Siteyi yeni sunucuya taşırken yaşadığımız aksaklıklar sebebiyle son bir hafta içinde atılan mesajlar maalesef silindi.

Mugiwara Tayfasının gelebileceği en yüksek seviye

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
baklava
Favori Manga: One piece
Favori Anime: Hellsing ultimate

Re: Mugiwara Tayfasının gelebileceği en yüksek seviye

Mesaj gönderen baklava » 13 Eyl 2015 23:50

Ben luffy'nin gerçek gücünün tayfası olacağını düşünüyorum.
Bir yonkonun tayfasında güç dengesi şöyledir; wb tayfasını örnek veriyorum, bir tane yonko seviyesi karakter, üç-dört tane yonko seviyesi olmayan ama new world standartlarına göre gerçekten güçlü olan karakter ( marco, ace, jozu, vista), binlerce de güçsüz, sıradan karakter vardır. Şimdi, mugiwara tayfasında güç dengesi nasıl olacak?
Üç tane yonko seviyesi karakter ( luffy, zoro, sanji), on-onbeş tane yonko seviyesi olmayan ama new world standartlarına göre gerçekten güçlü olan karakter (son bölümde katılan müttefiklerle birlikte), binlerce de güçsüz, sıradan karakter olacak.
Luffy denizlere böyle hakim olacak. "Arkadaş edinme gücü" sayesinde. Normalde başabaş dövüşeceği, yenip yenemeyeceğinin garantisi olmadığı karakterlere karşı, tayfa vs tayfa şeklinde bir savaşta ezici üstünlük kuracak. Şu tayfayı wb tayfasıyla karşılaştırın, ne demek istediğimi anlarsınız. Wb ile luffy başabaş dövüşürken, luffy'nin nakamaları wb nin oğullarını rahatça yenecek, bir süre sonra wb bütün tayfayla tek başına dövüşmek zorunda kalacak ve kolayca yenilecektir. Bir de shanks, kaido gibi adamları kendi tarafın çekmeyi başarırsa asıl o zaman "arkadaş edinme gücü" sayesinde luffy'nin eline dünya hükumetinden daha büyük bir güç geçecektir.

Kullanıcı avatarı
rcpgkgz
Favori Manga: Naruto, History of Strongest Diciple Keichi, one piece, tate no yuusha no nariagari,
Favori Anime: High School DxD, Tokyo Ravens, Dragon Ball, Naruto Shippunden, One Piece, Log Horizon, Log Horizon 2, code geas, Helsing, Overlord,

Mesaj gönderen rcpgkgz » 28 Eki 2015 16:40

Lufy g4 un suresini ve yan etkilerini aştığında bir yonkou ile başa baş mücadele edebilecek seviyeye gelicektir. Uzun vadede karşısına rakip çıkamıycağını düşünüyorum (smoker hariç adam takıntı yaptı lufyi ilerde amiral olur illa )

Zoro mihavktan güçlü olacak ki mihavk şu haliyle yonkoulara meydan okuyan biri

Sanjinin potansiyelinin tam gosterilmediğini düşünüyorum. Oda bi amiral seviyesine ulşıcaktır.

Franky bence tayfa içinde gelişmeye en musait adam :D o yüzden gucu nereye varır kestirmek güç. Dresrosada 3 aile yöneticisi ve bir koramiralle kapıştı. Vegapunk ın bi labaratuvarını daha patlatırsa zaten durdurulmaz :D

Usop lufy yerine korsanlar kralı bile olsa zerre korkaklığından bişey kaybetmez.

Naminin ortalama bi koramirali indirebilecek guce ulaşacağını duşunuyorum

Robin sertleşme hakisi açar vede bunu çıkarttığı uzuvlarda kullanabilirse müthiş bi guce ulaşır

Brook zaten güçlü tek ihtyacı olan haki ilerde şuanki vucudunu brakıp yeni bir vücuda geçebir. ( tabi laboona verdiği sözü tuttuktan sonra )

Choppar bu saatten sonra savaş yeteneklerinden çok tıbbi billgisini geliştirir gibime geliyo
Resim

Boobs are heavier than a man's life

Kullanıcı avatarı
Cyborg Franky
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Naruto

Mesaj gönderen Cyborg Franky » 28 Eki 2015 18:35

Luffy:Geleceği max seviye Roger-WB üstü ve dünyanın en güçlüsü olacak.
Zoro:Amiral alabilecek bi seviyeye ulaşacak
Sanji:Amirali ıkınarak yenecek bi düzeyde olacak.
Franky:Doflamingo'nun bi tık altı ve ya ona denk bir seviye biçiyorum ona.
Robin:Vista ayarı bekliyorum.Ya da 1-2 tık altı
Usopp:Rob Lucci seviye veriyorum ona da :)
Nami:Senor Pink'i alabilecek bir seviye
Chopper:Pica'yı alabilecek bi güç olacaktır.
Veeee Brook:Diamante bekliyorum.

Haki olarak bakarsak olaya.Canavar 3'lüden 3 tür hakiyide ustalıkla kullanış görmeyi bekliyorum.Nami Ken haki Franky Ken ve B.haki Robin B. haki Brook k. haki usopp sadece k.haki Ve Chopper B. Haki.

Ben tayfaya Jinbei'yi de beklediğim için Canavar 3'lü hariç diğerlerine normalinden 1 tık alt söyledim.
Ace:Ona niye baba diyorsunuz?
Marco:Çünkü bize oğullarım diyor.

galeme
Favori Anime: .

Mesaj gönderen galeme » 28 Eki 2015 18:57

Luffy -> WB + 2xAkainu + Roger seviyesi
Zoro -> Mihawk + Shiliew + Rayleigh + Beckman seviyesi
Sanji -> 2 tane Big Mom seviyesi
Usopp -> 3 tane Kizaru seviyesi
Nami -> Shanks seviyesi
Robin -> Dragon seviyesi
Chopper -> Kaido seviyesi
Franky -> Vegapunk seviyesi
Brook -> 8 tane Laboon Seviyesi

Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

Mesaj gönderen Kirli Sakal » 29 Eki 2015 08:46

galeme yazdı:Luffy -> WB + 2xAkainu + Roger seviyesi
Zoro -> Mihawk + Shiliew + Rayleigh + Beckman seviyesi
Sanji -> 2 tane Big Mom seviyesi
Usopp -> 3 tane Kizaru seviyesi
Nami -> Shanks seviyesi
Robin -> Dragon seviyesi
Chopper -> Kaido seviyesi
Franky -> Vegapunk seviyesi
Brook -> 8 tane Laboon Seviyesi
Panpa Luffy'e Dragon'u eklemeyi unutmuşsun. Aksi taktirde korsanlar kralı olamaz bu adam.

Kullanıcı avatarı
genzo
Favori Anime: Naruto
Red Baron

Mesaj gönderen genzo » 09 Kas 2015 01:39

Tayfanın tamamıyla ilgili gelecekte elde edecek güçleri hakkında bir öngörüm yok açıkçası. Sadece az evvel One Piece'in animesini izlerken aklıma ufacık bir ilham geldi. Onu da paylaşmak istedim. Bu tahminimi okuyup hayal kırıklığına uğrarsanız şimdiden özür dilerim. Tahminim Zoro ile alakalı. Zoro eğer güçlenecekse bu ne yönde olmalı diye düşünmem buna sebep oldu. Fiziksel güç(kas gücü örneğin), zihinsel güç(stratejik düşünme gibi gibi) ya da yetenek(kılıç teknikleri üzerine) olarak sıralayıp düşünmeye başladım. Fiziksel güç açısından ne denli ağır alıştırmalar yaptığını animede olsun ya da mangada olsun gördük ve fiziksel gücünü sergilediği ortamlar da oldu. O yüzden hemen hemen bu kısımda bir eksiği olduğunu düşünmedim, daha doğrusu es geçtim. Zihinsel güç açısından da savaş ya da dövüş esnalarında rakibini iyi analiz ettiğini düşünüyorum ve hemen ardından da kendi hamlelerine karar verebiliyor bence (Tabi bu forumdaki herkes açısından farklı yorumlanabilir yani kimimiz tatmin olmayabilir şu anki seviyesinden). Yetenek açısından düşününce de 2 yıllık arada iken Mihawk'ın yardımıyla kılıç becerilerinde epey ilerlemeyi becermiştim. Tabi bu kadar ilerleme her karşılaştığı rakibini anında indireceği ya da aksi gibi zorlansa da yeneceği anlamına gelmiyor bence. Haki konusunda da yol almıştır bence. Geriye şu ana kadar elde etmediği daha doğrusu elde edip bunun üzerine ilerlemediği bir tek meyve gücü geliyor aklıma. Lakin ben Zoro'nun kişiliği nedeniyle ve tayfada herhangi bir kişinin denize düşmesi durumunda onu kurtarabilecek en az bir kişi olması gerektiği sebebiyle buna karşıyım. Ama meyve kullanıcısı olmanın tek yolunun onu kendi vücudunda kullanmak gerekmediğini düşününce, meyve gücünü kılıçlarından birine yerleştirebileceğini düşündüm. Fakat burada işte Zoro'nun kılıçlarına böyle bir şeyi yapmayı kendine yakıştıramayacağını düşündüm. İşte bu anda bunu yaptırabilecek tek şeyin sevdiği birinin ölmesi ve sevdiği kişinin ölümüne engel olamayacak kadar güçsüz olduğunu hissetmesi aklıma takıldı. Sevdiği kişi kim olabilir. Tayfadan biri ? Bence değil. Onlardan birinin ölmesi bence erken. Sonra düşününce Smoker'ın Luffy'e olan takıntısı geldi aklıma. Luffy nereye gitse peşinden gitti ve kimi zaman Luffy'i yakalamak adına onunla kavgaya girişti, kimi zamansa onu yakalamayı geri plana attı ve ilk önceliği karşılaştıkları rakibe verdi ve rakibe yoğunlaştı. Lakin Smoker kendisiyle birlikte Tashigi'yi de gittiği yere sürükledi şimdiye kadar ve ne söylemek istediğimi tahmin ettiğiniz üzere Zoro'ya bu duygusal eşiği atlatacak şeyin Tashigi'nin ölümü olduğunu düşünüyorum. Zoro Tashigi'yi her gördüğünde, çocukluğunda çok sevdiği ve aynı zamanda rakibi olarak gördüğü kişi anılarında canlanıyor. Bunda Tashigi'nin o kişiye benzemesi de rol oynuyor. Hem fiziksel açıdan hem de birazcık karakter olarak sanırım. Tashigi'nin ölümüyle, Zoro kılıcına meyve özelliğini kazandırmayı kabul edebilir, geliştirmesi gereken yeni bir gücü olur ve tayfadan herhangi biri denize düştüğünde onları kurtarabilecek en az biri de olur.. Biraz uçuk kaçık ve saçma gelebilir bu varsayım. Şimdiden zamanınızı aldığım için kusura bakmayın.

Kullanıcı avatarı
Maxasimunth
Favori Manga: Feng Shen Ji
Favori Anime: JoJo's

Mesaj gönderen Maxasimunth » 09 Kas 2015 11:21

Enter tuşu diye bir şey var biliyor musunuz? Satır atlamanızı sağlıyor.

Böyle

Aynen böyle.

Bir daha!

Gözümün feriştahı sikildi la!
Est Sularus Oth Mithas Resim

Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Mesaj gönderen Watson » 09 Kas 2015 14:45

Konunun bacısını bile halletmişsiniz. :lol:
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 09 Kas 2015 15:31

Baş karakter atıyorum Law olsa ve biz bu arkadaşları süpernova tayfası olarak tanısak iyi kalpli atarlı maceracılar yani, ilk büyük savaşta başta ölecekler olarak düşünürüm bu iyi niyet ve adanmışlıkla. Oars gibi, başka WB müttefikleri gibi. Shanks a yardıma gidip zıbartılırlardı. Bu gerçeklik.

Tabi şimdi tayfa ve müttefikler olarak kendi konumlarında ( korsanlık) zirveye oturacaklar. Zoro nun en güçlü kılıç ustası olacağına eminim ama Luffy nin evrendeki en güçlü karakter olacağına dair şüphelerim var.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 06 Kas 2017 16:45

Luffy , dünyadaki en güçlü kişi olur. Yonkoulardan amirallerden güçlü olur yani
Zoro, Mihawk'ı geçecek zaten. Mihawk'ı geçtim genç Ray'den bile güçlü olacaktır. Yani aşağı yukarı bir yonkou seviyesinde olur.
Sanji, şuan hiçbirşey gösteremiyor. Tekmeleri zeminde koca bir yarık oluşturan Sai kadar bile etkili değil şuan. Ama seri sonunda ayarlanma yapılacağını düşünüyorum üzerinde. Kizaru'dan daha ileri seviyede olacağını düşünüyorum. Hız konusunda bile Kizaru'dan aşağı kalmaz, ve dövüş gücü olarakta Kizaru'yu aşar.
Franky : Kuma'yı aşar bu da, General Franky'i daha gelişmiş görebiliriz, en üst seviyeye taşır cyborg unu ve Kuma'yı aşar diye düşünüyorum.
Robin : Smoothie gibi güçlü karakterlerden güçlü olabilir.
Brook : Vista'dan daha güçlü olacağını düşünüyorum.
Chopper : Canavar Moduyla acayip güçlü olacaktır. Nekomamushi ve İnuarashi gibi minklerin en güçlü savaşçılarından daha güçlü olur.
Nami : Hancock'u aşar diye düşünüyorum. Yıldırımlarının çapını çok daha fazla alana yayabilir, clima tact ile epey güçlü oluyor çünkü. 2 yıl aradan sonra fiziksel özelliği bile az-çok gelişmiş. Mink Wanda'yı tek hamlede yere yatırdı sonuçta Nami.
Ussop : Babasından daha güçlü olur.

Jinbe'nin durumu ne olur bilmiyorum, ama bu saatten sonra çaylak gibi gelişeceğinide zannetmiyorum. Bu da kendinde bulunan gücü tam potansiyeliyle kullanır o kadar. Seri sonunda tayfanın en güçsüzü olacağını düşünüyorum ben, fiziksel olarak değil, yetenek ve teknik bazında Ussop'un ve Nami'nin bile gerisinde kalacağını düşünüyorum Jinbe'nin. Ama ilerdeki maceralarda epey yararı olacaktır.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir