Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Oda Taşlama!!

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Zeff şuan çıkmış bi karakter olsa Sanji'yi sırtına alır havada koşardı. Oda'nın klasik güç seviyesini şişirmesi muhabbeti. Shanks'in dandik bi deniz kralından tek yediği zamanlardan bahsediyoruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Shanks o zamanlar koskoca Yonkoumuş, bir Yonkou Yeni Dünyadan çıkıyor East Blue'ye gidiyor kimse onu tanımıyor hatta bir kaç haydut ona kafa tutuyor bu da yetmezmiş gibi ezik bir Deniz Kralına kolunu kaptırıyor. İstese oradaki haydutları Haki ile bayıltıp Luffy'i kurtarabilirdi. Niye böyle yapmadı diye sorar insan...
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

WhiteMoustache yazdı:Shanks o zamanlar koskoca Yonkoumuş, bir Yonkou Yeni Dünyadan çıkıyor East Blue'ye gidiyor kimse onu tanımıyor hatta bir kaç haydut ona kafa tutuyor bu da yetmezmiş gibi ezik bir Deniz Kralına kolunu kaptırıyor. İstese oradaki haydutları Haki ile bayıltıp Luffy'i kurtarabilirdi. Niye böyle yapmadı diye sorar insan...
Shanks yonko muydu değil miydi biliyor muyuz ki?
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

ugur_tatli yazdı:Simdi farkina vardim da Zeff'in bacagini kesip yemesine cok sacma bir neden bulmus Oda.
http://www.mangareader.net/103-2123-15/ ... er-57.html

Zeff gucunde bir insan cok rahat o kayaligi tekmeleriyle istedigi sekle sokup balik avlayabilirdi.
Benim hatırladığım adanın her tarafı su'dan baya yüksekteydi uçurum şeklinde dik. Deniz'e inse bir daha nasıl çıkacaktı ada'ya soru işareti.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Baryshx yazdı:
ugur_tatli yazdı:Simdi farkina vardim da Zeff'in bacagini kesip yemesine cok sacma bir neden bulmus Oda.

Zeff gucunde bir insan cok rahat o kayaligi tekmeleriyle istedigi sekle sokup balik avlayabilirdi.
Benim hatırladığım adanın her tarafı su'dan baya yüksekteydi uçurum şeklinde dik. Deniz'e inse bir daha nasıl çıkacaktı ada'ya soru işareti.
Iste kaya mantar gibi oyuktu o yuzden normal bir insan suya indiginde geri donemezdi ama Zeff kayayi tekmesiyle istedigi sekle getirebilirdi.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

ugur_tatli yazdı:
Baryshx yazdı:

Iste kaya mantar gibi oyuktu o yuzden normal bir insan suya indiginde geri donemezdi ama Zeff kayayi tekmesiyle istedigi sekle getirebilirdi.
Adam meyve kullanıcısı değil ki öyle kayayı şekle soksun, ayak mı kalırdı. Yeni dünya olsaydı orası senin dediğine katılırdım ama. Çünkü orası başka bir seviye...
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

@Senya

Hocam WB Shanks'a "Senin gibi bir adam East Blueden tek kol ile dönünce kim olsa şaşırır. Kime kaptırdın o kolu?" gibi bişey diyordu. WB gibi bi adam böyle diyorsa adam o zamanlar Yonkou olmasa bile güçlü olduğu apaçık ortada.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Hayda. Arkadaş kural geldi kaç zaman önce. Yazdık ettik. Taşlama konularında size ne kadar yanlış gelse de bilgisi veya söylediği cevap verip tartışmıyoruz. Sitenin kuralı. Eğer taşlama kısmını boşalmaya çeviren varsa bana mesaj atın. Onun dışında burada tartışmayın.
Kullanıcı avatarı
zerbu
Favori Manga: Gintama - Naruto - Bleach - Hunter X Hunter - Fairy Tail - One Piece
Favori Anime: Gintama - Naruto - FMA:Brotherhood - Shingeki no Kyojin - Death Note - Howl's Moving Castle - Spirited Away - Bleach - Hunter X Hunter - One Piece - Steins Gate - Code Geass - Cowboy Bebop - Fairy Tail - Hotaru no Haka

Zaman atlaması sonrası mangadan rahatsızım(Ahmet Çakar mod on).Özellikle bu Dressrosa arcıyla birlikte 12-13 sayfalık sürekli bir hengamenin döndüğü, bir sayfa bir yeri bir sayfa başka yeri gösteren ama bölüm geneline baktığında hikayede bir arpa boyu yol katettirmeyen bölümler, sırf bölüm sayısını arttırabilmek için hepsi freakshowdan fırlama tamamen tek bir karakteristik özellik üzerinden ilerleyen ve hiçbir derinliği olmayan 30-40 tane gereksiz karakter ve bu karakterlerin arcda kapladığı büyük her haricinde sırf tiplerini ve isimlerini göstermek için harcadığı 2-3 bölüm, sürekli kendini tekrar eden arc ilerleyiş şemasını geçtim artık o klasik oldu onun dışında yardıma muhtaç prenses ve kurtatılmayı bekleyen krallık ve zulüm görmüş halk temasını 3.kez(Vivi-Arabasta , Shirahoshi-Balıkadam , Rebecca - Dressrosa) birbirinin neredeyse aynı şekilde işlemesi(özellikle Arabasta ve Dressrosa arasında o kadar benzerlik var ki şuan yazmaya kalksam 2 paragraf çıkabilir o yüzden hiç elimi atmak istemiyorum oraya.Dikkatli inceleyenler farkına varmışlardır zaten) gibi durumlar ciddi anlamda seriden soğuttu beni.Dressrosa bugünkü sayıyla birlikte olmuş 70 bölüm ve 90a kadar yolu var.Baktığın zaman en güzel bölümleri Sabo'nun ve Law'ın başrolü çektiği bölümler özellikle Law'ın flashbackleri.Bunların haricinde arcın büyük bir bölümü cüceler,oyuncak insanlar ,colezyumdaki herkesin birbirine tek attığı dövüşler, 15-20 bölüm oradan oraya koşturan ana karakterlerimiz gibi okudukça başağrısı yapan detaylar.Şunu da belirtip taşlamayı bitireyim bari.Arc bossu Doflamingo'nun marinefordda çizdiği imajı bu arcda yıkması bayağı hayal kırıklığıydı benim için.Geçmişini ve mentalitesini gördükten sonra basit bir psikopattan öteye gidemedi benim gözümde.

Bu yazı Dressrosa taşlamaydı.Genel olarak seriyle ilgili aklımda çok şey var da(sık sık ara verme,haki olayı,meyve güçlerinin aşırı dengesizliği) yazıya dökmeye zamanım yok + üşeniyorum.Bu mesaj da biraz karışık oldu ama idare edin.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Niye kaldı 7 kişi diye not düşüyor anlamış değilim.Adamların yenileceği,kurgu bu kadar belli edilir mi ? Gerçi biliyoruz da böylelikle onaylamış oluyor.Merak unsuru falan bırakmıyor hiç.Sadece kim yenecek,nasıl yenecek o belli değil.Neden okuyucuyu herşeyin olabileceği hissiyatından mahrum bırakıyor ki.

Birde taraflı bakış açısı notları var.Son sayıda yazmış kötülerin akibeti falan.Bırakta ona biz karar verelim.Korsan mangasında böyle keskin bir ayrım olmaması lazım.Tamam shounende iyice çocuk kandırır gibi iyilerin kötülerin savaşına çevirmesin seriyi.Hep bu 15 yaş meselesi yüzünden bunlar.
Resim

“One Piece Manga” sayfasına dön