Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Karakter Gücü Tartışma Başlığı

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.

Sence Hangi Güçte?

Kaidou Roger Seviyesi
2
2%
Kaidou Üst Düzey Yonko
16
12%
Kaidou Yonko
8
6%
Magellan Amiral
7
5%
Magellan Schibukai (Ortalama)
14
11%
Lucci Schibukai (Ortalama)
10
8%
Lucci Schibukai (Moria veya Altı)
7
5%
Enel Amiral
5
4%
Enel Schibukai (Ortalama)
15
12%
Enel Schibukai (Moria veya Altı)
2
2%
Zoro Luffy ile Denk
14
11%
Zoro Luffy Altı
8
6%
Hancock Doflamingo Seviyesi
3
2%
Hancock Güçlü Schibukai
13
10%
Hancock Sıradan Schibukai
5
4%

Toplam oy: 129
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

oZzIiI yazdı:Bu güç vurgusu fiziksel dayanıklılık anlamında mı yapılıyor acaba çünkü yenilme ve yakalanma muhabbeti var adamın.
Ve baktığında yaralanmalar hasar izleri var vücudunda kaybettiği savaşlar var ama fiziksel güç ve dayanıklılık tan ötürü ölmüyor ve durdurulamıyor adamı yenip gidiyorsun ertesi gün kalkıyor aynı tehlike devam ediyor.
Her zaman yenebileceğin bir adam da değil doğrusu
Panpa dunyanin en guclu adami dendiginde benim aklima bir tek 1vs1de herkesi harcayabilecek bir adam geliyor.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

oZzIiI yazdı:Bu güç vurgusu fiziksel dayanıklılık anlamında mı yapılıyor acaba çünkü yenilme ve yakalanma muhabbeti var adamın.
Ve baktığında yaralanmalar hasar izleri var vücudunda kaybettiği savaşlar var ama fiziksel güç ve dayanıklılık tan ötürü ölmüyor ve durdurulamıyor adamı yenip gidiyorsun ertesi gün kalkıyor aynı tehlike devam ediyor.
Bende öyle düşünüyorum HxH de ki Örümceklerin Uvo'su gibi de olabilir. Bunun dışında belki de Kaido'yu büyütme sebepleri birini parlatmaktır, biri Kaido'yu yenecektir.

WB öldükten sonra mı en güçlü oldu yoksa hep mi en güçlü mangada belirtilip belirtilmediğini bilmiyorum, Roger seviyesinde olduğunu hiç sanmam.

Shanks'la aralarında ki mevzuya gelirsek pek çok farklı şekilde gerçekleşmiş olabilir. Belki Shiki vs Roger'da ki gibi gemileri batmış ve geri çekilmişlerdir. Veya Kaido dümdüz tayfaya tek başına dalmıştır.

Bu arada Yonkouları artık Garp, WB gibilerden pek aşağı görmemeye başladım. Herhalde her biri zirveyi paylaşıyorlar. Bildiğimiz 5 yonkoudan 4'ü uç seviyelerdeydi. WB en güçlü adam, Kaido en güçlü varlık, Shanks bi şekilde uber, Teach'i de zirve gören pek çok kişi var. Öyle yani diyeceklerim bu kadar :laugh:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

ugur_tatli yazdı:
Panpa dunyanin en guclu adami dendiginde benim aklima bir tek 1vs1de herkesi harcayabilecek bir adam geliyor.
O zaman bro bu adam bilmem kaç kere yenildiğinde bire bir vs olmadı yenilgileri.
Kaido ile birlikte şundan eminim ki çok deli flashbackler bizi bekliyor. Roger'ın (ki WB'den Monkey D. Dragondan güçlü olduğunu düşünmüyorum) Edward Newgate'in, Garp'ın geçmişlerini zirvedeki adamların mücadelelerini falan izleyelim
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Kaido : Yonko ( Ne fazla ne eksik )

Magellan : Güçlü Schibukai , yani ortalama schibukai şıkkı olduğu için ona bastım

Lucci : Bence 2 y önceki Lucci , Schibukai seviyesinde değil , Barto nun yoldan geçerken tek attığı alt seviye koramiral Maynard la aynı seviyede

Enel : Güçlü Schibukai , ama güçlü schibukai şıkkı olmadığı için

Zoro : Luffy altı

Hancock : Güçlü schibukai
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Valla Oda bu gibi konularda şahısları çok fena madara edebiliyor ya da olmadık karakteri birden bire abartabiliyor o sebeple net konuşamam.. Sonuçta ben ne yazarsam yazayım sonuçta herkes Luffy'nin yumruğunun tadına bakacak :D

Şaka bir yana

Kaido sağlam bir yonkodur ama öyle Roger falan değildi.. Shanks bunu yenip gelmemişmiydi Marineford'a demek ki yenilmesi imkansız değil.. Ölmek başka bir şey yenilmek başka..

Magellan hız ve haki hariç diğer her konuda en az Fujitora kadar Amiraldir.. Sabaody'de Kizaru nasıl estirdiyse bin beterini Magellan Impel Down'da yaptı.

Enel'den bi cacık olmaz yıldırım hızında hareket edip de kolunda tonlarca aağırlık olan ve gearr kullanmayan Luffy'e "çok hızlı" deyip tek yemiş adamdır..Ha yazar batırmıştır o ayrı ama Enel denizlerde şamar oğlanına döner.. Moria altı bence

Lucci de Shicinukai altıdır.

Hancock eğer sexy karakter açığı kapatmaktan başka bir şey için kullanmayacaksa Oda çok etkileyici olmayacaktır.. Ama bu kadına hakkı verilirse bu kadın Dof ayarında en az... Bu kadın ufak çaplı bir ülkeye sahip tayfa olarak.. Ve tayfasında ki çöpler çöp yani en alt kademe bile slahlanma hakisi biliyordu daha seride adam akıllı haki yokken..Adıda Kuja Hakisi ve bunların hepsinin tepesinde de Hancock var.. Zaten meyvesi de sakat.. Dövüş Sanatları olarak da en az bir sanji kadar var.. Uyanış modu da varsa zaten 3 hakiye de hakim.. Dof ile aynı derim.

Dragon eğer harcanmazsa Roger'dan bu yana en d.ş.klı karakterdir (Goroseileri, kong'u falan bilmiyorum)
Garp Yonko seviyesine yakındır.. Mihawk'da onu takip eder onun ardından da belki bir ihtimal Marco gelir Amiral üstü Yonko altı karakterler arasında.. Gerçi Marco amiral altıda o zamandan bu zamana belki üste çıkmıştır..

Ben beckman'da Amiral seviyesi gibi duruyor Sabo da

Ama Akainu ile Aokiji Amiral üstü yani Fujitora, Kizaru, Magellan, Dof falan gibi tiplerin 2 tık üstündeler bence..

Yaşlı Beyazsakal benim için bi Boa Hancock bile değil... Bir araziye gidip onu başınıza yıkabilir.. Ancak yakın kombatta Asla bir Garp, Sengoku, Dof falan değil..

Zoro ile Luffy'nin denkliğine de seriye başladığımdan beridir inanmıyorum zaten.. Bu Roger ile Rayleigh eşit, WB ile Marco eşit, Dragon ile Sabo eşit demektir.. Ha henüz Zoro ile Luffy böyle bir farka ulaşmadı ama gidişat budur..
Resim
Kullanıcı avatarı
Jinsei-sama
Favori Manga: Bleach - One Piece
Favori Anime: Bleach - One Piece - SNK

JiraiyaFlash yazdı:Valla Oda bu gibi konularda şahısları çok fena madara edebiliyor ya da olmadık karakteri birden bire abartabiliyor o sebeple net konuşamam.. Sonuçta ben ne yazarsam yazayım sonuçta herkes Luffy'nin yumruğunun tadına bakacak :D

Şaka bir yana

Kaido sağlam bir yonkodur ama öyle Roger falan değildi.. Shanks bunu yenip gelmemişmiydi Marineford'a demek ki yenilmesi imkansız değil.. Ölmek başka bir şey yenilmek başka..

Magellan hız ve haki hariç diğer her konuda en az Fujitora kadar Amiraldir.. Sabaody'de Kizaru nasıl estirdiyse bin beterini Magellan Impel Down'da yaptı.

Enel'den bi cacık olmaz yıldırım hızında hareket edip de kolunda tonlarca aağırlık olan ve gearr kullanmayan Luffy'e "çok hızlı" deyip tek yemiş adamdır..Ha yazar batırmıştır o ayrı ama Enel denizlerde şamar oğlanına döner.. Moria altı bence

Lucci de Shicinukai altıdır.

Hancock eğer sexy karakter açığı kapatmaktan başka bir şey için kullanmayacaksa Oda çok etkileyici olmayacaktır.. Ama bu kadına hakkı verilirse bu kadın Dof ayarında en az... Bu kadın ufak çaplı bir ülkeye sahip tayfa olarak.. Ve tayfasında ki çöpler çöp yani en alt kademe bile slahlanma hakisi biliyordu daha seride adam akıllı haki yokken..Adıda Kuja Hakisi ve bunların hepsinin tepesinde de Hancock var.. Zaten meyvesi de sakat.. Dövüş Sanatları olarak da en az bir sanji kadar var.. Uyanış modu da varsa zaten 3 hakiye de hakim.. Dof ile aynı derim.

Dragon eğer harcanmazsa Roger'dan bu yana en d.ş.klı karakterdir (Goroseileri, kong'u falan bilmiyorum)
Garp Yonko seviyesine yakındır.. Mihawk'da onu takip eder onun ardından da belki bir ihtimal Marco gelir Amiral üstü Yonko altı karakterler arasında.. Gerçi Marco amiral altıda o zamandan bu zamana belki üste çıkmıştır..

Ben beckman'da Amiral seviyesi gibi duruyor Sabo da

Ama Akainu ile Aokiji Amiral üstü yani Fujitora, Kizaru, Magellan, Dof falan gibi tiplerin 2 tık üstündeler bence..

Yaşlı Beyazsakal benim için bi Boa Hancock bile değil... Bir araziye gidip onu başınıza yıkabilir.. Ancak yakın kombatta Asla bir Garp, Sengoku, Dof falan değil..

Zoro ile Luffy'nin denkliğine de seriye başladığımdan beridir inanmıyorum zaten.. Bu Roger ile Rayleigh eşit, WB ile Marco eşit, Dragon ile Sabo eşit demektir.. Ha henüz Zoro ile Luffy böyle bir farka ulaşmadı ama gidişat budur..
Abi şimdi senin dediğine göre , doflamingo lawla kapışmasından sonra , zoro dofa karşı hiçbirşey yapamaz gibi birşey.Ben zoronun dofa şu "king kong gun" denen teknikten öncesine kadar getirebileceğine inanıyorum.Luffy'nin tam kapasitesini gördük ama zoronun görmedik.
LAW HATES PAN SO MUCH
Resim

DAMN YOU , ROOKİES ! -Donquixote Doflamingo
ZaZoBaa
Favori Manga: ONE PİECE
Favori Anime: ONE PİECE

Yeni manga sayısında, Luffy, sen dur, ben bu ihtiyarla ilgilenirim diyip, araya Zoro giriyormus, Nasıl da coşarım :)

@JiraiyaFlash

Lucci, Misyon ve irade olarak, bence epey iyi bir karakter. En Son, heppinizin A...a K...cam ama az bekleyin gelecem, dedi gitti. Epey hırs yapmıştır, daha da güçlenmek için. Bu kişiliğe sahip bi karakter Lucci.

Luffy iki yıl önce Lucci'de zorlandığı kadar, Doflamingo'da zorlanmadı. Tamam hakisi bitti, yakalansa ölecekti felan ama İkinci kez kendini toparlayışında King Kong Gun ile Dof'un defansına rağmen savaşı bitirdi.
Kaldı ki Doflamingo uyanışla birlikte, gördüğümüz en iyi tekniğini, (normal Luffy'e) yaptı ama işe yaramadı, Luffy kalkıp işi bitirdi.
Law'la savasmasaydı Daha güçlü ataklar yapıp Luffy'i bitirebilirmiydi, orasına hiç girmicem, Çünkü G4 fiziksel olarak Doflamingo'ya öyle bir fark attı ki G4 Luffy vs %100 Doflamingo olsa bile en kötü ihtimal Kink Konk Gun ile yine Luffy üstün olurdu, böyle düşünüyorum.
Şöyle bir varsayıp yapacak olsak, Luffy o tekniği en son değil de en basta kullansa, Doflamingo %100 haliyle durdurabilir miydi? Bence durduramazdı, yine yenilirdi.
Luffy'i en çok g4 Yıprattı... Bunu da g3'ün yan etkilerinin üstesinden geldiği gibi aşabilirse mükemmel bir şey olur.
► Spoiler Göster
Sonra, pek çok arkadasın, Doflamingo kesme saldırılarından yapsa Luffy'i yenerdi, dediğini okudum Yukarıdaki tekniği bence en güçlü tekniğiydi ve bunu normal Luffy direk yedi, bu işe yaramadıysa, kesme saldırılarıyla kazanabilir miydi? Bence kazanamazdı.

Buradan şuna gelicem, eğer ki karakterlerin Güçlenmesi hususunda bir paralellik söz konusu olursa, Lucci de iki yıl sonra karşımıza çıktığında epey bi şaşırabiliriz, Luffy kadar gelişmesini beklemiyorum ama Luffy'le mücadele edebilcek kadar güçlenmiş olması saçma olmaz. Yani Lucci rahatlıkla bir Schibukai olur. Hatta Vergo'dan felan da güçlü olur. Zoro'yu kolay Kolay kimseye çiğnetmem ama İki yıl sonraki Lucci Vs Zoro deseler düşünürüm... Lucciyi gözümdemi büyütüyorum aceba :)
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

ZaZoBaa yazdı: Çünkü G4 fiziksel olarak Doflamingo'ya öyle bir fark attı ki G4 Luffy vs %100 Doflamingo olsa bile en kötü ihtimal Kink Konk Gun ile yine Luffy üstün olurdu, böyle düşünüyorum.
Şöyle bir varsayıp yapacak olsak, Luffy o tekniği en son değil de en basta kullansa, Doflamingo %100 haliyle durdurabilir miydi? Bence durduramazdı, yine yenilirdi.
Troll müsün birader? Luffy Law'in iç organlarını deştiği Dof'e G4 ile saldırdı ama yenemedi. Sen ise %100 Doflamingo'yu yenebilirdi diyorsun. Luffy G4 açtıda ne oldu? Doflamingo 30 dakika boyunca dayandı bu tekniğe. Luffy bayıldı yorgunluktan. Açık biçimde Law ile Luffy beraberce Dof'u yenemediler. Ada halkı ve kolezyum savaşçıları yardım etmese idi Doflamingo ikisini de öldürmüştü.
En son Anka24 tarafından 02 Eyl 2015 18:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
4GipSy
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Luffy bence Big Mom, Kaidou ,Shanks ve BB'yi arka arkaya dizip tek king kong gun saldırısı ile korsanlar kıralı olur :( .
Resim
ZaZoBaa
Favori Manga: ONE PİECE
Favori Anime: ONE PİECE

Bir şey sorucam, baygın geçirdiği 10 dakikadan sonra, ayağa kaltıkğında, Doflamingo'dan direk aldığı darbeye rağmen yenilmeyen Luffy hakkında ne düşünüyorsun?
Bayıldığında savaş bitmişti, doğru, oraya kadar Doflamingo Kazandı, buna hiç kimse itiraz etmez. Benim takıldığım nokta, Doflamingo'nun gördüğümüz en güçlü tekniğini kullanmasına rağmen, Normal Luffy'i alt edememesi, hem de 10 dakikalık baygınlıktan sonra güç bela ayağa kalkıp, son bir hamleden sonra, yanılmıyorsam, kendine gelmesi için 3 gün uyumak zorunda kalan bir Luffy aldı o darbeyi ama pek bi işe yaramadı, en sonunda Doflamingo Kaybetti.
Luffy en kötü anında, alabileceği en Güçlü saldırılardan birini direk alıp, savasmaya devam edebiliyorsa, bayılmamış Bir Luffy'i Doflamingo hangi teknikle, nasıl alt edecekti, söyleyebilir misin?
Law'ın Kolunu kestiği teknik daha mı güçlüydü? Sanji'yi ıskaladığı teknik?
Belki de ben yanılıyorum, Thousand Arrow en güçlü tekniği değildir.

“One Piece Genel” sayfasına dön