Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 990 Tartışma / 991 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Leş mangaka, leşleşen mangasına leşten bir bölüm daha yazmış dememe sebep olacak kadar leş bir bölüm.

Koca yonkoları soktukları triplere bak. Kinemon gibi 3 arc önce Franky'nin attığı lazeri görünce allahı şaşıp Franky'e tapınmaya başlayan adam gök yüzünde Kaido ile yüzleşirken. Daha 20 sayı önce aynı Kaido ile beraber göğü yaran Big Mom nelerle uğraşıyor :D

Luffy'nin uçana kaçana G4 açması da sıkar oldu. Eskiden Gear açmanın bir azameti vardı arkadaş.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@oZzIiI
Yıllar geçti ama senin şu ergenliğin bir türlü geçmedi gitti. Aynen panpa İnu ile Neko dolunay formunda Kaido'ya tek atmalıydı. Onla da kalmayıp Akainu Karasakal felan hepsine tek atmalıydı ama ibine Oda yapmıyor tühh.
Şu sitede yorum yapan zaten 2-3 kişi var onlar da OP bölümüne yazıyor ben de dahil. Gerisi zaten koronadan dolayı geçmiş olsun mesajları. Op başlıklarını açan insan bile olmayacakken gelip neyin tatavasını yapıyorsun. Çok biliyorsan kıçını kaldır okuduğunu anlamayanlara sen anlat bari. Onu da yapamıyorsan yorumunu yap geç ne diye insanları aşağılamaya çalışıyorsun ?
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

*UnforgiveN* yazdı: 12 Eyl 2020 21:11 @oZzIiI
Yıllar geçti ama senin şu ergenliğin bir türlü geçmedi gitti. Aynen panpa İnu ile Neko dolunay formunda Kaido'ya tek atmalıydı. Onla da kalmayıp Akainu Karasakal felan hepsine tek atmalıydı ama ibine Oda yapmıyor tühh.
Şu sitede yorum yapan zaten 2-3 kişi var onlar da OP bölümüne yazıyor ben de dahil. Gerisi zaten koronadan dolayı geçmiş olsun mesajları. Op başlıklarını açan insan bile olmayacakken gelip neyin tatavasını yapıyorsun. Çok biliyorsan kıçını kaldır okuduğunu anlamayanlara sen anlat bari. Onu da yapamıyorsan yorumunu yap geç ne diye insanları aşağılamaya çalışıyorsun ?
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Benim derdim Luffy'in sıradan bir karaktere gereksiz güçle dalması değil (evet bencede çok boş). Bu kadar önemsiz bir karakter için kafa yormam.

Benim asıl derdim küçük büyük her bir boka Luffy'in atlaması. Zoro silah kesiyor bırakıyor filan. Jimbie desen gene yancı. Yanlış anlamayın ben Zoro'da görmek istemiyorum orada.

Yahu şu adamı alacak tayfada başka kimse yok mu ? Biraz da Usopp görsek, Chopper görsek filan. Hani sağa sola koşup kaçmaktan öte bir şey görsek tayfanın geri kalanından. Neredeyse Yonkou inderecek dediğimiz adamın tayfasında Zoro'yu saymazsak (hadi Jimbie'yi de sayak) şu sulara yakışan kimse yok. En azından bize gösterildiği üzere.

Ulan şu Sanji bir bok yapacak mı ? Çok gerekli gibi zırh verildi ama adam hala her kapışmasında top gibi bir yerelere şut çekiliyor. Acımadı deyip kalkıyor ve muhabbet bitiyor.

Adamın arc olması gereken arc ta resmen Sanji'yi Luffy tarafından kurtarılması gereken prenses yaptılar. Evet biz Sanji görürüz akar, şu ana kadar yaşadığı sıkıntılar hep kötü anın sonucudur filan diye ümitlenirken adam gitti koca arc'da pasta yaptı.

Evet zaten herkes Sanji'in geçmişini öğrendiğimiz, onun için en önemli olayların yaşandığı bir arc'da "Ayyyy acaba Sanji pastayayı güzel yapabilecek mi, tadı nasıl olacak acaba, Big MoM sevecek mi, uff çok heyacanlı" diye izledi amk kesin.

Lan ne farkı kaldı bu adamın Nami'den veya Robin'den ? Hoş sik gibi olan o arc'ı kalkıp Arlong ve CP9 gibi efsane arclar ile karşılaştıracak değilim.

Ben Zoro, Luffy görmekten sıkıldım arkadaş. Ben tayfanın sıfır bütünlük içinde hareket etmesinden ve saydığım ikili haricinde figüran gibi takılmalarından sıkıldım. Elbet bir gün patlama görürüz bunlardan ama genede buraya kadar olanları değiştirmiyor.

Lan mizah anlayışı bile değişti serinin. Arada bir kaç tane hariç güldürmesi için yapılan sahneler gülümseme bile yapmıyor.

Gidin eski bölümlere bakın. Tayfanın uyumunun mizah üzerinde etkisi bile farklı oluyor.

Bu arc genel olarak kötü değil. Parça parça çok iyi yanları var (özellikle flashbackler) ama beklenti ve bütünlük olarak kopukluklar var.

Artık açıkcası Luffy gitsin Yonkouları dövsün saçma maçma fark etmez diyorum. Olsun da şu BB kapışması, OP'i bulma ve son savaşa gitsinler artık. Çünkü böyle devam edecekse en azından saçma filan kısa sürsün.
Kullanıcı avatarı
Teso canga
Favori Anime: Db

JiraiyaFlash yazdı: 12 Eyl 2020 18:45 Leş mangaka, leşleşen mangasına leşten bir bölüm daha yazmış dememe sebep olacak kadar leş bir bölüm.

Koca yonkoları soktukları triplere bak. Kinemon gibi 3 arc önce Franky'nin attığı lazeri görünce allahı şaşıp Franky'e tapınmaya başlayan adam gök yüzünde Kaido ile yüzleşirken. Daha 20 sayı önce aynı Kaido ile beraber göğü yaran Big Mom nelerle uğraşıyor :D

Luffy'nin uçana kaçana G4 açması da sıkar oldu. Eskiden Gear açmanın bir azameti vardı arkadaş.
Adam wanonun köylüsü birakta lazeri görünce etkilensin ayrica adam 20 yildir kaido ile savasmayi beklemis artik hayatinin amaci olmus ölücegini bile bile gözünu karartip dalmasi cok ilginc bir olay değil arka temada samuray onuru işleniyor ben cok takilmiyorum sizde takilmayin tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

*UnforgiveN* yazdı: 12 Eyl 2020 21:11 @oZzIiI
:)
Artık okuduğunu anlamayana bir şeyler anlatmak için çok yaşlıyım kardeşim. Ben de o sabır yok.
5-6 yıl önce olsaydı. Cümle cümle paragraf paragraf alıntılayıp cevap veremeyince ebele übele gevelediginiz yorumlar yapardım. Geçmişte olduğu gibi :)
Ama kalkıp meydan savaşından güç dengesi muhakemesi yapan insanlara laf anlatacak sabır yok bende.
Hala aklı başında söylediğini yazdığı şeyin altı dolan tek adam Ryuuma kaldı. Geri kalanınız yazdığı yorumlar çöp kusura bakmayın.
Çok fazla yorum yazmıyorum ama girip okuyorum. "Luffy, Doff'u yendi" diye yorum yapan var amk.
Ben kimseyi aşağılamıyorum. Olanı söylüyorum.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@oZzIiI
Dostum hala anlatmak istediğimi anlayamamışsın. Demek ki ben anlatamamışım yoksa senin okuduğunu anlamama gibi bir durum söz konusu değil tabii ki.
Bana göre de İnu ile Neko'nun, Kaido'ya yara vermesini bekleyen biri ağır saçmalıyordur. Fakat ben gelip senin yorumun çöp dersem bu tartışma olmaz. Tartışma olabilmesi için senin fikrinin neden yanlış olduğunu belirli nedenler ile açıklamak zorundayım. Sen de gelip hayır panpa o olay öyle değil sen yanlış biliyorsun ahanda şu sayıda şu oldu bundan dolayı bunların potansiyeli bu kadardır vs. dersin. Tartışma bu şekilde olur. Ha benim ya da başkasının fikrini/yorumunu kayda değer olarak görmüyor musun ? O zaman cevap vermeme hakkını kullanabilirsin. Sadece Ryuuma'nın fikirlerine/görüşlerine değer veriyorsan o halde sadece onunla fikir alışverişi yaparsın. Ama karşındakini hör görmek, küçük düşürmeye çalışmak hoş değil.
Burada "Scientific" bir konudan bahsetmiyoruz. Belli bir yaş aralığı için çıkan, hayali bir kahramanın maceralarını esas alan Japon bir çizerin kendi hayal dünyasını yorumluyoruz o kadar. Ki bunun ticari kaygıları da var. Tobi=Obito çıkarımını yapıp haklı çıkan nice insan oldu. Peki bu sitede onlara karşı yapılan muamele neydi ? İsmail onlarca sayfa yazdı bunun neden olamayacağı iligili ki bence haklıydı da. Ama mangaka gitti en basit yolu seçti. Umarım bu örnek ile ne demek istediğimi anlatabilmişimdir yoksa sizin zekanızdan şüphe ettiğim yoktur.

Umarım beni yanlış anlamazsın. Sana karşı her hangi bir garezim yok aksine sevdiğim bir üyesin. Bu sitenin değerli üyelerden birisin. Eskisi gibi aktif olmadığını bildiğim için de uğraşmayacaksan yorum yap geç dedim. Çünkü zaten sitede toplasan 5-10 kişi anca aktif oluyor onlar da haftada 1-2 yorum atıyor. O yüzden yaptığın son iki yorumu oldukça gereksiz buluyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Ark güzel gitse de Koca Ana ve Kaido tasarım ve karakter olarak çok zayıflar. Geçmişte çok daha iyi villain karakterler izledik. :) Bir amiral güzel giderdi buraya. :)

Perospero hariç diğer Koca Ana korsanları olaya dahil olmayacak gibi duruyor ama bu kadar kolay aradan çıkmaları da saçma olur. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Dramanın ortasına dalardım da çok üşengecim bu aralar.

Bölüm hakkındaki yorumumuda kısa kesecem. One Piece okurken beni yoran bir seri oldu artık. İki bölümdür panellerin 4'te1'inden bir halt anlamıyorum. Oda, o kadar para kazanıyorsun bir de gani gani yatıyorsun verdiğin aralarla, bari olay örgüsünü adam gibi göster.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

*UnforgiveN* yazdı: 13 Eyl 2020 14:36 @oZzIiI
Dostum hala anlatmak istediğimi anlayamamışsın. Demek ki ben anlatamamışım yoksa senin okuduğunu anlamama gibi bir durum söz konusu değil tabii ki.
Bana göre de İnu ile Neko'nun, Kaido'ya yara vermesini bekleyen biri ağır saçmalıyordur.
Saçmalamaz. Çünkü bu serinin güç dengesi bunu kaldırır. İnu ile Neko ayrı ayrı Jack ile savaşabilen çok güçlü iki karakter.
Şu doluna etkisiyle beraber güçleri x2 (böyle bir bilgi yok benim tahminim) oluyor. Şimdi bu iki karakterin Jack'in içinden geçip Kaido'ya yara verebilmesi saçma değildir.
Yonkoular ana özne olduğundan ve okuyucuyu gaza getirmek için çok ballandırılıyor. Her yeni gördüğümüz shonen kötüsünde olduğu gibi.
Kaido ilk çıktığında da dedim boşuna gaza gelmeyin BM'den Shanks'ta bir farkı yok diye.
Yonkou astları da karamürsel sepeti değil amk. Jack dediğin adam bu gün Zoro ile kafa kafaya mücadele eder.
İnu ile Neko her biri Zoro seviyesinde iki karakter. Dolunay etkisi ile Kaido'ya yara vermeleri saçma değildir.

