One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Bazı düşüncelerimi açıklamak istiyorum.

Açıkçası ben E.Oda'nın 2 yıl önceki bosslar içerisinde bir tek Rob Lucci'yi güçlü göstereceğini düşünüyorum şuan. Crocodile ve Enel konusunu yeterince açıkladığım zaten, bunlar potansiyelini zirvede kullanmış karakterler.

Rob Lucci ise bunlardan farklı olarak epey güçlü gösterilecektir, tabiki bunun içinde yeterli argumanım var ama çok yeterli olur mu bilemem.

-Luffy'nin 2 yıl sonraki gear2'li halini 1 kere yenmiş ve yanında Smoker Tashigi Franky ve Robin'i paketlemiş bir Ceasar Clown var.
- Bu Ceasar Clown 2 yıl sonraki Luffy'nin gear2'li gear3'lü halini 2.dövüştede zorlamış birisi. Bir sürü px tekleyen hakili saldırılara karşı etkili olmasını geçtim 1 tane '' Fil vuruşu yani kokalı g3 pistolün bir kısmını aldı '' . Sonrasındada Kokalı G3 Bazuka yedi. Buna rağmen bilincini kaybetmemiş ve Dressrosa'ya uçmaya kalkıştı. Ussop kairoseki fırlatmasa Ceasar , Dressrosa'ya uçacaktı orada bunun vurgusu yapıldı.
- Rob Lucci ise 2 yıl önceki hakisiz g3 pistol ile az kalsın bilincini kaybedecekti , gemiye düşüp kurtuldu, kendiside dile getirdi bunu. Tabiki öncesinde yediği g2'li hakisiz vuruşlar var ama yinede birşey ifade etmiyor şuan için.
- 2 yıl önceki tayfanın en güçlü saldırıları anca Px'yi yeniyor ve dövüş sonu götlerinden soluyorlardı afederseniz. Yani Rob Lucci tek başına Px'den 2 buçuk- 3 kat güçsüzdü. O Px'nin işi '' Hakili Jet Tabanca '' ile bitti.
- Hody Jones bile haplı haliyle px tekleyen bir çok saldırıyı tanklayıp Luffy'nin g4'süz halini kan kaybından götürdü. Tabiki o zamanki Luffy'nin g4'süz haliyle şimdiki aynı değil ama, Pasifista teklemekle Hody'i yenmek arasında belli bir fark var. Hody Jones herhangi bir Px'den en az 7-8 kat belki 10 kat güçlüydü. Ama arada ciddi bir güç farkı vardı o kesin.
- Ceasar Clown ise Hody Jones'ten daha güçlüydü ve Luffy'e karşı performansı daha yüksekti, sonraki boss olmasıda bunun kanıtı zaten.
- Ama gel görki Ceasar Clown bu kadar üst seviye olarak önümüze sunulmuşken, cp0'ın üyelerini görünce havayı götünden soluyacak bir şekle büründü ve dili dışarı fırlayıp gözleri dışarı fırladı.
- Yani CP0'ın herhangi bir üyesi >>> Ceasar Clown olarak rahatlıkla söyleyebiliriz. O kadar tırstığına göre belli bir seviye farkı var aralarında.
- Bu demekki 2 yıl önce Lucci, siktiri boktan bir Luffy'e denk iken, 2 yıl sonra cp0'ın en güçsüz elemanı bile 2 yıl önceki hasırşapka tayfasına tek atacak Hody Jones ve ondan daha güçlü olan Ceasar Clown'u ezecek güçte. Buradan bu sonuç rahatlıkla çıkarılabilir, aksini düşünen tamamen yanlış değerlendiriyordur seriyi.

Şimdi gelelim 20 yıllık eğitimle 4000 douriki+Leopar zoanıyla kabataslak 8000-10000 douriki civarı bir güce erişen Rob Lucci ve ondan çok daha güçsüz olan cp9 ekibi nasıl oluyorda 2 yılda bu kadar acayip gelişebiliyor? Bu bir mantık hatası olmaz mı? Elbette olur, çünkü cp9 ekibinin en güçlüsü bile tayfasıyla anca px alabilen Luffy'e denk.

Benim düşünceme göre Rob Lucci ve ekibi '' Teknoloji ile kuşatıldılar ve acayip bir seviye atlaması yaşadılar ''. Oda önce germa 66'yı bize sundu ve adamların özel kıyafetleri olduğunu kutu kolayla çok daha güçlü hale geldiklerini öğrendik. Sanji bile bu kutu kolayla acayip bir seviye atladı çünkü.
Oda'nın bu tip robotumsu teknolojilere önem verdiğini ve FANLAR tarafından sürekli Rob Lucci ve cp9 ekibinin Px kıstası yapıldığını biliyoruz. E.Oda'da Op okuyucularının yorumlarına bakan birisiymiş. Yani fanlar Lucci, Px'den güçsüz diyor yabancı forumlar olsun heryerde. Bende Oda'nın '' Yeni Dünya'da öncelikle cp0'dan daha düşük seviye AĞIRLIĞI olan bir örgütü bu şekilde tanıtarak Cp0 ve ekibine bir altyapı oluşturduğunu düşünüyorum.''

Hatırlarsanız Wano Shogunu ile cp0 üyeleri arasında bir konuşma gerçekleşmiş ve Shogun Cp0'a '' Vegapunk'ı istiyoruz '' dediğinde cp0 üyesi hemen öne atılıp '' Bu imkansız! '' demiştir. Vegapunk kendilerine inanılmaz birşeyler sunuyor belliki, onu kaybetmeyi göze alamıyorlar ve Shogun'da herşeyin farkında zaten bu yüzden istiyor Vegapunk'ı. Yani benim düşüncem op evreninin en büyük bilim adamı olan Vegapunk'ın cp0 ekibine yani eski cp9 ekibine inanılmaz bir teknoloji sunmuş ve böylelikle onlarda meyve güçleriyle beraber kombo ederek YENİ DÜNYA'DA hatrı sayılır bir güce ulaşmışlardır.

Tabiki bunu destekleyecek yeterli argumanım yok, ama bu şekilde düşünüyorum şahsen. Yoksa Rob Lucci ve ekibi 20 yıllık eğitimle en babası time skip öncesi Luffy'e denk olabiliyor. Bu adamların hiçbirinde öyle bir potansiyel yok. Sadece eğitimle Yeni dünya'da hatrı sayılır bir örgüt olamazlar.

Hani bu Smoker gibide değil, Smoker yıllar boyu east blue'da logutown'da göt büyütüp potansiyelini ortaya çıkaramamış birisi. Hiç eğitimden geçtiğinide sanmıyorum bu yüzden sadece logia'dan ibaret bir karakterdi. Lucci gibi 20 yıldır çocukluğundan beri eğitim yapan birisi değildi, hiç eğitimden geçmemişti, bu yüzden 2 yıllık ara eğitiminde potansiyelini ortaya çıkardı ve Vergo gibi güçlü bir adamla denk kapışabilecek seviyeye ulaştı. Lucci ile bunun durumu aynı değil yani.

Bu yüzden böyle düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

JiraiyaFlash yazdı: 16 Eyl 2020 19:21
oZzIiI yazdı: 14 Eyl 2020 09:39

Saçmalamaz. Çünkü bu serinin güç dengesi bunu kaldırır. İnu ile Neko ayrı ayrı Jack ile savaşabilen çok güçlü iki karakter.
Şu doluna etkisiyle beraber güçleri x2 (böyle bir bilgi yok benim tahminim) oluyor. Şimdi bu iki karakterin Jack'in içinden geçip Kaido'ya yara verebilmesi saçma değildir.
Yonkoular ana özne olduğundan ve okuyucuyu gaza getirmek için çok ballandırılıyor. Her yeni gördüğümüz shonen kötüsünde olduğu gibi.
Kaido ilk çıktığında da dedim boşuna gaza gelmeyin BM'den Shanks'ta bir farkı yok diye.
Yonkou astları da karamürsel sepeti değil amk. Jack dediğin adam bu gün Zoro ile kafa kafaya mücadele eder.
İnu ile Neko her biri Zoro seviyesinde iki karakter. Dolunay etkisi ile Kaido'ya yara vermeleri saçma değildir.

Şu söyleyeceğim tüm forum için geçerlidir. Okuyucu gazlamak için yapılan HYPElar çok bariz ve her "HYPE"lanan karakterde kafanızdaki güç dengeleri alt üst oluyor. İşte bu yüzden de olan şeyler size saçma geliyor. Çünkü kafanızda belirlediğiniz güç dengesini belirleyen şeyler HYPElar oluyor bu yüzden ayakları yere basan bir güç dengesi oturtamıyorsunuz.

Mesela
"9 Kın" olayı... Bu karakterlere neler söylüyorsunuz haftalardır. Bu karakterlerin güçsüz olduğu ile ilgili elinizde tek bir söylem var.
"Law, Punk Hazard'da Kin'emon'u maymun etmiş" şimdi Law'un Wano'da maymun edemeyeceği adam mı var?
Koca ülke şeytan meyvesi denen şeyden bir haber. Law dediğin adamın meyvesi bu meyveler içinde bile çok özel. Law meyve gücünü ayıkamayan herkesi maymun eder.
9Kın kendi içinde bile her biri farklı seviyelerde çok güçlü karakterlerden oluşan yıllar Oden gibi 500 ton taşşağa sahip bir adamın altında yıllarını geçmiş her biri savaşçı karakterlerden oluşan fazlasıyla güçlü bir ekip.

Aga sadece @UnforgiveN'a değil genel herkesi kapsayarak konuştuğun için cevap verebileceğimi düşünerek bazı şeylere cevap vermek istiyorum. Ayrıca kötü bir niyet ile de yazmıyorum baştan diyeyim aga.


1.si Ne konuda konuşursan, ne kadar haklı olduğunu düşünürsen düşün gereksiz kaba bir üslubun var aga. Ve bu mesaj atan sayısı bir elin parmaklarını nadiren geçen bir ortamda normalden daha da göze batıyor daha da kişisel bir hal alıyor. Zaten adam o yüzden sana yükseldi ya da yükselme ihtiyacı hissetti.

2.si Kafalardaki güç dengelerinin alt üst olmasın milletin hypeların iç yüzünü göremeyip bir tek senin görüyor olman falan değil. Kafalardaki güç dengeleri alt üst çünkü Oda "şu an böyle olması lazımdı öyle yaptık, yarın öbür türlü lazım olur öyle yaparız" yazarıdır ve bu hep böyleydi. Marineford zamanları bir yonkonun anlamı ile şimdiki çoooook farklıdır. Bunun için de "hype idi o" , "gak idi guk idi" denilmez. Yazar sıvıyor denir.

3.sü Senin Kaido'nun diğerlerinden bir farkı yok demen insanların hayal kırıklıklarında haksız olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü sen bir farkı yok demiş olabilirsin. Ama bu serinin yazarı bu adamın bir farkı olduğunu söyledi. Ne dedi ?

Havada, Karada, Denizde dahil olmak üzere tüm cihandaki en güçlü "yaratık" (hatta bazı çevirilerde "varlık") dedi. Bu adamı yazar ayırdı diğerlerinden, iş Beyazsakal'ı savunmak, Garp ile Roger a bok atmak oldu mu Hypelardan gayet de nemalanıyorsun aga :D

Neyse nitekim, bu adam için çıta çok yukarı yazar tarafından kondu. Adamın kadrosunda fodder bile çok güçlüydü güya herkez zoan meyvesi kullanıcısıydı. 1000 canavar Kaido idi. ne oldu Sıçan Adam, Yarasa Adam, Kuş Adam, Gazel Adam falan çıktı tüm o hype. Ama buna hype yapıyor diye millete keriz muamelesi yapman saçma. Çünkü burada yazarın iyi niyeti suistimali ve tembel yazımı söz konusu.

4.sü Inu ve Neko'ya gelelim.

Inu ve Neko, jack ile 12 şer saat dinlene dinlene dövüşmelerine rağmen tek bir düzgün yara indirememişlerdir. jack kadar güçlü falan değillerdir. Kaldı ki Jack'in hibrit formu kullandığını görmedik bile. Base İnsan hali ve mamut haliyle dövüştü yani en kullanışsız en düz iki formuyla. Haliyle 12 şer saat dinlene dinlene Hibrit formunu bile açmaya tenezzül etmemiş Jack'i dahi indiremezken. Kol bacak kaybetmiş halleriyle Sulong formu açtılar diye Kaido'yu mu delecekler ? Ve bu da olması gereken mi olacak ? Ve buna itirazı olanlar bıdı bıdı mı yapmış olacak ? Valla helal olsun o zaman :D

5.si

Kınlar hakkında kim ne diyor ? Bir avuç insanız zaten. Kaldı ki Kınların zayıf oluşlarının tek kanıtı Kinemon Vs law değil ki .

Ama Kinemon Law kadar bile güçlü olsa gene Kınların Kaido indirebilecek olmaları çok saçma olur. Zira Law, Kaido'nun kapı köpeği muamelesi yaptığı Doflamingo'yu bile indirebilmek için en güçlü süpernova ile işbirliği yapmış mı ? Yapmış. Nokta !

Kin'emon, Brook'un kılıç sanatını görünce aklını çıktı. Punk Hazard'da tanıştığımızda bizim tayfada Usopp, Nami falan hariç bizim tüm tayfadan güçsüz resmedildi adam. Kin'emon'u geç diğerlerine gel. Hangisinin ne gibi bir başarısı var ? Hangi namlı adamı indirmişler, hangi şanlı savaşta boy göstermişler ? ? Raizo falan fodder idi bildiğin :D Yapma gözünü seveyim.

Oden'ın altında geçen yıllara gelecek de olursak. Beraber çok da fazla yıl geçirmiyorlar işin kötüsü :D Bir dönem Oden, beyaz sakala gidiyor, bir dönem roger 'a gidiyor bir dönem çıplak halde dans ediyor vs vs : Kınların Oden ile pek de öyle bir ilişkisi yok sandığın gibi. Kaldı ki tüm Oden hikayesi zaten deus ex machina :D (Rocks olayı gibi) . Ol denildi oldu. Kınlar bu sebeple güçlü gibi davransınlar gibi denildi davranıldı. Arkasında gerçekten bir tutarlılık bir mantık varmış gibi saavunman ve aksi düşünenleri aşağılaman saçma aga.

Ha her şeyin iç yüzünü, olması gerektiği gibisini sen anladın, sen farkettin. Geriye kalanlar sadece ağlıyorlar baba. Sence de tuhaf olmaz mı tutum şimdi ?


Ayrıca yazarın dediklerine millet kulak asıyor diye milleti suçlamamak lazım. Yazarın suçu olmalı beklentiyi yerine getirememek. Yoksa @luffysan gibi fanfiction yazar gibi yorumlarsın seriyi. Adam kaç kere banlandı gene fakehesap ile gelmiş gene konuşuyor ahuahua
Beni anmasan iyiydi, büyük yara vermişim demekki sana, ağla :evil:

Ulan senden mantıklı yazdığım kesin yorumları. Cavendish çok güçlü birisi , Lucci ise koramirallerin yeneceği Px'ye ezilir demiyorum en azından. Daha serideki karakterlerin konumlarını bile anlamayan, sadece Power Level kafasıyla güç yorumlayan birisisin ötesi değil yani. O çok abarttığın Cavendish muhtemelen şuanda Cp0'ın normal üyelerine bile yenilecek birisi muhtemelen. Lucci 2 yıl önce koca gemiyi çeliğiyle birlikte rankyaku ile keserken Cavendish denen amele Rebecca'nın kafasındaki minnacık demir kask'ı kesemedi, hadi oradan Cavendish > Lucci diyerek benden daha mantıklı yorumcu oldun.

Sizin mantıkla gitsek ( Luffy'nin karakterlere açtığı gear'lara göre yani ) Db güç dengesi oluştururuz. Dragon Ball gibi düz seviye anlayışıyla devam ettiğiniz sürece her zaman yanılacaksınız şunu önce bir tamamen sindir ve idrak et.

Şu Luffy'nin açtığı gearlar konusuna gelince mangaya detaylı bakınca anlaşılır o mevzu çok önemli bir konu değil bu arada, Luffy adı sanını bilmediğimiz bir Fodder'a yani Wano'da hiçbir önemi olmayan çer çöpün 1'ini teklemek için gear3 açıyor kokalı hemde. O fodder çok mu güçlüymüşte Kokalı Gear3 açtı? Hayır adamı daha fena benzetmek için. Yani düz Pistol ile bile tekleyebileceği birine gear3 açmış hakili hemde. Luffy o çakma devlere gear4 açtı diye onların seviyeleri yükselmiyor yani, aynı mantık.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 3418
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion
Konum: Ankara

One Piece'de güç dengesi tartışmak<<Fairy Tail'de güç dengesi tartışmak. FT'de en azından gösterim sayısı bol ak göt kara göt belli mq. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Korsanfandaki asalaklarda hiç akıllanmayacak. Wanda ve Carrot, Perospero'yu sikiyormuş, uzun zamandır mangayı okumuyorumda bir spoiler bilgisine baktım sadece. Ulan Pica, Perospero'yu yener dedim diye almadığım tepki kalmadı orada. Ama tabi Carrot ve Wanda > Pica'da der bunlar herşey beklenir bunlardan. Sonrada gel sinirlerine hakim ol amına koyim.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Seriyi 15-20 bölümdür falan okumuyorum, uzun bir sürede okumayı düşünmüyorum. Amına koduğumun Oda'sı yeni dünyada saçma sapan bir sürü karakter icat etti, hepsi şekilsiz şekilsiz tipler, habire yeni karakter üretip duruyor PARA uğruna. Bazı meyveler bile ilk yarıdaki meyvelerin çakması resmen, işte üretemeyince böyle işlere girdi adam.

İlk yarıda RUH vardı RUH! İkinci yarıda ise fan fiction manga. Yeni dünyaya girdiğimizden beri İstediği karakterin istediği yeteneğini istediği zamanda aktif edip istediği zamanda kısıyor gavat, ilk yarı çok daha tutarlıydı. Şimdi doğru düzgün vs çizdiği bile yok. Yok arkadan saldırıp işini bitirmeler, dikkat dağınıklığına saldırı yiyip yenilmeler, abartılı fan icadı efect şovlar falan fistan kek yani.

Yeni dünya'da kurtaran tek karakter Doflamingo benim için. Yonkoularında, tüm tayfasınındaki elemanlarında amına koyim. Hepsi siktiri boktan tipler ( O Katakuri bokunuda hiç sevmemiştim , o da şekilsiz bir ucube ) . Wano'ya gelirsek ise direk tecavüz etmek isterdim hepsine çocuklarından tut yetişkinlerine kadar, o kadar sinir bozucu karakterler dolu orada.

Şöyle ilk yarıdaki gibi daha çok ağırlığı olan karakterleri görmek istiyorum ne bu böyle ya saçma salak karakterleri çizip çizip duruyor adam. Bıktım valla, seriyi okumuyorum ama hepten bıraksam mı acaba.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Mesajlar: 528
Kayıt: 06 Oca 2014 11:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Luffysan
Yanlış anlama söylediklerinde haklılık payın var ben de seninle benzer düşüncedeyim amma velakin gel gelelim hayatın gerçeklerine.
Eiichirō Oda şu an 45 yaşında. Manga 1997 yılında başlamış ve o zamanki yaşı 22. 20 li yaşlarındaki Oda ile şimdi affedersiniz poposundaki kılları bile beyazlamış Oda aynı olmaz değil mi ? Dünyanın en popüler mangasının yazarı ve en çok satan manganın sahibi 470 Milyon gibi muazzam bir satış rekoru. Japon bile olsa 25 yıl bir işe aynı heyecanı duyamazsın. Zaten verdiği aralardan bunu çok iyi anlayabiliyoruz. Eğer Oda ben bu seriyi artık bitireceğim demediği sürece bu performansla 50-60 yaşına kadar OP çizmeye devam eder. Hatta sağlık sorunları vs yaşama şansı artacağı için serinin bitmeme ihtimali bile yüksek bence. Para ve başarı olarak da adam doygunluğun nirvanasına ulaşmış durumda. Ve daha bir sürü faktör..

Bunları neden yazdım ? Oda'yı savunmak için değil elbette. Bu kadar başarıya rağmen Oda OP'in potansiyelini asla zorlamadı. Efsane karakterler varken onların üstüne hiç varmadı, efsanevi vs ler olabilecekken asla bunların detayına inmedi. En geniş evrene sahip bir seriyi Luffy gibi bir ergenin egomastik davranışlarıyla sınırlandırdı. Hikayede belli bir çizgi tutturdu ve hep bu seyirde ilerledi. Fakat seri öyle bir noktaya geldi ki Oda abuk sabuk şeyler çizse bile insanlar okuyacak çünkü 25 yıl takip etmiş ve hikaye artık sonuç kısmına çok yaklaşmış.

Okuyuculara bu tip durumlar daha kolay gelir çünkü soyut tarafındayız biz. Somut tarafı yazar ve onun ekibi. Dolayısıyla işler o kadar kolay değil. Eleştirelim yine de ki ben de hep eleştiriyorum ama hacı senin yaptığın yorumlar çok aşırı. Biraz daha keyif almaya bak seriden. Bu seri gibi gelmeyecek çünkü.
Kaynak: https://www.wikiwand.com/en/Eiichiro_Oda
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Echiro Oda şimdi düşününce iyice sıçmış ha. Bege'nin FODDER adamları tarafından vurulup follofoş olan '' Son anda kaplumbağa kabuğunu açıp aldığı hasarı azaltarak '' ölmekten kurtulan Pekoms'a 330 milyon ödül vermiş. Fisher Tiger Tuğamiral Strawberry'nin yanındaki rütbeli denizciler tarafından tüfeklerle öldürüldü. Bunada 230 milyon vermiş, marijois'i bastı diye. Orada Blueno bile olsa hepsini follofoş ederdi o askerlerle beraber Tuğamiralide döverdi. 2 yıl önceki CP9 üyelerinin hepsi '' Buster Call Top mermisini durduramasalarda, Çünkü o toplar baya büyük onlardan hasar almamak sadece Lucci'nin harcıdır ) o tuğamiralin yanındaki rütbeli denizcilerin sıktığı kurşunlara çizik bile almazlardı.

E.Oda'nın 2 yıl önceki ödül uyarlamasıyla 2 yıl sonraki aynı değil arkadaşlar bunu belirtiyim, adam resmen sıçıp sıvamış.

Lucci'ye 300 milyon bile etmez diyenler, Crocodile'da 100 milyon bile etmez bu mantıkla. Fisher Tıger gibi bir adamın 230 milyon ettiği , Pekoms'un 330 ettiği evrende 2 yıl önceki Lucci 400 milyon bile eder zor değil o. Pekoms diye abartılan adam yonkou'nun isimsiz adamları tarafından gözleri oyuldu, vasfı bile yok doğru düzgün.

Pekoms'un Caribou'ya attığı o sıradan yumruk hiçbirşey değil. Caribou'nun 210 milyon ödülü var diye dourikisini bile yüksek sananlar var cidden yazık. Caribou fiziksel olarak Buggy'den bile güçsüzdür bence ( Tartışılabilir tabi kesin değil ) .

Nami'nin Vivi'nin 10.000 kiloya ( 10 tona ) tek attığı evren burası. Seri başındaki Nami ile Vivi 9 douriki bile etmez. Spandam'ı hatırlayın o ezik bile Ussop+Franky+Robin'e yenildi. Fil kılıcını çıkartıp biraz oyalamaya çalıştı Franky'i, Usopp+Franky+Robin 3'ü birlikte safdışı bıraktılar 9 dourikilik Spandam'ı, adam saldırı aldıkça dayanıyordu.

E.Oda karakterlerin çoğunun altyapısını dolduramıyor işte. E.ODA NE ÖDÜLDE, ne karakterlerin fiziksel gücünde, ne de meyvelerde MATEMATİK falan yapmasın lütfen hiç girmesin oralara, sıçıp sıvamış üstüne çıkan olmadı daha bu konuda. Sanji'de 1000 adam gücünde mi neydi en son :D

Luffy, Hody için '' Sadece dayanıklılığı bile 100 milyondan fazla ödül verir '' gibi bir laf etmişti. Burada bile matematik yapmaya çalışmış E.Oda, Hody ile dövüşürken bile.

Net birşey söylediğide yok birde, sürekli matematik yapmaya çalışıyor ama bir yerlerde sıçtığını anlayıp meseleyi uzatmıyor gibime geliyor, sürekli fanları oyalama çabası içerisinde başka birşey değil.
Cevapla

“One Piece Genel” sayfasına dön