Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mugiwara Tayfasının gelebileceği en yüksek seviye

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Usopp - Çoktan GOD mertebesine ulaştı reyis. En yüksek seviye onun için önemsiz.

Gerisi önemsiz.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Luffy : İm üstü, Roger'ı orta zorlukla alacak seviye ( Nasıl falan demeyin, seri sonu ana karakterler coşar, zirve denilen karakterlere bile fark atabilir ). 4 milyarlık adamların ligi ( Seride öyle bir ödül yoktur muhtemelende , sayısal hesapla o kadardır diye düşünüyorum )
Zoro : Reyleigh üstü, Shanks seviyesi falan. En az 2 buçuk milyarlık adamların ligi.
Sanji : Kizaru üstü. Rahat 2 milyarlık adamların ligi.
Franky : Kuma üstü ( Cyborg olması buna delildir, Kuma'yı aşacaktır ). 900 milyonluk adamların ligi.
Chopper : İnuarashi ve Nekomamushi üstü. 800-850 milyonluk adamların ligi.
Brook : Vista'dan daha güçlü olur. 800 milyonluk adamların ligi.
Jinbei : 750-800 milyonluk adamların ligi ( Şuan öyle , daha fazla gelişmeyecek zaten, gelişimini tamamlamış bir karakter )
Robin : Ortalama koramiralleri tekleyecek seviye ( Hakuba'yı kilitlediğinde dev elleriyle bir kavrasa işini bitirecekti zaten Dressrosa'da. O Hakuba ortalama koramirallerden güçlüydü muhtemelen, Momonga tipi koramiraller Robin için çocuk oyuncağı olurlar diyorum ). 600-650 milyonluk adamların ligi.
Nami : Enel'e yakın bir gücü olur( Normalde Enel rahat alır Nami'yi logia olduğundan, ama güç olarak 1 tık altı olur, Zeus+Clima Tact sayesinde ). 600 milyonluk adamların ligi.
God Ussop : 500 milyonluk adamların ligi. Bunun mesajı Dressrosa'da Dof'un verdiği KELLE ÖDÜLÜNDEN belliydi açıkçası.

Hasırşapka Filosu ( Tümenlerin güce göre sıralandığını söyleyenler ağır saçmalamaktadır, Oda'nın Sbs'sine göre Beyazsakal tayfası bile güce göre sıralanmamıştır, aynı şekilde Karasakal Tayfasıda öyle. Hasırşapka Filosuda aynı şekilde ) ;

Sai : Chinjao'nun ödül 542 milyon, Sai'nin onu geçeceğini düşünüyorum, 600 milyonluk adamların ligi olur seri sonunda. Şuan bile 500 milyonluk adam eder Sai
Bartolomeo : Bu meyve çok sağlamki KRALIN YUMRUĞUNU bile önlüyor. Logia harici çoğu yeteneğe karşı önlem alır bu güç. Potansiyeli 500 milyonluk adamların ligi. Baron Tamago tipi adamlar yanında halt etmiş. Doflamingo'nun üst yöneticilerden Diamante bile aşamamıştı adamın bariyerini, epey sağlam yani. Üstelik adam Luffy'i düşünürken diyorki '' Dahada güçlenip, senin saygı duyduğun birisi olacağım '' diyor.
Cavendish : Hakuba çok tehlikeli birşey ama yapacağı maximum şey Momonga tipi Koramiralleri teklemek olur bana göre, 500 milyonluk adamların ligi diyorum sınırına.
Hajrudin : 500 milyonluk adamların ligi olur. Arenada Luffy'den tek yemiş haline bakıpta GÜÇ SEVİYESİ çıkarmayın, sonrasında power-uplandı bu adamlar. 10000 tonu KUŞ KAFESİNE kadar uçurmak büyük marifettir. İdeo siktirsin gitsin diyorum ben bu adamın KANLI CANLI haline karşı en ufak şansı yok, Elbaf devlerinin ONURU olacak adam.
İdeo : Potansiyeli fazla yoktu, bunu Dressrosada gördük, pek güçleneceğini sanmıyorum. Lakin şuanki hali bile ESKİ Sai ile denkti, Eski Sai bile 200 milyonluk adam eder, İdeo'da onun dengi olduğu için 200 milyonluk bir adamdır. Fazla potansiyel göremediğim için sınırı 250-300 milyonluk adamlara denk olur diyorum. Cp9 zamanlarındaki Lucci seviyesi olabilir bir ihtimal, pek sanmasamda.
Orlumbus : Şuan 148 milyonluk bir adam. Lakin sınırı İdeo gibi olur diye düşünüyorum. Şuanki ödülünün 2 katı kadar tehlikeli olabilir seri sonunda, bu da 300 milyona yakın seviyede adamlara denk olur demek ( Tam 300 etmez ama 250-300 arası birşey )
Leo : Eh işte DANDİKTEN dediğimiz bir Bellamy seviyesi olur muhtemelen. 200 milyonluk adamların ligi.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Zaten şu anda bile Hasır Şapka Korsanları en tehlikeli Korsan Tayfası olduklarını Shichibukai Crocodile'yi yenerek Arabasta'yı kurtararak, Enies Lobby'ye tarihinde ilk defa saldırararak, Tenryobitolara saldırarak, İmpel Down tarihindeki en fazla mahkumla kaçarak (tek kaçabilen Shiki'ydi) Marinford'da Ace'yi, Amirallerin ellerinden kurtararak, Marinford'a yanında Reyleigh ve Jinbei ile girerek bütün dünyayı dumur ederek, Dressrosa'da Shichibukai Donqihote Doflamingo'yu yenerek ve Kek adasını Big Mom'un başına geçirerek en tehlikeli tayfa olduklarını kanıtladılar zaten.

Şu andan itibaren de yapacaklarıyla Dünya Hükümetini ve Denizcileri daha büyük tehlikelere sokacağından herkes hemfikir. Wano Arcında Hasır Şapka Korsanları bütün dünyayı titretecekler.

Shounen manga ve animelerde genelde sonlara doğru yapımcılar ve mangaka ölçüyü kaçırır, örnekleri gırla, sürüsüne bereket. Oda Sensei de bu konuda bizi şaşırtmaz.

Hasır Şapkaların seviyeleri en son şu şekilde olabilir;

Monkey D. Luffy : Korsanlar Kralı olacağına herkes kesin gözüyle bakıyor artık. Gelebileceği seviye Gol D. Roger %80 ise Luffy %110 olacaktır. üç Haki
tipinde de en üst düzey seviyeye ulaşacaktır. Şu anda geleceği görebilme yeteneğine de ulaşmıştır ki seri de sadece bu
yeteneğe sahip bir kaç kişi var. Gear 5, Gomu Gomu uyanışı açabilir. Ödülü: 3.830.000.000 Milyar Beri olacaktır.

Roronoa Zoro : En büyük hedefi Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası olmak. Bunun içinde Mihawk'ı geçmesi gerekecek bu durumda verilebilecek en iyi
seviye Mihawk'ın bir tık üstü, Yonkouların bir tık altı olacaktır. Üç haki tipine de hakim olacaktır. Wano'da, Dünyadaki En üstün Kılıç
Shodai Kitetsu'nun sahibi olabilir. Ödülü: 2.160.000.000 Milyar Beri olacaktır.

Vinsmoke Sanji : All Blue'yi bulmak için tayfaya girdi ve hedefine o da yaklaşmakta. Kendisine rakip olarak bir seviye belirlemek biraz güç çünkü Zoro
ve Luffy'nin hedeflerinde birilerini geçmek var ve onlarında seviyeleri belli. Her zaman Zoro'ya kaybetmemekten bahsediyor o
yüzden seviye olarak Zoro'nun bir ya da iki tık altı, Amiral seviye olabilir. Kenbunshoku ve Busoshoku haki tipinde ustalaşacaktır.
Germa 66 techizatı geliştirilirse daha iyi bir seviyeye ulaşabilir. Ödülü: 2.077.000.000 Milyar Beri olabilir.

Usopp : Denizlerin korkusuz savaşçısı olmak için yola çıktı ilk haliyle şu hali arasında dağlar kadar fark var, önceden basit bir korsandan bile
tırsıyordu, şimdi gözünü ancak üst düzey korsanlar korkutuyor. Bir nişancı olduğunu düşünürsek geçmesi gerektiği kişi Yasopp onunda seviyesi
Kızılsaç Korsanları içinde 3. ya da 4. Kaptan. Luffy'den sonra Zoro ve Sanji geliyorsa Usopp 4. kaptanı oluyor. Amiralin üç tık altında kalacak
muhtemelen. Kenbunshoku ve Busoshoku haki de ustalaşacaktır. Ödülü: 1.530.000.000 Milyar Beri olabilir.

Nami : Bütün dünyanın haritasını çizmek için hayallerinin peşinden gitmeye devam ediyor. Nami'nin elinde artık Zeus var, şu andan itibaren
yapabileceği en iyi şey haki açmak olabilir. Bu konuda karşısına gelecek rakiplerin seviyelerini az çok tahmin ediyordur. Seviye olarak
Smothie'nin bir tık altı, Koramiralin bir tık üstü olabilir. Ennies Lobby'de Kalifa'yı duman etmişti. Nami hem zeki hem hızlı karar alabilen biri
belki Smoothie seviyeye bile çıkabilir. Kenbunshoku hakide ustalaşabilir belki. Ödülü: 916.000.000 Milyon Beri olabilir.

Chopper : Benim pamuk şekerim Chopper, bütün hastalıkları tedavi edebilmek ve en iyi doktor olabilmenin hayaliyle tayfaya katıldı. Chopper, eğer
değişim sürelerini daha uzun bir seviyeye getirirse şu halinden çok daha güçlü bir hale gelebilir. Benim Chopper ile ilgili beklentim Jack'ın
bir tık altı olabilir. Busoshoku haki kullanmayı öğrenebilir. Ödülü: 1.000.000.050 Milyar Beri olabilir.

Nico Robin : Tayfamızın en önemli ikinci üyesi ( Dünya Hükümeti ve Denizciler için) Şeytan Çocuk Nico Robin. Şu anda dünyada Poneglifleri
okuyabilecek yegane kişi olduğu için ölü ele geçirilmesi için Dünya Hükümeti ve Denizciler harekete geçecekler ve ele geçirmek içinde
Yonkoular kapışacaklar. Gelebileceği en üst düzey seviye Smoothie ile aynı güçte, Koramirallerden 2 tık üstte olabilir. Kenbunshoku ve
Busoshoku haki de ustalaşabilir. Ödülü 2.373.000.000 Milyar Beri olabilir.

Cyborg Franky: Franky çok iyi bir marangoz ve çok iyi bir mucit. En büyük hayali Thousand Sunny'nin bütün denizlerde yol alabildiğini görmek.
Gelebileceği en üst seviye Kuma'nın bir iki tık üstünde olabilir. Teknolojik icatlarıyla üç tip haki seviyesine benzer bir şey geliştirebilir.
Ödülü: 1.244.000.000 Milyar Beri olabilir.

Brook: Tek hayali Luffy'nin her daim yardımcısı olabilmek ve Laboon'u ve Crocus'u görebilmek. Gelebileceği en üst seviye Jack ile aynı seviyeye
gelebilir. Kenbunsoku ve Busoshoku açabilir. Henüz gücünün tamamını keşfettiğini düşünmüyorum. Ödülü: 1.230.000.000 Milyar Beri olabilir.

Jinbei : Balıkadam korsanlarının ilk Shichibukaisi denizlerin oğlu Jinbei, hayali Luffy'nin Korsanlar Kralı olmasının yolunu açmak. Ulaşabileceği en üst
düzey King ile aynı seviye, Amirallerin 1-2 tık altı olması olası. Ödülü: 1.676.000.000 Milyar Beri olabilir.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Öncellikle unutmayalım ki konuştuğumuz seri Shounen. Ve Shounen serilerinde baş karakterin sonsuz güçlenme potansiyele sahip. En bilindik Naruto,İchigo ve son Goku. Bu gerçeği göz önünde tutarak yorum yapacak olursak, ben Wano arkını bekleme taraftarıyım. Hikayede şu an 2 Younkou ile savaşa girme ihtimalleri bulunuyor tayfanın.

Eğer bunlar ile ciddi bir dövüşe girerler ve bunlarla başa baş mücadele verebilirlerse o zaman Tayfa şu anda Yonkou 'lardan biri haline gelmiş demektir. Ama eğer yine yardım göreceklerse ya da her zamanki gibi topuklayıp kaçacaklarsa o zaman en fazla Yonkou seviyelerine ulaşabilirler derim. Ve Tayfayı ayıran en büyük güç Nakama gücü olur. Herkes ile iyi anlaşmaları en büyük güc olur derim.

Wano arcı umarım klasik OP hikayesinde gitmez.
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön