Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Marineford 'u Basmak İçin Takımınızı Kurun !

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Yıllardır tartışıldı bu Marineford Savaşı ve Beyazsakal Korsanlarının duvara toslaması. Hatta bu tip http://mangaturk.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=14725 ile (http://mangaturk.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=14725) olay başka evrenlere bile taşındı.

Peki siz Op karkaterlerinden bir takım kuracak olsanız ? Başarabilir miydiniz ?

WB'nin hasta ve yaşlı olması ve ihanete uğramasını hesaba katarsak adil bir takım kurmak adına WB yerine başka bir yonko alamazsınız (yani Big Mom, Shiki, Roger, Kaido, Shanks, Karasakal yasak). Ayrıca o gün o savaşta olan WB korsanları hariç tüüüm karakterler aynı görevlerini yapacaklar. Yani Denizcilerden ya da Savaş Lordlarından ya da Impel Down'dan gelen karakterleri takımınıza alamazsınız.Ayrıca hali hazırda bu savaşa dahil olmuş Kızıl Shanks Korsanları ve Kara Sakal korsanları da alınamaz. Amaç olabildiğince gerçekçi bir simülasyon sağlamak.
Resim Tüm bu dezavantajların etkilerini biraz da olsun azaltmak için WB savaşında WB haricinde etkin olan sadece 3 tümen kumandanı ve bu üçlü haricinde ortalıkta boş boş gezen 12 adet daha tümen komutanı varken Ben size kendinize 15 Tümen Kumandanı almanızı istiyorum. Bir de kaptan seçeceksiniz. Bu kurduğunuz ekibe de istediğiniz adı verin (çok hanzoluğa kaçmadan).

Ayrıca WB tayfası 1,617 adamdan oluştuğundan size 300 tane tuğ amiral 300 tane kaptan ve 900 tane marine askeri kıvamında asker vereceğim. Herkes kendi seviyesindeki adam kadar haki biliyor kabul edebilirsiniz.

Sizin yapacağınız şey 1 Kaptan +15 Tümen Kumandanından oluşan bir takım kurmak. Tabi herkes benzer isimler ile benzer takımları kurmasın diye burada bir para ile seçmece sistemi gelecek . Eğer 16 tane adam seçtikten sonra hala paranız aartıyorsa kalanla karakter almaya devam edebilirsiniz. Ya da tüm paranızı ilk 10 karaktere yatırıp. Kalabalıktan ise Kalite diyebilirsiniz.

Size 20.000 birim para veriyorum ki adam kiralayın diye. İşte alabileceğiniz karakterlerin listesi:
► Spoiler Göster

Adamları seçtiniz. Şimdi sıra Ace'i nasıl kurtaracağınız da ? Ve olası bir durumda Marineford ile nasıl savaşacaksınız. O savaştaki tüm avantajlarınız geçerli. Tıpkı o savaşta olduğu gibi Amiraller ada batmasın diye büyük ataklarının çoğunu yapamayacak. Garp, Ace'e giden ilk adamınızı indirecek ancak sonra Luffy'i ace e ulaştırırsanız izin verecek. Sengoku Savaşmayacak. Mihawk savaşı terkedecek, tek yapmanız gereken Luffy i biraz korumak. Hancock sizden yana olacak ve IMpel Down'dan gelen herkes size yardım edecek.

Görelim bakalım sorun WB Korsanlarında mı yoksa bu görev çok mu zor ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Güzel konu olmuş eline sağlık.

Telefondan yapmak cidden zor ama deneyeceğim.

Marco, Magellan, Katakuri ve meyveli Sabo'yu alıyorum ilk önce, böylece kaldı 10900.

Law, Cat&Dog ve Cracker ile Jozu'yu da ekliyorum kaldı 6000.

Bayaa para kaldı ya her ne kadar puanını hak ettiğini düşünmesem de Rayleigh'i de ekliyorum. Usopp'u da almamak olmaz zaten, şuna Vista ile Zoro'yu da ekleyelim sanırsam 1900 kaldı. Chopper, Robin ve Bartelemeo'yu da ekliyorum 1460 kalıyor.

Artık cidden pek seçenek kalmadı. X-Drake'yi eklemeyi gerçekten isterdim ama para uymuyor pek bu yüzden Lucci ile Vergo'yu ekliyorum ve 260 kalıyor, bonus olarak Brook ile Carrot'u da ekliyorum ve 20 kalıyor ki bununla alabileceğim bişi yok.

Bu arada Garp Sabo'ya vurmaz bence. :woohoo: İlk adamımı indirecekse Sabo'yu gönderiyorum.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Eglenceli, hos konu olmus. :laugh: Zaman atlamasi oncesi ve sonrasi karakterler birlikte oldugundan dolayi tayfanin zaman atlamasi sonrasini mi dusuncez oncesini mi emin olamadim. Neyse yine de..

Oncelikli olarak bu dortluyu aslarim olarak alirdim:
Marco 2300
Magellan 2300
Katakuri 2200
Meyvesiz Sabo 2000

Kaptani da iclerinden Katakuri olarak sectim. Gelecegi gorebilen bir kaptan marineford gibi bir ortamda ekstra avantajli olacaktir.

Sonrasinda savunma amacli olarak su ucluyu alirdim:
Jozu 1350
Cracker 1350 (Pacifistalara karsi ozellikle etkili olacaktir.)
Bartolomeo 200

Fiyat performans acisindan cok iyi buldugumdan dolayi:
Vista 850
Zoro 850
Urouge 750
Enel 700
Vergo 600
Germa 66 üyeleri 150
Robin 120
Kyros 120

Suana kadar 15840 yaptilar. Bana da geriye 4160 kaldi. Bir kac tane daha agir top alacak param var demek. O yuzden de
Smoothie 1700 (Devlere karsi etkin olacak bir karakter gibi duruyor)
Duke Dogstorm 1100
Cat Viper 1100

Boylelikle 260 kaldi. Onunla da:
Kin'emon 150
Usopp 100

10 para birimini de harciyamadim.
Garp'in harcayacagi karakter olarak da Sabo'yu secerdim. Dramatik ve guzel bir an olurdu SAbo'yu Luffy'nin takip etmesi. Ama rastgele ucuz bir karakter de harcayabiliyorsak Kyros olsun. Hayatin sillesini yemis yiyecegi kadar, Garp koymaz.

Bence boyle bir kadro da bu gorevi cok yuksek ihtimal basarir.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Fame yazdı: 22 Şub 2018 19:15 Eglenceli, hos konu olmus. :laugh:
Çok sağol.. Katılım gösterin bende böyle konu çok :O
Fame yazdı: 22 Şub 2018 19:15 Zaman atlamasi oncesi ve sonrasi karakterler birlikte oldugundan dolayi tayfanin zaman atlamasi sonrasini mi dusuncez oncesini mi emin olamadim. Neyse yine de..
Güncel halleri ile en adil ve en az kafa karıştıran şekli olur. Zira zaman atlaması öncesi hasır şapka üyelerinin ya da supernovaların bir çoğunun kor amiral ya da tümen komutanı etmediğini düşünürsek güncel düşünmek daha iyi
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Anka24 yazdı: 22 Şub 2018 16:52 Güzel konu olmuş eline sağlık.
Eyvallah Hasancım.

----------

Flood olacak bende mesajımı atayım.. Açıkcası @Anka24 @Fame'in mesajlarından sonra parayı çok bol verdiğimi anladım (gani gönüllük işte kurgu da bile beceremiyorum ticareti) . Fakat tüm formatı ve fiyatı baştan ayarlamaya üşendim. Bende takımımı kurdum.

Hadi bende alayım. Öncelikle ilk alacağım kişi kesinlikle Law çünkü Ace'i kurtarma işini çocuk oyuncağı yapıyor. Devasa bir room açıp Ace ile her hangi bir nesnenin yerini değiştirebilir ya da ışınlanabilir.

Law - 1900 -> Kaldı 18.100

Kaptan olarak, tüm operasyonu yürütecek kişi olarak ise Saboyu seçiyorum. rayleigh yaşlı ve uzun süredir aktif olarak dövüşmüyor. O yüzden WB gibi olaylar başlamadan perte çıksın istemem. Ha Kral Hakisi sağolsun WB den daha kullanışlı olacaktır en azında fodderları temizler ama şimdilik düşünmüyorum. Dragon gibi bir adamın sağ kolu bu tarz bi operasyonu yürütecek kadar zekidir diye umuyorum. Ayrıca çok iyi hakisi olduğundan amiralden tek yiyeceğini sanmıyorum.

Meyveli Sabo
-> 2300 (kaldı 15.800)

Tabi şimdiye kadar aldığım hiç bir adam WB gibi büyük alan bazlı saldırılara ve tanklama gücüne sahip değil onun için sağlam bir Dungeon Boss gerek. Magellan'ı 1. Tümen Komutanı olarak alıyorum.

Magellan -> 2300 (kaldı 13500)

Sürekli kollaması gereken hasta ve yaşlı bir kaptan yükünden sıyrılan Marco dikkati dağılmadan daha büyük işler yapabilir diyorum ve onu da alıyorum. 2. Tümen Komutanı. (Law'ı da 3. Tümen Komutanım yaptım)

Marco -> 2300 (kaldı 10.200)

ağır topları aldıktan sonra güç sırasına bakılmaksızın. Becerileri bu görevde en çok işime yarayacak adamları seçiyorum.

Bartolomeo -> 200 (kaldı 10.000)

Luffy'i Ace'e ulaştırırken yolu açma işinde ya da Room açmış Law Ace'i kaçırırken onun arkasını kollama gibi işlerde çok çok çok işe yarayacağına inanıyorum.

Caesar Clown -> 550 (kaldı 9.450)

Okjisenjiz bırakma davası, uçabilmesi, Gastille 'i derken Ceaser Amiral level altı herkese büyük tehdit ayrıca Magellan ile zehirlerini birleştirerek yapacakları ataklar Marineford da ki Kor-Amiraller dahil tüm diğer elemanları temizleyebilir.

Pica -> 500 (kaldı 8.950)

Ortalığı birnirine katma ve Ace'i kaçırma gibi işlerde çok faydalı olacaktır.

Zoro -> 850 (8.100)

Vista ne yaptıysa aynısını yapsın yeter.

Bege -> 600 ( Kaldı 7500)

Kaçırma, saklama ve Savunma gibi işlerde yardımcı olur . Ayrıca zeki de bir eleman.

Hajrudin -> 250 (kaldı 7250)

Oars Jr. a el atar. Dev Koramirallerle ilgilenir.

Tahminimden çok param kaldı.

O zaman Katakuri ve Rayleigh'yi alıyorum.

Kata + Ray = 2330x2 = 4600 (kaldı 2650)

Kalan Para ile de Kraken'i alıyorum sonradan gelecek olan Pasifista saldırısını ya da Ice Time 'ı halleder. Kraken -> 1600 (kaldı 1050)

Perospero -> 625 (kaldı 425)

Atak gücü ve fiziksel becerisi az ama hakisi ve meyvesinin destek özellikleri çok işe yarar.

Kalan Para ile Brook - Robin Carrot alıyorum Toplamları 340 (kaldı cebime 85 tl harçlık. Ace'e veririm onu da kendine yemek, kıyafet falan alır.

Şİmdi bakam kadroya

Kaptan: Sabo

Sağ Kol (1. Tümen kumandanı) = Rayleigh

2. T = Magellan

3. T = Marco

4.T = Katakuri

5.T. = Law

6.T. = Zoro

7.T.= Bege

8.T. = Perospero

9.T.= Ceaser

10.T. = Pica

12.T. = Bartolomeo

13.T.= Carrot

14.T.= Brook

15.T.= Robin

16.T.= Hajrudin

+

Kraken

+

1500 savaşçı

Valla şunu anladım 20.000 çokmuş para olarak 17-18.000 falan vermeliymişim.

Çok rahat alırız Ace'i hatta Garp izin vermese bile alır haldeyiz Law sağolsun.

Kalıp savaşırsak da WB Tayfasından çok çok daha iyi olacağımız kesin.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Sal bordo berelileri 82 Marineford, 83 Mariejois

Neyse alıcağım adamlar;
Katakuri baba kaptan 2200
Magellan 1. tümen 2300
Rayleigh 2300
Marco 2300
Cracker 1350
Lucci 600
Law 1900
Enel 700
Vista 850
Zoro 850
Smoothie 1700
Jozu 1350
Germa 66 150
Vergo 600
Bartolomeo 200
Charlotte Prespora 625

Yemin ediyorum şampiyonlar ligi gibi takım oldu. Akainu'yu sex kölem yaparım bunla. Toplamda 19.975 telefonda olduğum için güç sıralamasına çok dikkat edemedim uğraştırırdı.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Çok güzel bir konu bulmuşsun, bunu uzun zamandır bende düşünüyordum. Şu karakterler olsa çok daha eğlenceli olurdu diye düşünmüştüm. Ellerine sağlık paylaşım için.

O zaman takımı kurayım hemen:
Takımlarımı oluştururken komuta etmesi adına 1 Kaptan 3 tane de takım kaptanları yerleştireceğim.

Filo Kaptanı - Silvers Rayleigh
1. Takım Kaptanı - Meyvesiz Sabo - Ortada - Takımı: Trafalgar D Water Law, Eustas Kaptan Kid, Bartolomeo, Charlotte Smoothie, Roronoa Zoro, Vinsmoke Sanji
2. Takım Kaptanı - Charlotte Katakuri - Sağda - Takımı: Ceasar Clown, Pica, Germa 66 üyeleri, Lao G, Enel
3. Takım Kaptanı - Magellan - Solda - Takımı: Capone Bege, Charlotte Cracker, Kyros, Chopper, Brook, Carrot

Rayleigh - 2300 Puan

Ödülü bilinmiyor. (1700-2000 arası olabilir) Yılların vermiş olduğu bir birikime sahip, Garp ve Sengoku'yu en iyi o bilir ve yapacakları saldırı planına karşı plan yapabilir. Haoshoku No Haki kullanıcısı olmasınında takıma büyük katkısı olacaktır. Takımı Arkadan yönetecektir ve gerekli planlamaları yapacaktır. Yaşlı olduğu için çok fazla savaşın içinde efor harcamasını istemeyiz, filonun beyni olarak arkada görev yapması daha verimli olmasını sağlar.

Meyvesiz Sabo - 2000

602.000.000 Milyon Beri ödüllü ( Mera Mera No Mi meyvesi kullanıcısı) Sabo önderliğinde 1. Takım ortadan saldıracak bu takımın görevi Ace'ye giden yolu açmak. Sabo, Devrim Ordusunda yeterince deneyim kazanmıştır. Zekası bir yana oldukça güçlü bir karakter olduğu için amirallere denk değilse de kolayca kaybedecek bir tip değil kendisi.

Magellan - 2300

Magellan önderliğindeki 3. Takım Kaptanının görevi savunma. İmpel Down'un en rütbeli komutanı Magellan, paramecia meyvesi olan Doku Doku no mi sayesinde çok güçlü zehir saldırıları yapabilir. Filonun daha fazla zarar görmemesini önlemek adına savunmada kalıp Filoyu koruyacaklar.

Katakuri -2200

1.057.000.000 Milyar Beri ödüllü Mochi Mochi No Mi meyvesi kullancısı Katakuri Önderliğindeki 2. Takımın görevi savunma. Katakuri'nin gelecek saldırıları önceden görmesi ona büyük avantaj sağlıyor. Filoya sağdan gelecek saldırıları önleyecek. Mochi sayesinde çok etkili bir savunma ve saldırı gücüne sahip.

Trafalgar D. Water Law - 1900

500.000.000 Milyon Beri ödüllü Ope Ope No Mi meyvesi kullanıcısı Law'ın görevi Ace'yi en kestirme bir biçimde idam sehpasından kurtarmak. Bir room açıp çekip alabilir, sonuçta Room'un etki alanı oldukça büyük. Hancock sağolsun Luffy'ye anahtarı verdi ve Luffy'de çok rahat bir biçimde Ace'yi kelepçelerden kurtardı. Artık Shiken no Ace'de aramızda Ace-Luffy-Sabo kardeşliği yeniden bir arada. ( Burayı izlerken gözlerden seller gibi akıtıyoruz)
Ayrıca gücü sayesinde Akainu'yu Room ile denize ışınlayabilir, aslında çok da güzel olurdu. :evil:

Charlotte Smoothie - 1700

932.000.000 milyon Beri Ödüllü, Shibo Shibo No Mi meyvesi kullanıcısı Smoothie rakiplerinin suyunu sıkarak devasa boyutlara ulaşabilir ve kılıcının darbesiyle Marinford'u çok rahat ortadan ikiye bölebilir, Savaşa oldukça katkısı olacaktır.

Charlotte Cracker - 1350

860.000.000 Milyon Beri ödüllü, Bisu Bisu No Mi meyvesi kullanıcısı Cracker oldukça güçlü sınırsız bisküvi Cracker'ler oluşturarak çok rahat bir biçimde savaşa büyük katkı sağlayabilir. Kolay kolay öldürülemeyen ve oldukça güçlü savunması olan Cracker'de bisküvi kopyalarıyla büyük bir savunma gücü oluşturabilir.

Eustass Kaptan Kid - 1000

470.000.000 Milyon Beri Ödüllü ( Meyve gücü var mı bilmiyorum) Rakiplerinin silahlarını mıknatıs gibi çekebilir. Böyle büyük bir savaşta rakibin elindeki silahları topları ellerinden çekip alırsan savaşabilecekleri bir şey kalmaz eğer meyve kullanıcısı değillerse. Kid bu anlamda çok iş yapacak bir karakter.

Flower Sword Vista - 850

Ödülü bilinmiyor. En güçlü kılıç kullanıcılarından birisidir kendisi. (Mihawk karşısındaki yeteneğine herkes şahit.) Koramiralleri tutması yeterli olur.

Roronoa Zoro - 850

320 Milyon Beri ödüllü Hasır Şapka Korsanları 1. Kaptanı Zoro. Koramiralleri tutması yeterli olur.

Enel - 700

Ödülü Yok. (Tahmini 700-800) Goro Goro No Mi meyvesi kullanıcısı kendince bir Kami. Kizaru'yla kapışmasını bekliyorum. O seviye bir güçte değildir belki ama kimin daha hızlı hareket ettiğini görmek isterim doğrusu

Capone Gang Bege - 600

300.000.000 Milyon Beri ödüllü Shiro Shiro No Mi meyvesi kullanıcısı. Savaşta kale haline gelip Marinfordun karşısına dikilmesi çok ilginç olurdu.

Ceasar Clown - 550

300.000.000 Milyon Beri ödüllü Gasu Gasu No Mi meyvesi kullanıcısı. Zehirli gaz saldırıları yaparak düşmana büyük kayıplar verdirebilecek bir karakter. Magellan'ın aksine Logia tipi meyve kullanıcısıdır. Yan yana gelseler güzel bir kombin yaparlar

Pica - 500

99.000.000 Milyon beri ödülünün üzeri çizilmiş daha yüksek bir karakterdir muhakkak son ödülleri nedir bilemiyoruz. Ishi Ishi No Mi meyvesi kullanıcısı. Kayaların içine girerek devasa boyutlara ulaşabilir. Savunma için olmazsa olmaz bir karakterdir. O ince sesiyle " Ace'yi verin yoksa pişman olursunuz." dese ve Amirallerle denizciler gülmekten krize girse, Pica'da sinirlenip Marinford'u yerle bir etse çok güzel olurdu. :woohoo:

Bartolomeo - 200

200.000.000 Milyon Beri Ödüllü Bari Bari No Mi meyvesi kullanıcısı. Çok güçlü bariyerler kurarak gelecek saldırılara karşı Filoyu saldırılardan koruyabilir.

Vinsmoke Sanji - 200

330.000.000 Milyon Beri ödüllü (Zoro görmesin :laugh: ) Hasır Şapka Korsanları 2. Kaptanı Sanji'nin de böyle bir mücadelede oldukça büyük bir katkı sağlayacağını umuyorum. Özellikle Germa 66 silahını kullanırsa ortalığın tozunu attırır.

Germa 66 üyeleri - 150

Germa 66 üyelerinin galiba tamamı burada İchiji, Niji, Yonji, Reiju, Judge ve Sanji bile burada duman attırırlar. Şimdi Germa 66 buradaysa filosu da burada olması lazım.

Kyros - 120

Dressrosa'nın en güçlü savaşçısı. İyi bir komutan olduğunu da düşünürsek takım kaptanları dışındaki korsanları iyi bir biçimde yönlendirebilir.

Lao G - 120

61.000.000 milyon beri eski ödülü. Koramiral seviyesi midir acaba kendisi? Don Chinjao'yu yenmiş biri neticede. Çok büyük katkı sağlayacaktır.

Chopper - 120

100 Beri Ödüllü Hito Hito No Mi meyvesi kullanıcısı. Kendisi doktor olsa da Rumble hapı sayesinde çok güçlü bir hale gelebilir ve kimbilir belki burada koramirallerden bir kaç tanesini indirir de ödülü bir anda 400-500 Milyon Beriye yükselir.

Brook - 120

83.000.000 Milyon Beri ödüllü Yomi Yomi No Mi meyvesi kullanıcısı. Hayalet formuna geçip denizcileri altına sıçırtabilir. :whistle:

Carrot - 120

Dolunay olsa Sulong formunda ortalığın tozunu attırır diyeceğim ama malesef öyle bir şey yok. Yine de bu haliyle bile çok etkili bir savaş çıkarabilir.

İdeo - Ücretsiz galiba karşılığında rakam yoktur. Onunda katkısı olur önüne geleni yumruklasa yeter.

Savaşı çok rahat kazandık. Rayleigh hiç zorlanmadı bile hatta, Ace ve Luffy yan yana gelince estirdiler. Zaman atlaması sayesinde Luffy artık silahlanma hakisi de dahil her üç hakiyi de kullanabiliyor. Çok kayıp vermeden çok rahat bir biçimde savaşı kazandık. Ace'yi alınca zaten Amiraller tırstılar, normalde de saldırmaları zararlarına olurdu.

Toplam 19950 etti. 50 berim kaldı onunla da Ace'yi kurtarmanın şerefine ziyafet çekeriz artık. B)

“One Piece Genel” sayfasına dön