Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Punch Man 88 Tartışma / 89 Öngörü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Uzun zamandir bekledigim bir bolumdu. Artik manga okurlarina istemeden spoiler vermek zorunda kalmayacagiz.
Saitama'nin gucunun sirri sonunda aciga cikti.

Garou bu arada her dovusunde harika Murata reyizin cizimiyle.

Master Orochi'nin de origini ortaya cikti, master mind olmadigi belliydi ama bu bolumle onaylanmis oldu. Yine de guc olarak Monster Association'daki en guclu oldugundan suphem yok.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Pekte gücü açıklandı falan denemez. Yani herkesin söyleyebileceği bir şey söylendi o kadar. Ki bu daha önce söylenmişti Saitama ile ilgili yeni bir şey değil.

Garou gene dayak yedikçe daha da güçlenecek vs vs Shounen ve Comics parodisi seri ikisinin de en büyük klişelerini en basit haliyle barındırıyor valla.. Ama okuması keyifli şimdilik devam ediyoruz bakalım.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Ben Garou ilerde Saitama'yla 1v1 atacak kadar güçlü olacakmış diye duydum doğru mudur acaba ?
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

_[Emre]_ yazdı: 25 Şub 2018 00:12 Ben Garou ilerde Saitama'yla 1v1 atacak kadar güçlü olacakmış diye duydum doğru mudur acaba ?
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 00:20
_[Emre]_ yazdı: 25 Şub 2018 00:12 Ben Garou ilerde Saitama'yla 1v1 atacak kadar güçlü olacakmış diye duydum doğru mudur acaba ?
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

JiraiyaFlash yazdı: 24 Şub 2018 20:37 Pekte gücü açıklandı falan denemez. Yani herkesin söyleyebileceği bir şey söylendi o kadar. Ki bu daha önce söylenmişti Saitama ile ilgili yeni bir şey değil.

Garou gene dayak yedikçe daha da güçlenecek vs vs Shounen ve Comics parodisi seri ikisinin de en büyük klişelerini en basit haliyle barındırıyor valla.. Ama okuması keyifli şimdilik devam ediyoruz bakalım.
Gücü aslında tam olarak açıklandı. Webcomic serisinde de aynı açıklama olması gerekiyor.
_[Emre]_ yazdı: 25 Şub 2018 01:27
ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 00:20
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

redstak yazdı: 25 Şub 2018 15:24
Gücü aslında tam olarak açıklandı. Webcomic serisinde de aynı açıklama olması gerekiyor.
Bi açıklama yapıldı ama bu bir açıklama değil nasıl desem. Zaten her türlü doğa üstü, süper güç , süper kahraman, ve benzeri temadaki kurguda güçlenme bir limiti geçmedir ama bunun yanında bi ek açıklama olur yani şu oldu da bu limiti geçti gibi.

Limiti geçti bir sonuç.. Nasıl geçti ? -> Açıklama

o sebeple açıklanan bişi yok. Tüm açıklama eğer bununla kalacaksa o zaman OPM sandığımdan çok daha klişe bi iş.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

JiraiyaFlash yazdı: 25 Şub 2018 16:16
redstak yazdı: 25 Şub 2018 15:24
Bi açıklama yapıldı ama bu bir açıklama değil nasıl desem. Zaten her türlü doğa üstü, süper güç , süper kahraman, ve benzeri temadaki kurguda güçlenme bir limiti geçmedir ama bunun yanında bi ek açıklama olur yani şu oldu da bu limiti geçti gibi.

Limiti geçti bir sonuç.. Nasıl geçti ? -> Açıklama

o sebeple açıklanan bişi yok. Tüm açıklama eğer bununla kalacaksa o zaman OPM sandığımdan çok daha klişe bi iş.
Olay limitini gecmek degil, limitleyicilerinin kirilmasi. Bir insan spor yaparak guclenebilir ama bir noktaya geldikten sonra vucut sonsuza kadar guclenemez, insan limiti sonucta. OPM evrenine gore limitleyiciler var demek oluyor. Saitama azim ve siki calismayla limitleyicilerini kirarak "muhtemelen" sonsuz bir guce ulasti.

Senin bahsettigin doga ustu gucler de limitleyicilerin sinirlari icinde isliyor. Mesela Tatsumaki dogustan psisik guclere sahip ve egitim yaparak kendisini baya guclu bir hale getirdi ama dogustan gelen gucunun yaninda limitleyicileri oldugu icin otesine gidemiyor. Ne kadar calisirsa calissin guclerinin bir siniri var ve otesine gidemiyor.

Limitleyicinin tam olarak ne oldugu ve nereden geldigi henuz bilinmiyor. Dr Genius sadece her canlinin limitleyicilerinin oldugunu vurguladi.

Bunun haricinde Saitama disinda herhangi birinin tum limitleyicilerini kaldirip kaldirmagi da bilinmiyor. Webcomic'te muhtemelen en merak edilen sey bu.

Garou suanda limitleyicilerini kiriyor ama Saitama'ya donusmek yerine canavarlasmaya basladi ayni diger canavarlar gibi bu yuzden Garou'nun limitleyici kirmasini Saitama'ninkine baglamak yanlis. Klasik superkahraman gibi limitlerini asmiyor, canavara donusuyor yalniz canavarlar da limitleyicilerini kiramayan varliklar ne kadar guclu olsalar da.

Webcomicten spoiler vermek istemedigimden kimseye diyeceklerimi burada bitiriyorum ama ileride eklenecek ozellikle 2 karakter (biri zaten seride sadece ismini duymus olsak da) bu konuya aciklik getirme potansiyeline sahipler.

Edit: Bu arada limitleyicilerinin hepsini kaldirmisa Saitama ile gittikce guclenen Garou arasindaki fark.
http://www.mangareader.net/onepunch-man/122/17
http://www.mangareader.net/onepunch-man/123/23
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41
Olay limitini gecmek degil,
Peki...

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41 limitleyicilerinin kirilmasi. Bir insan spor yaparak guclenebilir ama bir noktaya geldikten sonra vucut sonsuza kadar guclenemez, insan limiti sonucta. OPM evrenine gore limitleyiciler var demek oluyor. Saitama azim ve siki calismayla limitleyicilerini kirarak "muhtemelen" sonsuz bir guce ulasti.
"Limiti Geçmenin Tanımı" ?

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Senin bahsettigin doga ustu gucler de limitleyicilerin sinirlari icinde isliyor.
Ben OPM için değil bu janranın geneli için konuştum. Bir konuda ne kadar iyi olduğunun limitini başta bilemezsin. Her seferinde çıtayı daha yükseğe koyarsın ve denedikçe limitini öğrenir vede geçersin. Superman, pelerini sırtına geçirdiğinde

"Benim 5000 birim gücüm var. Bugün 1000 ile başlıyorum" demedi. Naruto akademiden mezun olurken "Hokage olurum ama 3000 lük hokage olamam 2000 lik olurum" demedi.

Nitekim benim söylediğimi anlamadığın için (ya da ben anlatamamışımdır) aslında söylediklerimi tekrar söylüyorsun. Doğa üstü güçler söz konusu olan her hangi bir uzun soluklu serüvende (oyun, dizi, anime, manga, çizgi roman,roman, vs vs) zaten olay budur. Sıradanlar için limit olan şeyler bunlar için limit olmadığından bu karakterler özeldir

Superman, Goku, Naruto, Sentry vs vs...

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Mesela Tatsumaki dogustan psisik guclere sahip ve egitim yaparak kendisini baya guclu bir hale getirdi ama dogustan gelen gucunun yaninda limitleyicileri oldugu icin otesine gidemiyor. Ne kadar calisirsa calissin guclerinin bir siniri var ve otesine gidemiyor.
OPM içinden örnek verdiğin için benim dediğim şeyle en ufak bir alakası yok. Ben bu "Limiter" olayının ne olduğunu anladım. Sen bana ne olduğunu anlatıyorsun. Ben bunu anladım ve bir kendimce bir tanı koydum o da şu "Bu zaten bu türdeki her eserin işlediği bir mevzu sadece bunu "limit kırma" şeklinde basite indirgemiyor.
ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Limitleyicinin tam olarak ne oldugu ve nereden geldigi henuz bilinmiyor. Dr Genius sadece her canlinin limitleyicilerinin oldugunu vurguladi.
Bunun haricinde Saitama disinda herhangi birinin tum limitleyicilerini kaldirip kaldirmagi da bilinmiyor. Webcomic'te muhtemelen en merak edilen sey bu.
Bende bu yüzden ilk mesajımda "aslında açıklanan bir şey yok " dedim ve Egenin verdiği cevaba cevap verdim :)

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Garou suanda limitleyicilerini kiriyor ama Saitama'ya donusmek yerine canavarlasmaya basladi ayni diger canavarlar gibi bu yuzden Garou'nun limitleyici kirmasini Saitama'ninkine baglamak yanlis. Klasik superkahraman gibi limitlerini asmiyor, canavara donusuyor yalniz canavarlar da limitleyicilerini kiramayan varliklar ne kadar guclu olsalar da.
"Sıradan süper kahramanlar" tanımı neyi kapsıyor bilmiyorum ancak çoğu hikayede bu limitlerin aşımı "canavarlaşma" ile ilişkilendirilir zaten bu yeni bi formül ya da anlatı değil.
ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Webcomicten spoiler vermek istemedigimden kimseye diyeceklerimi burada bitiriyorum ama ileride eklenecek ozellikle 2 karakter (biri zaten seride sadece ismini duymus olsak da) bu konuya aciklik getirme potansiyeline sahipler.
Ben WebComic'e şöyle böyle hakimim yani tahmin ediyorum kastettiğin kararterleri.

ugur_tatli yazdı: 25 Şub 2018 17:41Edit: Bu arada limitleyicilerinin hepsini kaldirmisa Saitama ile gittikce guclenen Garou arasindaki fark.
http://www.mangareader.net/onepunch-man/122/17
http://www.mangareader.net/onepunch-man/123/23
Zaten bu kısmın dediğim herhangi bir şey ile alakası yok. Ancak Garou seri içinde gelişirken Saitama tepeden atom bombası gibi bırakılmış olduğu için böyle bir fark çok doğal.

Nitekim, tüm dediğimin özeti.

"Bu bir açıklama değil bu bir sonucun, olgunun gündeme getirilmesi.Yani anlık durumdan haberdar etme. Ve bu tema, bu tür kurgunun %70-80 inde olan bişi."

Dip Not:

"Uçağınız Rötar Yaptı" -> Dar Açıklama, Anı-Durumu Belirtiyor.

"Uçağınız şu şu teknik aksaklıklar sebebiyle şu kadar süre rötar yapacaktır. Bu sürede şunları yapmanız istenmektedir" -> Bilinmeyen duruma tam açıklık getirme.

Manganın son sayısında yapılan üsttekine bir örnek alttakine değil. O üsttekini de zaten ben her supernatural manga ya da çizgi roman için diyebilirim. Hatta OP'nin son 15-20 sayısı bunun üzerinden yürüyor.
Resim
Kilitli

“One Punch Man Manga” sayfasına dön