Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

_[Emre]_ yazdı:Ben Slam Dunk'u sevmedim. Şaka yapmıyorum, gerçekten sevmedim. Sıkıcı gelmeye başladı artık şöle hiç kız arkadaşı olmayan gelene geçene sataşan ama kendine bir uğraş bulunca kişiliği düzelmeye başlayan yada tam tersine hep dayak yiyen ama bir spora başlayınca kas yapıp artık ben sizden daha güçlüyüm, siktim belanızı diyen tiplerden gına geldi. Beelzebub, Great Teacher Onizuka, Hajime No İppo, History Desciple Kenichi, Eyeshield 21 bunun gibi serilerin çok örnekleri var anime/manga dünyasında. Bana çok sıradan geldi kimse kusura bakmasın.
Ippo haricinde (o da sadece manga olarak) o yazdığın serilerin hepsi Slam Dunk'tan sonra çıktı bunun farkındasın dimi?
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Sodakazam yazdı:
_[Emre]_ yazdı:Ben Slam Dunk'u sevmedim. Şaka yapmıyorum, gerçekten sevmedim. Sıkıcı gelmeye başladı artık şöle hiç kız arkadaşı olmayan gelene geçene sataşan ama kendine bir uğraş bulunca kişiliği düzelmeye başlayan yada tam tersine hep dayak yiyen ama bir spora başlayınca kas yapıp artık ben sizden daha güçlüyüm, siktim belanızı diyen tiplerden gına geldi. Beelzebub, Great Teacher Onizuka, Hajime No İppo, History Desciple Kenichi, Eyeshield 21 bunun gibi serilerin çok örnekleri var anime/manga dünyasında. Bana çok sıradan geldi kimse kusura bakmasın.
Ippo haricinde (o da sadece manga olarak) o yazdığın serilerin hepsi Slam Dunk'tan sonra çıktı bunun farkındasın dimi?
Farkındayım. Gerçi Slam Dunk'u sevmemin tek nedeni oda değil. Zaten Slam Dunk'un bu serilerden önce çıkması bizi çok bağlamıyor. Çünkü Slam Dunk çıkmasa bu tarz seriler yine çıkacaktı. İlk önce seriye ısınmak için direk animesinden başlamaya karar verdim. Seri belki kendi alanında orjinal olabilir ama konuyu hiç iyi işleyememişler. Boynuz kulağı geçer diye boşuna demiyorlar zaten. Üstüne üstlük komedi unsurları çok yapmacık birkere bile gülmedim. Hani yaklaşık 10 yıl sonra çıkmasına rağmen Slam Dunk benim için hiçbir zaman bir Kuroko No Basket olmicak. Ayrıca Slam Dunk'un önce çıkması benide pek bağlamıyor. Çünkü ben daha önce izlemişim yukarda yazdığım serileri sıkıcı gelmesinin bir sebebide o ama tek etken o değil. Slam Dunk bana herşeyiyle yapmacık geliyor. Kısacası seriyi hiç sevemedim, kimyam uyuşmadı diyebilirim. Zaten şu sitede anlayamadığım 2 fan topluluğu var: Biri Minato Fanlar'ı bİride Slam Dunk Fanlar'ı
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Yemin ediyorum bu site de ban yememek bazen dünyanın en zor şeyi
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Bunu alın burdan
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Seri benim için listemde ilk sıralarda ama sonu hakkında gerçekten üzüldüğüm sondu. Biraz daha sürmesini isterdim. Ayrıca kızdığım diğer nokta ise son 2 maçın aşırı derecede uzun sürmesi. 60-70 bölüm son 2 maça ayrılmış. Keşke daha az yer verilse ve daha fazla maç gösterseydi.

@Emre
Güzel bir deyim vardır. 'Gerekçesi mantıklı olmayan düşüncelere saygı duyulmaz.' Bende okudum izledim ama senin dediklerin mantıklı gelmiyor. Bir kere Rukawa-Sakuragi ile ilişkisi ilk kez bir seride 2 karakteri de sevdirdi. Başka serilerde birinden nefret diğerine de hep sevgi beslememe rağmen bu seride farklı bir havası vardı her karakterin.
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

1. Çevir kazı yanmasın...
2. http://img69.imageshack.us/img69/7339/7pjc.jpg
3. Ben dedikten sonra bakmışındır eminim... Yapmacık dediğine göre...
4. Genelleme yapmaya gerek yok. Seriyi beğenip beğenmemek ayrı bir şey, hak etmeyen ithaflarda bulunmak ayrı bir şey. Yapmacık, işleyişi kötü diyorsan iyi izlememiş/okumamışsın seriyi. Bilmediğin konu hakkında yalan yanlış konuşuyorsun şu an.

Hani böyle 1,2,3 diye maddeleyerek yazınca havalı oluyorsun ya forumlarda... Daha fazla madde koymak istersen devam et. Cevap veririm hepsine.
En son Celebhol tarafından 22 Eki 2013 19:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Hakaret.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Ben bu yazdıklarımı Naruto'ya yazsam heralde forumdan taşlarlardı. :lol: Bu arada gerçekten seriye ilk başladımda mecbur turkanime'den izliyorduk alternatif link fazla olduğu için. Altta yorum yapan ibneler hep spoiler veriyorlar biliyorsun ordan hatırlıyorum. Bu gerçek hayattan alma olayını ordan görünce Google'den biraz bakmıştım. Bu arada favori mangamın OP olduğunu destekleyecek bir yorum atmıştım zaten önceden: ileti208971.html#p208971
En son _[Emre]_ tarafından 21 Eki 2013 21:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
galeme
Favori Anime: .

Yavaş yavaş imana geliyor gibi hadi bakalım. Daha fazla da saçmalaması imkansız gibi zaten. Slam Dunk ulan bu, efsanevi bir seri.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

galeme yazdı:Yavaş yavaş imana geliyor gibi hadi bakalım. Daha fazla da saçmalaması imkansız gibi zaten. Slam Dunk ulan bu, efsanevi bir seri.
Sus galeme lütfen, şuan elim ayağım titriyor inan bana sakinliğimi koruyacağım diye biyerim çatlicak. :lol:
Kullanıcı avatarı
HitokiriBattousai
Favori Anime: RurouniKenshin,Hajime No İppo

Sevmemesi gayet normal bence.Garip olan taraf kurokuyu sevip bunu sevmemesi.Gerçekten ilginç.Slam dunk benim için spor serilerinde 3. olur.
Resim

“Slam Dunk” sayfasına dön