Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

JiraiyaFlash yazdı: 17 Ağu 2018 22:32
Konu Dışı
byakusharinnegan yazdı: 17 Ağu 2018 16:23 Saçmaydı ama abartmayın yav. Geninlerin en hızlısı (lee) bile dövüşürken ses hızından yavaştı(ormanda ses ninjalarına karşı dövüşürken belli edildi). Seyahat hızı bundan da yavaş.
Ertuğrul tüm dünyada hemen hemen her forumda naruto karakterleri genin zamanından itibaren ses hızına yakın ya da üstünde sıradan chunnin iken supersonic-hipersonik arası ve chunnin sonrası hipersonik + diye gidiyor (bu rütbelerdeki daha özel isimler için değerler daha bile yüksek).

Genin Naruto koşarken ve Mach 5 diye bağırıyordu. Lee'nin olayına gelince Aynı ses bazlı ataktan Cs1 li Sasuke rahatlıkla sıyrılmış hatta rakibine blitz atmıştı. Ayrıca Lee orada yavaş olduğu için değil rakibinin gücünü bilmediği için o hale düştü. Bir kere darbeyi yiyip de orasından burasından kan gelince , iç kulağı hasar alınca yavaşladı.Lee'ye vuran o Dosu, Gaara'nın atağından kaçamamıştı bile. Lee ise aynı Gaara'ya kapı açmadan vurabilmeyi başarmış birisi. Bu arada Lee, Dosu ile olan dövüşünde kapı açmadı ve kapılar olmadan geninlerin en hızlısı o değil.

byakusharinnegan yazdı: 17 Ağu 2018 16:23Dövüşürken yeri zibilyon kere tekmeleyip süper hızda koşmak enerji harcar. Seyahat ederken kullanmak pratik değildir. Hem narutoda hem one piece’de böyle bu.
Hayır Naruto evrenin hız değerlerini bir kenara geçtim hızı kullanma ve sergileme biçimi bile çok farklı. Bir tarafta ülkeler arası seyahatler en asgari takip hızında bile saatler sürerken diğerinde yelkenli gemi ile seyahat ediliyor.

Ayrıca yeri tekmelemek enerji ister falan bizim yorumumuz bunlar süper insanlar. Ve özellikle naruto aleminde ninja dediğin şey için koşmak, zıplamak artık nefes almak gibi bir şey. Kimse koştuğu için yorulmuyor kolay kolay. Yani biz kendi perspektifimizle bakarsak zaten her şeyin kurgu ve süper güç olduğu bir şeye mantıklı bir açıklama getirmek zor.
byakusharinnegan yazdı: 17 Ağu 2018 16:23Luffy yorulmayı göze aldığında yeri yakacak kadar hızlı koşabildiğini göstermişti daha önce. Yeri yakmak için ne kadar hız gerekir bilmem ama hayatımda çok 200 km giden araba gördüm hiçbiri yeri yakarak gitmiyordu.
Valla ne dersen de, küçük bir kız gözlerinin önünden kaçırıldı . Ve adam "ben 200km/h" ile koşuyorum demiyor bile "200km/h hızla koşabilirim" diyor. Yani orada daha da altında bir hızla hareket etti. İki gözlem hakisi olan adam tepki dahi veremeden aldı kaçtı. Yok yorulmayı göze almak falan... Bunlar sadece bu konuda OP'nin tutarsız tutumunu belgeliyor maalesef. Benzer bir şey Enel ile de olmuştu.
byakusharinnegan yazdı: 17 Ağu 2018 16:23Luffy’nin gear 2’siz kolunun uzama hızı bile aslanın koşu hızından fazlaydı. Aslan da adamı yakalayacak hızdaydı ama yarasa adam aslanı engelledi. Abartılacak bi durum yok. Hikaye için mangaka mangayı kıvırıyor yine.
Aynen bence de mangaka kıvırıyor. Ancak başka zaman OP çarlarına süper hızlı gibi davranılması da zorlaşıyor. Yıllar önce SBS sinde CP0 elemanları için (Lucci hariç sanırım) 100 metreyi 4.5-5 saniyede koşar demişti. Bu saatte 180 km hız ediyor. Yani Oda bu evrene aslında baya km/h bazında hızlarla bakıyor. Geçmişten günümüze tutarlılık gösteriyor. Ha çizimlerinde daha hızlı oldukları kesin. Fakat diğer pek çok battle shounen evreninin çok gerisinde kaldıkları da kesin. Bİg Mom'In 40 saat yelkenli bir gemiy ikovalamasını izledik. Dressrosa arcında Dof'un Hasır Şapka gemisini gördükten sonra yanına varması 8 sayfa sürmüştü ki tam varamadan Sanji araya girmişti. 100 metre falan anca edecek bir mesafe için çok ağır bir süreçti. Benzer bir sürede Edo-Yaşlı Hiruzen 3 ülkelik yol kat etti ... Bilmem anlatabiliyor muyum. Amacım Naruto- OP kıyası değil. Uygun örnek olarak aklıma o geldi.

byakusharinnegan yazdı: 17 Ağu 2018 16:23Mangaka’nın burda yapmak istediği şey luffy’i düşmanların bulunduğu yere saldırtmak. Adam saatte 5000 km gidiyorum dese luffy gear 2 açıp kendi koşardı mangaka geleceği gören luffy’i oklarla durduramazdı. Rakip 200 km koşunca aslanın yakalayabileceği bi düşman oldu ve luffy aslana bindi. yarasa adam aslanı engelleyebilince mangaka istediğine kavuşmuş oldu.
Olayın bundan ibaret olduğunu bende anlıyorum zaten. Ancak adam bayağı rakamlı, yazılı feat bırakmış oraya öyle "manga istediğini aldı" deyip üstünü de örtemezsin. Evet Luffy ve Zoro bahsi geçen hızdan çok daha hızlılardır büyük ihtimalle ve Oda'Nın yazdığı ile çizdiği arasında paralellik yok. Ancak Oda bu yaklaşımı istikrarla sürdürdüğünden ve evren hız konusunda feci istikrarsız olduğundan diğer serilerle kıyaslanmasının da bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Zira Genin Naruto'nun , Zabuza görevi öncesi marangozun torunu olan veledi Gato'Nun kiralık samuraylarından kurtarırken ki hesaplanmış hızı mach 10 iken "yeri tekmelemek enerji ister" vs demeye gerek yok. Biri diğerinden çok daha hızlı.

Elbette bu tarz şeyler serilerin kaliteleri ya da hikayelerini bağlamaz. Gerçi OP şu dengeler konusunda biraz daha hassas olsa tadından yenmez.
Bölüme gelince bence güzel bölümdü(şu 200km olayı biraz havasını bozsa da iyiydi). O-Kiku'nun bir tarz savaşçı ya da direnişçi çıkacağını tahmin ediyordum ve bu tahminin doğru çıkmasına sevindim. Law'da olaylara dahil olacak bu kadar süpernovanın bir araya gelmesi bence olası bir Big-Mom & Kaido işbirliğine karşı olası müttefiklik gibi geliyor kulağa. Bakalım neler olacak.
Geninlerin en hızlısı açık bi şekilde lee. Yaşıtlarının dehası olarak bilinen sasuke bile sharingan açmasına rağmen takip edemedi lee’yi. Ve bu lee’nin bacaklarında ağırlık vardı.

Dosu açık bi şekilde lee’ye “senin saldırıların süper hızlı olabilir ama bizimkiler ses hızında. Ne kadar antrenman yaparsan yap aşamayacağın bi duvar göstereceğim sana” diyor:
https://www.mangareader.net/naruto/52/19

Açık açık lee’ye “sen ses hızında değilsin” demiş adam.

Belki yanılıyorumdur ama senin naruto evrenini bu kadar hızlı görmen sanırsam avucunda süpürge borusu olan adamdan kaynaklı. Adamın saldırısı ses hızında ve ino bile o saldırının önüne geçince evrenin hızını abartmışsın gözünde.

O adamın her saldırısı ses hızı değil. İki çeşit gücü var. Bi ses dalgası bi de şiddetli hava. Sakuraya karşıyken sea dalgası oranını %0 ayarlıyor:
https://www.mangareader.net/naruto/54/6

Zaten rüzgarın şiddetinden belli hızının düşük olduğu.

Ses hızında saldırdığı tek kişi sasukeydi. Ama o bile kesin değil. Zaten sasuke burda genin seviyesi değil. Ses hızında da olsa bişey ifade etmez. Ben attığım yorumda sadece geninlerden bahsetmiştim.

Sasuke gaara’ya karşı 2 metre uzakken arkasına ışınlanıyor. Ama mesafe 20-30 metre olunca blur şeklinde görünmeye başlıyor. Chidori için geri açıldığında ise sasuke gaara’ya ulaşana kadar gai chidori’yi anlattı. Ve sasuke hızını chidori için geliştirdi yani max hızıydı o.
Ses hızı saniyede 300 metredir. Sasuke’nin gaara karşısındaki hızı buna uymuyor. Ses hızı olsa chidoriyle koşması 2 saniye sürmeliydi, senin hesapla 0,001 saniye falan sürmeliydi. dövüşürken 20-30 metre mesafede blur olmamalıydı.

Sasukenin burda gösterdiği hız da yukarda açıkladığım hızla uyuşuyor. Geninler ses hızına yakın değiller.
Zaten sasukenin burdaki hızı lee’nin ağırlıksız hızına eşit. Ve lee ağırlık takıyorken bile diğer geninlerden apayrı ligde bi hıza sahip. Sen düşün artık geninler ses hızına ne kadar uzak. Hakem de zaten sasukeye açık açık “sen chuunin seviyesisin” demişti.

Naruto’nun “mach 5” diye bağırması şınav çekerken “hokage olacağım” demesi gibi bişey. O hızda koşsa zaten saniyede 1,5 km koşar. O cümle bitene kadar konoha sınırlarının dışına çıkardı.

One piece evreni okyanusla kaplı. Gemiden başka çözüm mü var? Ninjaların seyahat hızını da gördük defalarca. Bildiğin normal hızda koşuyorlar. Taa manganın sonunda aralarında 2 tane hiraishin kullanıcısı olan hokagelerden bahsetmişsin. Aralarında hiraishin kullanıcıları olmasını geçtim 800 bölümlük mangayla uyuşmayan bi hız var burda. 800 bölümde ben 1 kişinin bile saniyede 500-1000 metre gittiğini görmedim. O hızda karakter yok demiyorum ama uzun mesafe koşmuyor adamlar.

Mach 5 olan karakter saniyede 1,5 km gider. Ama naruto evreninde bu hızda bi karakter varsa bile bu hızı 1,5 km’yi bi saniyede gitmek yerine 30 metreyi 0,02 saniyede gitmek için kullanıyorlar.

Ben “süper hızda koşmak yoruyor” derken aklımda bu vardı. Naruto karakterleri bu tarz şeyler yaptıklarında sadece fiziksel yorulmayı geçtim chakra harcarlar. Bunu manganın en başında sasuke chakra kontrolünü öğrendiğinde gördük. Zabuza’nın su klonlarını süper hızda koşarak indirip chakra kontrolü antrenmanının meyvesini gösterdi. Chakra harcadı yani. Lee’nin bacakları güçlü ve bu yüzden aralıksız koşuyor. Ama her karakter o sebeple hızlı koşmuyor. Chakra harcayıp “shunshin” kullananların hız kullanımı farklı.

Senin dediğin sbs’yi biliyorum hatta senin sayende öğrenmiştim sanırsam. Orda soru tekniğinin hızının bahsediliyor. Bu teknik 500 dourikili karakterlerin kullanabildiği bi teknik. Ama rokushiki teknikleri douriki arttıkça güçleniyor.

Franky chapapa’nın tekkaisini aşarken lucci’ninkini aşamadı mesela. Bunu lucci “benim dourikim onunkinin 5 katı” diyerek açıkladı.
Tekkai’ye “çelik beden” denme sebebi de muhtemelen sbs’de açıklanan soru hızıyla aynı. Tekkai’yi kullanabilen 400-500 dourikili adamın bedeni çelik sertliğinde olabilir. Ama lucci’nin sertliği bambaşka bi seviyeye çıkmış. Yine de tekniğin adı “çelik beden”.
Tıpkı bleachteki “iron skin” gibi. Bu tekniği kullanabilen en güçsüz hollowların bedeni demir sertliğinde olabilir ama espadaların bedeni bambaşka seviyedeydi.

Bana sorarsan lucci’nin hızı ses hızıdır veya yakındır. O zamanki luffy ses hızıdır. Özellikle jet pistol’ün ses hızını aştığı belliydi. Zaten mangada o zamana kadar enel dışında süper hız görmedik. Grand line’ın hız seviyesi için bu bile fazla.
Şimdiki luffy’i geçtim lucciyle dövüşen luffy bile kızı kurtaracak hızdaydı. Bu yüzden diyorum mangaka istediğine kavuşmak için luffy’e saçma bişey yaptırdı diye. Luffy aslanın koştuğunu gördü, adamı yakalayabileceğini gördü ve aslana bindi. Benim gözümde olay bundan ibaret.
Kenbunshoku da 7/24 kullandıkları bişey değil. Çeşit çeşit kenbunshoku var. Luffy karşısında düşman varken onun saldırılarını okuyordu. Etrafındaki aura’ları kontrol etmek için kullanmıyordu kenbunshokuyu.
Sanji samurayın bedenini ararken aktifleştirdi bu hakiyi. Caribou’yu ararken de böyle yaptılar. Her zaman kullandıkları bişey değil bu. Zoro yüzerken kendisini ısıran köpekbalığını hissetmedi mesela. Ama marinelerin biriyle savaştığını duyunca vergo’nun aurasını hissetti.

Bi de en azından luffy’nin isterse uzun mesafede de süper hızda koşabildiğini punk hazard’da gördük. Yer yanıyordu. Yani luffy’nin istese bu adamı yakalayacağı kesin belli. Aslana binerek salaklık yaptığını biliyoruz yani.
Dövüşürken luffy’nin defalarca 100-200 metre uzağa ışınlandığını da gördük. Yok olup 200 metre uzakta belirmek bambaşka bişey. 1 saniyede gitse blur şeklinde görürsün luffy ışınlanmış gibi gözüküyor. Mangaka bu kadar hesap özürlü olmaz. Luffynin bi arabadan hızlı olduğunun farkındadır.

Ama mangalarda böyle küçük şeylere takacaksak naruto daha vahim. Senin “3 ülke koştu” dediğin kageler obito jinchuuriki olurken max 2-3 km uzaktaki obitoya koşamadılar. Mach 5 olsa 2-3 saniyede gitmeleri lazım. Obito jinc olana kadar team 7 kucyose yaptı, çağırdıkları şeylerle konuştu ve obitoya ulaşmaları da zaman aldı. Sasuke juubi’nin kafasına aodayla vardıktan sonra bile obito’ya ulaşması zaman aldı. Naruto evreni madem o kadar hızlı kagelerin koşmamasını geçtim sasuke niye yılana bindi?

One piece’de en azından luffy’nin süper hızda uzun mesafe koştuğunu gördük. Aslana binme hatasını yapmasa adamı yakalayacağından eminiz. ama narutoda bu hiçbir zaman olmadı. Süper hızda 100-200 metreden fazla giden ninja (tanrı değil) yok mangada. Diğerlerini geçtim tobirama bile o mesafeyi koşacak hızda değil miydi?

En hızlı diye bildiğimiz minato bile madaraya koşacağına önce önüne kunai atıp sonra kunaiye ışınlanıyor. Naruto’nun yanına giderken de aynını yaptı. Kunai de süper hızda değil öyle olsa ağaçları veya toprağı deler geçer. Bi kunai hızında değil mi bu adam ne diye kunai atıyor önce? Obito’ya saldırırken de Normal insan hızında koşuyor, 2 metre önünde oğlu ölecekken koşamıyor. Sasuke tanrılaştıktan sonra naruto’nun yanına 2 saniyede koşacağına tobiramayla konuşup vakit kaybediyor, madara kakashiye ulaşana kadar naruto sasukeye 3 cümle kuruyor vs vs bu böyle gider.
Bana sorarsan bu karakterler böyle yavaş değil ama mangakalar saçmalıyor bazen. Yani böyle küçük şeylere takılacaksak narutoda çok daha kötüleri var.

Burda rakam vermiş olması olayı ciddileştiriyor bunun farkındayım. Ama adam sadece “ben çok hızlıyım” dese bu sefer “luffy niye aslana bindi Yoksa bu adam luffy’den hızlı mı?” derdik. En azından aslanın yakalayabileceği bi hızda olduğunu öğrendik. Çakma batman aslanı engellemese yakalıyorlardı da.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Bir şey merak ettim Rayleigh okyanusu yüzerek ne kadar sürede gelmişti? Hepsini geçtim Shanks olayı var. Seyahat hızında da çok iyi Op serisi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@byakusharinnegan

Kimse normal insan gibi koşmuyor baya hesaplanan featler var. Onun haricinde mangakanın seriye bakışı da hızlı (oda'nın aksine) Kakashi'nin chidori tekniğinin raikiri adını almasının sebebi küçükken yıldırım kesmesi. BU da Mach15-60 arası oluyor. Samurai'ların kılıçları ile attığı slash için de yıldırım hızı denildi.

