Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 990 Tartışma / 991 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 20 Eyl 2020 02:00
_[Emre]_ yazdı: 20 Eyl 2020 01:59
Outlaw yazdı: 19 Eyl 2020 23:53

Wani-yaro böyle bir hengameyi kaçıracak adam değil. Tiç ile beraber buradan nemalanırlar. :side:
Dof'tan oluşan yer altı ticareti patronu boşluğunu Crocodile dolduracaktır. Gümbür, gümbür geliyoruz artık hasır şapkalar düşünsün.
Oda açıklama yapmış la Wano'dan sonra final arka geçiyormuşuz direk. Fena hype ladı. "Anime manga tarihinin en büyük savaşını çizeceğim." diyor adam. :D
Direkt final arca geçecekse Wano-Final arc arası off-screende yaşanan baya bir olay olacak demektir. Yine göremediğimiz ama sonucunu öğrendiğimiz vslere hazır olalım.

Bu arada o kadar iddalı konuşuyorsa bazı haftalar bölüm olarak 5 sayfa falan gelir. At fava bekle. :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

_[Emre]_ yazdı: 20 Eyl 2020 02:07
Outlaw yazdı: 20 Eyl 2020 02:00
_[Emre]_ yazdı: 20 Eyl 2020 01:59

Dof'tan oluşan yer altı ticareti patronu boşluğunu Crocodile dolduracaktır. Gümbür, gümbür geliyoruz artık hasır şapkalar düşünsün.
Oda açıklama yapmış la Wano'dan sonra final arka geçiyormuşuz direk. Fena hype ladı. "Anime manga tarihinin en büyük savaşını çizeceğim." diyor adam. :D
Direkt final arca geçecekse Wano-Final arc arası off-screende yaşanan baya bir olay olacak demektir. Yine göremediğimiz ama sonucunu öğrendiğimiz vslere hazır olalım.

Bu arada o kadar iddalı konuşuyorsa bazı haftalar bölüm olarak 5 sayfa falan gelir. At fava bekle. :D
Final savaşına geçiyormuşuz. Final arc değil savaş demiş sanırım. Artık ne kadar geniş kapsamlı olacak bilmiyom. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

JiraiyaFlash yazdı: 19 Eyl 2020 18:43 Ad Hominem yapmadan 4 kelimeyi arka arkaya getiremeyen, Açıklamadığı yerde "o komedik hadise" , işine gelen yerde "hype ama bunlar" çeken adam gelmiş manga profu gibi konuşuyor lol :D

Kardeşim, Jack olayında yalan olan bir yer varsa kanıtla. Benim dediklerim neler ?

12şer saat ara ile savaştıkları 1 -> Aksini ispatla
Jack'in hiç hibrit form kullanmaması 2 -> Aksini ispatla
Jack'in ancak 3 günün sonunda biyolojik savaşa geçtiği 3 -> Aksini ispatla.

İspatlayamıyorsan benim yazdıklarım ne yalan ne de yanlış hatırlıyorum. Sen bias yapıyorsun o kadar :D

Lel Arthur Dayne örneği ile Big Mom'ın düştüğü komedi arasında nasıl bir metafor kurdun anlamadım aga. Ya da havada karada, denizdeki en güçlü varlığın fos çıkışı ? Demek ki element uydurmak isteyince uyduruluyor sonra da Mr. Prof olunuyor :D Süper kafa ya.

Naruto'yu olayın içine atman da butthurt zaten auhauha xD .. Yıllarca Oda peygamber, OP kutsal kitap diye gezinilirken neredeydin derebeyi. Ryuuma'nın yazdığı şeyleri yıllardır söyleyen insanlarız zaten. Sanki bir Ryuuma abi ile sen çözdün diğerleri gerizekalı kalmışlar gibi.

Özgür kusura bakma da aga git biraz büyü gözünü seveyim ya. (Bu da Ad Hominemdir mesela) .
Kimseye gerizekalı demedim. Hakkımı yiyorsun. Sadece “bazı konularda okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Manganın karakterlerinin güç dengesini kafanızda oturtamıyorsunuz” dedim

Ama saha önce de söyledim bunu kardeşim ...
OP konusunda yorumlarını ciddiye alacağım son kişisin.
Altın cağında bile sürekli OP eleştiren tek bir olumlu OP yorumu olmayan bi insansın 😉 OP>Naruto kompleksi hep var sende

Dayne örneğini anlamaman benim suçum değil. 😁 Bu konu da yapabileceğim bir şey yok.

Jack konusuna gelince bunu da açıp tekrar okuyacaksın. Jack hiç tüm gücüyle savaşmamış dersen sana birinin çıkıp neden o zaman zehirli gaz kullandı diyen adama soru sormak yerine cevap vermen lazım.

@*UnforgiveN*

Kardeşim Naruto ile Bleach hakkında çok az negatif eleştiri ve nefretlik yorumlar yapıldı bence çünkü çok daha fazlasını hak eden aşırı rezil serilerdi. Konumuz değil ama OP ile yanyana gelemezler o yüzden örneklemleme yapılmamalı.

9kın Kaido’yu alır demedim. Savaş gücünü düşürüp yara verebilir dedim. Verdiler zaten. Ve daha da verecekler bakalım hep beraber görücez.

4 tane Süpernova, mesela Luffy, Law, Kid, Drake
Kaido’yu indirir. Çünkü güçleri toplamı Kaido’dan fazla. Götündeki kıllar kadayıf olmuş. Yaşamış geçirmiş Yonkou olmuş. Daha fazla yapabileceği bir şey kalmadığından yeni bir son büyük savaş başlatmaktan ve o savaşta ölmekten başka amacı kalmamış adam ile 4 tane ateş gibi, yüksek iradeli, birden fazla ölüm-kalım mücadelesi atlatmış genç Kaido’yu dilim dilim doğrar.

Kaido acımasız değil demedim. Ciddi değil dedim. Laylaylom takılan ideolojisiz iradesi mesela Shanks’tan zayıf bir karakter. Bu zayıflığı fiziksel gücü ile kapatasada irade bu serinin en önemli kazanma unsuru bu yüzden de Edward Baba’nın önüne geçememiş mesela. Aynısı Lily için de geçerli.

“Luffy özelinde ilerliyor. Diğer karakterleri saha fazla görmeliyiz.”
Eleştirine sonuna kadar katılıyorum.

Mariford savaşındaki hiç bir karşılaşmadan güç dengesi çıkartmadım. Çünkü her bir saldırının, savunmanın amacı kazanmak değilde başka bir şeyi elde etmek üzerineydi. Birini kurtarmak nir yere ulaşmak birini savunmak vsvsvs.

Son olarak eskiden beri “yapacağın yorumu sikiyim” üslubu ile yorum yazardım. Ama bu tepki ile karşılaşmazdım. Artık karşılaşıyorsam ben de üslubu mu değiştiririm. Yine de son bir kere söylemek isterim. Güç dengeleri hakkında yorumlarınızın çoğu saçma.

@Ryuuma

Birader ben kimseye alınmadım. Gerginlik olduğunu da düşünmüyorum. Kalkıp kimse de bana alınmamıştır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Tulpar-Byakugan yazdı: 14 Eyl 2020 21:43 Ozlil her ne kadar savunsa da seri gerçekten bok gibi ilerliyor. Okuyacak başka seri olmadığı için devam ediyorum, animesi zaten leşten de beter. Eğer tayfa gemiyi yeni değiştiriyor olsaydı Luffy Usopp'a karşı muhtemelen g5, g6 açardı herhalde.
Ben seriyi savunmuyorum. Yanlış yorumları düzeltmeye çalışıyorum.

Son 20 bölüme kadar aşırı derecede kötü ilerliyordu seri.
Son 20 bölümde hala çok iyi değil ama toparlıyor bu ivme ile giderse harika bir arc bitişi izleyebiliriz.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Ryuuma
Sakiniz hocam. Sıkıntı yok : ) Site uzun zamandır sessiz zaten az bırak da canlansın ortam :). Fikirleri tartışıyoruz sonuçta kişiliğe hakaret olmadı sürece uslüp ne kadar sert olursa olsun benim için sıkıntı yok : ).

@oZzIiI

Senin üslubunu hepimiz biliyoruz zaten. Sorun şu eski MT olsaydı sana hak verebilirdim. Çünkü o zmnlarda hakikaten hem çok fazla tröll hem de okuduğunu anlamayan insan sayısı fazlaydı. Eee şimdi zaten düzenli giren üyelerin sayısı belli hemen hepsi de ztn yıllardır bu sitede. O yüzden bana biraz gereksiz geldi bu çıkışın. Güç dengesi konusunda senin fikrin saydı duyuyorum lakin ben hiçbir insana senin fikirlerin çöp deme taraftarı değilim. Kendi hayat görüşüme ters bir durum. Saygılar.

Elimizdeki verilere göre Kaido'nun herhangi bir sağlık sorunu gözükmüyor Beyazsakal'ın aksine. Ayrıca bu adam için ölümsüz seviyesinde tanımı yapıldı Manga'da. Beyazsakal için evet, ömrünün sonuna gelmiş ve yeni dünyanın önünü açmak için kendini feda etti diyebiliriz ama Kaido için bu durum söz konusu değil. Kaido korsanlığın babası konumunda. Kaido bu seride gördüğüm tek korsandır benim için. Beyazsakal aile özlemini gidermek, Roger arkadaş ortamını oluşturmak ve eğlenmek, Teach ise güç ihtirasına kapılmış, Big Ana ise tamamen çıkarlarını sağlamak son olarak Shanks ile ilgili yeteri bilgi olmadığı için henüz korsanlık nedenini bilemiyorum. 9 kın ve Süpernova lar bu adamın seviyesinde değil be hacı k.bakma. Bunu da şu gerçeğe dayandırıyorum; 9 kın hem Kaido ile savaştı Oden varken hem de Jack ile ve sonuç hep onların lehine oldu. Süpernovalar zaten Kaido ile savaştı ve yenilgi aldı. İman power ile alabilir diyorsan o konuda bir şey diyemem çünkü bu olabilir. Lakin ben OP serisini ciddiye aldığım için ve OP serisini Naruto'dan ayıran en belirgin özelliği olan olayları ve karakterleri fazla dramatize etmeden işlemesidir. Bu istisna sadece Luffy için geçerli konumda. OP ta nakama power ile gaza gelip eline alan çok karakter oldu. Naruto'da kötü olan ya da kötülük yapan karakterlerin 99%'u haklı nedenlere sahipti ve hepsinin nihayetinde amacı daha iyi bir dünya sağlamaktı. Ama Kaido böyle değil ki ben bunu daha gerçekçi buluyor. Ve istiyorum ki Kaido eğer yenilecekse de ona gereken saygıyı mangaka göstersin. 9 kın tarafından Oden'in verdiği yaraya benzer yara alması bu adama hakarettir benim gözümde. Bakalım bekleyip göreceğiz.

MF savaşındaki güç dengesinden kastım, en alt seviyede denizcilerden biri gidip de BS ile vs atmadı ya da en alt korsanlardan biri Akainu ile teke tekte savaşmadı anlamında. Karşılaşmalarda hep bir makul seviye güç dengesi vardı.
Şöyle açıklayayım; diyelim Chopper'in güç seviyesi 15 olsun Luffy ise 100. Chopper kendisine rakip olarak en fazla 20 güç seviyesinde biri ile kapışabilir. Gidip de 100 gücündeki adam ile vs atamaz. Çünkü sonucu ölüm ya da ağır yara almak. Bunu daha önceki bölümlerde açıklamıştım. One Piece dünyasında birbirine eşit ya da yakın güçteki karakterler gerekmedikçe asla birbirleri ile vs ye girmiyor. Ya Roger ve BS, Kaido ile Big Mom 'da olduğu gibi ciddiye almadan sadece güçlerini denerler ya da Akainu vs Aokiji gibi büyük yara ile sonuçlanır. Ya da BS'ın ölümü gibi. Şu anda olan şey ise OP dünyasına tamamiyle ters. Ben o yüzden Luffy'e bu dengeyi oluşturacak bir yardım bekliyordum fakat Oda'nın son açıklamalarına göre benim beklediğim büyük savaş bundan sonra olacak. Bekleyip göreceğiz. Oden hikayesi çok güzeldi çünkü seriye hem yeni bir karakter gelmiş oldu hem de OP dünyasında eskiye ait bilgileri öğrenmiş olduk. Fakat ondan sonra yine klasik OP işleyişine döndü Oda benim tepkim buna. Seriyi itin götüne sokmak gibi bir niyetim yok.

Nartuo vs One Piece konusunda ise sana hiç katılmıyorum. Naruto hikaye işleyişi olarak OP'tan daha ileride. Onlarca karakterin iç dünyasını çok güzel işledi Kishi ve sadece Naruto'ya bağlı kalmadan tamamiyle hikayenin üstünden giderek anlattı. Abarttığı şeyler vardı ama bu konuda Naruto çok öndedir benim için. Enteresan olan ise OP bu konuda Naruto'dan çok daha potansiyeli olan bir seriydi ama Oda tembellik edip sadece paraya baktı. Luffy haricinde hiçbir karakteri özel olarak işlemedi, Luffy haricinde hiçbir önemli vs yi çizmedi. Olayları hep sonuç olarak gösterdi. Üzgünüm ama bunları yapmadığı için bende hayal kırıklığı olacaktır. One Piece vibratör çıksa şaşırmam o derece ciddiyetsiz Oda benim gözümde.

Gelecek sayı ile öngörüm umarım Luffy bir an önce Kaido'nun yanına gider. Zaten gittiğinde 9 kın yüksek ihtimalle pert halde olmuş olacaktır. O savaşı bile göstereceğinden şüpheliyim Oda'nın.
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

*UnforgiveN* yazdı: 20 Eyl 2020 10:39
Elimizdeki verilere göre Kaido'nun herhangi bir sağlık sorunu gözükmüyor Beyazsakal'ın aksine. Ayrıca bu adam için ölümsüz seviyesinde tanımı yapıldı Manga'da. Beyazsakal için evet, ömrünün sonuna gelmiş ve yeni dünyanın önünü açmak için kendini feda etti diyebiliriz ama Kaido için bu durum söz konusu değil. Kaido korsanlığın babası konumunda. Kaido bu seride gördüğüm tek korsandır benim için. Beyazsakal aile özlemini gidermek, Roger arkadaş ortamını oluşturmak ve eğlenmek, Teach ise güç ihtirasına kapılmış, Big Ana ise tamamen çıkarlarını sağlamak son olarak Shanks ile ilgili yeteri bilgi olmadığı için henüz korsanlık nedenini bilemiyorum. 9 kın ve Süpernova lar bu adamın seviyesinde değil be hacı k.bakma. Bunu da şu gerçeğe dayandırıyorum; 9 kın hem Kaido ile savaştı Oden varken hem de Jack ile ve sonuç hep onların lehine oldu. Süpernovalar zaten Kaido ile savaştı ve yenilgi aldı. İman power ile alabilir diyorsan o konuda bir şey diyemem çünkü bu olabilir. Lakin ben OP serisini ciddiye aldığım için ve OP serisini Naruto'dan ayıran en belirgin özelliği olan olayları ve karakterleri fazla dramatize etmeden işlemesidir. Bu istisna sadece Luffy için geçerli konumda. OP ta nakama power ile gaza gelip eline alan çok karakter oldu. Naruto'da kötü olan ya da kötülük yapan karakterlerin 99%'u haklı nedenlere sahipti ve hepsinin nihayetinde amacı daha iyi bir dünya sağlamaktı. Ama Kaido böyle değil ki ben bunu daha gerçekçi buluyor. Ve istiyorum ki Kaido eğer yenilecekse de ona gereken saygıyı mangaka göstersin. 9 kın tarafından Oden'in verdiği yaraya benzer yara alması bu adama hakarettir benim gözümde. Bakalım bekleyip göreceğiz.
Süpernovalar tek başlarına Kaido’ya karşı bir zafer kazanamaz bu konuda hem fikiriz. Karşına çıkan her süpernovayı da indirdi zaten. En fazla Law zekası ile ona dayanabilirdi. Ama sonuç yine aynı olurdu. Lakin iradesini kıramadığı Kid ve Luffy, bunlara katılan Law ve bir destek daha sağlanırsa bu adamlar Kaido’yu indirir. Hem bu güce sahipler hem de bu iradeye.

9kın Kaido’ya yara vermezse ben bunu garipserim. Shutenmaru, Jack’i karşısına alıp hiç tereddütsüz dalıp göğsüne yara açan adam ve dövüşü (kazanır kazanmaz bilemiyorum) ama kazanacağından emin bir şekilde sen bana rakip olamazsın diyerek meydan okuyor. Kaido oraya gelmese Jack (kazanır veya kazanmaz bilemiyorum) çok zor durumda kalacaktı.

Biz hiç bir 9kın üyesini bir ölüm kalım mücadelesinde savaşçılıklarının test edildiği bir durumda aciz görmedik.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Bu bölümdeki olaya bence de fazla takıldık. Ama benim derdim bu dev değil. Boundman’ı herkese açmaya başlasın isterse. Ama gücü düşmesin saçma bi sebeple. Bunca olaydan sonra luffy diğer süpernovalarla aynı ligdeymiş gibi çizmesine takıldım ben.

Yani drake hybrid haliyle birine tek attıysa, kong gun yiyen dev baya uçmalı. Kidd ve law bi hamleyle gemiyi 2’ye böldüyse kong gun yiyen gemi çok daha kötü durumda olmalı.

Süpernovaların rekabetini sağmak için geç kaldı. Tüm mangayı luffy üzerinden çizerse olacağı buydu. Ben de isterdim güzel bi rekabet olsun, luffy liginde başka korsanlar görelim. Ama dressrosa’da bitti bu. Daha diğer supernovalar görülmeden luffy geçti o ligi. Mangadaki pozisyona baksak beşinci imparator oldu ve ödülün hayvalığı da ortada.

Şimdi “hep süpernovalara denk dedi, bak görürsün haksız çıkacaksın aynı ligde, benzer güçte çıkacaklar” demeyin çünkü ben de farkındayım. Yapacak bu saçmalığı belli. Ama son 3 arc’la falan baya tutarsız olacak bu.

Bana sorarsanız luffy’e hayran kalsınlar demiyorum. Kidd mesela uyanış açsın üstüne daha da güçlenip komutan alsın zar zor. Law gitsin tüm meyve şarjını harcayıp hayvani bişey yapabildiğini öğrensin. Gear 4’le farklarını öyle kapatıp luffy’le yan yana dövüşsünler. Sadece luffy’i güçlendirip sonra “Hepsi süpernova” bahanesiyle hepsinin luffy’le beraber pozisyon atlaması garip.
Luffy önceki arc’ın başında bi komutana ağzı açık bakıyordu. Onun şuan komutanları çok sallamayıp kaido’ya bakması normal.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Kid ve Law nerede Luffy’den güçsüz kaldı?
Dressrosa’da Law Luffy’den üstündü neredeyse.
Kid’i daha ilk defa görüyoruz.
Diğer süpernovaların bu üçünün gerisinde olduğu zaten aşikar
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Merhaba beyler, nasılsınız.

Bakıyorum da Türkiye gündemi herkesin hayatını sikmeye devam ediyor. Sitede 10 kişiyiz, götümüzden kelebek cıkacagına gene tartışmalar almış başını gidiyor.

Beyler hayat kısa, ben buradan çok dostlar arkadaşlar edindim, evimde kaldılar evlerinde kaldım, 3 kişinin nikah şahidi oldum. Biri valheru.
Ailesini alıp evime gelebilecek, ailemi alıp evine gidebileceğim insanlar var.

Köprüler kurun, duvarlar örmeyin.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Unknown
Katılıyorum sana. Benzer şekilde düşünüyoruz.

Luffy direkt G4 açmasının bir kaç nedeni olabilir. Birincisi, sayının son sayfası olduğu için Oda çarpıcı ve merak uyandırıcı bir sahne çizmiş olabilir. İkincisi KirliSakal'ın da dediği gibi shounen ana karakterleri bu güçleri elde ettikten sonra pokunu çıkarana kadar kullanıyorlar. Üçüncü olarak çok fazla zaman ve enerji kaybetmemek adına Kaido'nun yanına bir an evvel gitmek için açmış olabilir. Son olarak Luffy bunların gücünü sezdi ve anca G4 ile yenebileceğini düşündü.

Bunun cevabını gelecek sayıda öğrenecez. Tek atarsa sizin gibi karıncalarla zaman harcayamam der yok bunları geçemez de tıkanırsa o zmn G4 açtıracak seviyededir deriz.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön