Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Crocodile ve Enel ile ilgili gerçekler

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Şimdi arkadaşlar bu 2 karakter hakkında geçte olsa bazı şeyleri çözdüm.

Enel ile ilgili mevzuda Jiraiyaflash nickli üyenin cevapları aslında ders niteliğindeydi ve ben o zamanlar bu karakterlerin '' Önemli ve güçlü karakterler '' olduğunu sanardım. Ama onun cevaplarını detaylıca okuyunca herşey netleşmekte idi. Bunun üzerine skypia arc'a ve alabasta'ya detaylı bakınca bu karakterlerin aslında sadece o arclar için tasarlanmış '' Sıradan boss '' figürleri olduğunu anladım.

Şimdi bu iki karakter hakkındaki güncel görüşlerime değineceğim ;

Crocodile denilen bu adam aslında bir '' Komedi karakteri/unsuru '' olarak seride görevine devam edecek. Bu basbayağı İvankov ile olan sözlü diyaloğunda girdiği yüz ifadesiyle netleşmektedir.
Crocodile'ın bir gizemi vardı. İvankov '' Onun bir sırrını biliyorum '' demişti.
Crocodile karakterinde birisi için, bu sırrın söylenmesi felaket olur. Çünkü kendisi imaj bir mafya lideri ( Kabadayı ) havasında. İvankov'un bunu demeside çok ilginçtirki, kendisi hormon ekleyebiliyor karakterlere. Yani kadın Crocodile'a, erkek hormonları yüklemek onun için çok kolay olsa gerek. Crocodile, kadın olarak dünyaya geldiğine rahatsız olmuş ve erkek olmak istemiştir, İvankov'dan ricada bulunmuştur ve Crocodile erkek olmuştur. Olay az-çok bunu gösteriyor.
Kadın olduğuyla ilgili kanıtın diğeride, Doflamingo'nun Buggy'nin Shanks'ın Moria'nın Mihawk'ın , Roger'ın idam platformunu izlerken Crocodile'ı arkadan çizmiş E.Oda, yani yüzünü çizmemiş. Bu da açıkçası Crocodile'ın kadın olduğunu destekliyor.
► Spoiler Göster
Eklemem gereken diğer bilgi ise, Crocodile'ın erkek-kadın takıntılı olduğu gerçeği var. Baroque Works'ı kurarken kendisi, Baylı-Bayanlı çiftli ekip yapmış. Yani her bir 2'li takım kadın ve erkekten oluşuyor.
Bay1- Bayan bilmemne
Bay 2- Bayan bilmemne .. gibi gidiyor örgüt.
Bu kadın-erkek takıntısı muhtemelen önceden kendisinin kadın olduğuyla ilgili anılarına ait, pek fazla bilgimiz yok geçmişiyle ilgili ama, kendini tatmin amaçlı böyle çiftli ekip halinde bir örgüt kurmuş gibi görünüyor.
Şimdi konumun ana temasına geleceğim..

Hatırlarsanız, Doflamingo Crocodile'a Mf'de '' Birlikte çalışalım mı '' demişti. Hemen öncesinde söylediği cümle ;
'' Benim küçük kan banyom , senin için ılık mı ? '' gibisinden bir cümle. Yani burada gizli bir mesaj var aslında. Sonrasındada dediğim gibi '' Birlikte çalışalım '' diyordu.

Daha sonra Crocodile, bu teklifi kabul etmeyince, Doflamingo Crocodile'ın yanına tekrar gidip şu cümleyi söylüyor ;
'' Beni Beyazsakal için mi bıraktın, kıskandım bak '' .

Şimdi burada 2 ihtimal var ;
1- Crocodile önceden kadındı, Doflamingo'da eskiden Crocodile'dan hoşlanıyordu, bu yüzden Mf'de ona yanaştı ve onu korudu.
2-Crocodile önceden kadındı.Doflamingo onunla daşşak geçiyordu ( Yani dalga geçiyordu ). Mf'de şunla biraz eğleniyim dedi.

Bizde zannettikki koskoca Dof, Croco gibi 5 para etmez birisine '' Ortaklık teklif '' edip kendisine eşit gördü. Halbuki olayın bunlarla bir alakası bile yok. Doflamingo yeni dünyada düzenini kurmuş Yonkolarla anlaşmalı ve işini bal gibi sürdüren bir karakter. Crocodile gibi Alabasta gibi ülkeyi gözüne kestirip planlarını anca 15 yılda devreye sokan bir karakteri ne yapsın bu adam? Sudan korktuğu için ülkenin yağmurunu çalan bir çapsızı ne yapsınki Dof? Dof dediğimiz adam 1 gecede yeni dünya'da krallık ele geçiren birisi öyleki.
İşte bu üstte yazdığı 2 ihtimale dayanıyor ( Muhtemelen 2'sinden 1'i lakin sonuç olarak Doflamingo marinford'da Crocodile'a ortaklık falan teklif etmemiştir, orada gizli bir mesaj vardır ve bunu detaylıca okursanız görebilirsiniz ) .
Gelelim Crocodile'ın şuana kadar seride ne yaptığına
- Bu adam Alabasta'da 500 douriki anca eden, düz lastik Luffy'den şamarı yemiştir. Alabasta'daki Luffy henüz bir cp9 üyesi kadar bile güçlü değildir ve mangada bunun kanıtı vardır. Blueno, o Luffy ile hız ve güç anlamında dalga geçmiştir ve '' Oturup sana yenilecek '' değilim diyede dalga geçmiştir Luffy ile. O Luffy yanında Zoro ile beraber Lucci'den tek yemiş ve adanın dışına fırlatılmıştır. O Luffy'i ezip geçen cp9 üyeleri varken ortada işte o Luffy varya o Luffy , Crocodile'a '' Seni geçeceğim '' diyip yenmiştir Crocodile'ı. Yani Alabasta Luffy dövüş içerisinde yeni teknik geliştirip Crocodile'ı aşarken, Lucci ve Blueno karşısında tamamen etkisiz.
- Crocodile sadece logia'dan ibaret bir karakterdir. Dokunulmazlığı gittiğinde üsttede dediğim gibi 5 para etmez çaylak bile olmayan Luffy'den dayak yemiş bir karakter. Yemiş logia'yı alabasta gibi yerde Luffy'e diyorki '' Senin gibi 100'lercesini toza çevirdim ''. Sanırım yeni dünyadaki Dof, Croco gibi 100'lercesini toza çevirebilir '' Bu aslen ona göndermedir ''. Doffy, Croco gibi '' Kuru sıkı '' değildir gerçekten yapar bunu, 100'lerce Croco tekleyebilir.
- Crocodile'ın Mf'de yaptı denilen baba işleri aslında tam bir fiyasko onu söyliyim
Wb'ye saldırdı Luffy tarafından küsküyü yiyip tee nerelere uzaklaştırıldı. Oradan birde Jozu'dan küsküyü yedi ve Dof tarafından kurtarıldı. Dof tarafından kurtarıldıktan sonra birde Dof'a atar yapıp kendisiyle dalga geçtirdi ( Üstte yazdığım mesajlar buna kanıt, Dof orada Croco ile daşşak geçiyordu aslen. ) Sonra nereye çatacağını bilmeyen Croco şamarları yedikten sonra '' İyi bir ruh halinde olmadığını '' belirterek Mihawk'a atar yaptı ve Mihawk'ta '' Kendisini yenen adamı korumak için öne atladığından, Luffy'e saygı duydu ve Luffy'nin peşini bıraktı, bu vesileyle Croco'yuda ellemedi '' . Ellese Mihawk'ın 100'lerce Croco tekleyeceği bariz bir gerçektir çünkü.

İşin özü Croco'nun mf'de yaptığı en baba iş '' İdam platformundaki 5 dourikilik cellatları kesmek ''. Kimseye en ufak zararı yok onu geçtim '' Ramiz Dayı gibi söylemleriyle sadece kendisini kandırmakta, eski kadın halini avutmak amaçlı sözleri tamamen '' . Puro çekip üflemekten başka birşey yaptığıda yok, çektiği purolarda sürekli küsküyü yiyince havalarda uçuşan birisi.

İşte tüm bunlardan dolayı Croco'nun seriye '' Komedi unsuru olarak '' devam edeceğini düşünüyorum. Erken tasarım olayıda hikaye onuda geç farkettim. Güçsüz olduğu için erken tasarlandı, bunu Croco'nun hal ve hareketlerine baktığınızda görebilirsiniz. Yani 5 para etmez çöpün teki bu adam, Oda bunun sadece '' Kadın halini '' ortaya sürüp KOMEDİ UNSURU olarak kullanacak ve sayfa dolsun çiziyim hesabı ona buna puro çekerek laf attırıp KÜSKÜYÜ YEDİRECEK o kadar. Yani bir daha göreceğimiz Croco her zamanki gibi şamar oğlanı pozisyonundan seriye devam edecek.

Gelelim Enel'e.
Dressrosa'da gösterilen şu oyuncağın '' Enel '' olduğunu düşünüyorum. ;
► Spoiler Göster
Bellamy hatırlarsınız sanırım , Skypia'ya gittim diyor bu adam, ondan sonra '' Değişimimi tamamladım '' diyor.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Skypia'dan '' Altın sütunu hediye olarak almış ''. Neden almış acaba? Bence sonuç belli, adam Luffy'nin yaptığı işin aynısını daha fazlasıyla yapmış belliki. Luffy altın sütunu alamadı ama Enel'i dövüp yenen Bellamy, altın sütunu ondan aldı bence. Yani Enel denen kendisini İLAH sanan, daha b.hakiyi görmeyen adamı Bellamy nasıl yenerde demeyin. Çünkü Skypia'daki Wiper seviyesinde hız ve güce sahip birisi Enel'i yakalayıp tanklayabiliyor. Skypia Luffy şekilden şekle sokuyor Enel'i ve Enel'in yıldırımlarının yetersiz olduğunu geçtim milyon volt ataklarından Skypia'daki Nami ve Ussop defalarca kez kaçabiliyor. Sanji '' Sigaramı yaktığın için teşekkür ederim '' diye dalga geçiyor. Wiper'a 80 milyon volt çakıyor anca indiriyor. En baba saldırısı 200 milyon volt ( Kendi deyimiyle ) ve 80 milyon voltu Wiper'a anca yetiyor. Bunun 2 buçuk katı olan 200 milyon volt atağı Yeni Dünya'daki çöpleri bile halledemez. Kusura bakmasın yani Enel'in yıldırımı gerçek evrendeki yıldırım gibi sanılıyor aslen ama alakası bile yok, Op evreninde 5 para etmez sadece Skypia arc'ı için bir basamak görevi gören bir çöp kendisi.
İşin özü Bellamy skypia'da değişimini tamamlayıp Enel'i yeniyor ve hakili Bellamy'e yenilen Enel , Wiper tarafından kairoseki ile paket yapılıyor ( Aynı Luffy'e yenilen Ceasar Clown'un Ussop tarafından kairoseki ile yakalanması gibi )
Bellamy diyipte küçümsemeyin, 2 yıl sonraki Luffy'nin kokalı karnını delmeyi başardı ve Luffy'e acı verici bir an yaşattı. Mangaka onaylı Skypia'da gelişimini tamamlamış ve tekniğini kat be kat artırmış. Ay'dan intikam için dönen Enel ise Bellamy için oldukça iyi bir basamak olmuştur tahminimce. Kairoseki ile paketlenen Enel ise yanında altın sütun ile Bellamy'e verilmiş ve Bellamy'de Enel'i dressrosaya getirmiştir altın sütun ile birlikte. Şamar oğlanı Enel ise dressrosa'da Sugar tarafından oyuncak edilmiştir.
Bu yüzden üstte attığım resimdeki oyuncağın Enel olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Uzun kulak memeli oyuncagi gormemistim onceden. :D
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Korsanfan'da fazla takılmanın zararları.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Emre

Sen hiç konuşma, kendin GTR'de filan takılıyon.

İki yıl öncesinin karakterlerini Yeni Dünyaya uyarlamak her zaman sıkıntılara yol açıyor. Ancak MF'de Crocodile'ın çizdiği portreden Oda'nın bu konuda az çok ne düşündüğünü görebildik. Tabii yine çok sıkıntılı bir mevzu.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ali'ye katiliyorum, bir de Enel'in Bellamy'e kaybedecegi olasiligi aklimdan bile gecmiyor cunku adam Katakuri'den ve Luffy'den sonraki en yuksek seviyede kenbunshoku hakisi vardi meyvesiyle beraber kombine ettiginde.
Bellamy'nin de hakiyle de olsa pre time skip Luffy'yi gectigini sanmiyorum. Pre time skip Luffy baya gucluydu ve de Enel'in antisi olmasina ragmen zar zor kazandi savasi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 01 Kas 2019 23:34 @Emre

Sen hiç konuşma, kendin GTR'de filan takılıyon.

İki yıl öncesinin karakterlerini Yeni Dünyaya uyarlamak her zaman sıkıntılara yol açıyor. Ancak MF'de Crocodile'ın çizdiği portreden Oda'nın bu konuda az çok ne düşündüğünü görebildik. Tabii yine çok sıkıntılı bir mevzu.
GTR'dekilerin IQ'su Korsanfan'dakilerden kesinlikle daha yüksek. :D
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

ugur_tatli yazdı: 02 Kas 2019 02:34 Ali'ye katiliyorum, bir de Enel'in Bellamy'e kaybedecegi olasiligi aklimdan bile gecmiyor cunku adam Katakuri'den ve Luffy'den sonraki en yuksek seviyede kenbunshoku hakisi vardi meyvesiyle beraber kombine ettiginde.
Bellamy'nin de hakiyle de olsa pre time skip Luffy'yi gectigini sanmiyorum. Pre time skip Luffy baya gucluydu ve de Enel'in antisi olmasina ragmen zar zor kazandi savasi.
Hocam öncelikle Enel, time skip öncesi Luffy'e yenilmedi. Tee Skypia'daki 500 dourikilik Luffy'e yenildi. Oraya buraya düz kol uzaatan Luffy yani.

O Luffy'e Cp9'daki Blueno dalga geçiyordu, bakın ne diyor Blueno , '' Oturup sana yenilecek değilim '' diyor Luffy'e . Resmen dalga geçiyor düz Luffy ile adam hız ve güç anlamında. Luffy hiçbirşey yapamıyor Blueno'ya ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Yanında Zoro ile birlikte Lucci'den tek yiyip adanın dışına uçurtuyorlar sonrasında.
Luffy enies lobby'de 2.vitese takmasa Blueno'yu geçemiyecekti kendiside farkındaydı bunun. Yani Blueno'yu güç ve hız anlamında geçemez Skypia'daki Luffy.
Bellamy ise 2 yıl sonraki Luffy'nin '' Kokalı Savunmasını '' delmiş ve Luffy'e şu yüz ifadesini takmış birisi ( Adam mangaka onayıyla Haki gelişimi yaşıyor ve kat be kat artıyor gücü upgrade ediliyor yani ) ;
► Spoiler Göster
Enel'e geleyim, Skypia'daki Luffy'nin bunu şekilden şekle sokmasını geçtim arc'ta kendisine dokunabilecek 2 karakter vardı, 1'i Luffy diğeride Wiper. Ki bunların 2'side hakisiz karakterler ve güç/hız seviyeleri çok düşük '' YENİ DÜNYA ÇÖPLERİNE KIYASLA ''. Yani Skypia'daki Wiper ve Luffy, Bellamy'nin teklediği Abdullah ve Jeet kadar bile güçlü değiller. Abdullah ve Jeet , Doflamingo'nun 1 klonunu kesen kişiler, Bellamy dressrosa arenasında tek attı geçti bu ikisine.

Sayfalarla açıklarsam Enel'in aslen gerçek evrendeki gibi korkutucu bir YILDIRIM gücü yok. Yani Skypia Luffy'nin yakalamasını geçtim, Wiper bile o kenboshokuya rağmen yakalayıp tanklıyor, mangaka bu sahneleri boşuna çizmedi, adamın yakalanabilir olduğunu gösteriyor. Ki tee ne zamanki Wiper ve Luffy bu düşün ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Yani istediği kadar kenboshokusu olsun, yeterli hız reaksiyonunu göstermediği sürece bir çöpten farksız.
Skypia'daki düz Luffy'nin şekilden şekle sokmasıda cabası ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Daha böyle şekilden şekle giren bir karakter görülmedi ( Şu yüz ifadesine bak, SKypia'daki 500 dourikilik Luffy'den rifle geliyor diye şekilden şekle giriyor )
► Spoiler Göster
Dediğim gibi op evreninde YILDIRIMIN bir olayı yok, kaldıki Enel'in yıldırımları çok yetersiz. Wiper gibi bir karakter, Enel'in 30 milyon volt saldırısından sonra hiç yıkılmadan ayakta poz veriyor ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Ve şunuda belirtiyim bu Wiper, Rahip Ohm ve Dev Yılan ile girdiği mücadeleden dolayı yorgundu üstelik, yani orada tam gücünde değildi.Ret'ide 2 kez kullanmıştı vücut yorgunluğu acayip yükselmiş hali yani, Enel'in yıldırımları sanıldığı gibi güçlü değil yani.
Bunun üstüne 50 milyon volt daha çakıyorda öyle işi bitiyor Wiper'ın. Toplamda 80 milyon volt ile işi bitiyor Wiper'ın.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
En baba saldırısı 200 milyon volt ve Yeni Dünya'daki adamlar hız ve güç olarak gl'nin skypia'sındaki çöp savaşçılara 100-1000 falan basar. Yani Enel'in saldırı gücünün yetersizliğini geçtim, '' Yeni Dünya'' da kimse mal gibi bakmaz Enel'in yıldırım saldırısı gelirken, kolaylıkla atlatırlar. Neden mi peki ? Çünkü bak şu sayfalar yeterli bunun için ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Tee Skypia'daki Ussop manevra yapıyor resmen bu yıldırım atakları geldiğinde ( Mangaka özellikle vurgulamış ) ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Yani Enel'in sanıldığı gibi bir über bir hızı yok Op evreninde.Skypia Wiper'ın yakalamasının dışında milyon volt yıldırım ataklarından Nami ve Ussop TEPKİ GÖSTERİP defalarca kez kaçabiliyor , taa ne zamanki Nami ile Ussop bu.

Skypia'daki Sanji bile Enel'in ataklarının yetersizliğine dem vuruyor ve dalga geçiyor ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Skypia'daki Sanji'nin sigarasını yakar bu yıldırımlar anca.

Yani ortada Bellamy yenemez diye birşey yok. Enel daha hakiyi bile görmedi. Kaldıki hız tepkisi ve reaksiyonu herhangi bir cp9 üyesinin '' Hızı '' kadar bile etmez.

Enel'i tanklayıp yenen kişiler Skypia'daki Wiper ve Luffy. Bu isimlerden Wiper ve Luffy, cp9 üyesi Blueno tarafından şamarı yiyecek kişiler. Bellamy ise cp9'daki Blueno'ya KOKALI atağıyla tek atacak seviyede.Mangadaki featlar ortada yani.

Kaldıki Bellamy 2.vites+Kokalı saldırıyla tek yerken, Px 2.vites+hakili ( Ama sertleştirme olmayan kokasız saldırıyla ) yeniliyor. Yani Luffy, Bellamy'e daha iyi bir saldırıyı uygun görüyor. Skypia'daki Luffy hiçbirşey Bellamy için ;)

Ha şunuda belirtiyim Enel'de o '' TANRI EGOSU '' olduğu sürece kendisini geliştiremeyecektir. Yani adamda öyle bir ego varki kendisini YENİLMEZ sanmakta. O Ego ona büyük patlamıştır ve Bellamy'e yenilen Enel, Wiper tarafından kairoseki ile paketlenmiştir diyorum. Bellamy için bir '' Basamak '' olmuştur yani.
Mangaka Enel yonkou seviyesinde diyenlere amiral seviyesinde diyenlerede güzel bir DARBE vurmuş olur böylelikle.

“One Piece Genel” sayfasına dön