harika bir flashback yazıyor. Dönüyor yine hala aynı boklar.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

oZzIiI yazdı: 21 Eyl 2020 12:40 Sebep ne olursa olsun her şeye Luffy’nin zıplaması kadar kötü bir yazım olamaz.
Chopper geçsin dev formuna birinin kafasına diğerinin görüne soksun.
Ussop bitki tohumu atsın tüm enerjilerini emsin.
Vb her hangi bir şey olsun.
Kid’in Law’ın adamları çıksın biz hallederiz işinize bakın desin...
Oda gerizekalısı serinin tüm sempatisini yok ediyor.
Oden gibi harika bir flashback yazıyor. Dönüyor yine hala aynı boklar.
Sanırım bu olay Ace'in ölümünden sonra başladı. Ace öldükten sonra Luffy karakter olarak başkalaşım geçirdi. O zamndan sonra da tayfanın önemi git gide azalmaya başladı. Tabii Law, Jinbei, Kinem'on ve momo nun dahil olmasının da bir etkisi var. Geçen sayıda Franky'nin söylediği söz çok hoşuma gitmişti. Eğer sen Korsanlar kralı olacak kişinin yanında isen ona göre davranacaksın. Tamam Brook, Nami, Chopper ve Usopp'un ürkek ve korkak halleri komedi unsuru olarak kullanılıyor ama gerektiği yerde bu farkındalığı ortaya koymaları gerekirdi. Kaido'yu yine Luffy alsın ama tayfanın da Luffy nin kıçını kurtardığı sahneler de çizilse fena olmaz mıydı ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Eskiden tayfanın kendine has eşsiz özellikleri vardı. Her yerde her han görmesekte bunu hisseder ve anlardık grubun uyumundan dolayı.

Hep derdik ya Nami olmasa tayfa 30 kere öldürdü herhalde diye. İşte şimdi böyle şeyleri göremiyoruz. Hatırlarsanız CP9 arc'ında Sanji'in Usopp'a bir lafı vardı. Hepimizin yapabileceği ve yapamacağı şeyler var diye. Sonra bunu harika bir şekilde gösterdi bize Oda. Orada Usopp dışında kimse Robin'i kurtaramazdı.

Bunların hepsi Balık adam adasından sonra bir anda silindi gitti. Var olanlar hep bir komedi unsuru etrafında toplanıyor ki bence çoğu artık çok zorlama.

Balık adam adasında ki o şovları ile başlayan gaz yok oldu. Hiç ilerlemediği gibi var olanda yok sayılıyor resmen. Hani arkadaş bu Usopp'un balık adam adasında yaptığı taktik ustalığı. Bilmem hatırlarmısınız ama ne güzel gaza gelmiştik. Bu adam taktik ustası olacak filan diye. Ama gel görki kaç arc geçti ne o nede geri kalanlar figüran takılıyorlar.

Franky misal. O kadar gaza geldik yok laseri var acaba Vegapunk'tan neler kapmıştır. Adamın mech'i var lan diye ama oda tıraş. Hiç öle abartı bir durumu yok. O laseri bile bin yılda bir görürsek şanslıyız.

Sanji'ye girmek bile istemiyorum artık.

Brook gene aynı. Herifin meyvesinin o kadar potansiyeli var ki. Hele ki grup için ama yok anca ruhunu dışarı çıkartıp milleti korkutuyor.

Robin misal. Onun gibi bilgili, öğrenme yetisi üst seviyede, hayatı belkide içlerinde en iyi bilen insanın devrimci ordusu gibi bir yerde, hele ki bu adamların direk en tepedekileri ile bu kadar vakit geçirip haki öğrenmeme gibi bir durumu olamaz. Ki Robin'in meyve gücü ve savaşma modeli hardened haki için mükemmel. Bakın yıkıcı güç olarak değil direk savunma olarak ustalaşabilirdi. Grubun kalkanı ünvanını alabilirdi.

5 sene kaldı filan deniliyor. Bu arc yonkoular düşecek hatta Kaido ölecek deniliyor. Peki Korsanlar Kralı olmaya bu kadar yaklaşmış adamın kemik kadrosu sizce nasıl ? Zoro ve Jinbei dışında (ki onunda yeni halini öle net görmedik sadece eskiden gelenlere göre tahmin edebiliyoruz) bu sulara uygun bir kişi var mı ?

Yahu hadi Sanjiyi çıkartalım. Geri kalanlardan hangisi 2 yıl önceki Lucci'yi yenebilir ? Bırakın yenmeyi filan zorlayabilir ?

"Nami, Robin vs onlar savaşçı değil" Evet doğru ama kimse kusura bakmasın Korsanlar Kralı olacak kişinin has kadrosu ortalığı sikip atmalı arkadaş.

Şimdi gördük ki haki çeşitlerinin alt dalları varmış. En azından bazısı bir alt dalda hepsinden önde olsa, uzman olsa. Alt dalda uzman filan olmasa da bazıları en azından bir tane hakiye sahip olsa. Ulan korsanlar kralı olacağım diyen adamın has kadrosunun yarısından çoğu haki bilmiyor amk. Haki lan bu. Artık new world'de standart hale gelmiş bir şey değil mi ? Hani Wano köylüsü değilseniz haki bekliyor insan dandikte olsa.

Keşke tayfa dünyada eşsiz olan özelliklere sahip olsa ki bu potansiyelleri bize hep gösterildi ama sonra nedense yok sayıldı.

Ben Usopp'ta iki hakiyi'de görmek isterdim. Şu yeni çıkardığı auraları görme muhabbetinde tayfada onun uzmanlığının olmasını isterdim. Bize hep gösterilen o savaş sırasında rakibini okuyan ve satranç oynar gibi taktik oluşturan adama ne oldu ? Bu potansiyelini biz neden şu zamanda ustalaşmış olarak görmüyoruz ? O bitkiler, o taktik ve hakisi ile eşsiz bir dövüş stilli olsa güzel olmaz mı ?

Katakurinin gözlem hakisi gibi haki kullanan biri ile kapışsa ve bu saydığım özellikleri ile yense onu. Harika olurdu bence. Geleceği görme vs rakibini okuyan diye bir karşılaşma misal. Hatta şu sözleri duysak sonunda Usopp'tan.

"Geleceği görmeme gerek yok. Ne yapacağını zaten biliyorum"

Chopper'ın uzmanlığını genişletsek. Fizyoloji'de biliminde eşsiz olmaya doğru gitse misal. Bu bilgisini kendi meyvesi üzerinde kullansa ki zaten kullanıyordu ama orada kaldı. Yani artık şu kadar dakika kontrol ediyorum kankiler filan diyeceğine o formlarını eşsiz hale getirse. Sonuçta kendisi eşsiz. O bilgisini ve meyve gücünü birleştirerek her forumda fiziksel olaydan öteye geçebilse ve Zoan King ünvanını alsa (şimdi alsa demiyorum ama ilerisi için bir şeyler gösterilse)

Brook meyve gücünde gördüğümüz özellikleri neden ya yok sayılıyor yada hiç ilerlemiyor misal ? Hani şu ölümün soğukluğunu kullanma muhabbeti neden hiç üst seviyelere çıkmıyor. Bırak çıkmayı bunu da kırk yılda bir görüyoruz. Hani bu adamın anlık süper hızı ? Bunları geçin bu adamın ruh muhabbeti neden böyle kaldı ? Arada düşük seviye adamları uyutmaktan öte bir şey görmedik. Hoş olmaz mıydı müzik yeteniği ve meyve gücü ile direk en güçlü rakipleri bile zayıflatabilse ve dese "Hakin ruhunu koruyacak kadar güçlü değil" yada tayfayı güçlendirse o özelliği ile. DnD bard gibi takılsa yani. Ortalama kılıç kullanımı, anlık süper hız, ölümün soğukluğu ve ruhlara etkisi ile eşsiz bir karakter olsa. Soul King ünvanını başka bir seviyeye taşısa misal.

Franky'in olayı belli onun için uzun uzadıya yazmayacağım ama keşke gösterilen özelliklerinin değeri bu kadar düşmeseydi. Yani günün sonunda ne o robotu nede yeni oyuncakları önemli bir tehlike oluşturmuyor rakipleri için. En azından bize göserilen bu yönde. İleride gene diğer tayfa elamanları gibi bir anda aslında şöyle bir şey var diyebilir ama genede şu ana kadar oluşturanları örtmüyor. Zaten bu saatten sonra öle süper power up görürsek bunlardan saçma olacak (saçma filan görsek keşke orası ayrı). Franky aralarında en eşsiz karakter olabilecek biri. Öyleki yeni Vegapunk olabilecek potansiyele sahip ama işte o potansiyel görünmüyor kaç senedir.

Nami misal. Gene çok şey beklediğim ama hayal kırıklığı olan bir karakter. Hava konusunda şov yapmasını beklerdim. O kadar çok potansiyel var ki iş hava kontrolüne gelince. Gerek rota bilgisi gerek bu özelliği ile gene eşsiz olabilirdi.

Kısaca korsanlar kralının has kadrosu da keşke krallardan oluşsa.

Bunun yerine "Benin adım Luffy ben korsanlar kralı olacağım. Her şeyin en güçlüsü bende olacak" kafası her şeyde olduğu gibi burada da bayıyor beni. Luffy One Piece evreninde Mary Sue olma yolunda ilerliyor.

Tabi ki adamın evreni adamın serisi o yüzden şu olsa veya şöyle olsa bir şeyi değiştirmiyor ama işte o adamın serisini yıllardır takip eden biri olarak beni bu durum sıkıyor. O yüzden diyorum böyle devam edecekse en azından hızlıca devam edip bitsin. Hiç olmadı saçma filan aksiyon görürüz.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

One Piece Spoilers 991 (Reddit One Piece bölümünden alıntıdır. Kendimce ingilizceden çeviriyorum).
► Spoiler Göster
"Hype bir bölüm bizi bekliyor. Hepsi onaylandı." deniliyor.
Son olarak haftaya ara yok.
Kaynak: KoreanLeak, Redon, and Scotch Informe
Kaynak: Kaynak için tıklayınız lütfen.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön