Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Koramirallerin Durumu

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Mangaya bak bakalım Momonga ve Dalmatian saldırmadan önce Luffy nin haline Oda özellikle göstermiş bir gözü kapalı yarı ölü halde nefes nefese

Ayrıca Lucci 2 y sonra Cp0 örgütünde bırakta koramirallerden daha üstün olsun en azından iki tıl önce gösterilen sıradan koramirallerden.Smoker logia diye yeniyordu yoksa güçlü olduğundan değil , farkedersen dev birliğinde koramirale g3 le tek atan luffy var. Neyse yani senin görüşün ama ben Vergo gibi güçlü koramiral görmek isterim bu konuyuda bu yüzden açmıştım ama eldeki veriler 2 yıl önceki koramirallerle olmaz diyor
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Anime: One Piece

Hepsi çöp, ayar yemek için yaratılmış ve birilerinin gücüne vurgu yapmak için. Gemilerle ezik sivilleri öldürmek için yollanan fodder rütbeliler. Seride sağlam bir dövüşlerini göreceğinide sanmam. En güçlüleri g5'teki Smoker ve Vergo işte, oradan tahmin edilebilir seviyeleri.

Az önce baktım 2 yıl önceki Luffy'nin, Maynard'a yenileceğini düşünen biri var :woohoo: burdan selamlar olsun kendisine

KORAMİRALLER ÇÖP!!!
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

2 tane amiral adayı koramiral ve Garp ile Tsuru gibi kişiler varken gayet güçlüler.
Luffysan yazdı: 21 Ara 2018 12:45 Hepsi çöp, ayar yemek için yaratılmış ve birilerinin gücüne vurgu yapmak için. Gemilerle ezik sivilleri öldürmek için yollanan fodder rütbeliler. Seride sağlam bir dövüşlerini göreceğinide sanmam. En güçlüleri g5'teki Smoker ve Vergo işte, oradan tahmin edilebilir seviyeleri.

Az önce baktım 2 yıl önceki Luffy'nin, Maynard'a yenileceğini düşünen biri var :woohoo: burdan selamlar olsun kendisine

KORAMİRALLER ÇÖP!!!
En güçlüleri onlar değil, Gion ve Chaton ikilisidir. Bu ikili büyük ihtimal amiral gücüne yakın kişiler. Hatta diğer amiraller gibi bir hayvan ve rengi temsil ediyorlar.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

redstak yazdı: 21 Ara 2018 13:11 2 tane amiral adayı koramiral ve Garp ile Tsuru gibi kişiler varken gayet güçlüler.
Luffysan yazdı: 21 Ara 2018 12:45 Hepsi çöp, ayar yemek için yaratılmış ve birilerinin gücüne vurgu yapmak için. Gemilerle ezik sivilleri öldürmek için yollanan fodder rütbeliler. Seride sağlam bir dövüşlerini göreceğinide sanmam. En güçlüleri g5'teki Smoker ve Vergo işte, oradan tahmin edilebilir seviyeleri.

KORAMİRALLER ÇÖP!!!
En güçlüleri onlar değil, Gion ve Chaton ikilisidir. Bu ikili büyük ihtimal amiral gücüne yakın kişiler. Hatta diğer amiraller gibi bir hayvan ve rengi temsil ediyorlar.
Ben o dediğin kişileri '' Koramiral '' yerine koymuyorumki. Gion, Chaton, Tsuru, Garp bunlar farklı seviyede zaten. Garp daha önce kaç kere amirallik teklifi almış üstelik, bunlarla sivilleri öldürmeye yollanıp adayı gemilerle top atışına tutan koramiralleri bir tutmuyorum, koramiral derken bunlardan bahsettim orada.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Luffysan yazdı: 21 Ara 2018 13:19
redstak yazdı: 21 Ara 2018 13:11 2 tane amiral adayı koramiral ve Garp ile Tsuru gibi kişiler varken gayet güçlüler.

KORAMİRALLER ÇÖP!!!
Ben o dediğin kişileri '' Koramiral '' yerine koymuyorumki. Gion, Chaton, Tsuru, Garp bunlar farklı seviyede zaten. Garp daha önce kaç kere amirallik teklifi almış üstelik, bunlarla sivilleri öldürmeye yollanıp adayı gemilerle top atışına tutan koramiralleri bir tutmuyorum, koramiral derken bunlardan bahsettim orada.
O zaman bir şey diyemem. Yinede sayıların fazla olması avantaj olsa bile ortalama bir Wano'lu samuray yani Kin'emon gibi kişiler onların çoğundan güçlüdür gibi geliyor.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Dünyada binlerce korsan var. Grandline’daki korsanlar çoğu korsandan daha güçlüyken onlar bile koramiral alacak seviyede değil. Her yıl 5-10 tane falan süpernova çıkıyor onların da büyük bi kısmı koramiral seviyesi değil.

Yeni dünyaya gitmeyi başaranlar çıkıyor aralarından. Onlar da bazı güçsüz koramiralleri yeniyor. Ama “the worst generation” dediğimiz grupta bile bazı vice-admiralleri yenemeyecek korsanlar var.

Smoker ve vergo bi “shicibukai” olmayı başarmış law’la dövüşebiliyor. Law da luffy ve kid’le beraber en kötü neslin en güçlülerinden. Diğer süpernovalar vergo ve smoker’a karşı ne duruma düşer belli değil. Smoker ve vergo en güçlü koramiral mi o da belli değil.
Daha zaman atlamasında yeni vice-admiral olmuş olan smoker’ın en güçlülerden olduğunu pek sanmıyorum şahsen.

Kısacası koramiraller gayet güçlüler bence. Süpernovalar arasında nasıl fark varsa koramiraller arasında da fark var. Bazıları yeni dünyaya gelmiş çaylaklara yeniliyor(bariyer adama yenilen), bazıları shicibukai olmuş+en kötü neslin üçüncü adamıyla dövüşüyor. Ama hepsi 7 okyanusun 5’inde tanrı gibi dolaşacak seviyede.

Sanji oven ve daifuku’dan güçlü veya onlara denk görünüyordu. Vergo sanji’ye ne yaptı gördük. Yani tatlı komutanlar dışındaki tüm big mom tayfasından güçlü koramiraller var. Tatlı komutanlar zaten amirallerin rakibi. Daha ne olsun vice-admiraller gidip sağ kol mu alsın? Onu yapacak hayvanlar da var zaten aralarında ama onlar da vice-admiral sayılmıyor.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

byakusharinnegan yazdı: 21 Ara 2018 20:47 Dünyada binlerce korsan var. Grandline’daki korsanlar çoğu korsandan daha güçlüyken onlar bile koramiral alacak seviyede değil. Her yıl 5-10 tane falan süpernova çıkıyor onların da büyük bi kısmı koramiral seviyesi değil.

Yeni dünyaya gitmeyi başaranlar çıkıyor aralarından. Onlar da bazı güçsüz koramiralleri yeniyor. Ama “the worst generation” dediğimiz grupta bile bazı vice-admiralleri yenemeyecek korsanlar var.

Smoker ve vergo bi “shicibukai” olmayı başarmış law’la dövüşebiliyor. Law da luffy ve kid’le beraber en kötü neslin en güçlülerinden. Diğer süpernovalar vergo ve smoker’a karşı ne duruma düşer belli değil. Smoker ve vergo en güçlü koramiral mi o da belli değil.
Daha zaman atlamasında yeni vice-admiral olmuş olan smoker’ın en güçlülerden olduğunu pek sanmıyorum şahsen.

Kısacası koramiraller gayet güçlüler bence. Süpernovalar arasında nasıl fark varsa koramiraller arasında da fark var. Bazıları yeni dünyaya gelmiş çaylaklara yeniliyor(bariyer adama yenilen), bazıları shicibukai olmuş+en kötü neslin üçüncü adamıyla dövüşüyor. Ama hepsi 7 okyanusun 5’inde tanrı gibi dolaşacak seviyede.

Sanji oven ve daifuku’dan güçlü veya onlara denk görünüyordu. Vergo sanji’ye ne yaptı gördük. Yani tatlı komutanlar dışındaki tüm big mom tayfasından güçlü koramiraller var. Tatlı komutanlar zaten amirallerin rakibi. Daha ne olsun vice-admiraller gidip sağ kol mu alsın? Onu yapacak hayvanlar da var zaten aralarında ama onlar da vice-admiral sayılmıyor.
Buster Call'daki koramirallerin içerisinde diğer koramirallerden farklı olarak '' Beyaz üniforma '' değilde, '' Kırmızı üniformalı çizilen '' ve mf'de en önplanda konuşan koramiral Doberman demiyor muydu '' Lucci şöyle güçlü böyle güçlü '' diye. Bu adamlar zaman atlaması öncesi Lucci'den güçsüz , hala anlamadınız şunu. Hadi diyelim güçsüz değil, ama güçlüde değil, hiçte öyle seviye farkı varmış gibi konuşmadı gayet Lucci çok güçlü bir adamdı dedi bu adam ve dediğim gibi diğer koramirallerden daha yetkiliydi.

Daha geçen Cp9 Lucci'ye güçsüz diyen sen, şimdi koramiral övüyorsun?

Momonga diye pohpohlanan adam daha deniz kralını bile içerden kesmiş, kendisi açıklıyor bunu ve şunuda belirtiyor '' Buralarda fazla kalmak istemiyorum '' . Sence bunu neden diyor? Topların işlemediği deniz krallarıyla uğraşmak istemediği için. Bastille köpek balığı kesiyor, bu ağzının içine girip deniz kralı kesiyor. Güçlü olduklarını gösterecek hiçbirşey yok yani, abartmaya gerek yok.

Bu adamlar hiçbir zaman diliminde, Lucci'den Crocodile'dan Moria'dan Enel'den güçlü olmadı. 1 adayı yoketmek için bile 10 gemi+koccaman toplar fırlatıyorlar, kendi güçleriyle bile 5'i toplansa Enel gibi adaya büyük hasar verecek bir güç ve tehditte değiller. Tashigi üstü haki kullanıyorlar muhtemelen ve haki kullanmayan Lucci'den güçlüde değiller.

Smoker ve Vergo'nun en güçlü koramiral olması normal bence. Vergo, Doflamingo'nun en önemli adamlarından birisi, Smoker ise g5'te eğitim gördü. Yani bırakta yeni dünyanın en önemli üslerinden birinde eğitim görmüş Smoker'ı daha güçlü görelim değil mi? Smoker, Law ile kapışıyor dediğin üzere, öbürü Deniz kralları yanlarına gelmesin diye '' Burada fazla durmak istemiyorum '' diyor. Bence seviye farkı ortada.

