Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Ödül Tahminleri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Evet arkadaşlar Beyazsakal'ın müttefiklerinden Squardo ve Oz Jr'nin ödülleri açıklandıktan sonra, bazı tahminler yürütelim dedim.

Bu başlık altında, zaman atlaması öncesi karakterlerin, Beyazsakal korsanlarının ve güçlü isimlerin ödüllerini tahmin etmeye çalışalım.

Ben kendi tahminlerimi yazayım ;
Dragon : 3 milyar ( En çok aranan adam ya ondan )
Shanks : 2 milyar 500 milyon
Kaido : 2 milyar
Big Mom : 1 milyar 900 milyon
Anka Marco- 1 milyar 200 milyon ( En az ) , 1 milyar 600 milyon ( En çok )
Shiryu : 1 milyar 100 milyon ( En az ) , 1 milyar 500 milyon ( En çok )
Elmaz Jozu : 1 milyar 50 milyon ( En az ) , 1 milyar 300 milyon ( En çok )
Çiçek Kılıç Vista : 900 milyon ( Aşağı yukarı )
Sanjuan Wolf ( Boyutundan dolayı ve ayrıca Oz Jr'den sağlam muhtemelen bu adam , bu yüzden tahminim ) : 900 milyon civarı
Burgess : 800 milyon ( BB'nin 1.tümen komutanı olması, 600 milyon ödüllü Sabo'ya yenildi ama BB'nin haşmetli tayfa üyelerinden birisi olduğu için ödülü yüksek olabilir bir ihtimal, ondan böyle verdim, belkide bunun yarısını almıştır, ama sanmıyorum yinede )
Avalo Pizarro : 750 ( En az )
Doc q : 700 milyon ( En az )
Vasco Shot : 650 milyon ( En az )
Lafitte : 600 milyon ( En az )
Van Auger : 550 milyon ( En az )
Devon : 450 milyon ( En az )
Daifuku : 550 milyon ( Uzun zamandır korsan olduklarından ve Yonkou tayfasının ana üyeleri oldukları için, Tamago bile 429 milyon çünkü , Perospero 700 ise bunlarda bu bakar ederler, aşağıdaki Oven'da geçerli, Ayrıca Snack'ın ödülüde 600 ya ondan bunlarda 600 altıdır muhtemelen diye düşünüyorum, ama 500 ve üstü varlardır )
Oven : 500 milyon
Crocodile : 480 milyon
Beyazsakalın tümen komutanları ( 5.den sonrakiler ) - 200-500 arası
İvankov : 400 milyon ( Atlama öncesi Level 5'e hapsedilmişti, atlama sonrası birden uçmuşsa bilemedim, yinede bu makul gibi en azından )

Bonus ;
Daz Bones : 250 milyon ( En az ) , 300 milyon ( En çok )

Bonus 2 ;

Mihawk : 1 milyar 400 milyon ( Donmuş ödül )

Bonus 3 ;

King : 1 milyar 200 milyon
Queen : 1 milyar 150 milyon

Sizde beklediğiniz ödülleri yazın, sadece benim yazdığım karakterlerle sınırlı olmak zorunda değil. Amaç tahmin etmek.

Edit : Düzenledim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Kaido’nun teach’ten düşük çıkacağını sanmıyorum. Teach 2 yıldır yonkou. O yüzden diğer yonkoulara göre düşüktür ödülü bence.

Güçleri ne olursa olsun kaido ve big mom diğer yonkoulardan daha deli. Ödüllerine de yansımıştır bence.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

byakusharinnegan yazdı: 18 Ara 2018 15:55 Kaido’nun teach’ten düşük çıkacağını sanmıyorum. Teach 2 yıldır yonkou. O yüzden diğer yonkoulara göre düşüktür ödülü bence.

Güçleri ne olursa olsun kaido ve big mom diğer yonkoulardan daha deli. Ödüllerine de yansımıştır bence.
Aslında '' En az '' demek istemiştimde, yazmayı unuttum. Yinede Teach'tan fazla olmayabilir ödülü. Ne biliyim Teach daha sonraki '' Boss '' olacağı için , düşünmeden edemiyorum Kaido'nun ve Big Mom'ın ödülünün daha düşük olma olasılığını.

2 yıldır yonkou olması birşey ifade etmiyor yalnız, Luffy 2 buçuk yılda 1.5 milyara yükseltti ödülü ( Ki 1 arcta bile 1 milyar pompaladı ödülü düşün ) . Bu arc diğer tayfa üyeleri bile çok ani artış yaşayacaklardır ödüllerinde. En kötüsü Ussop bile 400 ödül alabilir belki.

Yani Teach, basamakları çok hızlı tırmanan birisi. Ayrıca Gorosei gibi bir oluşum Teach'ı çok tehlikeli görüyordu mf savaşından sonra belirttiler bunu. Yani 2 milyar 247 milyon gibi yüksek ödülü alması normal. 0'dan yükselmiş çünkü görünen üzere. Sürekli meyve avcılığı yaptıkları için ve isimlerini hızlıca duyurdukları için Kaido ve Big Mom'ın önüne geçmiş olabilirler, kesin olmasada.

Ayrıca Teach'ın tayfasının ödüllerini az verdiğimi düşünüyorum, şimdi bakınca, bu yüzden onlarada '' EN AZ '' diye belirttim. Yoksa Devon bile 450 dedikte, 500 üstü ödül alabilir yani, olasılık dahilinde. Mangaka daha açıklamıyor ödüllerini çünkü ilerleyen arclarda tam tanıtacak onları.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Yonkou içinde en düşük ödül bence Şanks'ta. Ödül her zaman ne kadar güçlü olduğuna bağlı değil. Destek kuvvetin, ortalığı ne kadar karıştırdığın veya DH'ye ne kadar zarar verebileceğin vs. O yüzden;
Kaido - 3,5 milyar
Dragon - 3 milyar
Big Mom - 3 milyar
Şanks - 2,5 - 3 milyar arası
Marco - 1,7 milyar
Beckman - 1,7 milyar
Şiryuu - 1,2 milyar
King - 1,1 milyar
Queen - 1 milyar
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Tulpar-Byakugan yazdı: 19 Ara 2018 17:54 Yonkou içinde en düşük ödül bence Şanks'ta. Ödül her zaman ne kadar güçlü olduğuna bağlı değil. Destek kuvvetin, ortalığı ne kadar karıştırdığın veya DH'ye ne kadar zarar verebileceğin vs. O yüzden;
Kaido - 3,5 milyar
Dragon - 3 milyar
Big Mom - 3 milyar
Marco - 1,7 milyar
Beckman - 1,7 milyar
Şiryuu - 1,2 milyar
King - 1,1 milyar
Queen - 1 milyar
Yalnız Oda'nın açıklamasına göre bir '' Korsan kaptanının '' ödülü , tayfa üyelerinin ödülünü etkilermiş'' demiş. Yani bütün yük '' Kaptan '' ın sırtında. Oda'ya sormuşlar yonkou adamlarının ödülleri niye yüksek? diye. Oda'da aynen şu şekilde cevap veriyor '' Yonkou'dan dolayı ödülleri etkileniyor '' diye. Yoksa Perospero kendi başına korsan olsa 700 milyonluk bir adam değil, maximum 500 milyonluk bir adam. Yani Yonkou'lar destek kuvveti yüzünden değil, kendi güçleri sayesinde alıyor ödülü tamamen. Yonkou adamları ise yonkou'nun avantajından etkilenip, daha fazla ödül alıyorlar.

Bu mesajımı '' Destek kuvvetin '' dediğin için yazdım, diğerleri konusunda haklısın ( Ortalığı ne kadar karıştırma ve Dh'ye zarar verme konusunda haklısın ) .

Ama ödülleride hiçe sayamayız, bir kişinin gücü hakkında bir fikir verebilmekte. '' Ödül Meselesi '' konusunda bunu daha detaylı bir şekilde açıkladım.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Luffysan yazdı: 19 Ara 2018 18:07
Tulpar-Byakugan yazdı: 19 Ara 2018 17:54 Yonkou içinde en düşük ödül bence Şanks'ta. Ödül her zaman ne kadar güçlü olduğuna bağlı değil. Destek kuvvetin, ortalığı ne kadar karıştırdığın veya DH'ye ne kadar zarar verebileceğin vs. O yüzden;
Kaido - 3,5 milyar
Dragon - 3 milyar
Big Mom - 3 milyar
Marco - 1,7 milyar
Beckman - 1,7 milyar
Şiryuu - 1,2 milyar
King - 1,1 milyar
Queen - 1 milyar
Yalnız Oda'nın açıklamasına göre bir '' Korsan kaptanının '' ödülü , tayfa üyelerinin ödülünü etkilermiş'' demiş. Yani bütün yük '' Kaptan '' ın sırtında. Oda'ya sormuşlar yonkou adamlarının ödülleri niye yüksek? diye. Oda'da aynen şu şekilde cevap veriyor '' Yonkou'dan dolayı ödülleri etkileniyor '' diye. Yoksa Perospero kendi başına korsan olsa 700 milyonluk bir adam değil, maximum 500 milyonluk bir adam. Yani Yonkou'lar destek kuvveti yüzünden değil, kendi güçleri sayesinde alıyor ödülü tamamen. Yonkou adamları ise yonkou'nun avantajından etkilenip, daha fazla ödül alıyorlar.

Bu mesajımı '' Destek kuvvetin '' dediğin için yazdım, diğerleri konusunda haklısın ( Ortalığı ne kadar karıştırma ve Dh'ye zarar verme konusunda haklısın ) .

Ama ödülleride hiçe sayamayız, bir kişinin gücü hakkında bir fikir verebilmekte. '' Ödül Meselesi '' konusunda bunu daha detaylı bir şekilde açıkladım.
Hocam dediğinde haklısın. Benim destek kuvvetten kastım aslında şu; mesela Buggy hapishanede kendisine büyük ve güçlü müttefikler toplamıştı, Beyaz Sakal bu salaktan bir şey olmaz ama takipçileri sorun çıkarabilir demişti. Benim asıl demek istediğim bu. Beyaz Sakal'ı destekleyen koca bir filo olması elbette bu adamın ödülünü etkiler çünkü ona ulaşmak için veya savaşmak için destekçileriyle de savaşmak zorundasın. Oda'nın kafasında nasıl bir ödül tablosu var bilmiyoruz ama benim görüşüm bu destek kuvvetinin de kişinin ödülü az-çok etkileyebileceği yönünde.
Resim
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Dragon: 3.000.000.000 - 3.250.000.000
Shanks: 2.846.000.000 - 3.120.000.000
Kaido: 2.800.000.000 - 3.100.000.000
Big mom: 2.759.000.000 - 2.900.000.000
Marco: 1.500.000.000 - 1.750.000.000.000
Ben Beckman: 1.650.000.000 - 1.900.000.000
King: 1.450.000.000 - 1.600.000.000
Shiryuu: 1.100.000.000 - 1.400.000.000
Mihawk: 1.500.000.000 - 1.700.000.000
Burgess: 1.250.000.000 -1.500.000.000 (Teach'in 1. kaptanı olması onun Shiryuu'dan daha güçlü olmasını gerektiriyor. Sabo'ya yenildiğinde henüz meyve
gücü yoktu, meyve sonrası gücünü de bilemiyoruz, lakin bütün 1. takım kaptanları daha yüksek aranıyor ilanına
sahip oluyorsa Burgess'in Shiryuu'dan güçlü olması şart.)
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Açıklanan ödülleri yazıyorum..

Büyük Hasırşapka Filosunun Şuanki Ödülleri (Dressrosadan sonrası ) ;

Cavendish ( 1.tümen komutanı ) - 330 milyon
Bartolomeo ( 2.tümen komutanı ) - 200 milyon
Sai ( 3.tümen komutanı ) - 210 milyon
Orlumbus ( 7.tümen komutanı ) - 148 milyon
Gambia ( Barto'nun adamı ) - 117 milyon
Süleyman ( Cavendish'in adamı ) - 67 milyon

Toplam Ödül - 1,012,000,000 ( 1 milyar 12 milyon )

Karasakal Tayfasının 2 yıl önceki ödülleri ;

Jesus Burgess ( 1.tümen komutanı )-20,000,000
Van Augur ( 3.tümen komutanı ) - 64,000,000
Laffitte ( 5.tümen komutanı )-42,200,000
Doc Q ( 9.tümen komutanı ) - 72,000,000

Dipnot : Büyük hasırşapka filosunun Kaptanları ve adamlarıyla birlikte açıklanan ödüllerinin toplamı bir Charlotte Katakuri etmiyor.

“One Piece Genel” sayfasına dön