Şu söyleyeceğim tüm forum için geçerlidir. Okuyucu gazlamak için yapılan HYPElar çok bariz ve her "HYPE"lanan karakterde kafanızdaki güç dengeleri alt üst oluyor. İşte bu yüzden de olan şeyler size saçma geliyor. Çünkü kafanızda belirlediğiniz güç dengesini belirleyen şeyler HYPElar oluyor bu yüzden ayakları yere basan bir güç dengesi oturtamıyorsunuz.

Mesela
"9 Kın" olayı... Bu karakterlere neler söylüyorsunuz haftalardır. Bu karakterlerin güçsüz olduğu ile ilgili elinizde tek bir söylem var.
"Law, Punk Hazard'da Kin'emon'u maymun etmiş" şimdi Law'un Wano'da maymun edemeyeceği adam mı var?
Koca ülke şeytan meyvesi denen şeyden bir haber. Law dediğin adamın meyvesi bu meyveler içinde bile çok özel. Law meyve gücünü ayıkamayan herkesi maymun eder.
9Kın kendi içinde bile her biri farklı seviyelerde çok güçlü karakterlerden oluşan yıllar Oden gibi 500 ton taşşağa sahip bir adamın altında yıllarını geçmiş her biri savaşçı karakterlerden oluşan fazlasıyla güçlü bir ekip.

*UnforgiveN* yazdı: 13 Eyl 2020 14:36 Fakat ben gelip senin yorumun çöp dersem bu tartışma olmaz. Tartışma olabilmesi için senin fikrinin neden yanlış olduğunu belirli nedenler ile açıklamak zorundayım. Sen de gelip hayır panpa o olay öyle değil sen yanlış biliyorsun ahanda şu sayıda şu oldu bundan dolayı bunların potansiyeli bu kadardır vs. dersin. Tartışma bu şekilde olur. Ha benim ya da başkasının fikrini/yorumunu kayda değer olarak görmüyor musun ? O zaman cevap vermeme hakkını kullanabilirsin. Sadece Ryuuma'nın fikirlerine/görüşlerine değer veriyorsan o halde sadece onunla fikir alışverişi yaparsın. Ama karşındakini hör görmek, küçük düşürmeye çalışmak hoş değil.
Burada "Scientific" bir konudan bahsetmiyoruz. Belli bir yaş aralığı için çıkan, hayali bir kahramanın maceralarını esas alan Japon bir çizerin kendi hayal dünyasını yorumluyoruz o kadar. Ki bunun ticari kaygıları da var. Tobi=Obito çıkarımını yapıp haklı çıkan nice insan oldu. Peki bu sitede onlara karşı yapılan muamele neydi ? İsmail onlarca sayfa yazdı bunun neden olamayacağı iligili ki bence haklıydı da. Ama mangaka gitti en basit yolu seçti. Umarım bu örnek ile ne demek istediğimi anlatabilmişimdir yoksa sizin zekanızdan şüphe ettiğim yoktur.

Umarım beni yanlış anlamazsın. Sana karşı her hangi bir garezim yok aksine sevdiğim bir üyesin. Bu sitenin değerli üyelerden birisin. Eskisi gibi aktif olmadığını bildiğim için de uğraşmayacaksan yorum yap geç dedim. Çünkü zaten sitede toplasan 5-10 kişi anca aktif oluyor onlar da haftada 1-2 yorum atıyor. O yüzden yaptığın son iki yorumu oldukça gereksiz buluyorum.

Kesinlikle seni yanlış anlamadım. Zaten beni az çok bilirsiniz alınmam gücenmem. o konuda da rahat ol.
Ayrıca ben de sizi sevmiyor değilim. Şu forumda sevmediğim adam sayısı azdır. Onlarda zaten yoklar yıllardır ortalıkta.
Zaten ben kalkıp sohbet edemeyeceğim adama "senin yazacağın yorumu sikiyim" demem.
Bu arada söylediğim "Ryuuma'nın yorumları ciddiye alıyorum." lafıda güç dengeleri ile alakalı diğer konularla alakalı değil.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön