Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Resim
Yolculuğuna 1989 yılında manga olarak başlayan bu Shônen klasiği Takehiko Inoue'nin hem sanatsal hem de kurgusal açıdan mükemmel sunumu ile kısa sürede gerek shounen anime&manga türünde gerek sportif içerikli anime&manga türünde öncü yapımlardan biri olmuştur.
Takehiko Inoue ise tüm dünyada mesleğinde, sanatında parmak ile gösterilen müstesna ustalardan biri olmuştur. Inoue aynı zamanda bir Seinen klasiği olan "Vagabond" serisininde yaratıcısıdır.
Shuheisa's Weekly Shounen Jump dergisinde 1989-1996'ya kadar yayımlanmıştır. Mangadan kısa bir süre sonrada Toei Animation adlı animasyon şirketi ile animeye uyarlanmıştır. Dünya çapında 120 milyondan fazla kopya satarak dünya çapı rakam olarak da en iyilerden biri olmuştur. En çok satan on manga içerisinde en az cilt, sayfa ve de yayınlanma aralığı rakamlarına sahiptir. Bu da kalitesini aşağı yukarı göstermektedir zaten.
Hatta Slam Dunk'ın 7 sezonda kırdığı satış rekorunu bir başka popüler shounen manga serisi olan One Piece 17. sezonunda geçebilmiştir.

Baş karakter Sakuragi Hanamichi serseri ve amaçsızca geçen ortaokul hayatından sonra lisede basketbol ile tanışır ve tüm hayatı değişir. Ancak, Sakuragi gibi tecrübesiz ve de inatçı serserinin, disiplinli bir sporcuya dönüştürme sürecide epey zorlu ve de eğlencelidir.

Serinin tekrarı, devamı ya da geliştirilmiş versiyonu geleceğine dair pek çok söylenti epeydir etrafta olsa da şimdilik Slam Dunk doksanlı yıllardan bize bakan bir nostalji demeti gibi adeta.
Resim
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Slam dunk karakter olarak beğendiğim bir seri olsa da bitş şekli bende hayal kırıklığı oluşturdu. Keşke daha iyi bir şekilde bitseydi dediğim serilerden biri oldu benim için.

Çizimleri ise nadir görülebilecek çizim kalitesinde. Mankagası ciddi manada iyi çizimler sunmuş bizlere.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Manga'sını okumuş muydun ?!? Orada nispeten daha iyi bir sona sahipti. Ama anime çok kötü bitirilmişti..Bence gelmiş geçmiş en iyi spor bazlı animedir.. Kuroko No Basuke tırnağı olamaz...
Hanamichi=Naruto
Rukawa=Sasuke
Sendoh=İtachi
bile diyebiliriz karakter olarak :D
Resim
galeme
Favori Anime: .

Slam Dunk hakkında ne desem az. Çizimleri, konusu, komedi unsuru, kurgusu herşeyiyle 10/10 luk bir seri benim gözümde. Vagabond ve Shamo ile birlikte big three'yi oluşturuyor. İmzamda ki mangadan alıntı olan resim ise seride ki en güzel an. Seriyi okuyanlar için şu resmi paylaşmak istiyorum, çok muhteşem bir andı:
http://www.turkcraft.com/Slam_Dunk/275/9

Serinin en güzel yanlarından biride muhteşem karakterler bulundurması. Başlıca karakterler;
Akagi, takımın ağırbaşlı kaptanı, goril. Mitsui, üçlükçüler kralı, serseri. Miyagi, hızlı oyun kurucumuz, yeni kaptan. Rukawa, süper çaylak, karizmanın somut hali. Ve Sakuragi, " dahi " .
Duygulandım yine.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Televizyonda yayınlandığı dönem izlerdim. Show'da gösteriyordu sanırım. Bayılırdım. Tabi sonradan animesini izledim bilinçli olarak. Çok komik bulsam da sonunu getiremedim fakat basketbol bilgisi ve kuralları bakımından cidden rezaletti. O bayağı soğutmuştu. Tabi ben komedisi için izliyordum.

Bu arada Hanamichi'nin gerçek hayattaki versiyonu Javale McGee diyebilirim. Zaten bu oyuncuyu tanıyanlar bana direk hak verecektir.
galeme
Favori Anime: .

@Ryuusa Bakuryu
Gerçek sakuragi bu: http://zurcaledworld.blogspot.com/2011/ ... -life.html
McGee'yi tanımama rağmen herhangi bir bağlantı kuramadım.
Ayrıca basketbolu hiç bilmeyen birine bile basketbol kurallarını öğretebilir bu anime. Rezalet demene şaşırdım açıkçası. Bunu da ilk defa senden duydum.
Kullanıcı avatarı
HitokiriBattousai
Favori Anime: RurouniKenshin,Hajime No İppo

silemedim.
En son HitokiriBattousai tarafından 21 Eki 2013 22:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Sakuragi'nin gerçek hayattan alınma olduğunu biliyorum ama söylediğim o değildi. Çünkü adamın kendisi animedeki karakterine McGee kadar benzemiyordur. Bu arada Shaqtin a fool serisini izlemediysen öneririm. Adam cidden Hanamichi.

Animesi veya mangasını kastetmedim rezalet derken. O kurallar mı diyim basketbol oynanışı mı diyim bayağı kötüydü.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Ben yarıda bırakmıştım.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Ryuusa Bakuryu yazdı:Sakuragi'nin gerçek hayattan alınma olduğunu biliyorum ama söylediğim o değildi. Çünkü adamın kendisi animedeki karakterine McGee kadar benzemiyordur. Bu arada Shaqtin a fool serisini izlemediysen öneririm. Adam cidden Hanamichi.

Animesi veya mangasını kastetmedim rezalet derken. O kurallar mı diyim basketbol oynanışı mı diyim bayağı kötüydü.
Ben Shaqtin a Fool u düzenli takip ederim ama Hanamichi ile J. McGee ne alaka anlamadım...Saf olmakla salak olmak arasında fark var
Hanamichi sadece aylar içerisinde basketbolu söktü ve takımına katkısı, sportmenlik ahlakı ortada ne alaka şaban McGee ile...

Tokyo takımında ki bir basketbolcu gerçek hayatta da (çook eski zamanlar 60-70ler) ama otobüs tarafından eziliyordu galiba...Gerçekten de böyle bir mizacı varmış..Ondan esinlenilmiş seri...
Resim

“Slam Dunk” sayfasına dön