Lee, Dosu'ya Omoto Renge sonrası bedeni acı içinde iken yakalandı ve ağırlıklar takılı haliydi. Omoto Renge ile Dosu tepki bile verememişti yani adam kesinlikle sesten hızlı. Ki Dosu gibi bir lowun bile atakları ses hızında ise (Ki dosu benim atağım ses hızında demiyor bizim diyor) chunnin-jonin-kage vs düşünürsün artık.

https://static.comicvine.com/uploads/or ... zaku+2.jpg

Adam supersonic ses dalgalarını kontrol edebilirim diyor yani Mach5+ demek bu.

Nitekim daha tabanda millet bu hızlarda. Tutarsızlıklar elbette var ancak istikrarlı denebilecek şekilde Naruto evreni açık ara farkla daha hızlı.

Hesaplamalar bunu gösteriyor, iki evren arasındaki güç farkı bunu gösteriyor, mangakaların bakış açıları bunu gösteriyor, tüm dünyadaki forumlar ve tier listeleri bunu gösteriyor (istisnalar ile beraber). Ninjalar = Normal İnsan + 1 algısına nasıl kapıldınız anlamak mümkün değil.

700 Bölümde hiç olmayan bir hızla geldi Hokageler diyorsun. O hızlarda o kadar çok şey var ki. Hesap kitap yapmadan bu işi ciddi takip etmeden, göz ucuyla bakıp "ya bunlar insan" demekle olmuyor Ertuğrul maalesef.

Ayrıca ben Luffy mangakanın verdiği değerden çok daha hızlı olduğunu belirttim zaten. Ancak evrenin bu konudaki tutarsızlığı ve uzun soluklu seyahat feati eksikliği sebebiyle Naruto, Bleach, KHR gibi serilerin gerisinde dedim sadece ki bu 3 aşağı 5 yukarı genel bir görüş. Sadece OP Fandom siteleri kendilerinin en harika olduğunu iddia ediyor onlarda zaten Luffy cross-over bölümde Toriko ve Goku'ya vuruyor o zaman onlar kadar güçlüdür diyen tayfa zaten :D

Evrenleri kendi içinde iyi yorumlamakla birlikte evrenler arası durumda bayağı subjektif ve çıkan değerlerle alakasız bir tavrın var. O yüzden uzun uzadıya her dediğine cevap vermem gereksiz olacak. Zira yanlış biliyorsun diyeyim.

Cevap için sağol yine de. ;)

Şu konulara bir ara bakarsın belki;

https://comicvine.gamespot.com/forums/g ... s-1488226/

http://vsbattles.wikia.com/wiki/Thread:898160 (bu site her zaman sağlıklı olmuyor ama bir fikir verir)

Ayrıca; http://kahramanbaykus.com/sannin-de-sen ... -kudretli/
http://sosyal.kahramanbaykus.com/index. ... A7l%C3%BC/

Haydi İyi Günler :)
Resim
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

@Jiraiyaflash

Attığın linklerin hiçbirinde benim bilmediğim bi sahne yok. Hepsi mangadaki asıl featlerle uyumsuz iddaalar.

Raikiri’nin isminden çıkan şeyle kakashinin 800 bölüm boyunca gösterdiği hız uyuşmuyor. Sen hiç kakashi’nin kendisine atılan bi yıldırımı kesmiş olabileceğini düşünmedin mi? Kakuzu’nun raiton tekniğini raikiriyle durdurması gibi mesela.

Yahu zaten bu mangada kirin tekniğine sadece hızından dolayı “savuşturulması imkansız” denmedi? Hem de burda rakip kakashiden çok daha hızlı olan itachi değil miydi? Y

Samuraiların jutsusunun isminde “ışık” var diye ışık hızında olduğu iddaa ediliyor. Buna ne desem bilmiyorum. Sasuke’nin dövüşlerde gösterdiği hız ortada. Bunu geçtim o ışık hızındaki saldırılara sasuke rahatlıkla tepki veriyor. Ama raikageyi takip edemiyor.
Raikage savaşta bi eşya kullanarak ışık veya yıldırım hızında hareket etse vücudu parçalanır denmişti. Yani raikagenin hızı o kadar yüksek değil. Onu takip edemeyen kişi ışık hızını nasıl takip ediyor?

Naruto’nun “uwaaa mach 5” diye bağırması ciddiye alınmış.

Kolundan ses dalgası atan adamın her saldırısının ses hızı olduğu iddaa edilmiş. Yani refleksleri, yumrukları vs ses hızı seviyesiymiş gibi yazılmış ve sen de önceki mesajında söylemişsin aynısını. Onların sadece kollarından çıkan ses dalgaları ses hızındaydı. Bu da gayet normal. Adam “ses” atıyor zaten. Sesin ses hızında olması övülmüş :D
Aynı şeyi defalarca yazmak istemiyorum. Adam lee’nin hızına şahit oldu ve açık açık lee’nin ses hızına ulaşamayacağını söyledi. “normalde belki ses hızını geçerdin de artık yaralısın, yorgusun bu halde ses hızına tepki veremezsin” demedi adam.
Tamam bu ağırlıksız haliydi ama Lee’nin ağırlıklı hali bile sasukeye çok hızlı geldi. Sen düşün işte geninlerin hızını.

“Hesaplamalara göre” diyorsun da ne hesaplaması? Ben sadece güç seviyelerine bakmak için baştan okurken ne kaçırdım da haberim yok?
Sen link atınca fark ettim şimdiye kadar kaç kere tartıştıysak google’a “naruto speed feat” yazıp bulduğun linklerdeki featleri atmışsın yav direk :D google’la tartışsaymışım keşke aracı olmuşsun resmen. hepsi de mangada gördüğümüz hızlara bakınca çok tutarsız. Teknik isminden malzeme çıkarılmaya çalışılmış.

“Hesaplamalara göre”, “birsürü siteye göre”, “iki evren arası farka göre” demişsin ama hepsinin altı boş. Dayandırdığın bişey yok. Görmek istediğini görmüşsün, teknik isminden ışık hızı çıkarmışsın, ses dalgası atan adamın yumrukları bile ses hızında demişsin, “yıldırım kesti” dendi diye gökten düşen yıldırımı kestiğine kesin gözle bakmışsın.

Bana hesaplamadan “yav bunlar insan” dediğimi söylemişsin de şurda ciddi ciddi hesap yapan bi benim gördüğüm kadarıyla. S

Koşulan mesafeye, geçen süreye falan bakıyorum ama senin söylediğin hıza yakın bi hız görmüyorum. Sasuke’nin koştuğu mesafe, hangi mesafede ışınlanıyor gibi gözüktüğü hangi mesafede blur olduğu belli. Joninlerin geninlere hava atarken kaç metreden ışınlandığı belli. Dövüşlerde dikkat dağıtan tekniklerin hızı belli.

Süpersonik dediğin şey ses bariyerini kırmaktır bu arada. Mach 1’i geçmektir yani. Mach 5 değil.

Ben naruto karakterlerine normal insan+1 demedim. Sadece minato obitoya koşarken normal insan hızında koşuyordu dedim. Mangada gösterilen hızla tutarsız olduğundan bahsettim.
Tartışma konumuz one piece’in son bölümündeki olaydı ona benzettim.
Zaten evren karşılaştırmaya ne ara başladık bilmiyorum. Ben “abartmayın yav geninler ses hızında değildi” dedim birden yine joninler, kageler işin içine girdi. Bari tanrıların ay patlatmalarını falan da yazaydın gelenek haline geldi artık :D
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Arkadaslar, biriniz Naruto forumunda falan konusunu acsin mesajlari oraya tasiyayim.

Edit: Buraya da açabilirsiniz.
viewforum.php?f=274
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Son 3-4 aydır sağda solda insanlar Crocodile'ın Alabasta'da yağmur yağmasını meyve gücüyle engellediğini ve MF'de daha güçlü olmasının sebebinin bu olduğunu söylüyor. :D Buna kanıt olarakta Crocodile yenildikten hemen sonra yağmurun başlamasını gösteriyorlar. Çok hoş bir bakış açısı, ama tutacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

https://www.youtube.com/watch?v=JRWb2wNjje4

Ulan ne var Sanji de yeni amirali tutsaydı?
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Outlaw yazdı: 21 Eyl 2018 11:46 https://www.youtube.com/watch?v=JRWb2wNjje4

Film mi bu?
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Tulpar-Byakugan yazdı: 21 Eyl 2018 14:35

Film mi bu?
Hiç bilmiyorum. Filler da olabilir, film de.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Outlaw yazdı: 21 Eyl 2018 14:36
Tulpar-Byakugan yazdı: 21 Eyl 2018 14:35

Film mi bu?
Hiç bilmiyorum. Filler da olabilir, film de.
Yorumlarda fan yapımı diyen de var gelecek film için fragman diyen de ) Fan yapımı için bayağı profesyonelce geldi bana
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön