One Piece Karakter Gücü Tartışma Başlığı

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.

Sence Hangi Güçte?

Kaidou Roger Seviyesi
2
2%
Kaidou Üst Düzey Yonko
16
12%
Kaidou Yonko
8
6%
Magellan Amiral
7
5%
Magellan Schibukai (Ortalama)
14
11%
Lucci Schibukai (Ortalama)
10
8%
Lucci Schibukai (Moria veya Altı)
7
5%
Enel Amiral
5
4%
Enel Schibukai (Ortalama)
15
12%
Enel Schibukai (Moria veya Altı)
2
2%
Zoro Luffy ile Denk
14
11%
Zoro Luffy Altı
8
6%
Hancock Doflamingo Seviyesi
3
2%
Hancock Güçlü Schibukai
13
10%
Hancock Sıradan Schibukai
5
4%
 
Toplam oy: 129
byakusharinnegan
Mesajlar: 2425
Kayıt: 12 Kas 2011 00:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

@emre

Benim demek istediğim de şu: klonu zaten handikaplı halinde de var sen de biliyorsun. O zaman %100 olunca ne değişiyor? Bu sefer klonu niye kullansın?

Yani Kullanmadıysa kullanışsız diye kullanmamıştır. Tüm şehri ip yaparken bi klona hali olmayacak değil ya? %100 olunca ne değişecek? Klon power up mı alcak? Klonu varken kullanmadıysa %100 gücünde de kullanmaz.
Klonu geçtim uyanışsız dof’un kendisi bile işe yaramıyor ki boundman karşısında. Adam top gibi sektirildi sadece.

Yaratırken harcayacağı zamana değmez. Açık yaratsa bile boundman’a vurduğu zaman işlemiyor. Şehrin her bi yanından gelen 5-10 devasa ipten bi tanesinin değerinde olur o klon. Dikkat dağınıklığı yapmak istiyorsa uyanışlı ipleri var zaten. Emeğini, zamanını onlara harcamak daha mantıklı ve öyle yaptı zaten dövüşürken.
Yani kullanmaz da demiyorum illa. Dediğin gibi kullansa da hiç fark yaratacak bi teknik değil zaten. O yüzden dövüşürken kullanmamıştır ve yine kullanmaz diyorum ben.
Uyanışsız halinde klon işe yarıyor bi önden bi arkadan saldırıyor onunla. Ama uyanışta zaten heryerden ip geliyor. Klonun anlamı yok.


Attığın o sayfada luffy 30 metre uzaktan koşup yumruk atmıyor ki. Sanki öyleymiş gibi ilişkilendirmişsin iki durumu.

2-3 sayfa dövüşe giriyorlar orda ve luffy atletikliğiyle açık bulunca yumruk atmayı başarıyor. Normalde dof bloklamıştı zaten ilk saldırılarını. 30 metreden gelen yumruğa tepki vermekle aynı durummuş gibi yazmışsın.
Zaten attığın sayfada daha önce gösterdiğinden iyi tepki hızı göstermiş. Luffy dof’u komboya aldıktan sonra dibinde gear 2 kullanmış dof ondan bile sıyrılıyor. Tepki hızı dediğin odur. Önceki yumruğu luffy açık yaratınca yedi ve bi zahmet o durumda yesin.

2-3 sayfadır zaten luffy tam önünde. 30 metreden kol uzatıp saldırıyor olsa kalkanı yine kullanır. Yerde klon olsa o da kalkıp yine vurur. Handikaplı olmasından ziyade o anki durumlar farklı. Luffy dof’un ayağını durdurduğunda dip dibeler. Orda dof’un meyveyle bişey yapmaya fırsatı yoktu. Tam senin attığın sayfada meyvesiz dezavantajda olduğunu görünce araya mesafe alıyor zaten yine.

Kata da gear 2’yi geçtim ondan da hızlı olan snakeman’a tepki veren, eşit dövüşen biri. Ama burda luffy dumanın içinden çıkıp hızlıca gidince sıradan yumruk yedi:
► Spoiler Göster
Attığın sayfayla bu aynı şey. Bi kere gear 2’den sıyrıldı diye ordan sonra luffy’den asla darbe almamasını bekleme boşuna.

Günlerce süren savaşlar off panel de olsa gerçek mi? Gerçek. Onları geçtim kata ve cracker’le 10 saat uğraşmadı mı?
Ace vs teach de offpanel’de baya devam etti bu arada. Yarım gün dövüştü onlar. Adayı yok edecekler diye korkuyordu halk.

Yemek mantığı da aynı şekilde. Saçma mı? Evet saçma. Ama gerçekten mangada defalarca gösterildiği gibi bişeyler yemek enerjisini toplamaya yarıyor mu? Evet yarıyor. Özellikle gösterildi çocuğun göbeği dağ gibiyken 2 saniyede herşeyi sindirdi. Az bişey de yemedi.

One piece bu. Mantık aramak senin hatan :D süt içince dişi çıktı çocuğun. Dediğim gibi tam güçteyken herşeyini gear 4’e verirse saatler sürdüğü kabul ediliyor istediğin siteye bak.

Niye mantıksız geldiğini de anlamadım.

Çocuk zaten ayakları titrerken ondan sonra mızrak yiyor. O mızraktan sonra 3 saat daha dövüşüyor ve o yaradan kan da kaybediyor. Snakeman tüm bunlardan sonra bile 30 dk sürüyor. Dövüşe full can başlayıp 3 saat sonra gear 4 açmış olsa şaşırmanı anlarım. Ama bi zahmet bu durumda bile 30 dk ise tam güçteyken 2 saati geçsin.


İkisinin de handikapta olduğu boşuna belirtilmemiştir tek sayfada. Zaten dof’un yediği yaranın ciddiyetini biz biliyoruz. İkisinin de handikapta olduğunu o şekilde gösterip luffy’nin durumuna da dikkat çekiyor gibi duruyor. O sayfayı koymasa zaten çoğu okuyucu dof daha büyük handikapta derdi. Ama dof’un canını azaltırken luffy’nin gear 4 süresini azalttığına dikkat çekmiş adam.

Hiç “şöyle şöyle olmasa luffy kazanamazdı” havası yoktu. Zaten gear 4’te daha güçlü olduğunu gösterdi. Handikaplar daha çok dövüşün süresinin azaltılması için varmış gibiydi. Dof dayanıksızlaştı luffy’nin gear 4 süresi azaldı. Dolayısıyla dövüşün süresi kısaldı. Tam güç birbirlerine girseler dof düşmeden kafes kapanırdı o engellendi handikaplarla.

Luffy kazansın diye mangaka bişeyler uydurmak zorunda olsa zaten kazandığını düşündürüp zaman kaybettirip sonra 1 saniyeyle yenilmesini sağlamazdı. Ordaki tüm dış etkenler dövüşün son dk’da bitmesine yaramış gibiydi daha çok. Luffy kazansın diye mangayı kıvıracak olsa luffy’e de o kadar haksızlık yapmazdı, luffy’nin durumuna dikkat çekip iki karakterin de handikapta olduğunu öyle belirtmezdi.
mangada ikisini benzer handikaptaymış gibi konuşturup sonra aslında dof’un daha büyük dezavantajda olduğunu bizim bişeyleri teraziye koyup beyin patlatarak sır gibi ortaya çıkarmamızı beklemezdi bence mangaka. 1-2 karelik çizimle dof’un daha kötü durumda olduğunu çok rahat belli edebilirdi.

o sayfada iki tarafın da benzer durumda olduğuna dikkat çekmese ben dahil çoğu kişi dof’un haksızlığa uğradığını söylerdi o arc. Kata karşısında 2 saat açınca luffy’nin de yorgun olduğu çıkardı ortaya tabi orası ayrı.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Mesajlar: 3260
Kayıt: 29 Mar 2013 12:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Doflamingo o halde G4 saldırıları yiyip en son Leo Bazooka'yla duvara yapıştıktan sonrada gülüyordu. O resimde Luffy'nin nefes nefese olması ve Dof'un gülmesi bir kıstas olamaz. Organlarını iflas etmekten kurtaran biriyle sıradan vücut yorgunluğu nasıl aynı kefeye konuluyor anlamış değilim.

Dediklerinden anladığım kadarıyla Doflamingo'nun Counter Shock yedikten sonraki hız ve gücüyle yemeden önceki hız ve gücünün aynı olduğunu söylüyorsun. Yani %100 başlaması sadece staminasını etkiler demek istiyorsun. Luffy'nin base ve G2 hali arasındaki fark en net Lucci vs Luffy'de görülüyor. Katakuri zaten geleceği göremediği zaman vurması öyle aman aman zor bir tip değil. Luffy yemek yemesini böldüğünde çenesine yine tekme yemişti. Dof'un %100 halinde yakın mesafede base Luffy'e öyle fırsat vereceğini sanmıyorum.

İki tarafında handikapı olmayan bir dövüşte Luffy G4 açınca Doff'ta direk Uyanışla girerse ve sonlara doğru açtığı siyah uçlu iplerle ("A Thousand Arrows" idi sanırım) başlarsa yani kısacası küçümsemeyip All-out yaptığında Luffy Doff'a o zamanki gibi top muamelesi yapamaz. Çünkü Doff fiziksel olarak çok daha güçlü biri durumda olacak. Yani ana fikrim şu:Doflamingo Gamma+Counter kombosu yedikten sonra köprüde Law'la dövüşse veya geminin orda Sanji'yle dövüşse çok daha büyük sıkıntıya girerdi. Çünkü güçten düşmüş durumdaydı.
Cevapla

“One Piece Genel” sayfasına dön