Ha dersen Momonga Doberman gibi adamlar şuan dahada güçlenmişlerdir, ona birşey diyemem. Yinede güçlendiklerini hiç sanmam. Hepsi yaşını başını almış adamlar, Lucci gibi 28 yaşında genç bir adamda değiller. Hepsi mal gibi kılıç savuruyor sadece. Mf'de kıdemli 7'liden çizilen Bastille bile '' Hakuba şöyle tehlikeli böyle tehlikeli '' gibisinden konuşuyor. Aynı Doberman'ın Lucci için '' Çok güçlü '' diyip efsaneymiş gibi anlatması gibi. Seride görevleri = Güçlü kişilerin gücünü anlatması ve tek yemek. Başka birşeyleri yok.
En son Luffysan tarafından 21 Ara 2018 23:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Koramiraller Sanji olmadiginda rakibin gucunu gostermek icin dayak yemekten baska bir ise yaramiyor bence. Oda'nin da pek umrunda oldugunu sanmiyorum. :laugh:
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Ben koramiralleri Yonkou tayfasındaki güç gibi görüyorum. Amiraller yonkouya denk desek koramiraller de yonkonun sağ kolu/kolları ayarında. Big Mom ile Katakuri arasındaki ne kadar fark varsa bir amiral ile koramiral arasında da bu orantıda fark var. Yanlış anlaşılmasın, burada sadece güç farkını kıyaslıyorum. Yoksa amirallerin yonkoya denk değil, koramiraller de sağ kola.
Resim
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Luffysan yazdı: 21 Ara 2018 22:49
byakusharinnegan yazdı: 21 Ara 2018 20:47 Dünyada binlerce korsan var. Grandline’daki korsanlar çoğu korsandan daha güçlüyken onlar bile koramiral alacak seviyede değil. Her yıl 5-10 tane falan süpernova çıkıyor onların da büyük bi kısmı koramiral seviyesi değil.

Buster Call'daki koramirallerin içerisinde diğer koramirallerden farklı olarak '' Beyaz üniforma '' değilde, '' Kırmızı üniformalı çizilen '' ve mf'de en önplanda konuşan koramiral Doberman demiyor muydu '' Lucci şöyle güçlü böyle güçlü '' diye. Bu adamlar zaman atlaması öncesi Lucci'den güçsüz , hala anlamadınız şunu. Hadi diyelim güçsüz değil, ama güçlüde değil, hiçte öyle seviye farkı varmış gibi konuşmadı gayet Lucci çok güçlü bir adamdı dedi bu adam ve dediğim gibi diğer koramirallerden daha yetkiliydi.

Daha geçen Cp9 Lucci'ye güçsüz diyen sen, şimdi koramiral övüyorsun?

Momonga diye pohpohlanan adam daha deniz kralını bile içerden kesmiş, kendisi açıklıyor bunu ve şunuda belirtiyor '' Buralarda fazla kalmak istemiyorum '' . Sence bunu neden diyor? Topların işlemediği deniz krallarıyla uğraşmak istemediği için. Bastille köpek balığı kesiyor, bu ağzının içine girip deniz kralı kesiyor. Güçlü olduklarını gösterecek hiçbirşey yok yani, abartmaya gerek yok.

Bu adamlar hiçbir zaman diliminde, Lucci'den Crocodile'dan Moria'dan Enel'den güçlü olmadı. 1 adayı yoketmek için bile 10 gemi+koccaman toplar fırlatıyorlar, kendi güçleriyle bile 5'i toplansa Enel gibi adaya büyük hasar verecek bir güç ve tehditte değiller. Tashigi üstü haki kullanıyorlar muhtemelen ve haki kullanmayan Lucci'den güçlüde değiller.

Smoker ve Vergo'nun en güçlü koramiral olması normal bence. Vergo, Doflamingo'nun en önemli adamlarından birisi, Smoker ise g5'te eğitim gördü. Yani bırakta yeni dünyanın en önemli üslerinden birinde eğitim görmüş Smoker'ı daha güçlü görelim değil mi? Smoker, Law ile kapışıyor dediğin üzere, öbürü Deniz kralları yanlarına gelmesin diye '' Burada fazla durmak istemiyorum '' diyor. Bence seviye farkı ortada.

Ha dersen Momonga Doberman gibi adamlar şuan dahada güçlenmişlerdir, ona birşey diyemem. Yinede güçlendiklerini hiç sanmam. Hepsi yaşını başını almış adamlar, Lucci gibi 28 yaşında genç bir adamda değiller. Hepsi mal gibi kılıç savuruyor sadece. Mf'de kıdemli 7'liden çizilen Bastille bile '' Hakuba şöyle tehlikeli böyle tehlikeli '' gibisinden konuşuyor. Aynı Doberman'ın Lucci için '' Çok güçlü '' diyip efsaneymiş gibi anlatması gibi. Seride görevleri = Güçlü kişilerin gücünü anlatması ve tek yemek. Başka birşeyleri yok.
Sanki boş boş “güçlüler yav” deyip geçmişim gibi yazmışsın. Mangadan örnek verdim 2 tanesi law’la dövüşebiliyor. Sanji’ye denklerse zaten oven, daifuku gibi adamlardan güçlüler.

Amiraller tatlı komutanları yenecek güçteyse bazı vice admiral’ler de oven, daifuku gibileri yenebiliyor. Rütbenin hakkını veriyor adamlar.
Süpernovalar gibi farklı farklı seviyeleri var. Bazıları yeni dünya çaylaklarına yeniliyor. Bazıları yonkou beşinci adamı alacak güçte.

Bu mangada eski karakterlerin seviyesini merak ediyorsan featlere bakma. Mangadaki konumlarına bak. Matematik kullanmaya kalkışırsan boşu boşuna beynin yanar.

En kısa şekilde şöyle açıklayayım:

Lucci bi insanın 500-1000 katıydı. Hody arlong’un binlerce (20 hap yediyse 1 milyon) katıydı.

Luffy hody’i uçuran saldırıları dof’a vurduğunda dof nerdeyse kımıldamadı. Bu dof croco’yla tekme çarpıştırıyordu. Bu dof “o lucci nasıl yenildi?” Tarzında tepki verdi gazeteye. Smoker ve vergo da luffy gibi hody’i ezecek güçteydi ve onlar da vice admiral.

Timeskip öncesinde luffy koramiral saldırıları yedi, magellanı geri püskürttü, teach’i uçurdu, kizaru’dan meyve destekli tekmeler yiyip geri kalktı, budha sengoku’yu gear 3’le tankladı. Şuan luffy haki kullanmadığında perospero’nun şekerini yıkamıyor g3’le.

Matematiğe bakarsan eski lucci’nin şimdiki smoker’ın bi yumruğuyla bayılması lazım. Ancak mangadaki şuanki güç seviyelerine bakarsan kizaru’nun da luffy’i bi tekmeyle indirmesi gerekirdi. Sengoku zaten paramparça etmeliydi.

Mangadaki güç seviyeleri değişiyor sürekli. Eski karakterler mangadaki konumlarına göre güç alıyor. Lucci gücünü 10 milyona katlayıp cp0 lideri olmadı. Mangadaki güç seviyeleri değişince Mangadaki eski konumuna göre bi power up aldı. Ve vice-admiral’ler tarafından övülen adam cp0 lideri oldu.

Mangada görmediğimiz bi vice admiral’i de örnek vereyim:

Ace’e ayrı yazılan hikayede bi vice admiral suratına hikenli yumruk yedi burnu kanamadı. Armamentle kendini sertleştirdi adam. Bu olay shabondy’de yaşandı. Ace dövüşürken armament öğrenip kazandı.
Fiziksel gücü luffy’e eşit denen bi adam hiken olmasa bile vice admiral’e karşı bu kadar etkisiz olur muydu sence?

Süper çaylak denen, shicibukai teklifi alan ace bile mangada ismini duymadığımız bi vice admiral karşısında çöptü. Dövüşürken gelişip kazandı. Sen vice admiraller çöp diyorsun.

Hakinin etkisi değişti mangada. Armament bu kadar hasar gücü ve dayanıklılık vermiyordu. Luffy, lucci gibi karakterler doğal olarak çok geride değillerdi ve sengoku, kizaru gibi adamlara dayandı luffy. Artık hakinin rolü daha büyük. Hakisi olan vice admiral’lerin gücü de arttı. Aynı rütbedeki bi adam diğerinin 10 milyon katı gücünde değil.

“One Piece Genel” sayfasına dön