Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Koramirallerin Durumu

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Şuana kadar gördüğümüz koramiraller hep dayak yedi

Momonga Hancock karşısında el pençe diz çöktü

Stainless ve Mozambia , Dofy tarafından kukla gibi oynatıldı

Lacroix ,Oz juniordan tek yedi

Luffy dev koramirallerden birine tek attı

Beyazsakal , Ronse ve John giant a tek attı

Law Smoker i yendi ve Vergo ya tek attı

Doflamingo Smoker a tek attı

Bartolomeo Maynard ı yoldan geçerken aldı

Sabo , Bastille ye tek attı

Ulan oda madem adamlara amiralin bir alt rütbesini veriyorsun , en azından biraz sağlam çıkar şunları , hep mi dayak yerler

Normal şartlarda amiralden 1-2 tık aşağıda olmalılardı ama yok arada en 10 beden fark var

Sayfa dolsunda şunları yendirip diğer karakterlerin güçlü olduğunu gösteriyim hesabı yaratılmış vasıfsız karakterler

Siz ne düşünüyorsunuz
Resim
Kullanıcı avatarı
kahramanil
Favori Manga: one piece Berserk
Favori Anime: full metal archemist one piece death note rurouni kenshin

Her zaman statünün işe yaramadığını gösteren durum. Shicibukailerde de durum böyle. Unvan aynı ama güç farkı çok.Amirallerin kendi arasındaki güç dengesi belki birbirine yakın deriz.Koramiralde de durum böyle .Bakınız Garp.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Zaten schibukailere değinmedim Mihawk var Law var Croco var hepsi bambaşka seviyede

Amirallerde seviye farkı olduğunu zannetmiyorum

Belirtmek istediğim koramirallerin yetersizliği

Daha güçlü olmaları lazımdı , amiraller dışında hiçbir savaş güçleri yok denizcilerin neredeyse hepsi yenilmek için yaratılmış
Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Yeni askeri alım yapıldı işte Akainu yükseltilip Aokiji de ayrılınca, eğer Garp gibi teklifi reddeden çılgınlar yoksa aralarında amiral seviyesi veya yakınında adam yok demektir.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Buster Call mıydı neydi bi olay vardı 10 tane gemiyle gelip top atışına tutuyolardı hani. Adayı silme süpürme kafasıyla. Şimdi düşününce 10 gemi 5 koramiral şuan luffy'i alabilecek güçte değil. Kaldı ki luffy dünyada luffy ayarında yada üzerinde tonla adam var. Fakat biz Buster Call bokunu ilk gördüğümüzde korsanlar falan götünden nefes alıyodu duyanın beti benzi atıyodu meğerse çaylak diye adlandırılan korsanlara bile meze olacak seviyede bi bokmuş.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Koramirallerin içerisinde bir tek şuana kadar Vergo yu aralarında soyrılmış buldum. Diğer koramiraller bana göre sıradan haki kullanıcıları. İki yıl önce Zoro ve Sanji nin yendiği Kaku ve Jyabura dahi onlardan yüksek seviyelidir. Bunun nedeninide söyliyim. Marinford da boy gösteren koramirallerden biri olan Doberman, Lucci nin daha 13 yaşındaki halinin bir ülkenin 500 askerini öldürüşünü ve top mermilerine dayanmasını çok büyük bir olay gibi göstermesi , dahası bizim tayfa Oz u luffy nin gölgesini yemiş halini yendiklerini gördük. Bu koramiraller Oz junior u görünce götlerinden soluyorlardı. Koramiral Lacroix dev birliğinden olan Oz junior dan tek yemişti , Koramiral Doberman Oz Junior için " Devlerden bile daha büyük " diyordu , Oz junior gibi birini ilk defa görüyorlar adamlar ben bu adamların tecrübesine inanmıyorum, bizim monster trio 2 yıl önce dahi onlardan çok daha tecrübeli. Luffy zaten dev birliğinden bir koramirali indirdi iki yıl önce. Barto daha nw ye yeni girmiş yoldan geçerken Maynard ı eziyor. Gladius a karşı çok daha fazla zorlandı. Açıkçası bu adamlar harbiden çok ezik. Dediğim gibi mangaka bir Vergo yu ayırmış aralarından

İsterdimki daha güçlü olmalarını ama yok gitsinler grandline a ordaki ezikleri yensinler
Resim
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Vergo da koramiral değil sadece yeni dünyada bilmemne 5 denilen mekanı kontrol etmesi için koramiral olması gerekiyodu olmuş bırakmış işte.
Gerisi cidden dediğin gibi çer çöp farklılık olsun diye çizilmiş tipler. Hele şu sabo'nun yendiği arlong'un koramiral versiyonu amk almış eline sikko bi kılıç savurup duruyo
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Zaman atlaması öncesi bu kadar güçsüz değillerdi.

Momonga ile Dalmatian Marineford'a ağzına etmişlerdi Luffy'nin keza dikkatı dağılan Marco'yu yakalayan örümcek de KorAmiral idi.

Ama zaman atlaması sonrası her şey özellikle Luffy ve de tayfa merkezli olmaya başladığından çok zayıflatıldılar.

Bir de her koramiralin aynı olduğunu düşünmüyorum.. Smoker var Maynard var.. Momonga var Bastille var.

Güçlü olsalar kımıldayamayacak korsanlar.. Oda, Luffy'nin ve onun döveceği diğer korsanların önü kesilmesin diye bu yolu seçti...Smoker, Captain iken daha çok tırsıyordu millet :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Momonga ve Dalmatian manga bir gözü kapalı yarı ölü Luffy i iki kişi dalmalarına rağmen indiremediler bakın yarı ölü luffy oradaki , ardından Kizaru lazer sıkıp bitiriyor işini , orada Lucci Kaku ve Jyabura olsa yarı ölü g2 ye geçememiş Luffy deler geçerlerdi Kizarunun lazer sıkmasına bile gerek kalmazdı. Ayrıca Momonga denen koramiral animatör abartması karakterdir bana en güçsüz koramirallerden biri öyleki mangaka onu Grand line 1. Şube g1 de görevlendiriyor. Luffy Zoro ve Sanji 2 yıl önce tam performans olsalar rahat yenerler Momonga ve Doberman tipli koramiralleri. Yukarıda örnekte verdim bu adamlar oz junior karşısında etkisizlem bizim tayfa luffy gölgeli Oz u yendiler. Mf de Moria nın Oz junior a yaptığını koramirallerden hiçbiri yapamadı. Ben Moria yı bile Vergo dışındaki koramirallerden çok daha güçlü buluyorum. Koramiraller in seride Oda nın gözünde Moria dan daha alt seviye olduğu ortada
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Madem sence harbi çok güçsüz bu adamlar, yani bu konu hakkında sabit bir fikrin var o zaman neden konu açtın :D Siz ne düşünüyorsunuz ? diye soru sormuşsun bende düşüncemi söyledim :) Sende daha bana yok sen yanlış düşünüyorsun babında mesaj atıyorsun dostum. :D

1.si Luffy Momonga ve Dalmatian arasında kaldıktan sonra yarı ölü hale geldi zaten. 2.si seni duyanda Momonha ile Dalmatian ellerinden geleni ardlarına komadılar da anca öyle Luffy'e hasar verebildiler sanır.. ikisi de birer hamle yaptı iki hamle de tam yerini buldu kasmadılar zaten. Momonga ile Dalmatian ortaladı Kizaru'da gol attı, yarı ölü olayı da bundan sonra oldu zaten.. Ondan önce iyi idi Smoker'dan Hancock, Mihawk'dan da Daz Bone ile Croco kurtarmıştı. İlk ciddi hasarını Momonga, Dalmatian, Kizaru üçgeninde aldı zaten.

2.si Lucci ve Kaku oldukça abartılıyor. Onların yapabildiği her tekniği hali hazırda KorAmiraller de biliyor. Bir tek Lucci üzerine Rokuogan ekleyebilmiş. Kaku diyorsun. Zoro Kaku'ya tek attı resmen ama aynı Zoro Ennies Lobby'den kaçarken bir KorAmirale (kaptan da olabilir rütbesi hatırlamıyorum.) Kılıçlarından birini kaptırmıştı. Yani CP9 Üyeleri > Koramiraller sadece şahsa yönelik subjektif bir fikir geçerliliği yok..

Haki bilmeyen, ennies lobby arcında ki luffy Zaman atlaması sonrası koramiral olmuş Smoker'ı yenebilir miydi ? Hayır adam daha kaptan iken yenemiyordu zaten. Mesajımda dediğim gibi koramiral var koramiral var..

Garp nereee Smoker nereee, Smoker neree Momonga neree, Momonga nereee, Maynard , Doberman falan nereee ...

Oz karşısında bizim tayfa çok etkiliydi sanki :D Luffy bir ton power-up aldı da anca öyle alabildiler. Koramiraller bir yandan WB ve Tayfası ile ilgilenirken bir yandan da OZ almasını beklemek saçma.. Aynı Ozu gördük 3 Shicibukai'ın 3 atağına yetti yani.. Ve hepsi standart atakları idi. Oz ve Cp9 örnekleri çok çok sağlam olmamak ile beraber bence biraz şahsi dostum.. Moria dediğin adamda Kaido'nun elinden sağ çıkmış biri bakma Luffy ile kapışırken nerf yediğine. Luffy dövüşlerini bu seride çok baz almayın bence :D

Bir de dediğim gibi, sabit bir fikrin var ve karşı bir fikri de kabul etmeyeceksen konu neden açıyorsun :D :D Yıllar olmuş en anlamadığım topic türü olmuştur bu tür konular :)
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön