Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 1052 Tartışma / 1053 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölüm Nasıldı

Çok iyi
0
Oy yok
İyi
3
75%
Orta
1
25%
Kötü
0
Oy yok
Çok kötü
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Sabaody Archipelago Arc'tan itibaren seriyi tekrardan izlemeye başladım. Ve itiraf etmeliyim ki hala daha bu bölümleri izlerken zevk alıyorum. Yine aynı duyguları yaşıyorum tekrardan. MarineFord Arc'ı serinin pik noktası şüphesiz. Nedenlerini açıklamaya gerek yok. Fark ettiğim nokta şu oldu; Oda, olaylar ve kahramanları anlatılırken çok fazla gereksiz detaylara girmemiş. Ve de en önemlisi heyecanın dozunu git gide artırmış Marine savaşına kadar.
Şu anda Kaido ve Big'mom ı yenen kahramanlar o zamanlarda Kizaru tarafından hepsi yeri öptürüldü. Kizaru dalgaya almasa çoğunu tahtalı köye götürmüştü. Seride çok bariz bir denge vardı. Güçler ayrılığı çok net çizilmişti.
Meyve gücü önemliydi. Daha doğrusu seride etkileyici rol meyve gücüydü, ki bu durum benim hoşuma gidiyordu. Tabii yavaş yavaş "Haki" den söz edilmeye başlanıyor ama şimdiki kadar rol belirleyen bir durum değildi.
Balık adam hikayesi ile birlikte seri git gide teferruatın içinde boğulmaya başlıyor. Bu durum insanlardaki heyecanın git gide kaybolmasına neden oldu.
JoyBoy olayı mantıksız değil, çünkü Luffy gittiği her yere gerçkten de neşe ve gülme getirdi. Ama yine de beni tatmin etmedi bu olay.

Şimdi Final Saga'ya giriyoruz. Tahminimce seri 1500 sayısında biter. En az 3-4 arc olur. 1 ay değil isterse 3 ay izin yapsın Oda abimiz hem insanların ilgisi tazelenir ama lütfen artık gereksiz ucube karakterlere gereğinden fazla zaman harcamasın. Diablos'un dediği gibi seride anlatılacak o kadar şey var ki, onları anlatsa eski heyecan geri gelir seriye.
Resim
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Spoiler'a göre
► Spoiler Göster
.... Ne desem bilemedim.
En son ugur_tatli tarafından 14 Haz 2022 20:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Spoiler
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Fame yazdı: 14 Haz 2022 15:09 Spoiler'a göre
► Spoiler Göster
.... Ne desem bilemedim.
Bu gerçekse artık seri iyice Fairy Tail seviyesine inmiş demektir.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Doğrulandığı söylenen spoilar'a göre;
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Atama ile imparatorluk kurulduğunu da ilk defa görüyorüm.
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Adamın soytarılığı tam gaz devam ediyor. Usopp hadi neyse de..
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

► Spoiler Göster
Ama işte serinin artık kendisi meme haline geldi.

Not: Bu arada spoiler paylaşımlarını bölüm üzerinden yapmak yerine ayrı konusu açılsa daha iyi olur. Hem bakmak istemeyen insanlar spoiler yemez.
Resim

“One Piece Manga” sayfasına dön