One Piece 1010 Tartışma / 1011 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Yok artik ebenin nali ali sami.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
losta
Favori Manga: One Piece, Bleach, Death Note
Favori Anime: One Piece, Bleach, Helsing, Death Note

katakuri savaşı gibi son anda power up mı geldi. evet geldi.
Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

Muhtemelen power-up gelmedi. Rayleigh geçmişte Luffy'i haki konusunda eğitirken Kralın Hakisi'nin eğitilemez bir haki olduğunu kişinin kendi iradesinden kaynaklı olduğunu söylüyordu. Bushoshoku haki ise çalışmayla güçlendirilebilen bir haki olduğunu söylemişti. Yani ne kadar bushosku haki kasıp çalışırsan o kadar güçleniyor bu haki. Ama Kralın Hakisi böyle değil, sende doğuştan beri var oluyor ve tamamen senin iradenle orantılı oluyor.

Haliyle Luffy başından beri sadece kullanabileceği Kralın hakisi miktarını arttırıyor. Yani tabiri caizse içinde zaten belli bir seviyede olan kralın hakisine ulaştığı miktarı arttırıyor, potansiyelini açığa çıkarıyor.

Bu açıdan düşündüğümüzde eğer Luffy'nin kralın hakisi Kaido'nun hakisinden güçlüyse bu başından beri güçlüdür sadece şimdi kullanım yöntemini öğrenmiştir.

Luffy'nin dedesi Garp, babası Dragon olduğuda biliniyor ve bunların Haki canavarı olduğu tahmin ediliyor.
Haliyle Luffy'deki Kralın Hakisi azımsanacak miktarda değildir. Şimdi ise öncekinin aksine etrafına Haki yaymıyor.

Kralın Hakisini de Silahlanma Hakisi gibi bedeninden silaha/yumruğa aktarılabilen bir Haki olduğunu öğrendi Kaido'dan. Yani Kaido ona sadece nasıl kullanacağını öğretti, ekstra güçle uyandırmadı onu.

Whitebeard vs Roger savaşında Roger'ın ve Whitebeard'ın kılıcında resmen Haki taşıyor gibi görüyorduk. Başlangıçta bunun çok üst seviye bir Silahlanma hakisi olduğunu düşünmüştük ve fiziksel görünüm aldığını düşünüyorduk.

Bu bölümde ise gördük ki, bu Silahlanma hakisi değil, Kralın hakisiydi. Luffy de Kralın hakisini yumruğuna aktardığında onun da yumruğundan siyah yıldırım tarzı fiziksel görünüm kazanmış haki çıktı.

Resim

Resim

Özetle, Luffy artık Yonkouların kullandığı şekilde haki kullanmayı öğrendi. Şu saatten sonra kazanana aldığı eğitim miktarı değil, sahip olduğu Kralın Hakisi miktarı karar verecek.

Luffy Big-Mom ve Kaido'dan bahsederken onların da sıradan insan gibi olduklarını söylüyordu. Yani diğerlerinin aksine onların Haki miktarının Luffy'i fazla korkutmadığını söyleyebiliriz.

Başlangıçta Kaido'nun düşmeyeceğini düşünüyordum ama Luffy'nin iradesine kaldığı için artık düşebileceğini düşünüyorum. Zira son thunder bouga mıdır neyse onu Luffy ayağıyla sadece haki çıkararak dokunmadan durdurdu tıpkı Roger - WB 'nin silahlarının temas etmemesi gibi..
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Kirli Sakal

Güzel açıklamışsın. Tebrik ederim.

Öncellikle bu apaçık bir power-up'tır benim gözümde. Hem de en dik alasından en beleşinden. Klasik baş karakterlere gelen power-up. İkinci olarak bu "haki" olayı beni hala rahatsız ediyor. Bir yerden sonra meyve gücüne anti olması için uydurulan bir element gibi duruyor hala. Şahsen ben seride sadece meyve gücü olmasını tercih ederdim.
Kaido ve Akainu çok ekstrem durumlar olmadığı sürece yenilmesi çok çok zor 2 karakter olarak görüyorum ben. Yenilseler bile karşındaki rakiplere ölümcül yaralar açmadan ölmezler.
Bundan sonra bambaşka bir Luffy göreceğimizi düşünüyorum, Zoro gibi. Ama yeterli olacak mı göreceğiz. Tek isteğim Kaido vs Luffy dövüşünün efsane dövüşler arasında yerini alır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Bizim sümüklü ekibinin yenilmesini ya da en azından birilerinin burada ölmesini artık seriden çıkmasını istiyorum.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön